Szerző Téma: Férfi kézilabda  (Megtekintve 31968 alkalommal)

Leírás: VB, EB, válogatott, klubcsapatok, BL

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • Megköszönte: 501 Alkalommal
  • A kezdetektől!
Re:Férfi kézilabda
« Válasz #75 Dátum: 2012. Október 22. - 10:06:50 »
EHF-kupa

A Tatabánya sem járt sikerrel az EHF-kupában
MTI|2012. 10. 21., 20:51|Utolsó módosítás: 2012. 10. 21., 20:52|

A Tatabánya kiesett a férfi kézilabda EHF-kupából, mivel a 32 közé jutásért rendezett párharc vasárnapi visszavágóján kilenc góllal kikapott a norvég Elverum otthonában, a múlt heti első mérkőzésen pedig négygólos vereséget szenvedett. A Balatonfüred szombaton búcsúzott a sorozattól.

férfi EHF Kupa, a 32 közé jutásért, visszavágó:
Elverum (norvég) - Tatabánya-Grundfos 32-23 (17-9)

továbbjutott: az Elverum, kettős győzelemmel, 59-46-tal

szombaton:
Balatonfüred - Vojvodina (szerb) 27-24 (11-13)
továbbjutott: a Vojvodina, 53-52-es összesítéssel.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #76 Dátum: 2012. Október 23. - 10:14:52 »
Férfi NB I

A Szeged-drukkerek lementek a büfébe, a csapat legyőzte a Csurgót
MTI|[origo]|2012. 10. 22., 19:46|Utolsó módosítás: 2012. 10. 22., 19:48|

A Szeged a papírformának megfelelően könnyed, nyolcgólos győzelmet aratott a vendég Csurgó felett a férfikézilabda NB I hétfői mérkőzésén. A szegedi szurkolók a minszki BL-vereség miatt egy transzparenst feszítettek ki a meccs elején, amely ez állt: "Lementünk a büfébe, ha Pick-mezhet méltóan akartok játszani, akkor szóljatok!" A drukkerek a 15. perc után visszatértek, és a csapat végül hozta a kötelezőt, vasárnap pedig jöhet a Veszprém elleni rangadó.

férfi NB I:
Pick Szeged - Csurgó 26-18 (13-7)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1400 néző
v.: Andorka, Hucker
Pick Szeged: Mikler - Prodanovic 6, Czina, Sulc 1, Zubai, Blazevic, Vadkerti A. 1. Csere: Tatai (kapus), Larholm 9/3, Ancsin 5, Buday, Kekezovic 1, Balogh 3, Pribanic.
Csurgó: Wyszomorski - Miss, Kedzo 2, Szöllösi 4, Herbert, Grebenár 3, Széles 2. Csere: Pallag (kapus), Vadkerti G. 1, Cifra, Simon 1, Borsos, Oláh 4/1, Országh 1.
kiállítások: 8, illetve 10 perc.
hétméteresek: 3/3, illetve 2/1

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #77 Dátum: 2012. Október 26. - 13:09:15 »
Férfi NB I, MKSZ

Két pontot kapott a Fradi az elmaradt kézimeccsért
MTI|2012. 10. 26., 12:35|Utolsó módosítás: 2012. 10. 26., 12:36|

Az FTC-PLER férfikézilabda-csapata kapta a Kecskemét ellen 18 órára kiírt - és a Kecskemét által délelőtt lemondott - bajnoki mérkőzés két pontját, 10-0-s gólkülönbséggel.

A Kecskemétnek 500 ezer forintot kell december elsejéig befizetnie az MKSZ számlájára költségtérítés címén. Az első fokú határozat ellen nyolc napon belül lehet fellebbezni, tájékoztatott a magyar szövetség (MKSZ) versenyalbizottsága.

A Kecskemét pénteken levélben jelezte az albizottságnak, hogy a jelenlegi anyagi helyzetében nem tudja megrendezni a találkozót.

Tóth Edmond, a kecskemétiek technikai vezetője elmondta, hogy nem áll rendelkezésre az a közel 200 ezer forint, amely egy hazai mérkőzés megtartásához szükséges.

"Szeretnénk tisztességesen befejezni a szezont. Ha kell, amatőrökkel és utánpótláskorú játékosokkal állnánk ki, de a hazai rendezéshez jelenleg nincs pénz" - mondta Tóth Edmond.

Amennyiben egy csapat háromszor nem áll ki a szezonban, úgy kizárják.
A Kecskemét jelenleg az utolsó, 12. helyen áll az élvonalban (a mostanival együtt) kilenc mérkőzésen gyűjtött egy pontjával.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #78 Dátum: 2012. Október 29. - 00:11:00 »
Férfi NB I, 9. forduló

Nagyon elverte a Szeged a Veszprémet a kézirangadón
[origo]|2012. 10. 28., 14:21|Utolsó módosítás: 2012. 10. 28., 17:19|3 komment

Esélyt sem hagyott a bajnok MKB Veszprém együttesének a Pick Szeged férfikézilabda-csapata, a Bajnokok Ligájában bukdácsoló hazaiak 31-24-re nyertek a tavalyi két BL-döntőst legyőző címvédő ellen. Mikler Ronald elképesztően védett, Nagy Lászlót kifütyülték.

Eredmény, férfi NB I, 9. forduló:
Pick Szeged - MKB Veszprém 31-24 (17-14)

Szeged, 3500 néző
v.: Dobrovits, Tájok
gól: Larholm 8/2, Sulc 8, Pribanic 4, Ancsin 3, Blazevic 3, Vadkerti 2, Prodanovic 1, Balogh 1, Buday 1, illetve Nagy 7, Dzsamali 4, Császár 3/2, Sulic 3, Iváncsik T. 2, Terzic 2, Oneto 1, Ugalde 1, Gulyás 1
hetesek: 2/2, illetve 3/2
kiállítások: 10, illetve 10 perc

Érezni lehetett, hogy nagy csata lesz az idei első hazai kézilabda-rangadó Szegeden. A hazaiak ugyan a bajnokságban nyolcból nyolcat nyertek, de a Bajnokok Ligájában nagyon felemásan szerepeltek eddig.

Nem csoda, hogy a Csurgó elleni bajnoki első negyedóráját a hazai drukkerek bojkottálták, csak egy transzparenst feszítettek ki: "Lementünk a büfébe, ha a Pick-hez méltóan akartok játszani és dolgozni, szóljatok!"

Mikor lehet feltámadni, ha nem a bajnok Veszprém ellen, amelyet májusban 24-23-ra legyőztek, és amely azóta sem kapott ki tétmeccsen. Sőt, a Bajnokok Ligájában legyőzte a címvédő német Kielt, és a másik döntős Atlético Madridot, utóbbit ráadásul idegenben.

Nagy László persze kapott hideget-meleget a hazai szurkolóktól: a szegedi nevelésű játékos korábban azt mondta, csak egy csapatban tudna játszani Magyarországon, majd mégis Veszprémbe igazolt. A szurkolók nem kímélték, az egyik transzparensre az írták: "A szíven szúrt város!" Egy másikon Nagy korábbi nyilatkozatát idézték: "Számomra csak a Barcelona és a Szeged".

De legdurvábbnak politikai felhangja is volt: "Grande László! Szorított a spanyolcsizma, lecseréltem Navracsics-papucsra."

A mérkőzés elején úgy tűnt, szoros lesz a csata, de nyolc perc után megszökött a Szeged és 3-3-ról 9-5-ös előnyt szerzett. Sulc és Larholm kiválóan, ráadásul eredményesen játszott, és amíg a vendégek horvát kapusa, Alilovic semmit sem fogott, addig Mikler a hazai kapuban brillírozott.
Ortega mester időt kért, de ez sem zökkentette vissza tanítványait, olyannyira nem, hogy öt perccel később ismét magához rendelte csapatát, a 12-6-os hátrány ugyanis már megalázónak tűnt.

Jött Fazekas a vendégeknél, védett is néhányat, de Mikler továbbra is parádézott. Ugyan Nagy László öt gólnál járt, a félidő utolsó gólját Sulc szerezte (17-14).

A félidőben még az RTL Klub megszólaltatta Lékó Péter sakknagymestert: "Fantasztikus első félidőn vagyunk túl, szegediként nagyon élveztem. Az önbecsülésükért, Szegedért és az edzőért küzdenek a fiúk, remélem, kibírják a 60 percet" - mondta.

Valóban ez történt, három gólnál már nem tudott közelebb lopakodni a bajnok, a Szaged viszont 20-17-ről egy 5-0-s szériával 25-17-re meglépett. Ortega időkérése legfeljebb pihegésre volt jó, a pályán semmi változás nem látszott.

A Szeged szenzációsan játszott, Larholm és Sulc nyolc-nyolc góllal, Mikler húsz (!) védéssel zárt. A vége 31-24 lett, a Szeged 2005 óta nem nyert ilyen nagy különbséggel, akkor 31-21 volt a csata végeredménye.

"Hihetetlen győzelmet arattunk a bajnok ellen. Remélem, akik lesajnálták, vagy furán néztek a csapatra, azok most már mellénk állnak. Bennünket nem sajnálni kell, hanem szurkolni kell nekünk. Az eredményből nem kell nagy következtetést levonni, örültem volna az egygólos győzelemnek is" - nyilatkozta a mérkőzés után Mikler Roland.

A vendégek legeredményesebbje, a hétgólos Nagy László gratulált a Szegednek. "Az ellenfél harcosan végig küzdötte a 60 percet, Mikler fantasztikus volt, megérdemelték a győzelmet. Remélem, nekünk jól jött ez a pofon, mert legalább kiderült, hogy nem minden rózsaszín és édes. Nem áll meg az élet, nem sikerült megszerezni a két pontot, de dolgozni kell tovább. Sajnos védekezésben lagymatagok voltunk, nem volt kemény ütközés, harciasság. Egyszerűen nem tudtunk átbillenni a holtponton, nem tudtuk ledolgozni a nagy hátrányt" - mondta.

"Ez a meccs is bizonyította, a két csapat Szegeden mindig nagy derbit játszik, függetlenül a mutatott formától. Az utóbbi időben kevés öröm ért minket, kaptunk kritikákat, most azonban jó volt megélni, hogy a kemény és céltudatos játékunkkal a Veszprém fölé emelkedtünk. A mi akaratunk érvényesült, gratulálok a csapatomnak, és köszönöm a közönségnek a biztatást" - nyilatkozta a Delmagyar.hu-nak Skaliczki László, a hazaiak edzője.

Kollégája, Carlos Ortega érthetően elégedetlen volt: "Összességében, a játék minden elemében jobb volt a Pick Szeged. Tudtuk, hogy fontos meccset játszunk, most a szegediek készültek fel jobban."

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #79 Dátum: 2012. Október 31. - 23:53:24 »
Férfi Eb-selejtező, 1. forduló:

Rossz kezdés után simán nyert Mocsai kéziválogatottja
MTI|2012. 10. 31., 20:48|Utolsó módosítás: 2012. 10. 31., 20:49|

Az olimpiai negyedik magyar férfi kézilabda-válogatott könnyedén, 32-25-re nyert a vendég lett csapat ellen Gyöngyösön a 2014-es Európa-bajnokság selejtezőjének első fordulójában.

Férfi Eb-selejtező, 4. csoport, 1. forduló:
Magyarország - Lettország 32-25 (18-14)

gól: Császár 6, Harsányi 6, Nagy K. 5, Iváncsik G. 4, Mocsai 4, Zubai 2, Nagy L. 2, Krivokapic 1, Lékai 1, Vadkerti 1, illetve Kristopans 6, Dude 3, Arajs 2, Blums 2, Grisanovs 2, Lilienfelds 2, Pavlivics 2, Tuminskins 2, Uscins 2, Borodovskis 1, Valkovskis 1

Eleinte fej fej mellett haladtak a csapatok, és ennek főleg a gyenge magyar védekezésnek volt az oka. A 19. percben, 11-10-es vezetésnél Mocsai Lajos szövetségi kapitány időt kért, és keményebb védőmunkát követelt. Mivel változatlanul nem sikerült ellépni, ezért fokozatosan cserélt a szakvezető. Ettől jobb lett a játék. A 28. percben, 16-12-nél már a vendégek próbálták rendezni a soraikat, de a különbség a szünetig megmaradt.

A második félidő elején tovább nőtt az előny. Schuch és Ilyés kiállítása miatt kettős létszámfölénybe kerültek a lettek, de így is sikerült Nagy Kornélnak betalálnia. A vendégek időt kértek, ám negyedórával a vége előtt 28-20-as hátrányba kerültek. Kisvártatva kétszámjegyű lett a különbség (49. perc: 30-20), a végére ez 32-25-remódosult.

A magyarok - akik a 2013-as spanyolországi vb-re is készülnek - vasárnap Eperjesen (Presov) a szlovákokkal találkoznak. A sorozat ezt követően áprilisban folytatódik.

A csoport másik találkozóján:
Horvátország - Szlovákia 25-21 (13-8)

A csoportból az első két helyezett jut ki a 2014-es dániai Eb-re.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #80 Dátum: 2012. November 03. - 09:12:53 »
Fazekas Nándor

Ha fejen találnak, legalább a labda kifelé pattanjon - interjú Fazekas Nándorral
Pincési László|2012. 11. 03., 7:56|

Forrás: AFP/Javier Soriano

Egyre nehezebben viselte a család a hiányát, így 36 évesen, 219 válogatottsággal a háta mögött Fazekas Nándor úgy döntött, búcsút int a kézilabda-válogatottnak. Mocsai Lajos szövetségi kapitány még a riói olimpiáig számított volna rá, de az MKB Veszprém kapusa már csak vészhelyzetben segítene. Nem bolondnak, inkább merésznek tartja magát, és bár pályafutása során mindig másodhegedűs volt, a hozzáállása és a versenyszellem  átsegítette ezen.

Mennyire volt nehéz döntés a válogatottbeli búcsú? Vagy készült rá?

Készültem, hiszen már az olimpia és a nagy sikerek előtt jeleztem Vetési Ivánnak, a szövetség elnökének és Mocsai Lajos szövetségi kapitánynak, hogy nagyon odateszem magam, minden erőmmel azon leszek, hogy a csapat sikert érjen el, mert ez lesz az utolsó világversenyem. A két nagyobb gyermekem kilenc- és hatéves, ők már tökéletesen érzik, ha apa alig tölt velük némi időt, és mindig távol van.

Hogy fogadták a döntését a vezetők?

Az elnök úr azonnal elfogadta, azt mondta, 14-15 éve a válogatottnál vagyok, még edzőmeccsről se hiányoztam, abszolút megérti a döntésemet.

És a kapitány?

Mocsai Lajos azért kicsit másképp fogta fel. A kapitány abban reménykedett, hogy még számíthat rám, és nemcsak a mostani Eb-selejtezőn vagy a januári világbajnokságon, hanem a következő teljes négyéves olimpiai ciklusban. De nekem erősebb volt az elhatározásom annál, hogy megváltoztassam. Más lenne a helyzet, ha nem lenne család, de így a gyerekek megérzik a hiányomat. Ha apa jól szerepel egy-egy tornán, akkor az öröm egy-két napig tart, de utána már azt kérdezik, miért nem tudunk együtt biciklizni vagy síelni.

Megkönnyebbült a bejelentéssel?

Nem nevezném megkönnyebbülésnek, mert nem teszem magam könnyen túl ezen. De arra gondoltam, kibírom. A válogatottság nekem mindig pozitívum volt, hiszen egy jó társaságba, egy a hétköznapitól teljesen más közegbe kerültem.

Bár véglegesnek tűnik a döntés, de van-e olyan kiskapu, hogy ha nagyon megszorul a válogatott egy-két év múlva, akkor még rávehetik egy beugrásra?

Ez nem kérdés, így is beszéltük meg. Ezért hangsúlyoztam, hogy nem lemondtam a válogatottságot, hanem visszavonultam. Ha vészhelyzet lenne, akkor egy-egy meccsre vagy tornára még szívesen segítenék, de erre egy százalék az esély. Aztán az élet persze hozhat furcsa dolgokat. A válogatottnál kapusedzőként dolgozó Szatmári János se gondolta volna, hogy a 2004-es olimpia után az idén nyáron még pályára kell lépnie a szlovénok elleni felkészülési meccsen.

Van-e hiányérzete a válogatottal kapcsolatban?

Sajnos nem szereztem érmet a válogatottal, ez nagyon hiányzik.

Emlékszik az első válogatott meccsére?

1998-ban, Belgium ellen debütáltam. De bevallom, csak azért tudom, mert most olvastam valahol.

Melyik volt élete legjobb válogatott meccse?

Kettőt szoktam kiemelni, az egyik természetesen az olimpiai negyeddöntő Izland ellen. A másik a 2003-as portugáliai világbajnokságon a jugoszlávok ellen játszott csata, amelyet kétszeri hosszabbítás után 34-33-ra megnyertünk, és ezzel kijutottunk az athéni olimpiára.

Melyiket felejtené el örökre?

A 2007-es vb-középdöntő oroszok elleni mérkőzését. Már egy döntetlennel negyeddöntősök lehettünk volna, de az utolsó másodpercben Eduard Koksarov a balszélről gólt dobott, kikaptunk, és kiestünk. Ezzel elszálltak a pekingi olimpiai álmaink is.

Aki kapusnak áll, arról azt tartják, kicsit bolond ember.

Lehet, hogy valamennyire bolond vagyok, de inkább merész. Edzésen néha mezőnyjátékosok is beállnak a kapuba, és mindig azt mondják, nem vagyok normális, hogy a 100-120 km/órás lövések elé állok. De húsz év után megszoktam, nekem ez olyan magától értetődő, mint ahogy egy pingpongos a labdába üt.

Hogy teszi túl magát azon, ha mondjuk edzésen vagy meccsen fejbe dobják? Vagy ez már annyira hozzátartozik a játékhoz, hogy fel se veszi?

Szerencsére ez kevés alkalommal fordul elő, évente átlagban egyszer. Különben is vagyunk annyira profik, hogy ezt kibírjuk.

Forrás: Tuba Zoltán [origo]

Gyakran látni olyan hetest, amikor direkt a kapus feje mellé, fölé lőnek. Volt ilyenből afférja valakivel?

Soha. Én azt vallom, mindenki oda lő, ahová szeret. Csak abban reménykedem mindig, ha valaki fejen talál, legalább a labda kifelé pattanjon, és már megérte.

Gyakran veszi a szívére a vereségeket?

Meccstől és szituációtól függ. Egy világversenyen nincs sok idő gondolkodni rajta, mert nyakunkon a következő meccs. Túl kell tenni magamat rajta azonnal, különben nem tudok koncentrálni az újabb feladatra. De néha kell a pofon, mert abból is sokat lehet tanulni.

Volt olyan, hogy nem nyilatkozott inkább, mert azt nem tette volna ki az ablakba szurkoló, sportvezető, újságíró?

Nagyon dühös tudok lenni, de kamera előtt soha. Elsőre mindig magamból indulok ki, azzal foglalkozom, én mit rontottam el, és sohasem bántok mást.

Mennyiben más a Veszprém Carlos Ortegával, mint volt Mocsai Lajossal?

Nincs két egyforma edző, így természetes, hogy minden más. A támadásunkat és a védekezésünket is megreformálta, ezt nem lehet egyik napról a másikra elsajátítani. Sokat edzünk, sokat videózunk, kezd összeállni a dolog, szerintem február-márciusra leszünk igazán jók. A Bajnokok Ligájában legyőztük a tavalyi két BL-döntőst, ehhez szerencse is kellett. De intő példa volt a vasárnapi bajnoki, a Szeged nem egy Kiel-szintű csapat, de kiderült, ha nem úgy koncentrálsz, könnyen belefuthatsz egy vereségbe.

Hogy dolgozták fel a Szeged elleni súlyos bajnoki vereséget?

El voltunk keseredve, de a videót még nem tudtuk visszanézni, hiszen a válogatott meccsek miatt néhányan maradtunk csak Veszprémben. Majd a jövő héten elemezzük. Ortega nagy hangsúlyt fektet erre, minden találkozónkat újranézzük, még az Orosháza elleni bajnokit is. A videók úgy vannak összevágva, hogy lássuk a hibáinkat, amiket ki kell javítani.

A hosszú huzavona után hazatért Nagy László szerepe felértékelődött az elmúlt fél évben, hiszen a válogatottban és a klubban egyaránt vezéregyéniség.

A Kiel és az Atlético elleni meccsben minden benne volt, amit róla tudni kell. Ő teljesített a legjobban. Bár azt is mondhatom, neki a legkönnyebb az átalakuló csapatban: a magyar csapattársait a válogatottból, a többit pedig Spanyolországból ismeri.

A válogatottnál most kezdődik egyfajta átrendeződés, Laluska és ön visszavonult, Iváncsik Tamás lemondta a szereplést. Van kellő utánpótlás?

Abszolút, hiszen az olimpia előtt nehéz volt szűkíteni a keretet, annyian voltunk. Sok tehetséges fiatal van, akiket be kell építeni, én azt mondom, egyre erősebbek leszünk. Kapusposzton azért nem olyan bő a választék, de Tatai Péter, Mikler Roland, Liszkai Szilveszter és Székely Márton lehet a következő négy-nyolc év meghatározó kapusa.

Azt nyilatkozta a szlovák kapitány, hogy a héten a horvátok és a magyarok elleni két Eb-selejtező egyikén világszenzációt okoznának. A horvátoktól már kikaptak.

Azért annál erősebbek vagyunk, hogy Szlovákia legyőzzön bennünket vasárnap. Az a csata azért lesz fontos, mert ha Eperjesen sikerül nyernünk, akkor 96 százalék, hogy kijutunk az Eb-re.

Hogy viselte, hogy egész életében klasszis társakkal - Sterbik Árpáddal, Dejan Periccsel vagy Mirko Aliloviccsal - kellett osztoznia a poszton aktuális klubjában, és nem mindig ön volt az első számú kapus?

Sőt, mondjuk ki bátran, második számú voltam. Nehéz volt feldolgozni, de egyszerűen hozzászoktam. Dolgozott bennem a versenyszellem, úgy készültem, hogy ha tíz percet kapok, akkor az alatt mutatom meg, mire vagyok képes. Ha egy percet, akkor egy perc alatt. Szerencsére élni tudtam mindig a lehetőséggel. 2004-ben azért igazoltam a Bundesligába, mert Sterbik mögött alig kaptam lehetőséget. A Lübeckénél a lengyel Slawomir Szmal megsérült, de aztán a Gummersbachban keményen kellett küzdenem Goran Stojanoviccsal, akit az edző jobban favorizált. Idén annyiban más a helyzet, hogy Ortega felváltva védet bennünket Aliloviccsal.

Forrás: AFP/Odd Andersen

A három fia közül a legidősebb, Gergő kézilabdázik.

Egész ügyes, jobbkezes gyerek, 2003-as születésű, de a 2001-es korosztályban szerepel irányító-átlövőként. Ha a feleségemet kérdezné, akkor ódákat zengene róla, szerinte hozzá képest Karabatic is egy senki (nevet). A középső, Máté még óvodás, most ismerkedik a focival és a kézilabdával. Majd jövőre, amint iskolás lesz, eldöntjük, melyikhez lesz kedve.

Szándékosan terelte őket a kézilabda irányába?

Gergőt nem kellett terelgetnem, ő nagyon elkötelezett a sportág iránt. Ha hazajön, felvételről is kézimeccseket néz, ellesi a taktikát, a lövéseket, és az edzéseken gyakorolja. Máté egyáltalán nem ilyen, ő valószínűleg ahhoz a sportághoz húz majd, ahová több barátja megy.

Fazekas Nándor
Születési idő, hely: 1976. október 16., Kecskemét
Klubjai: Veszprém (1998-2004), Lübbecke (2004-2006), Gummersbach (2009-2009), Veszprém (2009-)
Válogatottbeli szerepléseinek száma: 219
Eredményei a válogatottal: olimpiai 4. (2004, 2012), vb-6. (2003, 2009), vb-7. (2011), vb-9. (2007), vb-11. (1999), Eb-8. (2008, 2012), Eb-9. (2004), Eb-13. (2006), Eb-14. (2010)
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 03. - 10:04:34 írta wade51 »

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #81 Dátum: 2012. November 04. - 23:43:17 »
Férfi Eb-selejtező, 2. forduló

Nem robbant a szlovák bomba Nagy Laciék ellen
[origo]|MTI|2012. 11. 04., 18:57|Utolsó módosítás: 2012. 11. 04., 19:01

Az olimpiai negyedik magyar férfikézilabda-válogatott nagy csatában 28-24-re nyert a szlovák csapat ellen Eperjesen a 2014-es Európa-bajnokság selejtezőjének második fordulójában, így óriási lépést tett a továbbjutás felé.

Férfi Eb-selejtező, 4. csoport, 2. forduló:
Szlovákia - Magyarország 24-28 (12-13)

gól: Rábek 5, Stranovsky 4, Vadkerti G. 4, Polakovic 3, Antl 2, Hruscak 2, Guzy 1, Voltentic 1, Urban 1, Kopco 1, illetve Nagy L. 8, Császár 5, Iváncsik G. 5, Zubai 3, Harsányi 3, Putics 2, Mocsai T. 1, Vadkerti A. 1

A hazaiak tartalékosan álltak fel: hiányzott többek között a Szegeden légióskodó, térdsérüléssel kezelt Frantisek Sulc, valamint másik három alapember, Daniel Valo, Peter Kukucka és Csaba Szücs is. Peter David szövetségi kapitány utólag hívta be a keretbe a Csurgó irányítóját, Gabriel Vadkertit, aki a magyar kerettag Vadkerti Attila unokatestvére. Mellette még másik három szlovák játékos szerepel magyar NB I-es klubban.

A 2013-as spanyolországi vb-re is készülő magyarok rövid ideig vezettek, de a szlovákok még emberhátrányban is tudtak egyenlíteni, a sok hiba miatt aztán fordítottak is (10. perc: 6-4). Tatai Pétert Mikler Roland váltotta a kapuban, miközben a hazai kapus, Richard Stochl remekelt.

A 17. percben, 9-7-es hazai vezetésnél Mocsai Lajos szövetségi kapitány időt kért, majd Stochl újabb büntetőt védett. Schuch Timuzsint kiállították, ám ekkor Nagy László két találatával 10-10 lett az állás. Mikler is magára talált, és közvetlenül a szünet előtt hétméterest fogott, így a magyarok vonulhattak minimális előnnyel pihenőre.

A második félidőben már sokkal jobban összpontosított a vendégcsapat, a védekezés jelentősen feljavult, Nagy László igazi vezéregyéniség volt, és fokozatosan nőtt a különbség. A hazaiak hiába kértek időt, a magyarok lendületét nem tudták megtörni. A 42. percben már 20-15-re vezetett a Mocsai-csapat.

Ilyés Ferenc begyűjtötte a harmadik kisbüntetését, így piros lappal végleg kiállt a védelem egyik oszlopa. A csereként beálló Mocsai Tamás kilencperces gólcsendet zárt le.

Iváncsik Gergő elrontott büntetője (szinte beleragadt a kezébe a labda) után feljöttek 24-22-re a hazaiak. Harsányi Gergely viszont lehűtötte a kedélyeket, és még emberelőnyt is kiharcolt, ezzel gyakorlatilag megpecsételődött a szlovák válogatott sorsa.

Mocsai Lajos szövetségi kapitány így nyilatkozott a meccset közvetítő Sport TV-nek: "Nagy meglepetés nem ért bennünket, azt nyújtották a szlovákok, amit vártunk. Az elején azért volt szoros a meccs, mert a világklasszis kapus, Richard Stochl több hetest és ziccert is védett, de lépésről lépésre felőröltük az ellenfelet, amely nem tudta tartani azt a tempót, amit mi diktáltunk. Irányítóban, átlövőben és beállósban is nagy játékot nyújtottunk. A szlovákok szövetségi kapitánya a találkozó után azt mondta nekem, hogy megérdemelten nyertünk, mert mi játsszuk a jobb kézilabdát. Ő a meccs előtt időzített bombát ígért, de az ma nem robbant."

Az Eb-selejtezős sorozat áprilisban folytatódik.

Az állás:
1. Magyarország 4 pont (60-49)
2. Horvátország 4 (55-44)
3. Szlovákia 0 (45-53)
4. Lettország 0 (48-62),

A kvartettből az első két helyezett jut ki a 2014-es dániai Eb-re.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #82 Dátum: 2012. November 15. - 08:28:34 »
Férfi NB I.

A Tatabánya belerondított a Pick Szeged hibátlan mérlegébe
MTI|2012. 11. 14., 20:49|Utolsó módosítás: 2012. 11. 14., 20:51|

Elvesztette százszázalékos mérlegét a listavezető Pick Szeged a férfikézilabda NB I-ben, miután szerdán elképesztő izgalmak után 30-30-as döntetlent játszott a Tatabánya vendégeként.

férfi NB I:
Grundfos-Tatabánya - Pick Szeged 30-30 (12-14)

A Szeged így is pontelőnnyel vezet a Veszprém előtt, a Tatabánya a harmadik helyen áll.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #83 Dátum: 2012. November 16. - 09:03:22 »
Bajnokok Ligája

Romániában nyert a Madrid
MTI|2012. 11. 15., 21:43|

A férfikézilabda Bajnokok Ligája magyar érdekeltségű csoportjainak csütörtöki mérkőzésein:

5. forduló:
B csoport:

Constanta (román) - Atlético Madrid (spanyol) 23-28 (13-12)

további program:
Celje (szlovén) - Kiel (német), szombat 16.30
Sävehof - MKB Veszprém, vasárnap 16.30

Az állás:
1. MKB Veszprém 8 pont
2. Kiel 6
3. Atlético Madrid 4 (139-139)
4. Sävehof 4 (129-135)
5. Celje 2 (92-107)
6. Constanta 2 (117-152)

D csoport:
Füchse Berlin (német) - Croatia Zagreb (horvát) 29-27 (12-13)
Dinamo Minszk (fehérorosz) - Schaffhausen (svájci) 33-23 (14-12)

további program:

Pick Szeged - Barcelona (spanyol), vasárnap 18.30

Az állás:
1. Barcelona 8 (124-91)
2. Füchse Berlin 8 (141-135)
3. Dinamo Minszk 5
4. Croatia Zagreb 3
5. Pick Szeged 2 (103-117)
6. Schaffhausen 2 (130-15)

A csoportokból az első négy helyezett jut a nyolcaddöntőbe.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #84 Dátum: 2012. November 16. - 23:36:10 »
Férfi NB I.

Tizennyolcgólos verést kapott otthon a Kecskemét
MTI|2012. 11. 16., 20:31|Utolsó módosítás: 2012. 11. 16., 20:32|

A vendég Csurgó fölényes győzelmet aratott a sereghajtó Kecskemét felett a férfikézilabda NB I pénteki játéknapján.

Eredmények:
Kecskemét - Csurgó 13-31 (7-14)
Cegléd - Balatonfüred 29-32 (13-13)

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #85 Dátum: 2012. November 19. - 00:15:31 »
Bajnokok Ligája

Kiütötte a Sävehofot a Veszprém kézicsapata
MTI|2012. 11. 18., 18:20|Utolsó módosítás: 2012. 11. 18., 18:31|

Az MKB Veszprém férfikézilabda-csapata kiütéses, tízgólos győzelmet aratott a svéd Sävehof otthonában a Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek ötödik fordulójában, s így továbbra is százszázalékos teljesítménnyel áll az élen.

Fazekas Nándor jól védett Forrás: AFP/Javier Soriano

Eredmény, B csoport, 5. forduló:
Sävehof (svéd) - MKB Veszprém 22-32 (10-14)

a Veszprém gólszerzői: Császár 8, Nagy 5, Ugalde, Iváncsik T., Jamali 3-3, Pérez, Gulyás, Sulic, Laluska 2-2, Chema Rodriguez, Oneto 1-1.

Remekül kezdte a mérkőzést a magyar csapat, amely pillanatok alatt 4-0-s előnybe került. A hazaiakon a gyors időkérés sem segített, így tíz perc után már hatgólosra nőtt a különbség a két együttes között (2-8).

A folytatásban a svédek összekapták magát, s két gólra is fel tudtak zárkózni, ám a veszprémiek kézben tartották a találkozót, és a félidőre 14-10-es vezetéssel mehettek pihenni.

A második félidő az első 30 percnél is egyértelműbb magyar fölényt hozott, az MKB fokozatosan lépett el egyre hitehagyottabb riválisától, s a hajrában már csak az volt a kérdés, milyen különbséggel nyeri meg a meccset.

Végül tíz gól lett közte: Carlos Ortega együttese 32-22-re verte a korábban az Atlético Madridot és a Constantát is legyőző, hazai pályán még hibátlan Sävehofot.

Csütörtökön játszották:
HCM Constanta (román) - Atlético Madrid (spanyol) 23-28

Szombaton játszották:
Celje (szlovén) - Kiel (német) 31-28 (12-12)

A csoport állása:
1. MKB Veszprém   5   5   0   0   159   -   127   10
2. THW Kiel   5   3   0   2   168   -   137   6
3. Atlético Madrid   5   2   0   3   139   -   139   4
3. IK Sävehof   5   2   0   3   151   -   167   4
3. Celje Pivovarna Lasko   5   2   0   3   123   -   135   4
6. HCM Constanta   5   1   0   4   117   -   152   2

Nem sikerült a szegedi kézilabdabravúr
MTI|2012. 11. 18., 20:38|

Az első negyedórában parádésan játszó Pick Szeged 33-28-ra kikapott a világsztárokkal felálló vendég Barcelonától a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, így a csoportkör félidejében a Tisza-parti együttes nem áll továbbjutó helyen.

Eredmény, férfi BL, 5. forduló, D csoport:
Pick Szeged - Barcelona (spanyol) 28-33 (15-18)

a magyar csapat gólszerzői: Sulc 8, Larholm 8, Ancsin 5, Prodanovic 3, Zubai 2, Vadkerti 1, Balogh 1

A 3500 fős közönség által buzdított hazaiak remekül kezdtek a világsztárokkal felálló katalánok ellen, a 4-2-es roham adta lendület Blazevic kiállításával sem szakadt meg. Sőt amikor Ancsin a 9. percben 7-3-ra módosította az állást, a vendégek időt kértek.

Egy rövid ideig úgy tűnt, összeszedi magát vendégcsapat, ám a szegediek csúsztak-másztak, iszonyú energiákat mozgósítottak, már 11-6-ra vezettek. Szinte hihetetlen, de a 15. percben már másodszor kértek időt a katalánok.

A vendégek trénere majdnem teljes sorcserét hajtott végre, Buday büntetőt rontott, majd sorozatban háromszor talált be a Barcelona. Sorra kapták a kiállításokat a hazaiak, és a 24. percben egyenlő lett (13-13).

Amikor pedig először vezetett a Barcelona, Skaliczki László vezetőedző időt kért, csapata védekezési stílust váltott, de nem igazán volt ellenszer a spanyol támadásokra.

A második félidő elején nem tudta apasztani hátrányát hazai csapat, tíz perc elteltével következett az újabb időkérés. Negyedórával a vége előtt is három góllal vezetett a Barcelona. Larholm bombagólja után viszont két ziccer kimaradt, és még emberhátrányban is eredményes volt - ráadásul kétszer is - a vendégsereg.   

A két csapat jövő szombaton Barcelonában ismét összecsap, az lesz a Szeged történetének 100. BL-meccse.

Az állás: 1. Barcelona 10 pont, 2. Füchse Berlin (német) 8, 3. Dinamo Minszk (fehérérosz) 5, 4. Croatia Zagreb (horvát) 3, 5. PICK SZEGED 2 (131-150), 6. Schaffhausen (svájci) 2 (130-154).

A csoport első négy helyezettjei jutnak a nyolcaddöntőbe.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #86 Dátum: 2012. November 21. - 00:06:56 »
Férfi NB I

A Veszprém simán verte a Ceglédet
MTI|2012. 11. 20., 19:48|Utolsó módosítás: 2012. 11. 20., 19:49|

A címvédő Veszprém sima, 12 gólos győzelmet aratott a vendég Cegléd ellen a férfi kézilabda NB I keddi mérkőzésén.

NB I:
MKB Veszprém - Cegléd 38-26 (19-13)

A tabellán:

1. MKB Veszprém 22 pont
2. Pick Szeged 21
3. Csurgói KK 16
...
11. Cegléd 4
12. Kecskemét 1

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #87 Dátum: 2012. November 21. - 23:26:16 »
Férfi NB I

Visszaelőzte a Veszprémet a Szeged
MTI|2012. 11. 21., 20:40|Utolsó módosítás: 2012. 11. 21., 21:41|

A Pick Szeged tíz góllal, 32-22-re nyert Gyöngyösön, és ezzel visszakerült a tabella élére a férfi kézilabda NB I-ben.

NB I:
B.Braun Gyöngyös - Pick Szeged 22-32 (10-13)

Az állás:
1. Pick Szeged 23 pont
2. MKB Veszprém 22
3. Csurgó 16
4. Grundfos Tatabánya 14

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #88 Dátum: 2012. November 24. - 23:37:47 »
Kézilabda Bajnokok Ligája

Képtelen hibázni a Veszprém a kézi-BL-ben
MTI|2012. 11. 24., 20:53|Utolsó módosítás: 2012. 11. 24., 20:54|

Az MKB Veszprém a hatodik mérkőzését is megnyerte a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. Szombaton a vendég svéd Sävehof nem tudott megálljt parancsolni a magyar együttesnek, amely - akárcsak egy hete Göteborgban - most is tízgólos győzelmet aratott.

Férfi BL, 6. forduló, B csoport:
MKB Veszprém - Sävehof (svéd) 34-24 (17-15)

gól: Dzsamali 6, Sulic 6, Császár 5, Laluska 3, Iváncsik T. 3, Oneto 3, Nagy 2, Chema 2, Ugalde 2, Iváncsik G. 1, Perez 1, illetve Bliznac 5, Friden 3, Larsson 3, Tönnesen 3, R. Johansson 3, Apelgren 2, Schefvert 1, Ottoson 1, Nielsen 1, Albrechtson 1, T. Johansson 1.

A két csapat egy héttel ezelőtt Göteborgban találkozott, akkor a Veszprém 32-22-re diadalmaskodott. Eleinte fej fej mellett haladt az egyformán sokat hibázó két csapat. A Sävehof kapusa, Thomas Forsberg remekelt, együttese az általa megszerzett labdákból élt. A 19. percben, 8-10-nél időt kért a Veszprém, majd a gyorsabb támadásoknak, valamint a friss cseréknek köszönhetően egyenlített. Nagy nehezen a vezetést is sikerült megszereznie, és így előnnyel zárta a félidőt.

A második játékrészt jól kezdte az MKB, és ahogy 21-17-re megugrott, időt kértek a svédek. Közelebb férkőzni azonban nem tudtak, negyedórával a vége előtt 24-20 volt az állás. A mezőny legjobbja, Nagy László mind védekezésben, mind támadásban rengeteget segített együttesének.

Hazai ritmusváltással tovább nőtt a két csapat közötti különbség, az 50. percben már 28-20 állt az eredményjelzőn. A hajrában aztán már a közte tízet ostromolta a Veszprém, és végül össze is jött ez a különbség.

A magyar bajnok jövő szombaton Celjében lép pályára.

Szerdán játszották:
THW Kiel (német) - Celje (szlovén) 30-26 (13-12)

Vasárnap:
Atlético Madrid (spanyol) - Constanta (román) 17.00

Az állás:
1. MKB Veszprém 12/6 mérkőzés
2. Kiel 8/6
3. Atlético Madrid 4/5 (139-139)
4. Celje 4/6 (149-165)
5. Sävehof 4/6 (175-201)
6. Constanta 2/5

Elmaradt a szegedi kézibravúr Barcelonában
MTI|2012. 11. 24., 18:02|Utolsó módosítás: 2012. 11. 24., 18:05|

A papírformának megfelelően a házigazda Barcelona magabiztosan, 33-24-re nyert a Pick Szeged ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 6. fordulójának szombati játéknapján.

Férfi BL, 6. forduló, D csoport:
Barcelona (spanyol) - Pick Szeged 33-24 (16-13)

gól: Rocas 6/2, Noddesbo 4, Rutenka 4, García 3, Aguirrezabalaga 3, Sarmiento 3, Tomás 3,  Stranovsky 3, Gurbindo 2, Entrerrios 1, Montoro 1, illetve Sulc 6, Larholm 5, Pribanic 4, Balogh 3, Zubai 3, Kekezovic 2, Ancsin 1.

A találkozó esélyese egyértelműen a sztárok sokaságával felálló katalán gárda volt, amely pontveszteség nélkül vezeti a csoportját, és múlt vasárnap 33-28-ra nyert Szegeden.

A Szeged jól kezdte története 100. BL-meccsét, rövid ideig vezetett is, ám ahogy a Barcelona kiismerte a vendégek védekezését, fordított, és magabiztosan őrizte előnyét.

A spanyol csapat pont annyit adott ki magából, amennyi a győzelemhez kellett - igaz, amikor a 40. percben 20-19-re feljött a rivális, időt kért -, ugyanakkor a Pick remekül helytállt a sztárklub csarnokában. A különbség végül azért lett ilyen nagy, mert az utolsó negyed órában a hazaiak alig hibáztak.

A szegediek svéd átlövője, Jonas Erik Larholm a hajrában súlyosnak tűnő bokasérülést szenvedett.

Az újabb vereség azt jelenti, hogy az egy győzelemmel és öt vereséggel álló Szeged jövő szombaton a továbbjutás szempontjából döntő találkozón fogadja a hárompontos Croatia Zagrebet.

Croatia Zagreb (horvát) - Füchse Berlin (német) 24-25 (12-9)

csütörtökön játszották:
Schaffhausen (svájci) - Dinamo Minszk (fehérorosz) 28-33 (14-16)

Az állás:
1. Barcelona 12 pont
2. Füchse Berlin 10
3. Dinamo Minszk 7
4. Croatia Zagreb 3
5. Pick Szeged 2 (155-183)
6. Schaffhausen 2 (158-187)

A csoportok első négy helyezettjei jutnak a nyolcaddöntőbe.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #89 Dátum: 2012. December 01. - 08:38:50 »
Férfi NB I

33 gólt dobott a Fradi, befürdött a Füred
MTI|2012. 11. 30., 20:21|Utolsó módosítás: 2012. 11. 30., 20:22|

A Ferencváros magabiztos sikerével, illetve a Balatonfüred váratlan vereségével zárult a férfi kézilabda NB I pénteki játéknapjának két mérkőzése.

Eredmények:
FTC-PLER Budapest - Orosháza-Linamar 33-26 (17-13)
Balatonfüred - Pécs 26-27 (12-14)

A tabella:
1. Pick Szeged 12 11 1 - 407-284 23 pont
2. MKB Veszprém KC 12 11 - 1 439-291 22
3. Csurgói KK 12 9 - 3 311-294 18
4. Grundfos Tatabánya KC 12 7 2 3 316-307 16
5. FTC-PLER Budapest 13 6 2 5 334-315 14
6. Balatonfüredi KSE 13 6 1 6 332-338 13
7. B.Braun Gyöngyös 12 4 3 5 309-335 11
8. Pécsi VSE 13 5 - 8 345-390 10
9. Váci KSE 12 4 1 7 309-344 9
10. Orosháza Linamar 13 3 1 9 327-344 7