Szerző Téma: Ol. Torna, vívás, asztalitenisz  (Megtekintve 2058 alkalommal)

Leírás:

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • Megköszönte: 539 Alkalommal
  • A kezdetektől!
Ol. Torna, vívás, asztalitenisz
« Dátum: 2012. Július 24. - 14:12:25 »

Csapatunk:

Torna (3): Berki Krisztián, Hidvégi Vid, Böczögő Dorina

Vívás (4): Imre Géza (párbajtőr), Szilágyi Áron (kard), Mohamed Aida (tőr), Szász Emese (párbajtőr)

Asztalitenisz (4): Póta Georgina, Tóth Krisztina, Zwickl Dániel, Pattantyús Ádám

Olimpiai menetrend:
Kód:
Only registered users can see contents. Kérjük kattintson ide Regisztrálj Vagy Jelenkez Be.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Július 25. - 10:39:16 írta wade51 »

Elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
Re:Ol. Torna, vívás, asztalitenisz
« Válasz #1 Dátum: 2012. Július 25. - 23:15:58 »

Karácsony: A hazai hátszél tévhit, Smith-t nem fogják tolni Berki ellen
MTI|2012. 07. 25., 21:57|Utolsó módosítás:2012. 07. 25., 22:24|

Berki Krisztián, a lólengés kétszeres világbajnoka saját bevallása szerint jól sikerült pódiumedzést teljesített szerdán, két nappal a londoni olimpia megnyitója előtt. Karácsony István, a londoni olimpia férfi talajversenyének főellenőre úgy nyilatkozott, tévhit, hogy a pontozók a hazai versenyzőket segítik, így Berki nagy riválisa, a brit Louis Smith sem számíthat erre. Hidvégi Vid alkarfájdalma miatt csak részletekben mutatta be gyakorlatát, de sérülése a szombati selejtezőig rendbejön.

A londoni North Greenwich csarnokban rendezett szerdai gyakorláson Berkit és a másik magyar férfi indulót, Hidvégi Videt egy vegyes csoportba sorolták, amelyet a pontozóbírók is megtekintettek.

A magyarok csak lovon tréningeztek, a többiek más szereken is edzettek. "Az otthoni gyakorlások is rendben mentek, most az itteni is jól sikerült" - mondta az MTI-nek Berki. "Teljes a nyugalom körülöttem, az olimpiai faluban is jól érzem magam, ez nekem most nagyon fontos."   

Hidvégi elárulta, fáj egy kicsit a bal alkarja, ezért csak részletekben tudta bemutatni versenygyakorlatát, de az MTI-nek azt mondta, sérülése nem komoly, a versenyre biztosan teljesen elmúlik.

Berki, aki aranyesélyesnek számít, és Hidvégi, aki a nyolcas döntőbe szeretne mindenképp bejutni, szombaton, a selejtező 16:30 órakor kezdődő csoportjában szerepel, míg Böczögő Dorina vasárnap 10:30-kor kezd a kvalifikációban, utóbbinak csütörtökön lesz pódiumedzése.

Karácsony István, a Nemzetközi Torna Szövetség (FIG) technikai bizottságának magyar tagja a helyszínen követte a szerdai gyakorlást a férfi talajverseny főellenőreként.

"A szerdai pódiumedzésen a helyemen, a talaj zsűriasztalnál ültem, és éppen mellettünk volt a lólengés. Persze, hogy félszemmel Krisztiánt és Hidvégi Videt figyeltem. Úgy láttam, mindketten jó állapotban vannak, és ahogy ilyenkor illik, jó benyomást keltettek a pontozókban" - mondta az MTI-nek Karácsony István.
Hozzátette, ez az edzés nem létkérdés, az a lényeg, hogy mit nyújt a sportoló majd a versenyen.   

Hangsúlyozta, Berkinek változatlanul a hazai közönség előtt szereplő Louis Smith a legnagyobb ellenfele. "Berki egyértelműen szebb és elegánsabb gyakorlatra képes. Lehet, hogy egy részpontszámban jobb a brit tornász, de az összesített eredmény számít. Az pedig tévhit, hogy ilyenkor a pontozók a hazai versenyzőt segítenék, mindenki a gyakorlatot nézi, nem azt, hogy ki mutatja be. Az természetesen Smith-t feldobhatja, hogy sok ezren szurkolnak majd neki" - mondta Karácsony István.

Elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #2 Dátum: 2012. Július 26. - 23:55:01 »

Mohamed Aida amerikai tőröző ellen kezd
MTI|2012. 07. 26., 18:42|Utolsó módosítás:2012. 07. 26., 18:43|

A magyar vívók közül elsőként Mohamed Aida mutatkozik be a londoni olimpián, s az amerikai Nzingha Prescod ellen kezd szombaton a női tőrözők versenyében.

A magyar vívó az első körben erőnyerő, s a 32 között kapcsolódik be a küzdelmekbe. Amennyiben legyőzi a világranglistán 15., húszéves ellenfelét, várhatón a dél-koreai Nam Hjun Hi vár rá, aki a 16 közé jutásért az algériai Anissza Kelfaui és az ukrán Olga Lelejko párharcának nyertesével csap össze. Nam az olimpiai női tőrverseny első számú kiemeltje, négy éve Pekingben ezüstérmet szerzett, emellet világbajnokságon kétszer is harmadik volt.
Mohamed magyar idő szerint 13.20-kor lép pástra.

A kardozó Szilágyi Áron ötödik kiemeltként szintén a 32 között kezd, vasárnap 12.30-kor. Ellenfele az egyiptomi Mamad Zeid és a malajziai Ju Peng Kean találkozójának továbbjutója lesz.

A párbajtőrözőknél a két éve világbajnoki ezüstérmes Szász Emese első riválisa Csoj In Jeong lesz hétfőn 13.20-kor a 32 között. A 22 éves dél-koreai vívó tavaly Ázsia-bajnokságot nyert. A férfiaknál a 37 éves, 1996-ban egyéniben bronzérmes Imre Géza hetedik kiemelt. Az első körben, a 16 közé jutásért a marokkói Abdelkarim el-Hauarivel vív. A meccs szerdán 10 órakor kezdődik.

Elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #3 Dátum: 2012. Július 28. - 23:45:54 »

Mohamed döntő tussal kapott ki a 16 között
MTI|2012. 07. 28., 15:57|Utolsó módosítás:2012. 07. 28., 16:29|

Mohamed Aida döntő tussal, 8-7-re kikapott az olimpiai ezüstérmes dél-koreai Nam Hjun Hitől, és nem jutott be a negyeddöntőbe női tőrben a londoni olimpián.

Mohamed - aki a 32 között az amerikai Nzingha Prescodot búcsúztatta - gyorsan vezetést szerzett, ám a négy éve a nyolcaddöntőben Varga Gabriellát búcsúztató riválisa sorozatban három találatot szerzett. A következő három perc Mohamedé volt, 4-2-es hátrányból egyenlített a hozzá hasonlóan balkezes Nammal szemben. A magyar vívó negyedik találatát vita előzte meg, de a bíró végül Mohamednek adta a tust.
A záró felvonást is az ő találata vezette be, de gyorsan jött Nam sikeres szúrása. Az utolsó perc 6-6-ról indult, és annak elején Nam visszavette a vezetést, Mohamed ugyanakkor 21 másodperccel a vége előtt egyenlíteni tudott, így jöhetett a ráadás.

A hirtelen halál egy percének felénél egy vitatott Nam-tust hosszas elemzés után nem adott meg a mérkőzésvezető, a sárga lappal figyelmeztetett dél-koreai azonban aktív maradt, és kevéssel a vége előtt egy villámgyors támadással eldöntötte a meccset, Mohamed pedig - csakúgy mint négy éve - a 16 között búcsúzott.

Mohamed Aida a könnyeivel küszködve nyilatkozott: "Sajnálom, hogy nem sikerült, pedig úgy érzem, jó taktikát választottam. A világ egyik legjobbja volt az ellenfelem, és tudtam vele tartani a lépést, pedig az elmúlt héten még fájt torkom, és ez sokat kivett belőlem. A végén talán lehettem volna egy kicsit erőszakosabb. Nyugodt szívvel jöttem ki Londonba, annyit edzettem előtte, mint még soha. Úgy gondolom, mindent megtettem. Az nem jelentett plusz terhet, hogy kevés magyar vívó jutott ki Londonba."

Az ötödik olimpiáján szereplő magyar vívó a közeljövőben - családjával egyeztetve - dönti el, hogy folytatja-e pályafutását. "Még bennem van egy olimpia, de nem akarom elkapkodni döntést"  - tette hozzá.

Kamuti Jenő, a magyar szövetség szakmai alelnöke az MTI-nek elmondta: végtelenül sajnálja Mohamed kiesését. "Technikailag és taktikailag nagyon magas színvonalú volt a csata, a világ legjobbjai találkoztak egymással, és ahogy szinte mindig, egy találat döntött. A hajrában a dél-koreai rutinosan kifejelte Aida találatát, ezért csak megintették, de neki ez most elég volt, mert a végén ő tudott egy kis pluszt adni. Szerencsétlen vereség volt, mert Mohamed jó formában volt, és tudom, milyen sokat készült az olimpiára."  

Női tőr, egyéni, nyolcaddöntő:
Nam (dél-koreai) - Mohamed Aida 8-7, ráadástussal

korábban, a 32 között:
Mohamed Aida - Nzingha Prescod (amerikai) 15-10

Elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #4 Dátum: 2012. Július 28. - 23:53:40 »

Tóth Krisztina meccslabdáról esett ki
MTI|2012. 07. 28., 22:40|

Tóth Krisztina 3-0-s vezetésről, meccslabdát rontva kiesett a második fordulóban, azaz a legjobb 48 között a londoni olimpia női asztalitenisz-tornáján.

Eredmények, női egyes, 2. forduló (a 32 közé jutásért):
Csen Szu-ju (tajvani) - Tóth Krisztina 4-3 (-10, -7, -7, 13, 5, 5, 11)

A világranglistán jelenleg 84. helyezett Tóth, aki a délelőtti első fordulóban igencsak megszenvedett a venezuelai Fabiola Ramosszal (268.), remekül kezdte esti meccsét az ExCeL központban, türelmesen játszva jutott szettelőnyhöz a tajvani Csen Szu-juval (57.) szemben.

A második felvonásban is a hétszeres Európa-bajnok, ötödik olimpiáján szereplő magyar játékos irányított, s hamar megduplázta játszmái számát a hozzá képest feleannyi idős, jövő héten 19. születésnapját ünneplő ázsiaival szemben.
A folytatás sem hozott változást, a balkezes magyar higgadtan gyűjtögette pontjait, 3-0 után azonban a negyedik szett szoros csatában a tajvanié lett úgy, hogy Tóthnak meccslabdája volt.

Csen ettől erőre kapott, felgyorsította a játékot, s a következő két játszmát villámgyorsan begyűjtve kiegyenlített.
A döntő szett óriási csatát hozott, a végén mindkét játékos meccslabdához jutott, de a lehetőséggel végül Csen tudott élni, Tóth pedig búcsúzni kényszerült.

A 17-32. kiemeltek a második, az 1-16. kiemeltek pedig a harmadik körben kapcsolódtak-kapcsolódnak be a küzdelmekbe. A női tornán 23. helyen rangsorolt Póta Georgina (világranglista-48.) első riválisa a horvát színeket képviselő Tian Yuan (108.) lesz vasárnap 11 órától, a tét a legjobb 32 közé jutás lesz.

Tóth Krisztina heroikus játékkal nyerte a veteránok pingpongcsatáját
MTI|2012. 07. 28., 13:20|Utolsó módosítás:2012. 07. 28., 13:30|

Tóth Krisztina nagy csatában, 1-3-ról fordítva 4-3-ra nyert a venezuelai Fabiola Ramos ellen a női asztalitenisz-torna első fordulójában a 48 közé jutásért rendezett mérkőzésen. A magyar játékos a negyedik játszmában 10-6-ra vezetett, innen fordított ellenfele, a döntő szettben már végig Tóthnál volt az előny.

női egyes, 1. forduló (a 48 közé jutásért):
Tóth Krisztina - Fabiola Ramos (venezuelai) 4-3 (9, -9, -9, -12, 5, 9, 10)

A hétszeres Európa-bajnok, ötödik olimpiáján szereplő Tóth jelenleg a 84. a világranglistán, így egyértelmű esélyesként várta a Fabiola Ramos (268.) elleni találkozót, bár ahogy az MTI-nek a kezdés előtt elmondta: ezek a meccsek a legnehezebbek. A német Kroppach csapatában légióskodó, 38 éves magyar játékos részt vett a péntek esti, éjszakába nyúló megnyitón, így hasonlóan ellenfeléhez, a hazája zászlóját vivő Ramoshoz, nem sokat pihenhetett londoni bemutatkozása előtt.

Az ExCel asztalitenisz-csarnokában szinte teltház, mintegy 3000 néző várta a játékosokat, és ugyan Tóthon látszott egy kicsit a fáradtság, megnyerte az első szettet. A folytatásban aztán a szintén ötödik olimpiáján szereplő, 34 éves rivális váratlanul átvette az irányítást, s Tóth sorra vesztette a játszmákat, a negyedikben 10-6-ra vezetett Tóth, innen fordított Ramos. 1-3-nál aztán a magyar játékos összekapta magát, egyenlített, a döntő játszmában pedig óriási csata alakult ki. A venezuelai minden labdát visszaadott, Tóth azonban megőrizte higgadtságát, és második meccslabdáját értékesítve megnyerte a mérkőzést. Hogy ez milyen nehezen ment, azt érzékeltette, hogy Tóth a levegőbe csapva, örömében ugrándozva ünnepelte a sikert.

Pattantyúsnak egy meccs jutott az olimpián
MTI|2012. 07. 28., 18:35|Utolsó módosítás:2012. 07. 28., 18:36|

Az ötkarikás újonc Pattantyús Ádám számára a szombati első forduló jelentette a végállomást a londoni olimpia férfiasztalitenisz-tornáján, miután öt szettben kikapott ausztrál riválisától.

Eredmény, férfi egyes, 1. forduló (a 48 közé jutásért):
William Henzell (ausztrál) - Pattantyús Ádám 4-1 (10, 8, 9, -6, 9)

Csakúgy, mint délelőtt, délután is csaknem teltház, 3000 néző fogadta a játékosokat az ExCel asztalitenisz-csarnokában, ahol egyszerre négy asztalon zajlanak a küzdelmek.

A világranglistán 80. Pattantyús előzetesen azt mondta: nem elégszik meg azzal, hogy életében először kiharcolta az indulás jogát, meccset vagy meccseket szeretne nyerni az olimpián. Riválisa, az ausztrál William Henzell (130.) már rutinosabb olimpikon, hiszen 2004 és 2008 után harmadszor résztvevő.

Az osztrák Stockerautól a közelmúltban a francia St. Louis-hoz igazolt, 33 éves magyar bátran kezdett, a nyitójátszmában vezetett is, szett-előnyhöz azonban végül mégis a nála három esztendővel fiatalabb Henzell jutott. A védekező stílusú Pattantyús a folytatásban sem találta az ellenszert a rivális játékára, s viszonylag simán háromjátszmás hátrányba került. A negyedik felvonásban sikerült a szépítés, és az utolsó szett is szoros lett, de végül Henzell jutott a legjobb 48 közé.

"Úgy érzem, fejben túlkomplikáltam ezt a meccset"   - mondta a magyar játékos. "Legutóbbi három találkozásunkkor megvertem ezt a srácot, így egy kicsit rám került a nyomás, hogy most negyedszer is meg kellene. Az első szettben nem is ment rosszul a játék, de aztán a folytatásban kicsit tompább, félszegebb voltam a kelleténél. Ő az olimpia szempontjából rutinosabb, nekem ez az első ilyen nagy versenyem, még szokatlan volt a légkör."  

Elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #5 Dátum: 2012. Július 29. - 00:07:10 »

Berki megúszta hibáját, bejutott a döntőbe
[origo]|2012. 07. 28., 22:58|Utolsó módosítás:2012. 07. 28., 23:08|

Az esti lólengés-selejtezőkön senki sem ért el jobb eredményt a gyakorlatukat délután bemutató Berki Krisztiánnál és Hidvégi Vidnél, így mindketten bejutottak az augusztus 5-i döntőbe.

Hidvégi Vid a harmadik helyen kvalifikálta magát, a nagy esélyes Berki Krisztián viszont elkövetett egy apró hibát, így csak ötödik lett a selejtezőben. A legmagasabb pontszámot a Berki legnagyobb riválisának tartott brit Louis Smith érte el 15.800-al, Cyril Tommasone 15.333-at kapott, Hidvégi 15.100-at, míg Berki 15.033-at.

Elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #6 Dátum: 2012. Július 29. - 20:39:54 »

Bestresszelt, majd elkenődött a legszebb magyar olimpikon
MTI|2012. 07. 29., 14:39|Utolsó módosítás:2012. 07. 29., 18:36|

"A gerenda előtt nagyon izgultam, már a várakozásnál bestresszeltem, de igazából nem tudom az okát. Ez látszott is a gyakorlaton, nem sikerült túl jól" - értékelte selejtezőbeli teljesítményt Böczögő Dorina. Az olimpia egyetlen magyar női tornászának nem sikerült döntőbe jutnia.

"A talajjal elégedett vagyok és a felemáskorláttal is, de az ugrás teljesen elment, ugyanígy volt az Eb-n is. El vagyok keseredve, mert az lett volna a célom, hogy négy hibátlan gyakorlatot mutassak be, helyette kettő sikerült. Négy éve Pekingben kevesebbet rontottam" - idézte a Nemzeti Sport szavazásán a legszebb magyar olimpikonnak választott Böczögőt a Magyar Torna Szövetség közleménye.

A tornász edzője, Petrovszky Pál sem szépítette a képet. "A gerenda előtt rettentően izgult Dodó, szinte oxigén nélkül ment fel, ez látszott is agyakorlatán. A talaj és a korlát jól sikerült, az ugrás viszont katasztrófa volt. El vagyok keseredve, úgy érzem, fejben nem tudott igazából teljesíteni."

Később kiderült, Böczögő sem egyéni összetettben, sem ugrásban nem juthat be döntőbe. A szerenkénti döntőkben minden szeren a legjobb nyolc, az egyéni összetett fináléjában a legjobb 24 tornász szerepelhet.

Elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #7 Dátum: 2012. Július 29. - 21:02:28 »

Zwickl: A mentális erő volt a siker titka
MTI|2012. 07. 29., 16:40|Utolsó módosítás:2012. 07. 29., 16:52|

Az ötkarikás újonc Zwickl Dániel bravúros sikert aratott a vasárnapi második fordulóban, ezzel bejutott a legjobb 32 közé a londoni olimpia férfi asztalitenisz-tornáján.

A délutáni programban asztalhoz lépő Zwickl Dániel (131. a világranglistán), aki a szombati nyitófordulóban a dán Allan Bentsent (113.) búcsúztatta, ezúttal a szerb Aleksandar Karakaseviccsel (42.) nézett farkasszemet. Esélyeiről nyilatkozva előzetesen azt mondta, riválisa fantasztikus játékos, de előnye lehet vele szemben, hogy ő már játszott egy meccset, Karakasevic pedig most mutatkozik be Londonban.

Az Olaszországban légióskodó, olimpiai újonc, 27 éves magyar játékost rendkívüli módon doppingolja az olimpiai légkör, ezt ezúttal is bizonyította, hiszen magabiztosan játszva megnyerte az első két szettet.

A tavalyi Európa-bajnokságon bronzérmes, 36 esztendős, zömök szerb ezután ébredt, a harmadik játszmában gyorsan 9-2-re elhúzott, és a közönség által támogatott Zwickl hiába jött vissza, a szett Karakasevicé lett.

A folytatásban aztán ismét a bátran, felszabadultan pingpongozó Zwickl irányított, és a negyedik játszmát begyűjtve közel került a bravúrhoz. A szerb nem találta az ellenszert a magyar nyugodt, pontos játékára, így az ötödik szett is Zwicklé lett, aki ezzel bejutott a legjobb 32 közé.

Zwickl Dániel hétfőn 13 órától az ötödik helyen kiemelt, tajvani Csuang Cseh-jüannal csap össze a nyolcaddöntőbe jutásért.

"Fizikailag egy kicsit fáradtnak érzem magam, de mentálisan erős voltam, ez volt a siker titka. Holnap Csuang következik, ismerjük egymást jól, hiszen az elmúlt héten többször is együtt edzettünk itt Londonban. Szeretnék egy jó meccset játszani ellene, és természetesen győzni akarok!" - nyilatkozott a meccs után a magyar játékos.

férfi egyes, 2. forduló (a 32 közé jutásért):
Zwickl Dániel - Aleksandar Karakasevic (szerb) 4-1 (10, 10, -10, 8, 10)

Póta bedarálta hovát-kínai ellenfelét
MTI|2012. 07. 29., 12:14|Utolsó módosítás:2012. 07. 29., 13:04|

Póta Georgina bejutott vasárnap a 3. fordulóba, azaz a legjobb 32 közé a londoni olimpia női asztalitenisz-tornáján.

női egyes, 2. forduló (a 32 közé jutásért):
Póta Georgina - Tian Yuan (horvát) 4-1 (-11, 4, 2, 10, 2)

Mivel a 17-32. kiemeltek a második körben kapcsolódtak be az asztalitenisz küzdelmeibe, a női tornán 23.-ként rangsorolt Póta is ekkor lépett táblához.

Riválisa az az ázsiai származású, horvát Tian Yuan volt, aki a nyitókörben, szombaton 4-0-ra vert egy chilei játékost. Póta ugyanakkor 48., Tian Yuan 108. a világranglistán, így a magyar várta esélyesként a meccset.

Az ExCel asztalitenisz-csarnokának teli lelátói előtt az első szettben fej-fej mellett haladtak, mindkettőjüknek volt játszmalabdája, de végül Tian tudott élni a lehetőséggel. A folytatásban is maradt a kiegyenlített küzdelem, a Berlinben légióskodó, 27 éves magyar azonban 4-4 után állva hagyta riválisát, és kiegyenlített, sőt, a harmadik felvonásban is csak két pontot engedélyezett a horvátnak.

A negyedik szett ismét szorosabb csatát hozott, Tien végig vezetett, aztán mégis Póta jutott játszmalabdákhoz, s a harmadikat értékesítette is. Az utolsó felvonásban minden sikerült Pótának, aki így magabiztos sikerrel lépett tovább.

"Kicsit izgultam, de nem annyira, mint négy éve, Pekingben. Úgy voltam vele, hogy mindenképpen győznöm kell, már csak azért is, mert jobb játékosnak érzem magam Tiannál. Most visszamegyek a faluba, megpróbálok pihenni, mert este a mostaninál sokkal nehezebb mérkőzés vár rám" - mondta Póta Georgina.

Semmi extrát nem nyújtottak a magyar női pingpongosok
MTI|2012. 07. 29., 23:01|Utolsó módosítás:2012. 07. 29., 23:16|

Póta Georgina számára a harmadik forduló jelentette a végállomást a londoni olimpia nőiasztalitenisz-tornáján, miután vasárnap este öt szettben kikapott a dél-koreai Park Mi Jungtól.

A világranglistán 48. Póta remekül kezdett, az első szettben mindössze három pontot engedélyezett a rangsorban 33. riválisnak. Mivel Park a női torna 16. kiemeltje, csak a verseny ezen szakaszában kapcsolódott be a küzdelembe, azaz ez volt az első meccse az olimpián

A folytatásban úgy tűnt, kezd bemelegedni, 8-3-ra elhúzott, és néhány pillanattal később ki is egyenlített. A harmadik és a negyedik szettet is az ázsiai irányította, a Berlinben légióskodó, csapatban kétszeres Európa-bajnok magyar csak futott az eredmény után. A játék képe 3-1 után sem változott, Póta nem tudta megnehezíteni Park dolgát, így a dél-koreai jutott a nyolcaddöntőbe.

"Az első szett simán megvolt, utána viszont sok könnyű labdát elrontott Gina, ezért ment el a meccs. Sajnáljuk, mert így a női játékosok semmi extrát nem nyújtottak ezen az olimpián. Akinél jobbak, azt megverték, de bravúrt nem tudtak bemutatni" - mondta Téglás Péter, a női válogatott szövetségi kapitánya.

Póta Georgina búcsújával már csak Zwickl Dániel van versenyben a magyar asztaliteniszezők közül, ő hétfőn 13 órakor lép asztalhoz a harmadik fordulóban.

Eredmények:
női egyes, 3. forduló (a 16 közé jutásért):

Park Mi Jung (dél-koreai) - Póta Georgina 4-1 (-3, 8, 8, 6, 9)
« Utoljára szerkesztve: 2012. Július 30. - 00:03:59 írta wade51 »

Elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #8 Dátum: 2012. Július 29. - 21:18:24 »

Szilágyi Áron nyerte az első magyar aranyat Londonban
[origo]|2012. 07. 29., 20:35|Utolsó módosítás:2012. 07. 29., 20:59|

Szilágyi Áron nyerte a magyar olimpiai csapat első aranyérmét Londonban. A 22 éves magyar kardvívó félelmetes magabiztossággal tört át az egész mezőnyön, legyőzte az olimpiai bajnoki címvédőt, kiütött egy háromszoros világbajnokot, a döntőben pedig már 7-0-ra is vezetett, végül sima győzelemmel szerezte meg az aranyat.

"Biztos, hogy meg fog dolgoztatni, de én sem vagyok majonézből. Ha ugyanezt a formámat hozom, amit az elődöntőben, az elég lehet az aranyra" - mondta az elődöntő után, a finálé előtt Szilágyi Áron, aki szemtelenül fiatalon jutott be az olimpiai döntőbe, ott pedig pimasz módon kezdett Diego Occhiuzzi ellen.

A pekinfi olimpián csapatban bronzérmes olasz csak pislogott az elején, talán túl gyakran is, azért nem láthatta a folyamatosan betaláló magyar kardot, Szilágyi már 7-0-ra vezetett, amikor ellenfele megszerezte első pontját.

Occhiuzzi csupán 9-5-re és 10-6-ra tudta megközelíteni Szilágyit, aki elképesztően gyors támadásokkal és védés-visszaszúrásokkal őrületbe kergette ellenfelét a helyszínen szurkoló magyarok tombolása közepette.

Az olasz 14-8-nál letérdelt Szilágyi elé a páston, miután görcsöt kapott a lába. Kisebb ápolás után felállt, majd néhány másodperc után szabadulhatott is, hiszen Szilágyi Áron egy tiszta találattal 15-8-ra behúzta a meccset, és megnyerte a magyar csapat első aranyérmét.

Legutóbb 1992-ben Szabó Bence révén nyert magyar férfi kardozó egyéni olimpia aranyat.

Út a döntőig

Szilágyi önbizalomnövelő győzelemmel kezdte az olimpiát, a nemzetközi élmezőnytől fényévnyi távolságra lévő Ju Peng Keant gyorsan hazaküldte Malajziába, 15-1-re nyert. "Úgy látszik, fejben rendben vagyok" - mondta a meccs után a magyar vívó.

A 16 között következett a papíron nehezebb falat, egész konkrétan az olimpiai bajnoki címvédő Csung Man, akinek azonban a hazai rendezésű játékok, azaz 2008 óta gyakorlatilag semmilyen komolyabb eredménye nem volt. A kínai vívó nem is jelentett különösebb akadályt Szilágyinak, aki 15-10-re nyert.

Nehezebb falat volt viszont az elődöntőért vívott meccsen a német Max Hartung, igaz, ellene is magabiztosan, 13-8-ra vezetett, amikor azonban jött egy olyan fejtalálat, amit nem adtak meg Szilágyinak, ez pedig összezavarta őt. Az olimpián először és utoljára. A német feljött, de a magyar kardozó összeszedte magát, és végül 15-13-ra győzött. "Az edzőm le fogja szedni a fejemet ezért a kis kihagyásért" - mondta a meccs után Szilágyi.

Hogy így történt-e, nem tudni, mindenesetre az elődöntőben is ellenállhatatlanul vívott a magyar kardozó, pedig nem akárki volt az ellenfele, az a háromszoros világbajnok orosz Nyikolaj Kovaljov, akit Szilágyi a világ jelenlegi legjobb kardozójának nevezett. Ez a kardozó képtelen volt tartani a fiatal magyar tehetséget, aki 15-7-tel átrobogott nevesebb ellenfelén, és bejutott a döntőbe, ott pedig szintén félelmetes teljesítménnyel győzött.

Szilágyi rendkívül magabiztosan vívott egész nap, és a pástról lejövet is rendre a nyugalom szobrát lehetett róla mintázni. "Sokat dolgoztam a sport lélektanán, és az is segített, hogy az idén rengeteg versenyem volt, pontosan tudtam, hogy mikor, mennyit tudok kihozni magamból. Az ellenfeleket is ismertem, tudtam, hogy ki, mire képes, ennek volt köszönhető, hogy ilyen nyugodt voltam" - mondta az [origo]-nak Szilágyi.

Elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #9 Dátum: 2012. Július 30. - 08:45:53 »

Szilágyi: Bárki szembejöhetett volna, nem tud legyőzni
Dajka Balázs|2012. 07. 30., 0:32|Utolsó módosítás:2012. 07. 30., 0:47|

"Az volt a legnehezebb, hogy ne bízzam el magam" - nyilatkozta a londoni magyar küldöttség első olimpiai aranyát nyerő Szilágyi Áron, aki már 8-1-re is vezetett az olasz Diego Occhiuzzi ellen a kardvívás döntőjében. A 22 éves vívó sokat dolgozott azon, hogy úgy álljon a pástra, hogy semmi ne tudja kizökkenteni, és úgy érezte, olyan napot fogott ki, hogy senki nem tudta volna elkapni, de még nem tisztult le benne a gondolat, hogy megnyerte az olimpiát. Az aranyérem megszerzése után az égre mutatott, és edzőjére, Gerevich Györgyre gondolt.

Szilágyi Áron édesanyja egészen kiváló döntést hozott, amikor a több sportágat is kipróbált fiát kilencéves korában kézen fogta, és meg sem állt vele a Vasas vívóterméig. "Már fiatalon jöttek az eredmények, és ez erőt adott ahhoz, hogy minden nap lemenjek a terembe, nyomjam az edzéseket, és ne hagyjam abba" - mesélt a kezdetekről London első magyar olimpia bajnoka.

Szilágyi sporteredményeit mostani aranya után az is megismeri majd, aki eddig a vívásról csak azt tudta, fehér ruhás emberek szúrkálják egymást, a 22 éves vívó azonban nem csak a páston látott dolgok alapján lehet példakép.

Az ország egyik legjobb középiskolájában, a Fazekasban érettségizett, majd az ELTE  nemzetközi tanulmányok szakán folytatta, pár napja pedig azt a jóhírt kapta, hogy felvették a Károli Gáspár Református Egyetem pszichológia szakára. Angolul remekül beszél, nyilatkozatai profik, és ehhez társul még az olimpián is látott elegáns és higgadt vívás.

"Ennél jobban nem tudtam volna vívni"

"Sokat dolgoztunk azon, hogy nyugodtan álljak fel a pástra, hogy biztos legyek magamban, és hogy ne borítson ki a zsűri egy-egy ítélete, az ellenfél viselkedése, vagy az, ha találatokat kapok. A döntőben csak saját magamra figyeltem, készültem arra, hogy az olasz esetleg többet megenged majd magának a páston, de nem hagytam, hogy bármi megzavarjon. Úgy érzem, kihoztam magamból a maximumot, ennél jobban nem tudtam volna vívni, folyton a topon kellett lennem, ami nagyon nehéz volt. Ahogy egy kicsit elkalandozott a figyelmem, mint a negyeddöntőben a német vívó ellen, máris feljött az ellenfél. Mindenki azt mondta, hogy szépen és jól vívtam, és én is úgy érzem, ma egy olyan napot fogtam ki, hogy bárki szembejöhetett volna, nem tudott volna legyőzni."

Ami tény, a biztos vezetés után végül mégis szorossá váló, de 15-13-as győzelemmel végződő, Max Hartung elleni negyeddöntő után az elődöntő és a döntő szinte simának tűnt, ha egyszer oktatófilmet csinálnak, Szilágyi londoni vívását bátran használhatják alapanyagnak. A magyar vívó álomszerűen kezdte az olasz Diego Occhiuzzi elleni döntőt, 8-1-re is vezetett, de nem érezte, hogy ellenfele lélekben feladta volna.

"Jól éreztem magam a páston, minden bejött, amit csináltam, amikor 8-1-re vezettem, akkor futott át először az agyamban, hogy nyerhetek. Azonban egy olimpiai döntőben nincs vesztett szituáció, ő is tudta ezt, és a szünet után nagyon jól vívott. Közben magammal is küzdenem kellett, hogy ne engedjek ki, ez volt a legnehezebb, hogy ne bízzam el magam."

Szilágyi azt mondta, nem érezte tehernek, hogy egyedüli kardozóként jutott ki az olimpiára, amelyről a csapat lemaradt. "Nem én fogom megmenteni a magyar vívást, ez nem ilyen egyszerű, egy fecske nem csinál nyarat. Vannak a vezetésben megfelelő emberek, akik ezen dolgoznak. Az én feladatom, hogy ha Rióban lesz kardcsapatverseny, ott legyünk a csapattal."

Elhunyt edzőjének üzent győzelme után

Az újdonsült olimpiai bajnok győzelme után az égre mutatott, később kiderült, 2008-ban elhunyt nevelőedzőjére, Gerevich Györgyre gondolt abban a pillanatban. "Iszonyatosan hálás vagyok a sorsnak, hogy vele hozott össze 9 évesen. Nagyon sokat köszönhetek neki, mentorként tekintettem rá, apám helyett apám volt, remélem, fentről figyelt engem, és büszkévé tudtam tenni."

Az elmúlt négy évet Somlai Bélával dolgozta végig Szilágyi, aki szerint nagyon jó az összhang közöttük, és örül annak, hogy az edzője is kinn tudott lenni, mert sokat számított, hogy a találatoknál megerősítést kapott tőle, akár adta a tust, akár kapta. Bár Szilágyinak az arany képében már kézzelfogható bizonyítéka van arról, mit is vitt véghez, még nem gondol arra, micsoda exkluzív társaság tagja, egyelőre csak átadja magát a boldogságnak.

"Óriási érzés, hogy itt van a nyakamban az arany, az égvilágon semmire nem cserélném el senkivel és semmivel, azt hiszem, le sem fogom venni. A következő hetekben, hónapokban biztos át fogom gondolni, fel fogom dolgozni az itt történeket, és megértem, hogy ez mit jelent nekem. Most hihetetlenül felszabadult vagyok, semmi mást nem szeretnék, csak megölelni a családom és a barátaimat, és ünnepelni velük."

Szilágyi tervei szerint nem várja meg az aranygépet, tartja magát az eredetileg bekalkulált augusztus 2-i hazautazáshoz, de azt ígérte, ő lesz a magyar csapat legfontosabb szurkolója a tévé előtt.

Hogy érte milyen sokan szorítottak, azt a győzelme utáni sms-mennyiség jelezte, azt mondta, életében nem kapott annyit, mint most rövid idő alatt.
Aztán hozzátette, nem ez a legnagyobb probléma, de két másodperc után már javította is magát, hogy mégis ez a legnagyobb gondja jelen pillanatban. Mit is mondhatnánk, könnyű annak, aki olimpiai bajnok.

Elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #10 Dátum: 2012. Július 30. - 14:14:56 »

Szász Emese elkeseredetten rogyott le a pást szélére
MTI|2012. 07. 30., 14:04|Utolsó módosítás:2012. 07. 30., 14:05|

Szász Emese első meccsén kikapott, ezzel búcsúzott a legjobb 32 között a női párbajtőrözők hétfői egyéni versenyében a londoni olimpián.

Kulcsár Győző 2010-ben világbajnoki ezüstérmes, 2006-ban vb-bronzérmes tanítványa a dél-koreai Csoj In Jeong ellen kezdett, és az első három perc után 4-4 állt az eredményjelzőn. A második szakaszban is felváltva estek a találatok, majd 8-8-cal vonultak az újabb pihenőre a felek. Az asszó harmadik részében 10-10 után Csoj kétszer is megszúrta Szászt, 12-10, majd 13-11 lett, 13-12 után pedig ismét a dél-koreai talált kétszer.

A Vasas 29 éves vívója - aki az elmúlt év végén könyökműtéten esett át - elkeseredetten rogyott le a pást szélére, mestere pedig hasztalan vigasztalta.

női párbajtőr, egyéni, a 32 között:
Csoj In Jeong (dél-koreai) - Szász Emese 15-12

Elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #11 Dátum: 2012. Július 30. - 14:41:39 »

Befejezték a magyar pingpongosok
MTI|2012. 07. 30., 14:15|Utolsó módosítás:2012. 07. 30., 14:16|

Nem sikerült az újabb bravúr Zwickl Dánielnek, aki kikapott tajvani ellenfelétől, és a legjobb 32 között kiesett az olimpia asztalitenisz-tornáján.

A világranglistán 131. helyen álló Zwickl Dániel a szombati nyitófordulóban a dán Allan Bentsent (113.) búcsúztatta, majd bátor játékkal a szerb Aleksandar Karakasevicen (42.) is túllépett.

Az Olaszországban légióskodó, ötkarikás újonc, 27 éves magyar játékos hétfőn az ötödik helyen kiemelt, világranglista-8. tajvani Csuang Cseh-jüannal  játszott. Bár szépen tartotta magát, riválisát nem sikerült igazán megszorítania, és négy sima szettben, 23 perc alatt vereséget szenvedve búcsúzott.

Csuang Cseh-jüan (tajvani)-Zwickl Dániel 4-0 (8, 8, 6, 9) 

Az asztaliteniszezőknél így nincs már magyar versenyben az olimpián: Póta Georgina Zwicklhez hasonlóan a 32, Tóth Krisztina a 48, Pattantyús Ádám pedig a 64 között fejezte be a szereplését.

Elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #12 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 23:42:42 »

Venezuelai aranyérem párbajtőrvívásban
MTI|2012. 08. 01., 22:28|Utolsó módosítás:2012. 08. 01., 22:31|

Ruben Limardo Gascon nyerte a férfi párbajtőrözők versenyét a londoni olimpián. A venezuelai vívó a döntőben azt a norvég Bartosz Piaseckit győzte le, aki a nyolcaddöntőben Imre Gézát búcsúztatta.

Női kardban - melynek küzdelmeit ugyancsak szerdán rendezték - a dél-koreai Kim Dzsi Dzseoné lett az aranyérem. A négyes döntőbe bejutott az előző két olimpia győztese, az amerikai Mariel Zagunis, de csak negyedik lett.

Eredmények, férfi párbajtőr, elődöntő:

Ruben Limardo Gascon (venezuelai) - Seth Kelsey (amerikai) 6-5
Bartosz Piasecki (norvég) - Dzsung Dzsin Szun (dél-koreai) 15-13

a 3. helyért:
Dzsung - Kelsey 12-11

a döntőben:
Limardo - Piasecki 15-10

Eredmény, férfi párbajtőr egyéni:
1. Ruben Limardo Gascon (Venezuela)

2. Bartosz Piasecki (Norvégia)
3. Dzsung Dzsin Szun (Koreai Köztársaság)
Imre Géza a nyolcaddöntőig jutott

női kard, elődöntő:
Kim Dzsi Dzseon (dél-koreai) - Mariel Zagunis (amerikai) 15-13
Szofija Velikaja (orosz) - Olga Harlan (ukrán) 15-12

a 3. helyért:
Harlan - Zagunis 15-10

a döntőben:
Kim - Velikaja 15-9

Eredmény, női kard egyéni:
1. Kim Dzsi Dzseon (Koreai Köztársaság)

2. Szofija Velikaja (Oroszország)
3. Olga Harlan (Ukrajna)

Elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #13 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 19:13:31 »

Berki Krisztián a lólengés olimpiai bajnoka
[origo]|2012. 08. 05., 17:37|Utolsó módosítás:2012. 08. 05., 18:45|

Forrás: MTI/Kovács Tamás

Berki Krisztián élete első olimpiáján aranyérmet nyert lólengésben a londoni játékokon. A magyar tornász tökéletes gyakorlatot mutatott be, ő nyerte a harmadik magyar aranyat Londonban.

Berki Krisztián 16,066 pontot kapott döntős gyakorlatára, ugyanannyit, mint legnagyobb riválisa, a brit Louis Smith, ám mivel a kivitelezését a pontozók szebbnek látták ellenfelénél, így ő lett az első.

A már kétszeres világ- és hatszoros Európa-bajnok, 27 éves tornásznak ez volt az első olimpiája, Pekingbe nem sikerült kijutnia. Ennek ellenére gyakorlatilag a magyar csapat legnagyobb favoritjaként utazott ki Londonba, az [origo] felmérésében tőle várták leginkább az aranyat a megkérdezettek, a William Hill fogadóiroda is az ő győzelmére fizette a legkevesebbet a magyar versenyzők közül.

Többször meg is jegyezte, furcsa érzés, hogy az első olimpiáján mindenki aranyat vár tőle, de nem érzi tehernek az elvárásokat, hiszen gyerekkora óta ezért az eredményért dolgozik nap mint nap. "Ami az eddigi versenyeken működött, annak az olimpián is működnie kell" - mondta korábban az [origo]-nak.

A selejtezőben úgy tűnt, mégsem sikerült teljesen megnyugodnia, hiszen egy rontás miatt csak az ötödik helyen jutott be a döntőbe. A fináléban azonban tökéletes gyakorlatot mutatott be, és bár az utolsóként pódiumra lépő nagy ellenfél Smith így - korábbi nyilatkozata alapján - valószínűleg ehhez igazította a maga gyakorlatát, hiába kapta meg ugyanazt az összpontszámot, Berki mozgását szebbnek látták a pontozók.

Berki a magyar tornasport 15. olimpiai aranyérmét nyerte, és övé az ötödik magyar siker lovon a játékok történetében. Legutóbb Csollány Szilveszter nyert a 2000-es sydneyi olimpián gyűrűn, míg őt megelőzően lovon Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság jelenlegi elnöke tudott győzni, 1988-ban Szöulban.

Forrás: Getty Images/Ezra Shaw

A szintén döntős Hidvégi Vidnek sajnos nem sikerült jól a verseny, leesett a szerről, így újra kellett kezdenie a gyakorlatát, pontszáma így csak a nyolcadik helyhez volt elég.

A Berki-Smith párharc története
Smith Pekingben bronzérmes volt lovon, a 2010-es vb-n Berki mögött lett második, és három Eb-n végzett másodikként (kétszer magyar riválisa mögött). Most erősen fogadkozott, hogy ezen a szeren ő lesz az első brit olimpiai bajnok, és azt is kijelentette, hogy bizonytalannak érzi Berki Krisztiánt, bár azt azért hozzátette, hogy a döntőben alighanem egy másik Berkit lát majd a közönség, mint a selejtezőben. A döntőben elért 16,066-os pontszám nagyon magasnak számít, Smith 15,800-val jutott be első helyen a döntőbe, míg Berki tavaly októberben 15,833-mal nyerte meg a tokiói vébét.

A döntőt brit-magyar párharcként harangozta be a szigetországi sajtó, a 16 500 néző befogadására alkalmas North Greenwich csarnok csordultig megtelt a versenyre. Még Katalin hercegnő is kilátogatott a helyszínre, és éppen a lólengéshez közeli szektor fölött foglalt helyet.

Így zajlott a döntő
Először a tavalyi vb-n és Eb-n ezüstérmes francia Cyril Tommasone-t szólították (15,141 pont). Következett a 2010-es vb-n bronzérmes, negyedik olimpiáján szereplő olasz Alberto Busnari, aki remek gyakorlattal rukkolt elő (15,400).  Harmadiknak Hidvégi lépett a szerekhez, a tavalyi vb negyedik helyezettje, ám rontott, leesett, ezért kevés pontot kapott (14,300). Következett a finálé másik brit résztvevője, a csapatban olimpiai bronzérmes, lovon Eb-hatodik Max Whitlock, ő nem hibázott. Nagy taps és 15,600 pont volt a jutalma.

Ötödik volt a sorban Berki, aki parádés, látványos, anyagerős gyakorlatot adott elő a tőle megszokott hatalmas ollókkal. A pontozók 16,066-ra értékelték produkcióját, ezzel toronymagasan az élre állt. Az anyagerősségre 6,9-et, az előadásra 9,166-at kapott. Több helyről "Köszönjük, Krisztián" hallatszott a lelátóról.

Következett két esélytelenebb tornász, az ukrán Vitalij Nakonyecsnij (14,766) és az orosz David Beljavszkij (14,733).

A sort Smith zárta, és amikor szólították, majdnem felrobbant a hangzavarban az aréna. Mivel Berki előtte pompás gyakorlatot adott elő, a hazai versenyzőnek kockáztatnia kellett. Nem a látványra, hanem az erősségre ment rá, és jól bírta végig. Mindenki visszafogott lélegzettel várta az eredményt, közben a két rivális kezet fogott. Smith pontszáma 16,066 lett, azaz ugyanannyit kapott, mint Berki, ám a magyar kiviteli pontszáma magasabb volt (9,166-9,066), ezért Berkié lett az arany, Smith-é az ezüstérem.

Elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #14 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 09:13:34 »

A Magyar-vándor atyja Berkit méltatja
MTI|2012. 08. 05., 22:17|Utolsó módosítás:2012. 08. 05., 22:24|

Forrás: MTI/Koszticsák Szilárd

Talán élete legjobb gyakorlatát bemutatva nyerte meg Berki Krisztián a lólengést a londoni olimpián Magyar Zoltán, a szer korábbi kétszeres ötkarikás bajnoka, s sportág hazai szövetségének (MATSZ) elnöke szerint.

"Fantasztikus gyakorlat volt Krisztiáné, szerintem élete legjobbja" - idézte az 1976-os és az 1980-as játékok aranyérmesét a MATSZ hírlevele. "Mindenképpen megérdemelte az olimpiai aranyat. Köszöntöm az olimpiai bajnokok között. Az az igazság, hogy a nap folyamán nagyon ideges voltam, de bejöttem a csarnokba és megnyugodtam, éreztem, hogy meglesz."