Szerző Téma: Napi versenyek, programok  (Megtekintve 2602 alkalommal)

Leírás:

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Elérhető wade51

  • Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • Hozzászólások: 13560
  • Megköszönte: 539 Alkalommal
  • A kezdetektől!
Napi versenyek, programok
« Dátum: 2012. Július 27. - 20:55:51 »


Az Olimpia 07.28-i, szombati programja

Asztalitenisz
10:00 - 11:30   női egyes, selejtező      Póta Georgina, Tóth Krisztina
10:45 - 12:15   férfi egyes, selejtező      Pattantyús Ádám, Zwickl Dániel

12:15 - 13:50   női egyes, 1. kör      
15:30 - 17:00   női egyes, 1. kör      
17:00 - 18:30   férfi egyes, 1. kör      
20:00 - 21:30   férfi egyes, 1. kör      
21:30 - 23:00   női egyes, 2. kör
      
Cselgáncs
10:30 - 13:30   férfi 60 kg, 32-be, 16-ba jutás, negyeddöntők      
10:30 - 13:30   női 48 kg, 32-be, 16-ba jutás, negyeddöntők      Csernoviczki Éva
15:00 - 17:00   női 48 kg, vigaszág, elődöntők, bronzmeccs      
15:00 - 17:00   férfi 60 kg, vigaszág, elődöntők, bronzmeccs      
17:00 - 17:10   női 48 kg, döntő      
17:10 - 17:25   férfi 60 kg, döntő
      
Evezés
10:30 - 11:30   női kormányos nélküli kétpárevezős, előfutamok      
10:50 - 11:50   női négypárevezős, előfutamok      
11:10 - 12:10   férfi kormányos nyolcas, előfutamok      
11:30 - 12:30   férfi kétpárevezős, előfutamok      
12:00 - 13:00   férfi könnyűsúlyú négypárevezős, előfutamok      
12:30 - 13:30   férfi négypárevezős, előfutamok      
13:00 - 14:00   férfi kormányos nélküli kétpárevezős, előfutamok      Simon Béla, Széll Domonkos
13:30 - 14:30   férfi egypárevezős, előfutamok      
14:30 - 15:30   női egypárevezős, előfutamok

Kerékpár
11:00 - 17:00   férfi, országúti mezőnyverseny, döntő      Lovassy Krisztián
   

Ökölvívás
14:30 - 16:00   férfi 56 kg, 32-be jutás      
16:00 - 17:30   férfi 75 kg, 32-be jutás      Harcsa Zoltán
21:30 - 23:00   férfi 56 kg, 32-be jutás      
23:00 - 00:30   férfi 75 kg, 32-be jutás      Harcsa Zoltán   

Tenisz
12:30 - 21:00   férfi egyes, 1. forduló      
12:30 - 21:00   női egyes, 1. forduló      Szávay Ágnes, Babos Tímea
12:30 - 21:00   férfi páros, 1. forduló      
12:30 - 21:00   női páros, 1. forduló

Torna
12:00 - 14:25   férfi egyéni selejtező      Hidvégi Vid
16:30 - 19:00   férfi egyéni selejtező      Hidvégi Vid
21:00 - 23:25   férfi egyéni selejtező      Hidvégi Vid


Úszás
11:00 - 11:25   férfi 400 m vegyes, előfutamok      Cseh László, Verrasztó Dávid
11:25 - 11:45   női 100 m pillangó, előfutamok      Szilágyi Liliána, Tompa Orsolya
11:45 - 12:15   férfi 400 m gyorsúszás, előfutamok      Kis Gergő
12:15 - 12:50   női 400 m vegyes, előfutamok      Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsa
12:50 - 13:15   férfi 100 m mellúszás, előfutamok      Financsek Gábor, Gyurta Dániel
13:15 - 13:30   női 4x100 m gyorsváltó, előfutamok      Dara Eszter, Kapás Boglárka, Mutina Ágnes, Risztov Éva, Verrasztó Evelyn

20:30 - 20:40   férfi 400 m vegyes, döntő      
20:40 - 20:50   női 100 m pillangó, döntő      
20:50 - 21:00   férfi 400 m gyorsúszás, döntő      
21:05 - 21:15   női 400 m vegyes, döntő      
21:30 - 21:40   férfi 100 m mellúszás, döntő      
21:50 - 22:00   női 4x100 m gyorsváltó, döntő      

Vívás
11:30 - 12:50   női tőr, 32-be jutásért      Mohamed Aida
12:50 - 15:10   női tőr, 16-ba jutásért      
15:10 - 16:30   női tőr, 8-ba jutásért      
16:30 - 17:00   női tőr, negyeddöntők      
19:00 - 20:10   női tőr, elődöntők      
20:10 - 20:40   női tőr, bronzmeccs      
20:40 - 21:15   női tőr, döntő      

Íjászat
10:00 - 13:15   férfi csapat, nyolcaddöntő      
16:00 - 17:40   férfi csapat, negyeddöntő      
17:40 - 18:30   férfi csapat, elődöntő      
18:30 - 19:00   férfi csapat, bronzmeccs      
19:00 - 19:30   férfi csapat, döntő      
Kézilabda
10:30 - 12:00   Oroszország-Angola (női A csoport)      
12:15 - 13:45   Spanyolország-Koreai Köztársaság (női B csoport)      
15:30 - 17:00   Horvátország-Brazília (női A csoport)      
17:15 - 18:45   Dánia-Svédország (női B csoport)      
20:30 - 22:00   Montenegró - Nagy-Britannia (női A csoport)      
22:15 - 23:45   Norvégia-Franciaország (női B csoport)      
Kosárlabda
10:00 - 11:45   Kína-Csehország (női A csoport)      
12:15 - 14:00   Kanada-Oroszország (női B csoport)      
15:30 - 17:15   Törökország-Angola (női A csoport)      
17:45 - 19:30   USA-Horvátország (női A csoport)      
21:00 - 22:45   Brazília-Franciaország (női B csoport)      
23:15 - 01:00   Ausztrália - Nagy-Britannia (női B csoport)      
Labdarúgás
13:00 - 15:00   Japán-Svédország (női F csoport)      
15:30 - 17:30   Új-Zéland - Brazília (női E csoport)      
15:45 - 17:45   Kanada - Dél-Afrika (női F csoport)      
18:00 - 20:00   USA-Kolumbia (női G csoport)      
18:15 - 20:15   Nagy-Britannia - Kamerun (női E csoport)      
20:45 - 22:45   Franciaország-Koreai NDK (női G csoport)      
Lovaglás
11:00 - 17:50   egyéni lovastusa (díjlovaglás)      
11:00 - 17:50   csapat lovastusa (díjlovaglás)      
Röplabda
10:00 - 14:00   férfi strandröplabda, csoportmeccsek      
10:00 - 14:00   női strandröplabda, csoportmeccsek      
10:30 - 12.00   Algéria-Japán (női A csoport)      
15:30 - 19:15   női strandröplabda, csoportmeccsek      
15:30 - 19:15   férfi strandröplabda, csoportmeccsek      
15:45 - 17:15   Nagy-Britannia - Oroszország (női A csoport)      
17:45 - 19:15   Olaszország-Dominikai Köztársaság (női A csoport)      
21:00 - 00:45   férfi strandröplabda, csoportmeccsek      
21:00 - 00:45   női strandröplabda, csoportmeccsek      
Sportlövészet
09:15 - 11:00   női 10 m légpuska, selejtezők      
12:00 - 13:00   női 10 m légpuska, döntő      
13:00 - 15:30   férfi 10 m légpisztoly, selejtezők      
16:30 - 18:00   férfi 10 m légpisztoly, döntő      
Súlyemelés
16:30 - 18:15   női 48 kg, A csoport      
Tollaslabda
09:30 - 12:00   férfi egyes, selejtezőkör      
09:30 - 12:00   férfi páros, selejtezőkör      
09:30 - 12:00   női egyes, selejtezőkör      
09:30 - 12:00   női páros, selejtezőkör      
09:30 - 12:00   vegyes páros, selejtezőkör      
13:30 - 18:00   vegyes páros, selejtezőkör      
13:30 - 18:00   női páros, selejtezőkör      
13:30 - 18:00   női egyes, selejtezőkör      
13:30 - 18:00   férfi páros, selejtezőkör      
13:30 - 18:00   férfi egyes, selejtezőkör      
19:30 - 23:59   férfi egyes, selejtezőkör      
19:30 - 23:59   férfi páros, selejtezőkör      
19:30 - 23:59   női egyes, selejtezőkör      
19:30 - 23:59   női páros, selejtezőkör      
19:30 - 23:59   vegyes páros, selejtezőkör   

Elérhető wade51

  • Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • Hozzászólások: 13560
  • Megköszönte: 539 Alkalommal
  • A kezdetektől!
Re:Napi versenyek, programok
« Válasz #1 Dátum: 2012. Július 28. - 09:31:41 »


Már a nyitónapon összecsap Cseh, Phelps és Lochte, bemutatkozik Gyurta, Berki és Szávay is
[origo]|MTI|2012. 07. 28., 7:23|Utolsó módosítás:2012. 07. 28., 9:18|

Már a londoni olimpia első hivatalos versenynapján, a szombati nyitányon éremért úszik Cseh László és Hosszú Katinka 400 méter vegyesen. A magyar szereplést Lovassy Krisztián országúti kerékpáros kezdi meg.


Négy éve éppen Cseh László szerezte a magyar csapat első érmét, akkor a második versenynapon állhatott dobogóra, és ezúttal is van esély rá, hogy először az ő tiszteletére húzzák fel a magyar zászlót a játékokon. Ott lesz a mezőnyben az amerikaiak két szupersztárja, Ryan Lochte és az olimpiák történetének legeredményesebb alakja, Michael Phelps is, így nem véletlen, hogy a 400 m vegyes az úszóversenyek egyik legnagyobb érdeklődéssel várt száma.
Cseh Lászlóhoz és Hosszú Katinkához hasonlóan ezen a távon a nemzetközi élmezőnybe tartozik, s akár kellemes meglepetést is okozhat Verrasztó Dávid és Jakabos Zsuzsanna, de ott lehet a döntőben 400 m gyorson Kis Gergő is.
Szintén szombaton úszik a 100 m mell selejtezőjében az elsősorban 200-ra készülő és a hosszabbik távon kétszeres világbajnok Gyurta Dániel, továbbá 100 m pillangón a teljes magyar csapat legfiatalabbja, a mindössze 15 éves Szilágyi Liliána, illetve a Mutina Ágnes, Verrasztó Evelyn, Risztov Éva, Dara Eszter összeállítású 4x100-as női gyorsváltónak.

Nemcsak a vízben, hanem a tatamin is éremesélyes magyar olimpikon kezdi meg a szereplést a 48 kilós Csernoviczki Éva személyében. A 25 éves dzsúdós 2008 óta minden évben legalább egyszer dobogóra állhatott világversenyen, tavaly például bronzérmet nyert a világbajnokságon. Első ellenfele a negyeddöntőbe jutásért a holland Birgit Ente lesz.
Kellemes meglepetést okozhat még a nyitónapon a magyar szurkolóknak Mohamed Aida, aki - az eddigi eredményei és komoly tapasztalata alapján -, ha jó napot fog ki, éremszerzés közelébe kerülhet a női tőrözők küzdelmeiben. Az ötödik olimpiáján szereplő 36 éves vívó a legjobb 32 között amerikai riválissal kezd.

Több sportágban elsőfordulós meccseket vívnak a magyarok: az asztaliteniszezőknél Tóth Krisztina, Pattantyús Ádám és Zwickl Dániel a 48 közé, a teniszezőknél Szávay Ágnes a 32 közé, az ökölvívóknál a 75 kilós Harcsa Zoltán a 16 közé jutásért száll harcba.
A tornászoknál a férfiak selejtezőjére kerül sor - Berki Krisztián és Hidvégi Vid a lólengés döntőjébe igyekszik -, míg az evezősök versenyein a kormányos nélküli kettesek mezőnyében Simon Béla és Széll Domonkos száll vízre.

A londoni olimpia első magyar szereplője az országúti kerékpárosok 250 km-es mezőnyversenyében induló Lovassy Krisztián lesz, ő 11 órakor startol.

A csapatsportágak közül elkezdődnek - magyar részvétel nélkül - a női röplabdázók, kézilabdázók és kosarasok küzdelmei, a labdarúgótornán pedig már a második forduló mérkőzéseit rendezik.

A program (a sportágak után a helyszín, a közvetítő tv-csatorna és az éremosztások száma):
SPORTLÖVÉSZET (The Royal Artillery Barrack - Királyi Tüzérségi Laktanya) - 2

9.15 ó: női légpuska, alapverseny
12 ó: NŐI LÉGPUSKA, DÖNTŐ
13 ó: férfi légpisztoly, alapverseny
16.30 ó: FÉRFI LÉGPISZTOLY, DÖNTŐ

TOLLASLABDA (Wembley Aréna)
csoportmérkőzések:

9.30 ó: női egyes, vegyes páros, női páros, férfi egyes, férfi páros

KOSÁRLABDA (Kosárlabdacsarnok)
nők:
A csoport:

10 ó: Kína-Csehország
15.30 ó: Törökország-Angola
17.45 ó: Egyesült Államok-Horvátország (m2)

B csoport:
12.15 ó: Kanada-Oroszország
21 ó: Brazília-Franciaország
23.15 ó: Ausztrália - Nagy-Britannia

ÍJÁSZAT (Lord's Cricket Ground - Lord's Krikett Pálya) - 1
10 ó: férfi csapatverseny, kiesés szakasz
19.00 ó: FÉRFI CSAPATVERSENY, DÖNTŐ

STRANDRÖPLABDA (Horse Guards Parade - A Királyi Lovastestőrség Laktanyája)
10-0.50 ó: férfi és női selejtező

ASZTALITENISZ (ExCeL központ, m1)
10 ó: női egyes, selejtező 1. forduló - TÓTH KRISZTINA-Fabiola Ramos (venezuelai) 12:15 ó
10.45 ó: férfi egyes, selejtező 1. forduló - PATTANTYÚS ÁDÁM-William Henzell (ausztrál) 17 ó, ZWICKL DÁNIEL-Allan Bentsen (dán) 20 ó
21.30 ó: női egyes, selejtező 2. forduló

CSELGÁNCS (ExCeL központ) - 2
10.30 ó: férfi 60 kg, női 48 kg, előcsatározások - CSERNOVICZKI ÉVA-Birgit Ente (holland) 12:15 ó
17 ó: férfi 60 kg, női 48 kg, döntő

EVEZÉS (Eton Dorney, Buckinghamshire)
előfutamok:

10.30-15.10 ó: férfiak: kormányos nélküli kettes - SIMON BÉLA, SZÉLL DOMONKOS 13 ó -, könnyűsúlyú négyes, nyolcas, egypár, kétpár, négypár; nők: kormányos nélküli kettes, egypár, négypár

RÖPLABDA (Earls Court)
nők:
A csoport:

10.30 ó: Algéria-Japán
15.45 ó: Nagy-Britannia-Oroszország
17.45 ó: Olaszország-Dominikai Köztársaság

B csoport:
12.30 ó: Kína-Szerbia
21 ó: Egyesült Államok-Koreai Köztársaság
23 ó: Brazília-Törökország

KÉZILABDA (Copper Box)
nők:
A csoport:

10.30 ó: Oroszország-Angola (m2)
15.30 ó: Horvátország-Brazília
20.30 ó: Montenegró - Nagy-Britannia

B csoport:
12.15 ó: Sopanyolország-Koreai Köztársaság
17.15 ó: Dánia-Svédország
22.15 ó: Norvégia-Franciaország

LOVASSPORT (Greenwich Park)
11 ó: lovastusa - egyéni és csapat, díjlovaglás, 1. nap

KERÉKPÁR (Road The Mall) - 1 (m1, Eurosport)
11 ó: FÉRFI ORSZÁGÚTI MEZŐNYVERSENY (LOVASSY KRISZTIÁN) 11 ó

ÚSZÁS (Vizes Központ) - 4 (m1, Eurosport)
előfutamok:

11 ó: férfi 400 m vegyes - 11:13 ó: VERRASZTÓ DÁVID (3. futam), 11:20 ó: CSEH LÁSZLÓ (4. futam)
11.34 ó: női 100 m pillangó - 11:40 ó: SZILÁGYI LILIÁNA (3. futam)
11.52 ó: férfi 400 m gyors - 12:04 ó: KIS GERGŐ (3. futam)
12.17 ó: női 400 m vegyes - 12:31 ó: HOSSZÚ KATINKA, JAKABOS ZSUZSANNA (3. futam)
12.53 ó: férfi 100 m mell - 13:01 ó GYURTA DÁNIEL (4. futam)
13.11 ó: női 4x100 m gyorsváltó - 13:11 ó: MAGYARORSZÁG - MUTINA ÁGNES, VERRASZTÓ EVELYN, RISZTOV ÉVA, DARA ESZTER (1. futam)

elődöntők, döntők:
20.30 ó: FÉRFI 400 M VEGYES, DÖNTŐ
20.40 ó: női 100 m pillangó, elődöntő
20.49 ó: FÉRFI 400 M GYORS, DÖNTŐ
21.09 ó: NŐI 400 M VEGYES, DÖNTŐ
21.30 ó: férfi 100 m mell, elődöntő
21.40 ó: NŐI 4X100 M GYORSVÁLTÓ, DÖNTŐ

VÍVÁS (ExCeL Központ) - 1 (m1, m2, Eurosport)
11.30 ó: női tőr, egyéni, 64-es tábla a negyeddöntőig - 13:20 ó (a 32 között): MOHAMED AIDA-Nzingha Prescod (amerikai)
19 ó: női tőr, egyéni, elődöntő, bronzmérkőzés, DÖNTŐ (20:40 ó)

TORNA (North Greenwich csarnok, m1)
12-23.10 ó: férfi selejtező - 16:30 ó: BERKI KRISZTIÁN, HIDVÉGI VID   

TENISZ (Wimbledon, m1)
12:30-21 ó: férfi és női egyes és páros, 1. forduló - 16.30 ó: SZÁVAY ÁGNES-Elena Baltacha (brit)

LABDARÚGÁS
E csoport (Cardff, Millenium Stadion):

15.30 ó: Új-Zéland - Brazília
18.15 ó: Nagy-Britannia - Kamerun

F csoport (Coventry Városi Stadion):
13 ó: Japán-Svédország
15.45 ó: Kanada - Dél-afrikai Köztársaság

G csoport (Glasgow, Hampden Park):
18 ó: Egyesült Államok-Kolumbia
20.45 ó: Franciaország-Koreai NDK (Eurosport)

ÖKÖLVÍVÁS (ExCeL Központ)
14.30 ó-0.30 ó: férfi 56 kg, 75 kg - a 16 közé jutásért: HARCSA ZOLTÁN-Jose Espinoza Mena (venezuelai) 17 ó

SÚLYEMELÉS (ExCeL Központ) - 1
16.30 ó: NŐI 48 KG, A CSOPORT

Elérhető wade51

  • Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • Hozzászólások: 13560
  • Megköszönte: 539 Alkalommal
  • A kezdetektől!
Re:Napi versenyek, programok
« Válasz #2 Dátum: 2012. Július 29. - 00:12:19 »


Az Olimpia 07.29-i, vasárnapi programja

Cselgáncs
10:30 - 13:30   női 52 kg, 32-be, 16-ba jutás, negyeddöntők      
10:30 - 13:30   férfi 66 kg, 32-be, 16-ba jutás, negyeddöntők      Ungvári Miklós
15:00 - 17:00   férfi 66 kg, vigaszág, elődöntők, bronzmeccs      
15:00 - 17:00   női 52 kg, vigaszág, elődöntők, bronzmeccs      
17:00 - 17:10   női 52 kg, döntő      
17:10 - 17:25   férfi 66 kg, döntő
      
Evezés
10:30 - 11:30   férfi kétpárevezős, reményfutam      
10:40 - 11:40   férfi könnyűsúlyú négypárevezős, reményág      
10:50 - 11:50   férfi egypárevezős, reményfutam      
11:20 - 12:20   női egypárevezős, reményfutam      
11:40 - 12:40   női könnyűsúlyú kétpárevezős, előfutamok      
12:10 - 13:10   férfi könnyűsúlyú kétpárevezős, előfutamok      Hirling Zsolt, Varga Tamás
12:50 - 13:50   női kormányos nyolcas, előfutamok   
   
Kézilabda
10:30 - 12:00   Izland-Argentína (férfi A csoport)      
12:15 - 13:45   Horvátország-Koreai Köztársaság (férfi B csoport)      
15:30 - 17:00   Svédország-Tunézia (férfi A csoport)      
17:15 - 18:45   Spanyolország-Szerbia (férfi B csoport)      
20:30 - 22:00   Franciaország - Nagy-Britannia (férfi A csoport)      
22:15 - 23:45   Magyarország-Dánia (férfi B csoport)      Férfikézilabda-válogatott

Ökölvívás
14:30 - 16:00   férfi 60 kg, 32-be jutás      Varga Miklós
16:00 - 17:30   férfi 69 kg, 32-be jutás      
21:30 - 23:00   férfi 60 kg, 32-be jutás      Varga Miklós
23:00 - 00:30   férfi 69 kg, 32-be jutás
      
Sportlövészet
10:00 - 12:00   női skeet, selejtezők      
10:00 - 12:00   női 10 m légpisztoly, selejtezők      Csonka Zsófia
12:45 - 14:00   női 10 m légpisztoly, döntő      
15:00 - 16:00   női skeet, döntő
      
Tenisz
12:30 - 21:00   férfi egyes, 1. forduló      
12:30 - 21:00   női egyes, 1. forduló      
12:30 - 21:00   férfi páros, 1. forduló      
12:30 - 21:00   női páros, 1. forduló      Szávay Ágnes, Babos Tímea

Torna
10:30 - 11:00   női egyéni selejtező      Böczögő Dorina
12:15 - 13:45   női egyéni selejtező      Böczögő Dorina
15:45 - 17:15   női egyéni selejtező      Böczögő Dorina
17:30 - 19:00   női egyéni selejtező      Böczögő Dorina
21:00 - 22:30   női egyéni selejtező      Böczögő Dorina

Úszás
11:00 - 11:20   női 100 m hátúszás, előfutamok      
11:20 - 11:50   férfi 200 m gyors, előfutamok      Kozma Dominik, Rákos Patrik, Zámbó Balázs
11:50 - 12:10   női 100 m mellúszás, előfutamok      Gregus Brigitta
12:10 - 12:30   férfi 100 m hát, előfutamok      Bohus Richárd
12:30 - 13:05   női 400 m gyors, előfutamok      Kapás Boglárka, Risztov Éva
13:05 - 13:20   férfi 4x100 m gyorsváltó, előfutamok      Cseh László, Balog Gábor, Bernek Péter, Bohus Richárd, Kis Gergő, Takács Krisztián
20:30 - 20:35   női 100 m pillangó, döntő      
20:35 - 20:45   férfi 200 m gyors, elődöntők      
20:45 - 21:00   női 100 m mellúszás, elődöntők      
21:05 - 21:10   férfi 100 m mellúszás, döntő      
21:15 - 21:25   női 400 m gyors, döntők      
21:25 - 21:35   férfi 100 m hát, elődöntők      
21:40 - 22:00   női 100 m hátúszás, elődöntők      
21:55 - 22:05   férfi 4x100 m gyorsváltó, döntő
      
Vívás
11:30 - 12:30   férfi kard, 32-be jutásért      Szilágyi Áron
12:30 - 14:10   férfi kard, 16-ba jutásért      
14:10 - 15:10   férfi kard, 8-ba jutásért      
15:10 - 15:40   férfi kard, negyeddöntők      
19:00 - 19:50   férfi kard, elődöntők      
19:50 - 20:10   férfi kard, bronzmeccs      
20:10 - 20:30   férfi kard, döntő
      
Vízilabda
11:00 - 12:20   Görögország-Horvátország (férfi A csoport)      
12:20 - 13:40   Kazahsztán-Spanyolország (férfi A csoport)      
15:10 - 16:30   Olaszország-Ausztrália (férfi A csoport)      
16:30 - 17:50   Magyarország-Szerbia (férfi B csoport)      Férfivízilabda-válogatott
19:20 - 20:40   Románia - Nagy-Britannia (férfi B csoport)      
20:40 - 22:00   Montenegró-USA (férfi B csoport)   

Asztalitenisz
10:00 - 12:00   női egyes, 2. kör      
12:00 - 13:00   férfi egyes, 2. kör      
14:30 - 17:30   férfi egyes, 2. kör      
19:00 - 23:00   női egyes, 3. kör      
Gyeplabda
09:30 - 11:00   Új-Zéland - Ausztrália (női B csoport)      
11:45 - 13:15   Hollandia-Belgium (női A csoport)      
14:45 - 16:15   Kína-Koreai Köztársaság (női A csoport)      
17:00 - 18:30   Argentína - Dél-Afrika (női B csoport)      
20:00 - 21:30   Nagy-Britannia - Japán (női A csoport)      
22:15 - 23:45   Németország-USA (női B csoport)      
Íjászat
10.00 - 13:30   női csapat, nyolcaddöntő      
16:00 - 17:40   női csapat, negyeddöntő      
17:40 - 18:30   női csapat, elődöntő      
18:30 - 19:00   női csapat, bronzmeccs      
19:00 - 19:30   női csapat, döntő      
Kajak-kenu
14:30 - 17:30   vadvízi, férfi C-1 előfutamok      
15:20 - 18:45   vadvízi, férfi K-1 előfutamok      
Kerékpár
13:00 - 17:00   női, országúti mezőnyverseny, döntő      
Kosárlabda
10:00 - 11:45   Nigéria-Tunézia (férfi A csoport)      
12:15 - 14:00   Brazília-Ausztrália (férfi B csoport)      
15:30 - 17:15   USA-Franciaország (férfi A csoport)      
17:45 - 19:30   Spanyolország-Kína (férfi B csoport)      
21:00 - 22:45   Oroszország - Nagy-Britannia (férfi B csoport)      
23:15 - 01:00   Argentína-Litvánia (férfi A csoport)      
Labdarúgás
13:00 - 15:00   Egyiptom - Új-Zéland (férfi C csoport)      
15:30 - 17:30   Mexikó-Gabon (férfi B csoport)      
16:00 - 18:00   Brazília-Fehéroroszország (férfi C csoport)      
18:00 - 20:00   Japán-Marokkó (férfi D csoport)      
18:00 - 20:00   Szenegál-Uruguay (férfi A csoport)      
18:15 - 20:15   Koreai Köztársaság-Svájc (férfi B csoport)      
20:45 - 22:45   Nagy-Britannia - Egyesült Arab Emírségek (férfi A csoport)      
20:45 - 22:45   Spanyolország-Honduras (férfi D csoport)      
Lovaglás
11:00 - 17:50   egyéni lovastusa (díjlovaglás)      
11:00 - 17:50   csapat lovastusa (díjlovaglás)      
Műugrás
16:00 - 16:45   női 3 m szinkronugrás, döntő      
Röplabda
10:00 - 14:00   női strandröplabda, csoportmeccsek      
10:00 - 14:00   férfi strandröplabda, csoportmeccsek      
10:30 - 12:00   Nagy-Britannia - Bulgária (férfi A csoport)      
12:30 - 14:00   Oroszország-Németország (férfi B csoport)      
15:30 - 19:15   férfi strandröplabda, csoportmeccsek      
15:30 - 19:15   női strandröplabda, csoportmeccsek      
15:45 - 17:15   Ausztrália-Argentína (férfi A csoport)      
17:45 - 19:15   USA-Szerbia (férfi B csoport)      
21:00 - 00:45   női strandröplabda, csoportmeccsek      
21:00 - 00:45   férfi strandröplabda, csoportmeccsek      
21:00 - 22:30   Olaszország-Lengyelország (férfi A csoport)      
23:00 - 00:30   Brazilía-Tunézia (férfi B csoport)      
Súlyemelés
11:00 - 13:00   férfi 56 kg, B csoport      
13:30 - 15:00   női 53 kg, B csoport      
15:30 - 17:15   női 53 kg, A csoport      
20:00 - 21:45   férfi 56 kg, A csoport      
Tollaslabda
09:30 - 12:00   vegyes páros, selejtezőkör      
09:30 - 12:00   férfi egyes, selejtezőkör      
09:30 - 12:00   férfi páros, selejtezőkör      
09:30 - 12:00   női egyes, selejtezőkör      
09:30 - 12:00   női páros, selejtezőkör      
13:30 - 18:00   női páros, selejtezőkör      
13:30 - 18:00   női egyes, selejtezőkör      
13:30 - 18:00   férfi páros, selejtezőkör      
13:30 - 18:00   férfi egyes, selejtezőkör      
13:30 - 18:00   vegyes páros, selejtezőkör      
19:30 - 23:59   vegyes páros, selejtezőkör      
19:30 - 23:59   férfi egyes, selejtezőkör      
19:30 - 23:59   férfi páros, selejtezőkör      
19:30 - 23:59   női egyes, selejtezőkör      
19:30 - 23:59   női páros, selejtezőkör      
Vitorlázás
13:00 - 19:00   férfi finn hajóosztály, 1-2. futam      
13:00 - 19:00   férfi csillaghajó, 1-2. futam      
13:00 - 19:00   női Elliott 6m      

Elérhető wade51

  • Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • Hozzászólások: 13560
  • Megköszönte: 539 Alkalommal
  • A kezdetektől!
Re:Napi versenyek, programok
« Válasz #3 Dátum: 2012. Július 29. - 09:10:40 »


A kézisek és a vízilabdások rangadóval kezdenek, Szilágyi és Ungvári éremért küzd
MTI|[origo]|2012. 07. 29., 7:28|Utolsó módosítás:2012. 07. 29., 7:47|

A címvédő férfivízilabda-válogatott, illetve a kézilabdacsapat is megkezdi szereplését a londoni olimpián, melynek második versenynapján több magyar éremért száll majd harcba.


A küldöttség első londoni érmét, a 48 kg-ban harmadik helyen végző cselgáncsozó Csernoviczki Éva szerezte meg szombaton, és a remények szerint a dzsudócsarnokban vasárnap is éremért szoríthatunk, ugyanis a háromszoros Európa-bajnok Ungvári Miklós lép tatamira. A 66 kilóban érdekelt 31 éves sportolóra hosszú út vár a dobogóig, ugyanis már a 64 között küzdenie kell. Ungvári első meccsét az afgán Adzsmal Faizzadával vívja 10 óra 37 perckor.

Szintén komoly célokkal érkezett Londonba a kardozó Szilágyi Áron, aki ötödik kiemeltként a legjobb 32 között kezd. A legutóbbi két világbajnokságon negyeddöntős vívó az egyiptomi Mamad Zeid és a malajziai Ju Peng Kean meccs győztesével meccsel majd a nyolcaddöntőért 12:30-kor.


Vasárnap mutatkozik be majd az első magyar sportlövő Londonban: Csonka Zsófia a 40 lövéses légpisztoly számban szerepel. A pécsi sportoló 10 méteren 2010-ben Európa-bajnoki ezüstérmet nyert, idén pedig ötödik lett egyéniben, míg csapatban a dobogó második fokára állhatott fel, azaz egyáltalán nem jelentene meglepetést, ha bejutna a nyolcas döntőbe. Csonka 10 órakor kezd.

A londoni Vizesközpontban egyéniben hat magyar, valamint a férfi 4x100 m-es gyorsváltó próbál továbbjutni az előfutamokból. Az esti programban egyelőre egy magyar helye biztos: az már szombaton eldőlt, hogy Gyurta Dániel ott lesz a férfi 100 m mell döntőjében. A könnyűsúlyú kétpárevezősöknél a Varga Tamás, Hirling Zsolt kettős 12:30-kor kezdi meg előfutamát.

Kemény Dénes vízilabdázói a nagy rivális szerbek ellen kezdik meg az olimpiát délután 16:30-kor, míg a kézilabda-válogatott az Európa-bajnok dán együttessel játssza első csoportmeccsüket 22:15-kor.

Babos Tímea egyéniben és párosban is megkezdi szereplését a tenisztornán, melyen egyéniben a fehérorosz Galina Voszkobojevával, míg az egyesben szombaton búcsúzott Szávay Ágnes oldalán párosban a cseh Lucie Hradecka, Andrea Hlavackova kettőssel csap majd össze.
Harcsa Zoltán (75 kg) szombati sikere után Varga Miklós szerezheti meg a háromfős ökölvívó-küldöttség második győzelmét, és ha ez sikerül neki a litván Evaldas Petrauskas ellen, bejut a nyolcaddöntőbe. A meccs 21:45-kor kezdődik.

Böczögő Dorina a női tornászok selejtezőjében lesz érdekelt, míg Póta Georgina és Zwickl Dániel az asztaliteniszezők második fordulójában lép asztalhoz. Vasárnap összesen 14 aranyérmet osztanak ki Londonban.

A program (a sportágak után a helyszín és az éremosztások száma):

TOLLASLABDA (Wembley Aréna)
csoportmérkőzések:

9:30 ó: férfi egyes, női egyes, férfi páros, női páros, vegyes páros

GYEPLABDA (Riverbank Aréna)
nők:
A csoport:

11:45 ó: Hollandia-Belgium
14:45 ó: Kína-Koreai Köztársaság
20 ó: Nagy-Britannia - Japán
B csoport:
9:30 ó: Új-Zéland - Ausztrália
17 ó: Argentína - Dél-afrikai Köztársaság
22:15 ó: Németország-Egyesült Államok

ÍJÁSZAT (Lord,s Cricket Ground - Lord's Krikett Pálya) - 1
10 ó: női csapatverseny, kiesés szakasz
19 ó: NŐI CSAPATVERSENY, DÖNTŐ

KOSÁRLABDA (Kosárlabdacsarnok)
férfiak:
A csoport:

10 ó: Nigéria-Tunézia
15:30 ó: Egyesült Államok-Franciaország
23:15 ó: Argentína-Litvánia
B csoport:
12:15 ó: Brazília-Ausztrália
17:45 ó: Spanyolország-Kína
21 ó: Oroszország - Nagy-Britannia

STRANDRÖPLABDA (Horse Guards Parade - A Királyi Lovastestőrség Laktanyája)
10 ó: férfi és női selejtező

ASZTALITENISZ (ExCeL központ)
10 ó: női egyes 2. forduló - 11 ó: PÓTA GEORGINA-Tian Yuan (horvát)
12 ó: férfi egyes 2. forduló - 15:30 ó: ZWICKL DÁNIEL-ALEKSANDAR KARAKASEVIC (szerb)
19 ó: női egyes, 3. forduló

SPORTLÖVÉSZET (The Royal Artillery Barracks - Királyi Tüzérségi Laktanya) - 2
10 ó: női légpisztoly, alapverseny - CSONKA ZSÓFIA
10 ó: női skeet, alapverseny
12:45 ó: NŐI LÉGPISZTOLY, DÖNTŐ
15 ó: NŐI SKEET, DÖNTŐ
 
TORNA (North Greenwich Arena)
10:30 ó: női selejtező - BÖCZÖGŐ DORINA

CSELGÁNCS (ExCeL központ) - 2
10:30 ó: női 52 kg, férfi 66 kg, előcsatározások - 10:37 ó: UNGVÁRI MIKLÓS-Adzsmal Faizzada (afgán)
17 ó: NŐI 52 KG, FÉRFI 66 KG, DÖNTŐ

EVEZÉS (Eton Dorney, Buckinghamshire)
előfutamok, reményfutamok:

10:30-12:50 ó: férfiak: könnyűsúlyú kétpár, előfutamok - 12:30 ó: HIRLING ZSOLT, VARGA TAMÁS -, könnyűsúlyú négyes, reményfutam, egypár, reményfutamok, kétpár, reményfutam; nők: nyolcas, előfutamok, egypár, reményfutamok, könnyűsúlyú kétpár, előfutamok

RÖPLABDA (Earls Court)
férfiak:
A csoport:

10:30 ó: Nagy-Britannia - Bulgária
15:45 ó: Ausztrália-Argentína
21 ó: Olaszország-Lengyelország
B csoport:
12:30 ó: Oroszország-Németország
17:45 ó: Egyesült Államok-Szerbia
23 ó: Brazília-Tunézia

KÉZILABDA (Copper Box)
férfi csoportmérkőzések -
A csoport:

10:30 ó: Izland-Argentína
15:30 ó: Svédország-Tunézia
20:30 ó: Franciaország - Nagy-Britannia
B csoport:
12:15 ó: Horvátország-Koreai Köztársaság
17:15 ó: Spanyolország-Szerbia
22:15 ó: MAGYARORSZÁG-DÁNIA

LOVASSPORT (Greenwich Park)
11 ó: lovastusa - egyéni és csapatverseny, díjlovaglás, 2. nap

ÚSZÁS (Vizes Központ) - 4
előfutamok:

11 ó: női 100 m hát - 11:03 ó: POVÁZSAY ESZTER (2. futam)
11:20 ó: férfi 200 m gyors - 11:35 ó: KOZMA DOMINIK (5. futam)
11:43 ó: női 100 m mell - 11:46 ó: SZTANKOVICS ANNA (2. futam)
12:03 ó: férfi 100 m hát - 12:09 ó: BOHUS RICHÁRD (3. futam)
12:23 ó: női 400 m gyors - 12:37 ó: RISZTOV ÉVA (3. futam), 12:49 ó: KAPÁS BOGLÁRKA (5. futam)
12:56 ó: férfi 4x100 m gyorsváltó - 2. futam, 13:01 ó: MAGYARORSZÁG (CSEH LÁSZLÓ, BERNEK PÉTER, KIS GERGŐ, TAKÁCS KRISZTIÁN)
elődöntők, döntők:
20:30 ó: NŐI 100 M PILLANGÓ, DÖNTŐ
20:37 ó: férfi 200 m gyors, elődöntő
20:50 ó: női 100 m mell, elődöntő
21:11 ó: FÉRFI 100 M MELL, DÖNTŐ (GYURTA DÁNIEL)
21:18 ó: NŐI 400 M GYORS, DÖNTŐ
21:28 ó: férfi 100 m hát, elődöntő
21:49 ó: női 100 m hát, elődöntő
22 ó: FÉRFI 4X100 M GYORS, DÖNTŐ

SÚLYEMELÉS (ExCeL központ) - 2
16:30 ó: NŐI 53 KG, A CSOPORT
20 ó: FÉRFI 56 KG, A CSOPORT

VÍZILABDA (Water Polo Arena)
férfiak:
A csoport:

11 ó: Görögország-Horvátország
12:20 ó: Kazahsztán-Spanyolország
15:10 ó: Olaszország-Ausztrália
B csoport:
16:30 ó: MAGYARORSZÁG-SZERBIA
19:20 ó: Románia - Nagy-Britannia
20:40 ó: Montenegró-Egyesült Államok

VÍVÁS (ExCeL központ) - 1
11:30 ó: férfi kard, egyéni, 64-es tábla a negyeddöntőig - a 32 között, 12:30 ó: SZILÁGYI ÁRON
19: férfi kard, egyéni, elődöntő, bronzmérkőzés, DÖNTŐ (20:10 ó)

TENISZ (Wimbledon)
1. forduló:
12:30-21 ó: férfi egyes, női egyes - 12:30 ó: BABOS TÍMEA-Galina Voszkobojeva (kazah) -, férfi páros, női páros - 16:30 ó körül: BABOS, SZÁVAY ÁGNES-Lucie Hradecka, Andrea Hlavackova (cseh)

KERÉKPÁR (Road The Mall) - 1
13 ó: NŐI MEZŐNYVERSENY, 140 km

LABDARÚGÁS
férfiak, 2. forduló:
A csoport (Wembley Stadion):

18 ó: Szenegál-Uruguay
20:45 ó: Nagy-Britannia - Egyesült Arab Emírségek
B csoport (Coventry Városi Stadion):
15:30 ó: Mexikó-Gabon
18:15 ó: Koreai Köztársaság-Svájc
C csoport (Manchester, Old Trafford)
13 ó: Egyiptom - Új-Zéland
16 ó: Brazília-Fehéroroszország
D csoport (Newcastle, St. James Park)
18 ó: Japán-Marokkó
20:45 ó: Spanyolország-Honduras

VITORLÁZÁS (Weymouth and Portland, Dorset)
13 ó: férfiak: Finndingi, Csillaghajó, nők: Elliott 6 m

KAJAK-KENU, SZLALOM (Lee Valley White Water Centre, Hertfordshire)
14:30 ó: férfi C-1, K-1, előfutamok

ÖKÖLVÍVÁS (ExCeL központ)
14:30 ó: férfi 60, 69 kg, a 16 közé jutásért - 21:45 ó: VARGA MIKLÓS-Evaldas Petrauskas (litván)

MŰUGRÁS (Vizes Központ) - 1
16 ó: NŐK, SZINKRON, 3 M, DÖNTŐ

Elérhető wade51

  • Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • Hozzászólások: 13560
  • Megköszönte: 539 Alkalommal
  • A kezdetektől!
Re:Napi versenyek, programok
« Válasz #4 Dátum: 2012. Július 30. - 00:22:24 »


Az Olimpia 07.30-i, hétfői programja

Asztalitenisz
11:00 - 15:00   férfi egyes, 3. kör      Zwickl Dániel
16:30 - 18:30   női egyes, 4. kör      
20:00 - 22:00   férfi egyes, 4. kör
      
Cselgáncs
10:30 - 13:30   női 57 kg, 32-be, 16-ba jutás, negyeddöntők      Karakas Hedvig
10:30 - 13:30   férfi 73 kg, 32-be, 16-ba jutás, negyeddöntők      
15:00 - 17:00   férfi 73 kg, vigaszág, elődöntők, bronzmeccs      
15:00 - 17:00   női 57 kg, vigaszág, elődöntők, bronzmeccs      
17:00 - 17:10   női 57 kg, döntő      
17:10 - 17:25   férfi 73 kg, döntő

Sportlövészet
10:00 - 13:00   férfi 10 m légpuska, selejtezők      Sidi Péter
10:00 - 15:30   férfi skeet, selejtezők      
13:15 - 14:30   férfi 10 m légpuska, döntő

Úszás
11:00 - 11:25   női 200 m gyors, előfutamok      Jakabos Zsuzsa, Joó Sára, Kádas Vivien, Mutina Ágnes
11:25 - 11:45   férfi 200 m pillangó, előfutamok      Cseh László
11:45 - 12:10   női 200 m vegyes, előfutamok      Hosszú Katinka, Verrasztó Evelyn
20:30 - 20:40   női 200 m gyors, elődöntők      
20:40 - 20:45   férfi 200 m gyors, döntő      
20:50 - 20:55   női 100 m hát, döntő      
20:55 - 21:00   férfi 100 m hát, döntő      
21:10 - 21:15   női 100 m mellúszás, döntő      
21:30 - 21:45   férfi 200 m pillangó, elődöntők      
21:50 - 22:05   női 200 m vegyes, elődöntők
      
Vitorlázás
13:00 - 19:00   férfi finn hajóosztály, 3-4.futam      
13:00 - 19:00   férfi csillaghajó, 3-4. futam      
13:00 - 19:00   férfi 49er, 1-2. futam      
13:00 - 19:00   női Elliott 6m      
13:00 - 19:00   női laser radial, 1-2. futam      
13:00 - 19:00   férfi laser, 1-2. futam      Berecz Zsombor

Vívás
11:30 - 12:50   női párbajtőr, 32-be jutásért      Szász Emese
12:50 - 15:10   női párbajtőr, 16-ba jutásért      
15:10 - 16:30   női párbajtőr, 8-ba jutásért      
16:30 - 17:00   női párbajtőr, negyeddöntők      
19:00 - 20:10   női párbajtőr, elődöntők      
20:10 - 20:40   női párbajtőr, bronzmeccs      
20:40 - 21:10   női párbajtőr, döntő   
   
Vízilabda
15:10 - 16:30   Spanyolország-Kína (női A csoport)      
16:30 - 17:50   Olaszország-Ausztrália (női B csoport)      
19:20 - 20:40   Nagy-Britannia - Oroszország (női B csoport)      
20:40 - 22:00   Magyarország-USA (női A csoport)      Nőivízilabda-válogatott   
   
Evezés
10:30 - 11:30   női kormányos nélküli kétpárevezős, reményfutam      
10:40 - 11:40   női négypárevezős, reményfutam      
10:50 - 11:50   férfi kormányos nyolcas, reményfutam      
11:00 - 12:00   férfi négypárevezős, reményfutam      
11:10 - 12:10   férfi kormányos nélküli kétpárevezős, reményfutam      
11:20 - 12:20   női kétpárevezős, előfutamok      
11:40 - 12:40   férfi kormányos nélküli négypárevezős, előfutamok      
Gyeplabda
09:30 - 11:00   Koreai Köztársaság - Új-Zéland (férfi B csoport)      
11:45 - 13:15   Ausztrália - Dél-Afrika (férfi A csoport)      
14:45 - 16:15   Spanyolország-Pakisztán (férfi A csoport)      
17:00 - 18:30   Hollandia-India (férfi B csoport)      
20:00 - 21:30   Nagy-Britannia - Argentína (férfi A csoport)      
22:15 - 23:45   Németország-Belgium (férfi B csoport)      
Íjászat
10:00 - 13:45   férfi egyéni, 32-be és 16-ba jutásért (1. kör)      
10:20 - 14:00   női egyéni, 32-be és 16-ba jutásért (1. kör)      
16:00 - 18:30   férfi egyéni, 32-be és 16-ba jutásért (2. kör)      
16:20 - 18:45   női egyéni, 32-be és 16-ba jutásért (2. kör)      
Kajak-kenu
14:30 - 17:20   vadvízi, férfi C-2 előfutamok      
15:10 - 18:30   vadvízi, női K-1 előfutamok      
Kézilabda
10:30 - 12:00   Angola-Horvátország (női A csoport)      
12:15 - 13:45   Koreai Köztársaság-Dánia (női B csoport)      
15:30 - 17:00   Nagy-Britannia - Oroszország (női A csoport)      
17:15 - 18:45   Franciaország-Spanyolország (női B csoport)      
20:30 - 22:00   Brazília-Montenegró (női A csoport)      
22:15 - 23:45   Svédország-Norvégia (női B csoport)      
Kosárlabda
10:00 - 11:45   Horvátország-Kína (női A csoport)      
12:15 - 14:00   Csehország-Törökország (női A csoport)      
15:30 - 17:15   Franciaország-Ausztrália (női B csoport)      
17:45 - 19:30   Oroszország-Brazília (női B csoport)      
21:00 - 22:45   Nagy-Britannia - Kanada (női B csoport)      
23:15 - 01:00   Angola-USA (női A csoport)      
Lovaglás
13:30 - 18:45   csapat lovastusa (tereplovaglás)      
13:30 - 20:30   egyéni lovastusa (tereplovaglás)      
Műugrás
16:00 - 17:00   férfi 10 m szinronugrás, döntő      
Ökölvívás
14:30 - 15:45   férfi 52 kg, 32-be jutás      
15:45 - 17:00   férfi 81 kg, 32-be jutás      
21:30 - 22:45   férfi 52 kg, 32-be jutás      
22:45 - 23:59   férfi 81 kg, 32-be jutás      
Röplabda
10:00 - 14:00   női strandröplabda, csoportmeccsek      
10:00 - 14:00   férfi strandröplabda, csoportmeccsek      
15:30 - 19:15   férfi strandröplabda, csoportmeccsek      
15:30 - 19:15   női strandröplabda, csoportmeccsek      
15:45 - 17:15   Dominikai Köztársaság-Oroszország (női A csoport)      
21:00 - 00:45   női strandröplabda, csoportmeccsek      
21:00 - 00:45   férfi strandröplabda, csoportmeccsek      
21:00 - 22:30   Olaszország-Japán (női A csoport)      
23:00 - 00:30   Nagy-Britannia - Algéria (női A csoport)      
Súlyemelés
11:00 - 13:00   férfi 62 kg, B csoport      
13:30 - 15:00   női 58 kg, B csoport      
16:30 - 18:15   női 58 kg, A csoport      
20:00 - 21:45   férfi 62 kg, A csoport      
Tenisz
12:30 - 21:00   férfi egyes, 2. forduló      
12:30 - 21:00   női egyes, 2. forduló      
12:30 - 21:00   férfi páros, 2. forduló      
12:30 - 21:00   női páros, 2. forduló      
Tollaslabda
09:30 - 12:00   férfi egyes, selejtezőkör      
09:30 - 12:00   férfi páros, selejtezőkör      
09:30 - 12:00   női egyes, selejtezőkör      
09:30 - 12:00   női páros, selejtezőkör      
09:30 - 12:00   vegyes páros, selejtezőkör      
13:30 - 18:00   vegyes páros, selejtezőkör      
13:30 - 18:00   női páros, selejtezőkör      
13:30 - 18:00   női egyes, selejtezőkör      
13:30 - 18:00   férfi páros, selejtezőkör      
13:30 - 18:00   férfi egyes, selejtezőkör      
19:30 - 23:59   férfi egyes, selejtezőkör      
19:30 - 23:59   férfi páros, selejtezőkör      
19:30 - 23:59   női egyes, selejtezőkör      
19:30 - 23:59   női páros, selejtezőkör      
19:30 - 23:59   vegyes páros, selejtezőkör      
Torna
17:30 - 20:10   férfi csapat, döntő      

Elérhető wade51

  • Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • Hozzászólások: 13560
  • Megköszönte: 539 Alkalommal
  • A kezdetektől!
Re:Napi versenyek, programok
« Válasz #5 Dátum: 2012. Július 30. - 08:23:02 »


Cseh László javíthat, Sidi éremért mehet - a hétfői program
[origo]|MTI|2012. 07. 30., 6:28|Utolsó módosítás:2012. 07. 30., 6:30|

Sidi Péter és Szász Emese révén a londoni olimpia hétfői napján is versenyeznek éremesélyes magyar sportolók. Cseh László és Hosszú Katinka ismét a medencében.


Az utóbbi években kiemelkedő formában lövő Sidi a légpuskások között áll majd lőállásba magyar idő szerint 10 órakor, méghozzá egyértelműen a döntőbe jutás és a dobogó reményében.
A komáromi sportoló ebben a számban Pekingben hatodik volt, 2010-ben világbajnoki és Európa-bajnoki ezüstérmet szerzett, tavaly pedig megnyerte a kontinensviadalt, azaz a 10 méter egyik favoritjának tekinthető.

Az ExCeL központ vívócsarnokában szombaton a tőröző Mohamed Aida nyolcaddöntős volt, vasárnap a kardozó Szilágyi Áron megszerezte a magyar küldöttség első aranyérmét, hétfőn pedig a párbajtörőző Szász Emesén a sor.
Kulcsár Győző tanítványának nagyon nehéz dolga lesz, hiszen a mezőny kiegyenlített, ugyanakkor a dobogós szereplés egyáltalán nem lenne meglepetés tőle. Szász a 32 között kezd a dél-koreai Csoj In Jeong ellen.

A magyar olimpiai csapatból eddig az érmek számát tekintve a cselgáncsozók emelkednek ki, Csernoviczki Éva (48 kg) szombati bronz-, illetve Ungvári Miklós (66 kg) vasárnapi ezüstérme után hétfőn a világbajnoki harmadik Karakas Hedvig folytathatja az eddigi remeklést.
Az 57 kilós magyar a spanyol Concepcion Bellorinnal mérkőzik majd először a nyolcaddöntőbe jutásért.

Megkezdi szereplését hétfőn a női vízilabda-válogatott is, amely az amerikai együttessel szemben száll vízbe, míg az úszóversenyeken magyar szempontból fontos számok, a férfi 200 m pillangó (Cseh László, Biczó Bence) és a női 200 m vegyes (Hosszú Katinka, Verrasztó Evelyn) előfutamait és elődöntőit bonyolítják le.

A program (zárójelben a helyszínek és az éremosztások száma):

TOLLASLABDA (Wembley Aréna)
    csoportmérkőzések:

9:30: férfi és női egyes és páros, illetve vegyespáros

GYEPLABDA (Riverbank Aréna)
    férfiak:
    A csoport:

11:45 ó: Ausztrália - Dél-afrikai Köztársaság
14:45 ó: Spanyolország-Pakisztán
20 ó: Nagy-Britannia - Argentína
    B csoport:
9:30 ó: Koreai Köztársaság - Új-Zéland
17 ó: Hollandia-India
22:15 ó: Németország-Belgium

ÍJÁSZAT (Lord,s Cricket Ground - Lord's Krikett Pálya)
10 ó: férfi egyéni, a 32 közé jutásért, a nyolcaddöntőbe jutásért, női egyéni, a 32 közé jutásért, a nyolcaddöntőbe jutásért

KOSÁRLABDA (Kosárlabdacsarnok)
    nők:
    A csoport:

10 ó: Horvátország-Kína
12:15 ó: Csehország-Törökország
23:15 ó: Angola-Egyesült Államok
    B csoport:
15:30 ó: Franciaország-Ausztrália
17:45 ó: Oroszország-Brazília
21 ó: Nagy-Britannia - Kanada

STRANDRÖPLABDA (Horse Guards Parade - A Királyi Lovastestőrség Laktanyája)
10 ó: női selejtező
12 ó: férfi selejtező

SPORTLÖVÉSZET (The Royal Artillery Barracks - Királyi Tüzérségi Laktanya) - 1
10 ó: férfi légpuska, alapverseny - SIDI PÉTER
10 ó. férfi skeet, alapverseny, 1. nap
13:15 ó: FÉRFI LÉGPUSKA, DÖNTŐ

CSELGÁNCS (ExCeL központ) - 2
10:30 ó: férfi 73 kg, előcsatározások, női 57 kg, előcsatározások - 10:58 ó: KARAKAS HEDVIG-Concepcion Bellorin (spanyol)
17 ó: NŐI 57 KG, DÖNTŐ
17:10 ó: FÉRFI 73 KG, DÖNTŐ

EVEZÉS (Eton Dorney, Buckinghamshire)
10:30 ó: férfiak: kormányos nélküli kettes, reményfutam - 11:10 ó: SIMON BÉLA, SZÉLL DOMONKOS, négyes, előfutamok, nyolcas, reményfutam, négypár, reményfutam; nők: kormányos nélküli kettes, reményfutam, kétpár, előfutamok, négypár, reményfutam

RÖPLABDA (Earls Court)
    nők:
    A csoport:

15:45 ó: Dominikai Köztársaság-Oroszország
21 ó: Olaszország-Japán
23 ó: Nagy-Britannia - Algéria
    B csoport:
10:30 ó: Kína-Törökország
12:30 ó: Szerbia-Köreai Köztársaság
17:45 ó: Egyesült Államok-Brazília

KÉZILABDA (Copperbox)
    nők:
    A csoport:

10:30 ó: Angola-Horvátország
15:30 ó: Nagy-Britannia - Oroszország
20:30 ó: Brazília-Montenegró
    B csoport:
12:15 ó: Koreai Köztársaság-Dánia 
17:15 ó: Franciaország-Spanyolország 
22:15 ó: Svédország-Norvégia

ÚSZÁS (Vizesközpont) - 4
    előfutamok:

11 ó: női 200 m gyors - MUTINA ÁGNES (5. futam)
11:21 ó: férfi 200 m pillangó - CSEH LÁSZLÓ, BICZÓ BENCE (4. FUTAM)
11:41 ó: női 200 m vegyes - VERRASZTÓ EVELYN (3. futam), HOSSZÚ KATINKA (4. futam)
    elődöntők, döntők:
20:30 ó: női 200 m gyors, elődöntő
20:43 ó: FÉRFI 200 M GYORS, DÖNTŐ
20:51 ó: NŐI 100 M HÁT, DÖNTŐ
20:58 ó: FÉRFI 100 M HÁT, DÖNTŐ
21:15 ó: NŐI 100 M MELL, DÖNTŐ
21:32 ó: férfi 200 m pillangó, elődöntő
21:55 ó: női 200 m vegyes, elődöntő

ASZTALITENISZ (ExCeL központ)
11 ó: férfi egyes, 3. forduló - 13 ó: ZWICKL DÁNIEL-Csuang Cseh-jüan (tajvani)
16:30 ó: női egyes, 4. forduló
20 ó: férfi egyes, 4. forduló

SÚLYEMELÉS (ExCeL központ) - 2
16:30 ó: NŐI 58 KG, A CSOPORT
20 ó: FÉRFI 62 KG, A CSOPORT

VÍVÁS (ExCeL központ) - 1
11:30 ó: női párbajtőr, egyéni, 64-es tábla a negyeddöntőig - 13:20 ó: SZÁSZ EMESE-Csoj In Jeong a 32 között
19 ó: női párbajtőr, egyéni, elődöntő, bronzmérkőzés, DÖNTŐ (20:40 ó)

TENISZ (Wimbledon)
12:30 ó: férfi és női egyes és páros, 1. és 2. forduló - női páros 1. forduló - 15:30 után: BABOS TÍMEA, SZÁVAY ÁGNES-Lucie Hradecka, Andrea Hlavackova (cseh)

VITORLÁZÁS (Weymouth and Portland, Dorset)
13 ó: férfiak: 49-es, Finndingi, Laser (1. futam: 13 ó, 2. futam: 14:15 ó) - BERECZ ZSOMBOR, Csillaghajó; nők: Elliott 6 m, Laser Radial

LOVASSPORT (Greenwich Park)
13:30 ó: lovastusa - egyéni és csapatverseny, tereplovaglás

KAJAK-KENU, SZLALOM (Lee Valley White Water Centre - Lee Valley vadvízi központ, Hertfordshire)
14:30 ó: férfiak: C-2, előfutamok; nők: K-1, előfutamok

ÖKÖLVÍVÁS (ExCeL)
14:30 ó: férfi 52 és 81 kg, a 16 közé jutásért

VÍZILABDA (Vízilabdacsarnok)
    nők:
    A csoport:

15:10 ó: Spanyolország-Kína
20:40 ó: MAGYARORSZÁG-EGYESÜLT ÁLLAMOK   
    B csoport:
16:30 ó: Olaszország-Ausztrália
19:20 ó: Nagy-Britannia - Oroszország
 
MŰUGRÁS (Vizesközpont) - 1
16 ó: FÉRFIAK SZINKRON-TORONYUGRÁS, 10 M, DÖNTŐ

TORNA (North Greenwich csarnok) - 1
17:30 ó: FÉRFI CSAPATVERSENY, DÖNTŐ

Elérhető wade51

  • Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • Hozzászólások: 13560
  • Megköszönte: 539 Alkalommal
  • A kezdetektől!
Re:Napi versenyek, programok
« Válasz #6 Dátum: 2012. Július 31. - 07:53:44 »


Az Olimpia 07.31-i, keddi programja

Fontos meccs jön a kéziseknek és a pólósoknak - a keddi program
MTI|[origo]|2012. 07. 31., 6:29|Utolsó módosítás:2012. 07. 31., 6:30|

A magyar férfi kézilabda- és vízilabda-válogatottra fontos mérkőzés vár a csoportküzdelmek keddi, második fordulójában a londoni olimpián, míg az úszók közül Hosszú Katinkának érmet szerezhet.

A kézisek saját hatosuk leggyengébbnek tartott csapatával, a Dél-Koreával találkoznak. Azután, hogy vasárnap két góllal kikaptak az Európa-bajnok dánoktól, egy újabb vereséggel nagyon nehézzé válna számukra a negyeddöntőbe jutás, így rendkívül fontos a győzelem. A meccs 12.15-kor kezdődik.

Kemény Dénes szövetségi kapitány vízilabdásai vasárnap a szintén Európa-bajnok szerbektől kaptak ki 14-10-re, Montenegró ellen javíthatnak délelőtt 11-kor. Éremszerzésre az úszók közül csak Hosszú Katinka lehet esélyes 200 m vegyesen, miután ugyanebben a számban Verrasztó Evelyn, továbbá 200 m pillangón Cseh László és Biczó Bence is lemaradt a nyolcas döntőről.

A délelőtti előfutamokban és az esetleges délutáni elődöntőkben küzdhet a továbbjutásért Kozma Dominik 100 m gyorson, Hosszú és Jakabos Zsuzsanna 200 m pillangón, a férfi 4x200 m-es gyorsváltó, továbbá a kétszeres világbajnokként aranyesélyes, 100-on negyedik Gyurta Dániel kedvenc számában, 200 m mellen, melyben rajta kívül Molnár Ákos is indul.


A cselgáncsozók menetelését figyelembe véve - mindhárom eddig szerepelt magyar legalább pontszerző helyen végzett - akár a 81 kg-os súlycsoportban érdekelt Csoknyai László is kellemes meglepetést okozhat, bár ő nem tartozik a kategória legjobbjai közé.

A bokszolóknál megkezdi szereplését a 64 kilós Káté Gyula, aki sikere esetén nyolcaddöntőbe jut, a vitorlázóknál pedig a két szörfös, Detre Diána és Gádorfalvi Áron mutatkozik be. Utóbbi sportág Laser kategóriájában Berecz Zsombor már a harmadik és negyedik futamban lesz érdekelt. Evezésben a könnyűsúlyú kétpárok reményfutamában száll vízre a Hirling Zsolt, Varga Tamás kettős, s nagy valószínűség szerint a teniszező Babos Tímea is pályára lép a női egyes második fordulójában, ahol ellenfele a hetedik helyen kiemelt német Angelique Kerber lesz.

Program (zárójelben a helyszín és a kiosztandó érmek száma):

TOLLASLABDA (Wembley Aréna)
    csoportmérkőzések:

9:30 ó: férfi és női egyes és páros, illetve vegyespáros

GYEPLABDA (Riverbank Aréna)
    nők, 2. forduló:
    A csoport:

9:30 ó Hollandia-Japán
14:45 ó: Belgium-Kína
17 ó: Nagy-Britannia - Koreai Köztársaság
    B csoport:
11:45 ó: Dél-afrikai Köztársaság - Új-Zéland
20 ó: Argentína-Egyesült Államok
22:15 ó: Németország-Ausztrália

ÍJÁSZAT (Lord's Cricket Ground - Lord's Krikett Pálya)
10 ó: férfi és női egyéni, a 32 közé jutásért, nyolcaddöntőbe jutásért

KOSÁRLABDA (Kosárlabdacsarnok)
    férfiak, 2. forduló:
    A csoport:

15:30 ó: Litvánia-Nigéria
21 ó: Franciaország-Argentína
23:15 ó: Tunézia-Egyesült Államok
    B csoport:
10 ó: Kína-Oroszország
12:15 ó: Ausztrália-Spanyolország
15:45 ó: Nagy-Britannia - Brazília

STRANDRÖPLABDA (Horse Guards Parade - A Királyi Lovastestőrség Laktanyája)
10 ó: férfi selejtező
12 ó: női selejtező

SPORTLÖVÉSZET (The Royal Artillery Barracks - Királyi Tüzérségi Laktanya) - 1
10 ó: férfi skeet alapverseny, 2. nap
15 ó: FÉRFI SKEET, DÖNTŐ

CSELGÁNCS (ExCeL központ) - 2
10:30: férfi 81 kg, előcsatározások (11:12 ó: CSOKNYAI LÁSZLÓ-Putu Wiradamungga (thaiföldi) - a 16 közé jutásért); női 63 kg, előcsatározások
17 ó: NŐI 63 KG, DÖNTŐ
17:10 ó: FÉRFI 81 KG, DÖNTŐ

EVEZÉS (Eton Dorney, Buckinghamshire)
10:30 ó: férfiak: négyes reményfutam, könnyűsúlyú négyes elődöntő, egypár negyeddöntő, kétpár elődöntő, könnyűsúlyú kétpár reményfutamok (11:30 ó: HIRLING ZSOLT, VARGA TAMÁS), nők: egypár negyeddöntő, kétpár reményfutam, könnyűsúlyú kétpár reményfutamok

RÖPLABDA (Earls Court)
    férfiak, 2. forduló:
    A csoport:

12:30 ó: Lengyelország-Bulgária
15:45 ó: Olaszország-Argentína
21 ó: Nagy-Britannia - Ausztrália
    B csoport:
10:30 ó: Szerbia-Tunézia
17:45 ó: Egyesült Államok-Németország
23 ó: Brazília-Oroszország

KÉZILABDA (Copperbox)
    férfiak, 2. forduló:
    A csoport:

10:30 ó: Tunézia-Izland
15:30 ó: Nagy-Britannia - Svédország
22:15 ó: Argentína-Franciaország
    B csoport:
12:15 ó: KOREAI KÖZTÁRSASÁG-MAGYARORSZÁG

17:15 ó: Szerbia-Horvátország
20:30 ó: Dánia-Spanyolország

ÚSZÁS (Vizesközpont) - 4
    előfutamok:

11 ó: férfi 100 m gyors - 11:11 ó: KOZMA DOMINIK (5. futam)
11:23 ó: női 200 m pillangó - 11:31 ó: HOSSZÚ KATINKA (3. futam), 11:35 ó: JAKABOS ZSUZSANNA (4. futam)
11:40 ó: férfi 200 m mell - 11:48 ó: GYURTA DÁNIEL (3. futam), 11:52 ó: MOLNÁR ÁKOS (4. futam)
12:02 ó: férfi 4x200 m gyorsváltó - MAGYARORSZÁG (1. futam)
    elődöntők, döntők:
20:30 ó: férfi 100 m gyors, elődöntő
20:41 ó: NŐI 200 M GYORS, DÖNTŐ
20:49 ó: FÉRFI 200 M PILLANGÓ, DÖNTŐ
20:57 ó: női 200 m pillangó, elődöntő
21:20 ó: férfi 200 m mell, elődöntő
21:43 ó: NŐI 200 M VEGYES, DÖNTŐ (HOSSZÚ KATINKA)
21:51 ó: FÉRFI 4X200 M GYORSVÁLTÓ, DÖNTŐ

ASZTALITENISZ (ExCeL központ)
11 ó: női egyes, negyeddöntő
17 ó: női egyes, elődöntő
21 ó: férfi egyes, negyeddöntő

SÚLYEMELÉS (ExCeL központ) - 2
16:30 ó: NŐI 63 KG, A CSOPORT
20 ó: FÉRFI 69 KG, A CSOPORT

VÍZILABDA (Vízilabdacsarnok)
    férfiak, 2. forduló:
    A csoport:

12:20 ó: Horvátország-Spanyolország
15:10 ó: Ausztrália-Kazahsztán
16:30 ó: Görögország-Olaszország
    B csoport:
11 ó: MAGYARORSZÁG-MONTENEGRÓ

19:20 ó: Szerbia - Nagy-Britannia
20:40 ó: Egyesült Államok-Románia

VÍVÁS (ExCeL központ) - 1
11:30 férfi tőr egyéni, 64-es tábla a negyeddöntőig
19 ó: férfi tőr egyéni, elődöntő, bronzmérkőzés, DÖNTŐ (20:40 ó)

LOVASSPORT (Greenwich Park) - 2
11:30 ó: LOVASTUSA CSAPATVERSENY, DÍJUGRATÁS, DÖNTŐ
15:30 ó: LOVASTUSA EGYÉNI VERSENY, DÍJUGRATÁS, DÖNTŐ

TENISZ (Wimbledon)
12:30 ó: férfi és női egyes, 2. forduló, BABOS TÍMEA-Angelique Kerber (német), 2. forduló, férfi és női páros, negyeddöntő

VITORLÁZÁS (Weymouth and Portland, Dorset)
13 ó: férfiak: 49-es, Finndingi, Laser (3. futam: 15 ó, 4. futam: 16:15 ó) - BERECZ ZSOMBOR, szörf (1. futam 13 ó, 2. futam 13:45 ó) - GÁDORFALVI ÁRON, Csillaghajó, nők: Elliott 6 m, Laser Radial, szörf (1. futam: 15 ó, 2. futam: 15:45 ó) - DETRE DIÁNA

ÖKÖLVÍVÁS (ExCeL központ)
14:30: férfi 49 és 64 kg, a 16 közé jutásért: KÁTÉ GYULA-Eszlam Mohamed (egyiptomi) 17 ó

KAJAK-KENU, SZLALOM (Lee Valley White Water Centre, Lee Valley Vadvízi Központ, Hertfordshire) - 1
14:30 ó: férfi C-1, elődöntő
16:06 ó: FÉRFI C-1, DÖNTŐ

LABDARÚGÁS (Newcastle, Manchester, Coventry, London - Wembley)
    nők, 3. forduló:
    E csoport:

20:45 ó: Új-Zéland - Kamerun, Coventry Városi Stadion
20:45 ó: Nagy-Britannia - Brazília, Wembley Stadion
    F csoport:
15:30 ó: Japán - Dél-afrikai Köztársaság, Millennium Stadion, Cardiff
15:30 ó: Kanada-Svédország, St. James Park, Newcastle
    G csoport:
18:15 ó: Egyesült Államok-Koreai NDK, Old Trafford, Manchester
18:15 ó: Franciaország-Kolumbia, St. James Park, Newcastle

MŰUGRÁS (Vizesközpont) - 1
16 ó: NŐI SZINKRONTORONYUGRÁS, DÖNTŐ

TORNA (North Greenwich Csarnok) - 1
17:30 ó: NŐI CSAPATVERSENY, DÖNTŐ

Elérhető wade51

  • Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • Hozzászólások: 13560
  • Megköszönte: 539 Alkalommal
  • A kezdetektől!
Re:Napi versenyek, programok
« Válasz #7 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 08:28:12 »


Gyurta nagy futama, Cseh pokoljárása
[origo]|MTI|2012. 08. 01., 6:32|Utolsó módosítás:2012. 08. 01., 7:15|

Az aranyért úszik szerdán Gyurta Dániel, Cseh László javíthat a kudarcok után, meglehet az első pólógyőzelem. Ez lesz ma Londonban.

Aranyesélyesként indul a férfi 200-as mellúszás döntőjében Gyurta Dániel, a szám kétszeres világbajnoka, aki eddig kiváló formában szerepelt Londonban: százon háromszor döntötte meg az országos csúcsot úgy, hogy már az előfutamban sikerült - életében először - áttörnie a bűvös egyperces határt, s a döntőben elért 59.53 másodperces eredményével mindössze négy századmásodperccel szorult le a dobogóról.


Gyurta kedd délelőtt könnyed úszással, 2:08.71 perces idejével a legjobb volt az előfutamokban, majd az esti elődöntőben futamát megnyerve, az utolsó húsz méteren saját bevallása szerint kicsit kiengedve 2:08.32 perccel csapott célba. Nála jobbat (2:08.20) csak a másik elődöntő győztese, a brit Michael Jamieson ért el.

Még a délelőtti selejtezőkben szerencsét próbál Dara Eszter (100 gyors), Balog Gábor, Bernek Péter (mindkettő 200 hát), Sztankovics Anna (női 200 mell), Cseh László és Verrasztó Dávid (200 vegyes).
Cseh számára eddig óriási csalódás az olimpia, 400 vegyesen hatalmas meglepetésre nem jutott döntőbe, ahogy 200 pillangón sem, a kedd esti 4x200-as gyorsváltó azonban jót tett a lelkének. Ilyen előzmények után érkezett el az utolsó esély, hogy valami maradandót alkosson.

Az ExCeL központban megvillanthatja tudását a párbajtőröző Imre Géza, illetve az eddig egészen kiválóan szereplő cselgáncscsapat két tagja, Mészáros Anettet (70 kg) és Madarász Tamást (90 kg). Közülük a kétszeres vb-ezüstérmes, Európa-bajnok, ám a játékok előtt sérüléssel bajlódó Mészárosnak lehetnek a legjobb esélyei.

Csonka Zsófia vasárnap légpisztolyban a 16. helyen végzett, szerdán pedig a 25 méteres számban, sportpisztolyban próbál majd meg a döntőbe jutni.

És összejöhet az első magyar pólósiker: a férfiak két veresége mellett a nők is vereséggel kezdtek (13-14 a rendkívül erős amerikaiak ellen), ám a második körben, Kína ellen hasonlóan jó játékkal egyértelműen nyerhetnek.

Folytatják szereplésüket a vitárlázók is, azaz Laserben Berecz Zsombor, szörfben pedig Gádorfalvi Áron és Detre Diána.


A többi programból kiemelkedik az amerikai nőikosár-csapat mérkőzése - a legutóbb több mint ötven ponttal győző együttes ezúttal Törökországgal meccsel -, valamint a női strandröplabda selejtezője.

A szerdai program:

GYEPLABDA (Riverbank Aréna), férfiak, 2. forduló:
A csoport:

9:30 ó: Spanyolország - Ausztrália
17 ó. Dél-afrikai Köztársaság - Nagy-Britannia
20 ó: Pakisztán - Argentína

B csoport:
11:45 ó: Belgium - Hollandia
14:45 ó: Új-Zéland - India
22:15 ó: Koreai Köztársaság - Németország

ÍJÁSZAT (Lord's krikettpálya - Lord,s Cricket Ground)
10 ó: férfi egyéni, a 32 közé jutásért, a nyolcaddöntőbe jutásért, női egyéni, a 32 közé jutásért, a nyolcaddöntőbe jutásért
 
TOLLASLABDA (Wembley Aréna)
10 ó: férfi és női egyes, nyolcaddöntő, vegyespáros, negyeddöntő

KOSÁRLABDA (Kosárlabdacsarnok), nők, 3. forduló:
A csoport:

12:15 ó: Kína - Angola
21 ó: Horvátország - Csehország
23:15 ó: Egyesült Államok - Törökország

B csoport:
10 ó: Kanada - Franciaország
15:30 ó: Ausztrália - Brazília
17:45 ó: Nagy-Britannia - Oroszország

STRANDRÖPLABDA (A királyi lovastestőrség laktanyája - Horse Guards Parade)
10 ó: férfi és női selejtező

VÍVÁS (ExCeL) - 2
10 ó: férfi párbajtőr egyéni, 32-es tábla a negyeddöntőig - 10 ó: IMRE GÉZA-Abdelkarim el-Hauari (marokkói)
14:10 ó: női kard egyéni 32-es tábla a negyeddöntőig
18:30 ó: férfi párbajtőr egyéni, elődöntő, DÖNTŐ (21 Ó)
19:30 ó: női kard egyéni, elődöntő, DÖNTŐ (21:30 ó)

SPORTLÖVÉSZET (Királyi Tüzérségi Laktanya - The Royal Artillery Barracks) - 1
10 ó: női sportpisztoly 30+30 lövés, alapverseny - CSONKA ZSÓFIA
16:30 ó: NŐI SPORTPISZTOLY 30+30 LÖVÉS, DÖNTŐ

CSELGÁNCS (ExCeL) - 2
10:30 ó: férfi 90 kg, előcsatározások a negyeddöntőig - MADARÁSZ TAMÁS (a nyolcaddöntőben kezd)
11:20 ó: női 70 kg, előcsatározások negyeddöntőig - MÉSZÁROS ANETT (a nyolcaddöntőben kezd)
17 ó: NŐI 70 KG, DÖNTŐ
17:10 ó: FÉRFI 90 KG, DÖNTŐ

EVEZÉS (Eton Dorney, Buckinghamshire) - 3
10:30 ó: férfiak: kormányos nélküli kettes, elődöntő, egypár, helyosztó futamok, elődöntő,  könnyűsúlyú kétpár, helyosztó futamok, négypár, elődöntő,
11:10 ó: NŐI KORMÁNYOS NÉLKÜLI KETTES, DÖNTŐ, helyosztó futam
11:20 ó: NŐI NÉGYPÁR, DÖNTŐ, helyosztó futam
11:30 ó: FÉRFI NYOLCAS, DÖNTŐ, helyosztó futamok

RÖPLABDA (Earls Court), nők, 3. forduló:
A csoport:

10:30 ó: Dominikai Köztársaság - Japán
12:30 ó: Algéria - Oroszország
17:45 ó: Nagy-Britannia - Olaszország

B csoport:
15:45 ó: Szerbia - Törökország
21 ó: Egyesült Államok - Kína
23 ó: Brazília - Koreai Köztársaság

KÉZILABDA (Copper Box), nők, 3. forduló:
A csoport:

12:15 ó: Montenegró - Angola
17:15 ó: Nagy-Britannia - Brazília
22:15 ó. Oroszország - Horvátország

B csoport:
10:30 ó: Norvégia - Koreai köztársaság
15:30 ó: Franciaország - Svédország
20:30 ó: Spanyolország - Dánia

ÚSZÁS (Vizesközpont) - előfutamok:
11:00 ó: női 100 m gyors - 11:06 ó: DARA ESZTER (3. futam)
11:25 ó: férfi 200 m hát - BALOG GÁBOR (2. futam), 11:29 ó: BERNEK PÉTER (3. futam)
11.43 ó: női 200 m mell - SZTANKOVICS ANNA (1. futam)
12:14 ó: férfi 200 m vegyes - CSEH LÁSZLÓ (3. futam), 12:21 ó: VERRASZTÓ DÁVID (5. futam)

elődöntők, döntők:
20:30 ó: FÉRFI 200 MELL, DÖNTŐ - GYURTA DÁNIEL
20:38 ó: női 100 m gyors, elődöntő
20:49 ó: férfi 200 m hát, elődöntő
21:12 ó: NŐI 200 M PILLANGÓ, DÖNTŐ - JAKABOS ZSUZSANNA
21:20 ó: FÉRFI 100 M GYORS, DÖNTŐ
21:27 ó: női 200 m mell, elődöntő
21:41 ó: férfi 200 m vegyes, elődöntő
22:04 ó: NŐI 4x200 M GYORSVÁLTÓ

ASZTALITENISZ (ExCeL) - 1
11 ó: férfi egyes, negyeddöntő
15:30 ó: női egyes, bronzmérkőzés
16:30 ó: NŐI EGYES, DÖNTŐ

SÚLYEMELÉS (ExCeL) - 2
16:30 ó: NŐI 69 KG, A CSOPORT
20 ó: FÉRFI 77 KG, A CSOPORT

TENISZ (Wimbledon)
12:30 ó: férfi és női egyes, 3. forduló, vegyespáros, 1. forduló

VITORLÁZÁS (Weymouth and Portland, Dorset)
13 ó: férfiak: 49-es, Laser (5. és 6. futam: 13:05 ó) - BERECZ ZSOMBOR, szörf (3. és 4. futam: 13 ó) - GÁDORFALVI ÁRON, nők: szörf (3. és 4. futam: 15 ó) - DETRE DIÁNA, Elliott 6m, Laser Radial

KERÉKPÁR (Hampton Court Palace) - 2
13:30 ó: NŐI IDŐFUTAM
15:15 ó: FÉRFI IDŐFUTAM

ÖKÖLVÍVÁS (ExCeL)
14:30 ó: férfi 56 kg, nyolcaddöntő, férfi 91 kg, nyolcaddöntő, férfi plusz 91 kg, nyolcaddöntő

KAJAK-KENU, SZLALOM (Lee Valley vadvízi központ, Hertfordshire) - 1
14:30 ó: férfi K-1, elődöntő, döntő
16:30 ó: FÉRFI K-1, DÖNTŐ

VÍZILABDA (Vízilabdacsarnok), nők, 2. forduló:
A csoport:
15:10 ó: MAGYARORSZÁG - KÍNA

19:20 ó: Spanyolország -Egyesült Államok

B csoport:
16:30 ó: Olaszország - Oroszország
20:40 ó: Nagy-Britannia - Ausztrália
 
LABDARÚGÁS, férfiak, 3. forduló:
A csoport:
20:45 ó: Szenegál - Egyesült Arab Emírségek (Coventry Városi Stadion)
20:45 ó: Nagy-Britannia - Uruguay (Cardiff, Millenium Stadion)

B csoport:
18 ó: Mexikó - Svájc (Cardiff, Millenium Stadion)
18 ó: Koreai Köztársaság - Gabon, London, Wembley Stadion)

C csoport:
15:30 ó: Brazília - Új-Zéland (Newcastle, St. James' Park)
15:30 ó: Egyiptom - Fehéroroszország (Glasgow, Hampden Park)

D csoport:
18 ó: Japán - Honduras (Coventry Városi Stadion)
18 ó: Spanyolország - Marokkó (Manchester, Old Trafford)

MŰUGRÁS (Vizesközpont) - 1
16-17:15 ó: FÉRFIAK, SZINKRON, 3 M, DÖNTŐ

TORNA (North Greenwich csarnok) - 1
17:30 ó: FÉRFI EGYÉNI ÖSSZETETT, DÖNTŐ

Elérhető wade51

  • Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • Hozzászólások: 13560
  • Megköszönte: 539 Alkalommal
  • A kezdetektől!
Re:Napi versenyek, programok
« Válasz #8 Dátum: 2012. Augusztus 02. - 08:49:09 »


Az Olimpia 08.02-i, csütörtöki programja

Újabb úszóéremre, Kásásék első pontjaira és kézis bravúrra várva
MTI|[origo]|2012. 08. 02., 6:33|Utolsó módosítás:2012. 08. 02., 6:48|

Cseh László szerdán újra elkapta a fonalat, így csütörtök este éremért úszhat a rövidebbik vegyes számban az olimpián. A Vizesközpontban délelőtt is lesz kinek szurkolni, a hat magyar úszik a selejtezőkben, Kapás Boglárka Eb-címvédőként áll rajthoz 800 gyorson. A cselgáncsozók eddig is dicséretes mérlegét Joó Abigél javíthatja, a sportlövőknél bemutatkozik Bognár Richárd. A férfi pólósok Románia ellen első pontjaikra hajtanak, a kézisek a horvátok ellen készülnek bravúrra, míg Harcsa Zoltán már a legjobb nyolcért bokszol.


A 200 m vegyesen nyújtott szerdai teljesítménye alapján Cseh Lászlónak reális esélye kínálkozhat csütörtökön a javításra, egyúttal első éremszerzésére a londoni olimpián. A szám pekingi ezüstérmese a második idővel jutott tovább a szerda esti elődöntőből, és csak a 400 vegyesen győztes, Londonban már két aranynál tartó amerikai Ryan Lochte volt gyorsabb nála.

Az uszodában a csütörtök délelőtti selejtezőkben Takács Krisztián (50 m gyors), Pulai Bence (100 m pillangó), Szekeres Dorina (200 m hát),  Risztov Éva és Kapás Boglárka (mindkettő 800 m gyors) próbál szerencsét, utóbbi Debrecenben májusban nagyszerű meglepetéssel szolgált, miután megnyerte az Európa-bajnokságot.   

A magyar szurkolók egy másik idei Európa-bajnoknak, a 2010-ben is Eb-győztes Joó Abigélnek is drukkolhatnak csütörtökön, a 78 kg-os cselgáncsozó a nyolcaddöntőben kezd, első ellenfele papíron gyengébb képességű burundi vagy gaboni lesz. Siker esetén már az esetleges későbbi vereség is mindenképpen vigaszágas folytatást jelentene a 22. születésnapját jövő hétfőn ünneplő dzsúdósnak.

Az első két mérkőzése után pont nélküli, címvédő férfi vízilabdázók a románok ellen javíthatnak, míg az egy-egy győzelemmel és vereséggel álló férfi kézilabdázók az eddig hibátlan Európa-bajnoki bronzérmes horvátokkal találkoznak. Számukra egy bravúr hatalmas lépést jelentene a negyeddöntőbe jutás felé. Anélkül viszont még mindig kérdéses marad a továbbjutásuk.

A csütörtöki napon bemutatkozik Londonban a sportlövő Bognár Richárd duplatrapban, illetve folytatja szereplését a bokszoló Harcsa Zoltán a nyolcaddöntőben, továbbá a szörfösöknél Gádorfalvi Áron és Detre Diána az 5. és 6. futammal.

augusztus 2., csütörtök (éremosztás 18 számban):

   SPORTLÖVÉSZET (Királyi Tüzérségi Laktanya - The Royal Artillery Barracks) - 1
10 ó: férfi duplatrap, alapverseny - BOGNÁR RICHÁRD
11:30 ó: férfi gyorstüzelő pisztoly, alapverseny, 1. nap
16 ó: FÉRFI DUPLA TRAP, DÖNTŐ

    EVEZÉS (Eton Dorney, Buckinghamshire) - 3
10:30 ó: férfiak: könnyűsúlyú kétpár, elődöntő - 12 ó: VARGA TAMÁS, HIRLING ZSOLT; négyes, elődöntő, könnyűsúlyú négyes, helyosztó futam, kétpár, helyosztó futam; nők: nyolcas, döntő, egypár, helyosztó futamok, elődöntő, könnyűsúlyú kétpár, elődöntő
12:50 ó: FÉRFI KÉTPÁR, DÖNTŐ
13:10 ó: FÉRFI KÖNNYŰSÚLYÚ NÉGYES, DÖNTŐ
13:30 ó: NŐI NYOLCAS, DÖNTŐ

    KÉZILABDA (Copper Box)
    férfiak, 3. forduló
    A csoport:

12:15 ó: Franciaország-Tunézia
17:15 ó: Nagy-Britannia - Argentína
22:15 ó: Svédország-Izland
    B csoport:
10:30 ó: Spanyolország - Koreai Köztársaság
15:30 ó: Horvátország-MAGYARORSZÁG
20:30 ó: Szerbia-Dánia

    ÚSZÁS (Vizeközpont) - 4
    előfutamok:

11 ó: férfi 50 m gyors - TAKÁCS KRISZTIÁN (6. futam - 11:11 ó)
11:19 ó: női 800 m - RISZTOV ÉVA (3. futam - 11:41 ó), KAPÁS BOGLÁRKA (4. futam - 11:51 ó)
12:14 ó: 100 m pillangó - PULAI BENCE (3. futam - 12:19 ó)
12:31 ó: női 200 m hát - SZEKERES DORINA (1. futam - 12:31 ó)
    elődöntők, döntők:
20:30 ó: férfi 50 m gyors, elődöntő
20:40 ó: NŐI 200 M MELL, DÖNTŐ
20:48 Ó: FÉRFI 200 M HÁT, DÖNTŐ
20:56 ó: női 200 m hát, elődöntő
21:19 ó: FÉRFI 200 M VEGYES, DÖNTŐ - CSEH LÁSZLÓ
21:37 ó: NŐI 100 M GYORS, DÖNTŐ
21:54 ó: férfi 100 m pillangó, elődöntő

    CSELGÁNCS (ExCeL) - 2
10:30 ó: férfi 100 kg, előcsatározások a negyeddöntőig, női 78 kg, előcsatározások a negyeddöntőig - JOÓ ABIGÉL (a nyolcaddöntőben kezd)
15 ó: férfi 100 kg, vigaszág, elődöntő, bronzmérkőzés
17 ó: NŐI 78 KG, DÖNTŐ
17:10 ó: FÉRFI 100 KG, DÖNTŐ
   
    VÍZILABDA (Vízilabdacsarnok)
    férfiak, 3. forduló:
    A csoport:

11 ó: Spanyolország-Ausztrália
12:20 ó: Kazahsztán-Görögország
20:40 ó: Olaszország-Horvátország
    B csoport:
15:10 ó: Szerbia-Montenegró
16:30 ó: MAGYARORSZÁG-Románia
19:20 ó: Nagy-Britannia - Egyesült Államok

   VITORLÁZÁS (Weymouth and Portland, Dorset)
11 ó: férfiak: 49-es, 470-es, Finndingi, Csillaghajó, szörf (5. és 6. futam 17 ó - GÁDORFALVI ÁRON), nők: Elliott 6m, szörf (5. és 6. futam 15 ó - DETRE DIA)

    ÖKÖLVÍVÁS (ExCeL)
14:30 ó: férfi 60 kg, nyolcaddöntő, férfi 75 kg, nyolcaddöntő - 16 ó: HARCSA ZOLTÁN-Mujandje Kasutó (namíbiai)

    GYEPLABDA (Riverbank Aréna)
    nők, 3. forduló:
    A csoport:

9:30 ó: Koreai Köztársaság-Japán
14:45 ó: Kína-Hollandia
20 ó: Belgium - Nagy-Britannia
    B csoport:
11:45 ó: Ausztrália-Egyesült Államok
17 ó: Dél-afrikai köztrásaság - Németország
22:15 ó: Új-Zéland - Argentína

    ÍJÁSZAT (Lord,s krikettpálya) - 1
10 ó: női egyéni, nyolcaddöntő, negyeddöntő, elődöntő, párharc a 3. helyért, DÖNTŐ (16:37 ó)

    TOLLASLABDA (Wembley Aréna)
10 ó: férfi páros, negyeddöntő
13:30 ó: női egyes, negyeddöntő, vegyespáros, elődöntő
18 ó: férfi egyes, negyeddöntő, női páros, elődöntő

    STRANDRÖPLABDA (A királyi lovastestőrség laktanyája - Horse Guards Parade)
10 ó: férfi és női selejtező, szerencsés vesztes kör

    KOSÁRLABDA (Kosárlabdacsarnok)
    férfiak, 3. forduló:
    A csoport:

10 ó: Franciaország-Litvánia
15:30 ó: Argentína-Tunézia
23:15 ó: Egyesült Államok-Nigéria
    B csoport:
12:15 ó: Ausztrália-Kína
17:45 ó: Brazília-Olaszország
21 ó: Spanyolország - Nagy-Britannia

    VÍVÁS (ExCeL) - 1
10 ó: női tőr, csapat, nyolcaddöntő, negyeddöntő, mérkőzések az 5-8. helyért, elődöntő
19 ó: női tőr csapat, bronzmérkőzés, DÖNTŐ (20:15 ó)

     RÖPLABDA (Earls Court)
    férfiak, 3. forduló:
    A csoport:

12:30 ó: Ausztrália-Bulgária
17:45 ó: Lengyelország-Argentína
23 ó: Nagy-Britannia - Olaszország
    B csoport:
10:30 ó: Szerbia-Németország
15:45 ó: Oroszország-Tunézia
21 ó: Brazília-Egyesült Államok

    ASZTALITENISZ (ExCeL) - 1
11 ó: férfi egyes, elődöntő
15:30 ó: férfi egyes, bronzmérkőzés
16:30 ó: FÉRFI EGYES, DÖNTŐ
   
     LOVASSPORT (Greenwich Park)
12 ó: egyéni és csapat díjlovaglás, 1. nap

    TENISZ (Wimbledon)
12:30 ó: férfi és női egyes, negyeddöntő, férfi és női páros, elődöntő, vegyespáros, negyeddöntő
 
    KAJAK-KENU, SZLALOM (Lee Valley vadvízi központ, Hertfordshire) - 2
14:30 ó: férfi C-2, elődöntő, női K-1, elődöntő, döntő
16:18 ó: FÉRFI C-2, DÖNTŐ
16:57 ó: NŐI K-1, DÖNTŐ

    KERÉKPÁR (Pályakerékpáros csarnok) - 2
17 ó: férfiak: csapat, üldözéses verseny, selejtező, csapat sprintverseny, selejtező, elődöntő, nők: csapat sprintverseny, selejtező, elődöntő
18:59 ó: NŐI CSAPAT SPRINTVERSENY, DÖNTŐ
19:15 ó: FÉRFI CSAPAT SPRINTVERSENY, DÖNTŐ

    TORNA (North Greenwich csarnok) - 1
17:30 ó: NŐI EGYÉNI ÖSSZETETT, DÖNTŐ

Elérhető wade51

  • Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • Hozzászólások: 13560
  • Megköszönte: 539 Alkalommal
  • A kezdetektől!
Re:Napi versenyek, programok
« Válasz #9 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 08:35:15 »


A XXX. Olimpia 08.03-i, pénteki programja

Sidi éremért lő, Pars bemutatkozik - az olimpia pénteki programja
MTI|[origo]|2012. 08. 03., 6:26|Utolsó módosítás:2012. 08. 03., 6:34|

Az Európa-bajnok Pars Krisztián már az atlétikai versenyek első napján, pénteken dobókörbe lép a kalapácsvetők selejtezőjében az olimpián. Bor Barna cselgáncsozó és Sidi Péter sportlövő is éremért versenyez.


Az atlétika nyitónapján további három magyar lesz érdekelt: Kürthy Lajos a súlylökés selejtezőjében, Minczér Albert a 3000 m akadály előfutamában indul, Farkas Györgyire pedig a hétpróbázók első napi négy száma vár.
Pars, a kalapácsvetés egyik legnagyobb favoritja a selejtező B csoportjában, 13.45-kor kezdi meg szereplését.

Pénteken érnek véget a cselgáncsversenyek Londonban. A magyar csapat kiválóan szerepelt eddig, az utolsó magyar fellépő +100 kg-ban induló Bor Barna lesz. A háromszoros Eb-ezüstérmes dzsúdós a 32 között kezd, a holland Luuk Verbij ellen.

Második versenye következik majd Sidi Péternek, aki a 13. hellyel zárt légpuska után ezúttal a kisöbű szabadpuska fekvő számában szerepel. A komáromiak világ-és Európa-bajnok sportolója 10 órakor kezdi meg a 60 lövéses alapversenyt.

Az úszóknál 800 m gyorson Kapás Boglárka döntőzik, az előfutamokban pedig a két vegyesváltó, valamint Dara Eszter (50 m gyors), Kis Gergő és Gyurta Gergely (1500 m gyors) lesz érdekelt.

Női vízilabdázóink a spanyolokkal játsszák utolsó csoportmeccsüket 15.10-kor. Ha megnyerik a meccset, akkor a másodiknál rosszabb helyen biztosan nem végeznek a csoportjukban, bár ennek nincs akkora lehetősége, ugyanis mind a négy csapat továbbjut a csoportból.

Program (zárójelben a helyszín és a kiosztott érmek száma):

SPORTLÖVÉSZET (Királyi Tüzérségi Laktanya - The Royal Artillery Barracks) - 2

10 ó: férfi kisöbű szabadpuska, alapverseny - SIDI PÉTER
11:30 ó: férfi gyorstüzelő pisztoly, alapverseny, 2. nap
13 ó: FÉRFI KISÖBŰ SZABADPUSKA, FEKVŐ, DÖNTŐ
15:30 ó: FÉRFI GYORSTÜZELŐ PISZTOLY, DÖNTŐ

CSELGÁNCS (ExCeL) - 2
10:30 ó: férfi +100 kg, előcsatározások a negyeddöntőig - BOR BARNA-Luuk Verbij (holland) (10:44 ó)
11:26 ó, női +78 kg, előcsatározások a negyeddöntőig
15 ó: férfi +100 kg, női +78 kg, vigaszág, elődöntő, bronzmérkőzés
17 ó: NŐI +78 KG, DÖNTŐ
17:10 ó: FÉRFI +100 KG, DÖNTŐ

ATLÉTIKA (Olimpiai Stadion) - 2
    délelőtti program:

11 ó: férfi súlylökés, selejtező - KÜRTHY LAJOS
11:05: női hétpróba, 100 m gát - FARKAS GYÖRGYI (1. forduló)
11:25 ó: női hármasugrás, selejtező
11:40 ó: női 100 m, selejtezőfutam
12:15 ó: női hétpróba, magasugrás - FARKAS GYÖRGYI
12:15 ó: férfi 400 m gát, előfutam
12:20 ó: férfi kalapácsvetés, selejtező, A csoport
13 ó: női 400 m, előfutam
13:45 ó: férfi kalapácsvetés, selejtező, B csoport - PARS KRISZTIÁN
14 ó: férfi 3000 m akadály, előfutam - MINCZÉR ALBERT (3. futam, 14:30 ó)
    esti program:
20 ó: női hétpróba, súlylökés - FARKAS GYÖRGYI
20:05 ó: női 100 m, középfutam
20:10 ó: női diszkosz, selejtező
20:50 ó: férfi távolugrás, selejtező
21:05 ó: férfi 1500 m, előfutam
21:30 ó: FÉRFI SÚLYLÖKÉS, DÖNTŐ
21:45 ó: női hétpróba, 200 m - FARKAS GYÖRGYI
22:25 ó: NŐI 10 000 M, DÖNTŐ

ÚSZÁS (Vizesközpont) - 4
    előfutamok:

11 ó: női 50 m gyors - DARA ESZTER (6. futam, 11:12 ó)
11:24: férfi 1500 m gyors, - KIS GERGŐ (2. futam, 11:42 ó), GYURTA GERGELY (3. futam, 11:59 ó)
12:35 ó: női 4x100-as vegyesváltó - MAGYARORSZÁG (1. futam)
12:49 ó: férfi 4x100-as vegyesváltó - MAGYARORSZÁG (2. futam, 12:55 ó)
    elődöntők, döntők:
20:30 ó: NŐI 200 M HÁT, DÖNTŐ
20:38 ó: FÉRFI 100 M PILLANGÓ, DÖNTŐ
20:45 ó: NŐI 800 M GYORS, DÖNTŐ - KAPÁS BOGLÁRKA
21:09 ó: FÉRFI 50 M GYORS, DÖNTŐ
21:25 ó: női 50 m gyors, elődöntő

VITORLÁZÁS (Weymouth and Portland, Dorset)
13 ó: férfiak: 49-es, 470-es, Finndingi, Laser (BERECZ ZSOMBOR - 7. és 8. futam 13 ó), Csillaghajó, nők: 470-es, Laser Radial

VÍZILABDA (Vízilabdacsarnok)
    nők, 3. forduló:
    A csoport:
15:10 ó: SPANYOLORSZÁG-MAGYARORSZÁG

20:40 ó: Kína-Egyesült Államok
    B csoport:
16:30 ó: Oroszország-Ausztrália
19:20 ó: Nagy-Britannia - Olaszország
 
MŰUGRÁS (Vizesközpont)
15:30 ó: női 3 m, selejtező - BARTA NÓRA, GONDOS FLÓRA
   

Nem magyar vonatkozású program:

GYEPLABDA (Riverbank Aréna)
    férfiak, 3. forduló:
    A csoport:

9:30 ó: Ausztrália-Argentína
17 ó: Nagy-Britannia - Pakisztán
20 ó: Dél-afrikai Köztársaság-Spanyolország
    B csoport:
11:45 ó: Hollandia - Új-Zéland
14:45 ó: Németország-India
22:15 ó: Belgium-Koreai Köztársaság

ÍJÁSZAT (Lord's krikettpálya) - 1
10 ó: férfi egyéni, nyolcaddöntő, negyeddöntő, elődöntő, párharc a 3. helyért, DÖNTŐ (16:37 ó)

TOLLASLABDA (Wembley Aréna) - 1
10 ó: férfi és női egyes, elődöntő, vegyespáros, bronzmérkőzés
16 ó: vegyespáros, DÖNTŐ

KOSÁRLABDA (Kosárlabdacsarnok)
    nők, 4. forduló:
    A csoport:

10 ó: Angola-Horvátország
17:45 ó: Törökország-Kína
23:15 ó: Csehország-Egyesült Államok
    B csoport:
12:15 ó: Oroszország-Ausztrália
15:30 ó: Brazília-Kanada
21 ó: Franciaország - Nagy-Britannia

STRANDRÖPLABDA (A királyi lovastestőrség laktanyája - Horse Guards Parade)
10 ó: férfi és női nyolcaddöntő
 
EVEZÉS (Eton Dorney, Buckinghamshire) - 4
12:30 ó: FÉRFI NÉGYPÁR, DÖNTŐ
12:50 ó: FÉRFI KORMÁNYOS NÉLKÜLI KETTES, DÖNTŐ
13:10 ó: NŐI KÉTPÁR, DÖNTŐ
13:30 ó: FÉRFI EGYPÁR, DÖNTŐ

RÖPLABDA (Earls Court)
    nők, 4. forduló:
    A csoport:

12:30 ó: Japán-Oroszország
17:45 ó: Nagy-Britannia - Dominikai Köztársaság
23 ó: Algéria-Olaszország
    B csoport:
10:30 ó: Brazília-Kína
15:45 ó: Törökország-Koreai Köztársaság
21 ó: Egyesült Államok-Szerbia
 
KÉZILABDA (Copper Box)
    nők, 4. forduló:
    A csoport:

10:30 ó: Angola - Nagy-Britannia
15:30 ó: Horvátország-Montenegró
17:15 ó: Oroszország-Brazília
    B csoport:
12:15 ó: Koreai Köztársaság-Franciaország
20:30 ó: Spanyolország-Svédország
22:15 ó: Dánia-Norvégia

ASZTALITENISZ (ExCeL)
11 ó: női csapatverseny, 1. forduló
20 ó: férfi csapatverseny, 1. forduló

SÚLYEMELÉS (ExCeL) - 2
16:30 ó: NŐI 75 KG, A CSOPORT
20 ó: FÉRFI 85 KG, A CSOPORT

LOVASSPORT (Greenwich Park)
12 ó: egyéni és csapat díjlovaglás, 2. nap

VÍVÁS (ExCeL) - 1
12:30 ó: férfi kard, csapatverseny, negyeddöntő, mérkőzések az 5-8. helyért, elődöntő
19 ó: férfi kard, csapatverseny, bronzmérkőzés, DÖNTŐ (19:45 ó)

LABDARÚGÁS (Glasgow, Newcastle, Cardiff, Coventry)  
    nők, negyeddöntő:

13 ó: Svédország-Franciaország, Glasgow
15:30 ó: Egyesült Államok - Új-Zéland, Newcastle
18 ó: Brazília-Japán, Cardiff
20:30 ó: Nagy-Britannia - Kanada, Coventry

TENISZ (Wimbledon)
13 ó: férfi és női egyes, elődöntő, vegyespáros, elődöntő

ÖKÖLVÍVÁS (ExCeL)
14:30 ó: férfi 52 kg, nyolcaddöntő, férfi 69 kg, nyolcaddöntő
 
GUMIASZTAL (North Greenwich csarnok) - 1
15 ó: férfi verseny, selejtező
16:26 ó: FÉRFI VERSENY, DÖNTŐ

KERÉKPÁR (Pályakerékpáros csarnok) - 2
17 ó: férfi és női csapat üldözéses verseny, 1. forduló, női Keirin, 1. forduló, vigaszág, 2. forduló
18:59 ó: FÉRFI CSAPAT ÜLDÖZÉSES VERSENY, DÖNTŐ
19:38 ó: NŐI KEIRIN, DÖNTŐ

Elérhető wade51

  • Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • Hozzászólások: 13560
  • Megköszönte: 539 Alkalommal
  • A kezdetektől!
Re:Napi versenyek, programok
« Válasz #10 Dátum: 2012. Augusztus 04. - 08:51:52 »


A XXX. Olimpia 08.04-i, szombati programja

Nagy László a spanyolok ellen, fényes pólósiker
[origo]|MTI|2012. 08. 04., 6:08|Utolsó módosítás:2012. 08. 04., 6:52|

Káté Gyula a ringben, Cseh és Gyurta vállvetve küzd, lelépik a házigazdát a pólósok. Ez lesz ma Londonban.


A magyar-spanyol kézimeccsnek külön ízt ad Nagy László személye, sokáig ugyanis úgy tűnt, hogy az elmúlt tíz évben Barcelonában játszó jobb átlövő éppen a spanyol csapatban szerepel majd a játékokon, ám az utolsó pillanatban a magyar csapat mellett döntött.

Mocsai Lajos egy győzelemmel és két vereséggel álló együttese egy győzelemmel óriási lépést tenne a negyeddöntőbe vezető úton.

A címvédő férfivízilabda-válogatottra kötelező feladat vár: a csoport leggyengébbje, a házigazda brit csapat lesz a szombati ellenfele. Kemény Dénes játékosai korábban a szerbektől és a montenegróiaktól kikaptak, a románokat viszont legyőzték, így a negyedik fordulóban ötvenszázalékosra javíthatják mérlegüket, és a románok veresége esetén biztosíthatják helyüket a negyeddöntőben.

Nyolcaddöntő vár a kétszeres vb-ezüstérmes, kétszeres Európa-bajnoki ezüst- és bronzérmes Káté Gyulára, aki az ökölvívók 64 kg-os kategóriájában a harmadik helyen kiemelt Vincenzo Mangiacapréval meccsel. Az olasszal Káté 1-1-re áll.

Az úszók utolsó napi versenyein a pénteken országos csúcsot elérő férfi 4x100 m-es vegyesváltó lesz már csak érdekelt (Cseh László, Gyurta Dániel, Kozma Dominik, Pulai Bence).

Az atlétáknál Hellebrandt Máté a férfi 20 km-es gyaloglásban rajtol, s a hétpróbázók második napi számaiban szerepel majd Farkas Györgyi. Mellettük a férfi 400 méter Európa-bajnoki ezüstérmese, Deák Nagy Marcell lesz még érdekelt az előfutamban. A húszéves sportoló június végén Helsinkiben minden idők legfiatalabb magyar éremszerzője lett a szabadtéri atlétikai Eb-k történetében, egyben a döntő legfiatalabb futója volt, tíz perc kellett, mire magához tért, úgy kihajtotta magát.

Versenyez majd az egyetlen Londonba jutott magyar triatlonos, Kovács Zsófia is.

A MAGYAROK VERSENYEI

ATLÉTIKA

11:05 női hétpróba (távolugrás), Farkas Györgyi
11:35 férfi 400 m síkfutás, 1. kör, Deák Nagy Marcell
12:40 női hétpróba (gerelyhajítás), Farkas Györgyi
18:00 férfi 20 km gyaloglás, döntő, Helebrandt Máté
21:35 női hétpróba, utolsó szám (800 m síkfutás), Farkas Györgyi

KÉZILABDA
22:15 Magyarország - Spanyolország (férfi B csoport), férfikézilabda-válogatott


ÖKÖLVÍVÁS
15:30 férfi 64 kg, 16-ba jutás, Káté Gyula

TRIATLON
10:00 nők, Kovács Zsófia


ÚSZÁS
21:25 férfi 4x100 m vegyesváltó, döntő, Cseh László, Gyurta Dániel, Kozma Dominik, Pulai Bence


VITORLÁZÁS
13:00 férfi laser, 9-10. futam, Berecz Zsombor
13:00 férfi RS-X szörf, 7-8. futam, Gádorfalvi Áron
13:00 női RS-X szörf, 7-8. futam, Detre Diána

VÍZILABDA
19:20 Magyarország - Nagy-Britannia (férfi B csoport), férfivízilabda-válogatott


A TELJES PROGRAM

KÉZILABDA (Copper Box)
férfiak, 4. forduló:
A csoport:

10:30 ó: Tunézia - Nagy-Britannia
15:30 ó: Svédország-Argentína
20:30 ó: Izland-Franciaország

B csoport:
12:15 ó: Koreai Köztársaság-Szerbia
17:15 ó: Horvátország-Dánia
22:15 ó: MAGYARORSZÁG-SPANYOLORSZÁG

ATLÉTIKA (Olimpiai Stadion, The Mall) - 6
11 ó: férfi 100 m, selejtező
11:05 ó: női hétpróba, távolugrás - FARKAS GYÖRGYI
11:20 ó: női rúdugrás, selejtező
11:35 ó: férfi 400 m - DEÁK NAGY MARCELL
12:35 ó: női 3000 m akadály
12:40 ó: női hétpróba, gerelyhajítás - FARKAS GYÖRGYI
13:30 ó: férfi 100 m, előfutam
18 ó: FÉRFI 20 KM GYALOGLÁS - HELLEBRANDT MÁTÉ
20 ó: férfi 400 m gát, elődöntő
20:30 ó: NŐI DISZKOSZVETÉS, DÖNTŐ
20:35 ó: női 100 m, elődöntő
20:55 ó: FÉRFI TÁVOLUGRÁS, DÖNTŐ
21:05 ó: női 400 m, elődöntő
21:35 ó: NŐI HÉTPRÓBA, 800 M - FARKAS GYÖRGYI
22:15 ó: FÉRFI 10000 M, DÖNTŐ
22:55 ó: NŐI 100 M, DÖNTŐ

VÍZILABDA (Vízilabdacsarnok)
férfiak, 4. forduló:
A csoport:

12:20 ó: Horvátország-Ausztrália
15:10 ó: Görögország-Spanyolország
16:30 ó: Olaszország-Kazahsztán

B csoport:
11 ó: Montenegró-Románia
19:20 ó: MAGYARORSZÁG - NAGY-BRITANNIA
20:40 ó: Szerbia-Egyesült Államok

EVEZÉS (Eton Dorney, Buckinghamshire) - 4
12:30 Ó: FÉRFI NÉGYES, DÖNTŐ
12:50 Ó: NŐI KÖNNYŰSÚLYÚ KÉTPÁR, DÖNTŐ
13:10 ó: FÉRFI KÖNNYŰSÚLYÚ KÉTPÁR, DÖNTŐ - helyosztó futamok (HIRLING ZSOLT, VARGA TAMÁS - B DÖNTŐ 11:50 ó)
13:30 ó: NŐI EGYPÁR, DÖNTŐ

VITORLÁZÁS (Weymouth and Portland, Dorset)
13 ó: férfiak: Laser (BERECZ ZSOMBOR - 9. és 10. futam 13 ó), 470-es, szörf (GÁDORFALVI ÁRON - 7. és 8. futam, 15 ó), nők: 470-es, Elliott 6m, Laser Radial, szörf (DETRE DIÁNA - 7. és 8. futam, 13 ó)

ÖKÖLVÍVÁS (ExCeL)
14:30 ó: férfi 49 kg, nyolcaddöntő, férfi 64 kg, nyolcaddöntő - KÁTÉ GYULA-Vincenzo Mangiacapre (olasz) 16:15 ó, férfi 81 kg, nyolcaddöntő

ÚSZÁS (Vizesközpont) - 4
20:30 ó: NŐI 50 M GYORS, DÖNTŐ
20:36 Ó: FÉRFI 1500 M GYORS, DÖNTŐ
21:07 Ó: NŐI 4X100-AS VEGYESVÁLTÓ, DÖNTŐ
21:27 Ó: FÉRFI 4X100-AS VEGYESVÁLTÓ, DÖNTŐ - MAGYARORSZÁG

GYEPLABDA (Riverbank Aréna)
nők, 4. forduló:
A csoport:
11:45 ó: Hollandia-Koreai Köztársaság
14:45 ó: Japán-Belgium
17 ó: Kína - Nagy-Britannia

B csoport:
9:30 ó: Ausztrália - Dél-afrikai Köztársaság
20 ó: Egyesült Államok - Új-Zéland
22:15 ó: Németország-Argentína

TOLLASLABDA (Wembley Aréna) - 2
10 ó: férfi páros, elődöntő
11:30 ó: női páros, bronzmérkőzés
14:30 ó: női egyes, bronzmérkőzés
15:15 ó: NŐI EGYES, DÖNTŐ
16:45 ó: NŐI PÁROS, DÖNTŐ

KOSÁRLABDA (Kosárlabdacsarnok)
férfiak, 4. forduló:

A csoport:

10 ó: Tunézia-Franciaország
15:30 ó: Litvánia-Egyesült Államok
23:15 ó: Nigéria-Argentína

B csoport:
12:15 ó: Oroszország-Spanyolország
17:45 ó: Kína-Brazília
21 ó: Nagy-Britannia - Ausztrália

STRANDRÖPLABDA (A királyi lovastestőrség laktanyája - Horse Guards Parade)
10 ó: férfi és női nyolcaddöntő

VÍVÁS (ExCeL) - 1
11:30 ó: női párbajtőr, csapat, nyolcaddöntő, negyeddöntő, mérkőzések az 5-8. helyért, elődöntő
19 ó: bronzmérkőzés
20:15 ó: DÖNTŐ

SPORTLÖVÉSZET (Királyi Tüzérségi Laktanya - The Royal Artillery Barracks) - 2
10 ó: női kisöbű sportpuska, összetett 3x20 lövés, alapverseny, női trap, alapverseny
13:45 ó: NŐI KISÖBŰ SPORTPUSKA, DÖNTŐ
16 ó: NŐI TRAP, DÖNTŐ

RÖPLABDA (Earls Court)
férfiak, 4. forduló:

A csoport:

12:30 ó: Nagy-Britannia - Lengyelország
15:45 ó: Ausztrália-Olaszország
21 ó: Argentína-Bulgária

B csoport:
10:30 ó: Németország-Tunézia
17:45 ó: Oroszország-Egyesült Államok
23 ó: Brazília-Szerbia

KERÉKPÁR (Pályakerékpáros csarnok) - 1
11 ó: férfi sprint, selejtező, nyolcaddöntő és vigaszág, negyeddöntő és vigaszág, versenyek a 9-12. helyért
11:30 ó: férfiak: Omnium, repülőkör, 30 km-es pontverseny, kieséses viadal
17:11 ó: női üldözéses csapatverseny, 1. forduló
18:42 ó: női üldözéses csapatverseny, DÖNTŐ

ASZTALITENISZ (ExCeL)
11 ó: férfi csapatverseny, 1. forduló
15:30 ó: női csapatverseny, negyeddöntő

LOVASSPORT (Greenwich Park)
11:30 ó: díjugratás, egyéni és csapat selejtező

LABDARÚGÁS (Manchester, London - Wembley, Newcastle, Cardiff)
férfiak, negyeddöntő:

13 ó: Japán-Egyiptom, Manchester, Old Trafford
15:30 ó: Mexikó-Szenegál, London, Webley
18 ó: Brazília-Honduras, Newcastle, St. James' Park
20:30 ó: Nagy Britannia - Koreai Köztársaság, Cardiff, Millennium Stadion

TENISZ (Wimbledon) - 2
13 ó: férfi páros, bronzmérkőzés, női egyes, bronzmérkőzés, vegyespáros, bronzmérkőzés, FÉRFI PÁROS, DÖNTŐ, NŐI EGYES, DÖNTŐ

GUMIASZTAL (North Greenwich csarnok) - 1
15 ó: női verseny, selejtező
16:26 ó: NŐI VERSENY, DÖNTŐ

MŰUGRÁS (Vizesközpont)   
15:30 ó: nők, 3 m, elődöntő

SÚLYEMELÉS (ExCeL) - 1
20 ó: FÉRFI 94 KG, A CSOPORT

Elérhető wade51

  • Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • Hozzászólások: 13560
  • Megköszönte: 539 Alkalommal
  • A kezdetektől!
Re:Napi versenyek, programok
« Válasz #11 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 08:55:13 »


A XXX. Olimpia 08.05-i, vasárnapi programja

Brutális vasárnap: Pars és Berki az aranyért küzd, Federer és Bolt történelmet írhat
[origo]|2012. 08. 05., 6:10|Utolsó módosítás:2012. 08. 05., 6:11|

Aranyéremért száll harcba vasárnap kalapácsvetésben Pars Krisztián, lólengésben pedig Berki Krisztián a londoni olimpián.


A szombathelyi nehézatléta magabiztosan várhatja a finálét, ugyanis idén mindössze egyszer kapott ki, ráadásul egyetlen legyőzője, a lengyel Pawel Fajdek kiesett a selejtezőben, melyet Pars 79,37 méteres dobással nyert meg. A magyar Európa-bajnok legnagyobb riválisa a címvédő szlovén Primos Kozmus és a japán Murofusi Kodzsi, Athén bajnoka lehet, már csak azért is, mert csak ők dobták meg 78 méteres szintet.

A kétszeres világ- és hatszoros Európa-bajnok Berkinek viszont mindenképpen javítania kell selejtezős teljesítményéhez képest. A magyar tornász múlt szombaton elrontotta gyakorlatát, és csak az ötödik helyen jutott a nyolcfős fináléba, amelyben Hidvégi Vid is érdekelt lesz, sőt, hibátlan gyakorlattal akár ő is dobogóra állhat. Ezt jelzi, hogy harmadikként került a döntőbe.
A magyarok legnagyobb ellenfele a hazai közönség előtt szereplő Louis Smith lesz, aki 15,800 ponttal első helyen lett finalista, a csapatdöntőben pedig 15,966-ot kapott lólengésgyakorlatára, ami azt vetíti előre, hogy nagy valószínűséggel Berki csak hibátlan produkcióval győzhet.

Megkezdődnek a birkózás küzdelmei, mégpedig a kötöttfogásúak versenyeivel. A sportági nyitónapon az 55 kilós, idén Európa-bajnoki ezüstérmes Módos Péter és a 74 kg-os, 2008-ban Eb-győztes és olimpiai ötödik Bácsi Péter személyében két olyan magyar lép szőnyegre, aki ha jó napot fog ki, akár dobogós helyig is menetelhet.

A női vízilabdázók a negyeddöntőben az oroszok ellen szállnak vízbe. A két csapat az idei Európa-bajnokságon kétszer is találkozott egymással, akkor a csoportmeccsek során az oroszok nyertek, majd a bronzmeccsen a magyarok visszavágtak.

A magyar csapatból még műúszásban a Czékus Eszter, Kiss Szofi páros, női maratonfutásban Kálovics Anikó, Rakonczai Beáta és Erdélyi Zsófia, valamint a szörfösöknél Detre Diána és Gádorfalvi Áron lesz érdekelt.

Vasárnap igazi slágerszámok döntőire is sor kerül. Az Olimpiai Stadionban a világ leggyorsabb emberei csapnak össze a 100 méteres férfi síkfutás fináléjában, míg Wimbledonban a tenisz jelenlegi legnagyobb csillaga, a svájci Roger Federer utolsó hiányzó egyéni címét gyűjtheti be az olimpiai aranyéremmel. Ehhez a hazai közönség által támogatott Andy Murrayt kell legyőznie.

A MAGYAROK VERSENYEI

ATLÉTIKA

12 ó: női maraton - Kálovics Anikó, Rakonczai Beáta, Erdélyi Zsófia
20: női 400 m gát, előfutam
20.00: férfi magasugrás, selejtező
20.35: női hármasugrás, döntő
20.45: férfi 100 m, elődöntő
21.15: férfi 1500 m, elődöntő
21.20: férfi kalapácsvetés, döntő - Pars Krisztián
21.40: férfi 400 m, elődöntő
22.10: női 400 m döntő
22.25: férfi 3000 m akadály, döntő
22.50: férfi 100 m, döntő

VITORLÁZÁS
13 ó: férfiak: 49-es, Findingi (éremfutam), szörf (Gádorfalvi Áron - 15 ó, 9. és 10. futam), Csillaghajó (éremfutam), nők: szörf (Detre Diána - 13 ó, 9. és 10. futam), 470-es

BIRKÓZÁS
14 ó: férfi kötöttfogás 55 kg, előcsatározások az elődöntőig - Módos Péter, férfi kötöttfogás 74 kg, előcsatározások az elődöntőig - Bácsi Péter
18.45: 55 kg, vigaszág, bronzmérkőzés, 74 kg, vigaszág, bronzmérkőzés
20.03: 55 kg, döntő
20.48: 74 kg, döntő

TORNA
szerenkénti döntők:

15 ó: férfi talaj
15.50: női ugrás
16.41: férfi lólengés - Berki Krisztián, Hidvégi Vid

VÍZILABDA
női negyeddöntő:

15.50: Magyarország - Oroszország
17.10: Kína - Ausztrália
20 ó: Egyesült Államok - Olaszország
21.20: Spanyolország - Nagy-Britannia

MŰÚSZÁS
16 ó: női páros, kötelező - Czékus Eszter, Kiss Szofi

A TELJES PROGRAM

GYEPLABDA

férfiak, 4. forduló, A csoport:
11.45: Pakisztán - Dél-afrikai Köztársaság
20 ó: Nagy-Britannia - Ausztrália
22.15: Argentína - Spanyolország

B csoport:
9.30: Új-Zéland - Belgium
14.45: India - Koreai Köztársaság
17 ó: Hollandia - Németország

TOLLASLABDA
10 ó: férfi egyes, bronzmérkőzés, férfi páros bronzmérkőzés
14 ó: férfi egyes, döntő
15.15: férfi páros, döntő

KOSÁRLABDA
nők, 5. forduló, A csoport:
12.15: Angola - Csehország
17.45: Kína - Egyesült Államok
21 ó: Horvátország - Törökország

B csoport:
10 ó: Franciaország - Oroszország
15.30: Kanada - Ausztrália
23.15: Nagy-Britannia - Brazília

VÍVÁS
10 ó: férfi tőr, csapat, nyolcaddöntő, negyeddöntő, mérkőzések az 5-8. helyért, elődöntő
19 ó: bronzmérkőzés
20.15: döntő

STRANDRÖPLABDA
19 ó: női negyeddöntő

SPORTLÖVÉSZET
10 ó: férfi szabadpisztoly, alapverseny
10 ó: férfi trap, alapverseny, 1. nap
13.30: férfi szabadpisztoly, döntő

RÖPLABDA
nők, 5. forduló, A csoport:
10.30: Algéria - Dominikai Köztársaság
15.45: Nagy-Britannia - Japán
17.45: Olaszország - Oroszország

B csoport:
12.30: Kína - Koreai Köztársaság
21 ó: Egyesült Államok - Törökország
23 ó: Brazília - Szerbia

KÉZILABDA
nők, 5. forduló, A csoport:
12.15: Brazília - Angola
15.30: Montenegró - Oroszország
17.15: Horvátország - Nagy-Britannia

B csoport:
10.30: Svédország - Koreai Köztársaság
20.30: Norvégia - Spanyolország
22.15: Dánia - Franciaország

KERÉKPÁR
11 ó: férfiak: Omnium (4 km-es egyéni üldözéses verseny), nők: sprint, selejtező
17 ó: férfiak: omnium (15 km-es scratch, 1 km-es időfutam), Sprint, negyeddöntő, futamok az 5-8. helyért, nők: sprint, futamok a nyolcaddöntőbe jutásért, reményfutamok, nyolcaddöntő, reményfutamok, futamok a 9-12. helyért

ASZTALITENISZ
11 ó: férfi csapatverseny, negyeddöntő
20 ó: női csapatverseny, elődöntő

LOVASSPORT
12: díjugratás, egyéni és csapat selejtező

TENISZ
13 ó: férfi egyes, bronzmérkőzés, döntő, női páros, bronzmérkőzés, döntő, vegyespáros, döntő

ÖKÖLVÍVÁS
14.30: női 51 kg, nyolcaddöntő, női 60 kg, nyolcaddöntő, női 75 kg, nyolcaddöntő
21.30: férfi 56 kg, negyeddöntő, férfi 91 kg, negyeddöntő

SÚLYEMELÉS
16.30: női plusz 75 kg, A csoport

MŰUGRÁS
20 ó: női 3 m, döntő

Elérhető wade51

  • Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • Hozzászólások: 13560
  • Megköszönte: 539 Alkalommal
  • A kezdetektől!
Re:Napi versenyek, programok
« Válasz #12 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 08:30:52 »


A XXX. Olimpia 08.06-i, hétfői programja

Sidi és Harcsa éremért, a kézisek negyeddöntőért küzdenek
MTI|[origo]|2012. 08. 06., 6:47|Utolsó módosítás:2012. 08. 06., 7:28|

Sidi Péter kedvenc számában világbajnoki címvédőként száll harcba, Harcsa Zoltán az éremért bokszol a londoni olimpia hétfői napján, melyen bemutatkozik többek közt a C-1000 méteren címvédő Vajda Attila, az aranyra hajtó Szabó, Kovács, Kozák, Fazekas kajaknégyes és a birkózó Deák Bárdos Mihály. A férfi kézilabda-válogatott a negyeddöntős szereplésért küzd meg a szerb együttessel, míg a férfi pólósoknak le kell győzniük az USA-t, hogy a negyeddöntőben elkerüljék a horvátokat.


A kisöbű sportpuska 3x40 lövéses összetett száma Sidinek már a harmadik fellépését jelenti Londonban. Légpuskában 13., a kisöbű szabadpuska 50 méteres fekvő versenyében pedig 11. lett, de a komáromi lövőnek a hétfői a legjobb száma, ebben világ- és Európa-bajnokként várja a viadalt.   

A férfi kézilabdázók egy győzelem és három vereség után az ugyanilyen mérleggel álló, idén Európa-bajnoki ezüstérmes szerbekkel találkoznak ki-ki meccsen. Mocsai Lajos szövetségi kapitány csapata rosszabb gólkülönbsége miatt csak győzelemmel juthat a legjobb nyolc közé.

A címvédő férfi vízilabdázókra szintén az utolsó csoportmérkőzés vár. Kemény Dénes együttese már negyeddöntős, az Egyesült Államok elleni találkozón az dől el, hogy harmadik, vagy negyedik helyen lép tovább. A negyedik helyet azért érdemes elkerülni, mert az A csoportot biztosan megnyerő horvátok elleni meccset jelentené a negyeddöntőben. A harmadik hellyel az olaszok vagy a spanyolok jöhetnek. Az utolsó kör előtt az A csoportban: 1. Horvátország 8, 2. Spanyolország 6, 3. Olaszország 5 pont. A zárókörban a horvátok a kazahokkkal, a spanyolok az olaszokkal játszanak.

Hétfőn az utolsó versenyben maradt magyar bokszoló, a 75 kilós Harcsa Zoltán éremért lép ringbe, ugyanis ha a negyeddöntőben legyőzi a brazil Florentino Falcaót, akkor legrosszabb esetben is harmadik lesz.  

A birkózóknál a kötöttfogásúak 120 kilós súlycsoportjában érdekelt, negyedik olimpiáján szereplő, ötszörös világbajnoki ezüstérmes Deák Bárdos Mihályt szólítják a szőnyegre, először, a 16 közé jutásért a kínai Liu Tö-li vár rá.

A kajakosok és kenusok is megkezdik szereplésüket az ötkarikás játékokon, az első versenynapjukon a C-1 1000 méteren címvédő Vajda Attila, a K-2 1000 méteren éremesélyes Dombi Rudolf, Kökény Roland páros és az aranyéremre pályázó Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Kovács Katalin, Fazekas Krisztina női kajaknégyes száll vízre az előfutamokban.   

Atlétikában a súlylökő Márton Anita szerepel a selejtezőben, Kazi Tamás pedig a 800 méter előfutamában áll rajthoz.

augusztus 6., hétfő (éremosztás 18 számban):
 
magyar vonatkozású program:

    SPORTLÖVÉSZET (Királyi Tüzérségi Laktanya - The Royal Artillery Barracks) - 2

10 ó: férfi kisöbű szabadpuska, 3x40 lövéses összetett, alapverseny - SIDI PÉTER
10 ó: férfi trap alapverseny, 2. nap
14:45 ó: FÉRFI KISÖBŰ SZABADPUSKA, DÖNTŐ
17 ó: FÉRFI TRAP, DÖNTŐ

    KAJAK-KENU (Eton Dorney, Buckinghamshire)
10:30: férfiak: K-1 1000 m, előfutamok, középfutamok, C-1 1000 m, előfutamok - 10:54 ó: VAJDA ATTILA (1. futam), középfutamok, K-2 1000 m, előfutamok - 11:18 ó: DOMBI RUDOLF, KÖKÉNY ROLAND (2. futam), középfutamok, nők: K-4 500 m, előfutamok - 11:39 ó: SZABÓ GABRIELLA, KOZÁK DANUTA, KOVÁCS KATALIN, FAZEKAS KRISZTINA (1. futam), középfutamok

    KÉZILABDA (Copper Box)
    férfiak, 5. forduló:
    A csoport:
12:15 ó: Argentína-Tunézia
17:15 ó: Izland - Nagy-Britannia
22:15 ó: Franciaország-Svédország
    B csoport:
10:30 ó: MAGYARORSZÁG-SZERBIA
15:30 ó: Dánia-Koreai Köztársaság
20:30 ó: Spanyolország-Horvátország

    ATLÉTIKA (Olimpiai Stadion) - 5
11 ó: férfi diszkoszvetés, selejtező
11:05 ó: női 100 m gát, előfutam
11:45 ó: női súlylökés, selejtező - MÁRTON ANITA
11:50 ó: férfi 800 m, előfutam - KAZI TAMÁS (3. futam)
12:50 ó: női 1500 m, előfutam
20 ó: NŐI RÚDUGRÁS, DÖNTŐ
20:15 ó: NŐI SÚLYLÖKÉS, DÖNTŐ
20:20 ó: női 200 m, előfutam
21:15 ó: női 400 m gát, elődöntő
21:45 ó: FÉRFI 400 M GÁT, DÖNTŐ
22:05 ó: NŐI 3000 M AKADÁLY, DÖNTŐ
22:30 ó: FÉRFI 400 M, DÖNTŐ

    VÍZILABDA (Vízilabdacsarnok)
    férfiak, 5. forduló:
    A csoport:

11 ó: Kazahsztán-Horvátország
12:20 ó: Görögország-Ausztrália
20:40 ó: Spanyolország-Olaszország
    B csoport:
15:10 ó: Románia-Szerbia
16:30 ó: MAGYARORSZÁG-Egyesült Államok
19:20 ó: Nagy-Britannia - Montenegró

    BIRKÓZÁS (ExCeL) - 3
14 ó: férfi kötöttfogás 60 kg, előcsatározások az elődöntőig, 84 kg, előcsatározások az elődöntőig, 120 kg, előcsatározások az elődöntőig - 14 ó: DEÁK BÁRDOS MIHÁLY - Liu Tö-li (kínai), a 16 közé jutásért
18:45 ó: férfi kötöttfogás 60 kg, 84 kg, 120 kg, vigaszág, bronzmérkőzés
19:46 ó: 60 kg, DÖNTŐ
20:21 ó: 84 KG, DÖNTŐ
20:56 Ó: 120 KG, DÖNTŐ

    ÖKÖLVÍVÁS (ExCeL)
14:30 ó: női 51 kg, 60 kg, 75 kg, negyeddöntők
21:30 ó: férfi 60 kg, negyeddöntő, férfi plusz 91 kg, negyeddöntő, férfi 75 kg, negyeddöntő - 22:45 ó: HARCSA ZOLTÁN-Florentino Falcao (brazil)

    MŰÚSZÁS (Vizesközpont)
16 ó: páros, szabadprogram - CZÉKUS ESZTER, KISS SZOFI


nem magyar vonatkozású program:

    SÚLYEMELÉS (ExCeL) - 1

20 ó: FÉRFI 105 KG, A CSOPORT

    GYEPLABDA (Riverbank Aréna)
    nők, 5. forduló:
    A csoport:

14:45 ó: Japán-Kína
17 ó: Koreai Köztársaság-Belgium
20 ó: Nagy-Britannia - Hollandia
    B csoport:
9:30 ó: Új-Zéland - Németország
11:45 ó: Egyesült Államok - Dél-afrikai Köztársaság
22:15 ó: Argentína-Ausztrália

    KOSÁRLABDA (Kosárlabdacsarnok)
    férfiak, 5. forduló.
    A csoport:

12:15 ó: Tunézia-Litvánia
15:30 ó: Franciaország-Nigéria
23:15 ó: Argentína-Egyesült Államok
    B csoport:
10 ó: Ausztrália-Oroszország
17:45 ó: Nagy-Britannia - Kína
21 ó: Spanyolország-Brazília

    RÖPLABDA (Earls Court)
    férfiak, 5. forduló:
    A csoport:

10:30 ó: Ausztrália-Lengyelország
15:45 ó: Olaszország-Bulgária
17:45 ó: Nagy-Britannia - Argentína
    B csoport.
12:30 ó: Oroszország-Szerbia
21 ó: Egyesült Államok-Tunézia
23 ó: Brazília-Németország

    ASZTALITENISZ (ExCeL)
11 ó: női csapatverseny, elődöntő
15:30 ó: férfi csapatverseny, elődöntő
20 ó: férfi csapatverseny, elődöntő

    VITORLÁZÁS (Weymouth and Portland, Dorset) - 2
13 ó: férfiak: 49-es, 470-es, LASER, ÉREMFUTAM, nők: LASER RADIAL ÉREMFUTAM

    LOVASSPORT (Greenwich Park) - 1
15-18:30 ó: díjugratás, egyéni selejtező, CSAPATVERSENY DÖNTŐ

    TORNA (North Greenwich csarnok) - 3
    szerenkénti döntők:

15 ó: FÉRFIAK, GYŰRŰ
15:50 ó: NŐK, FELEMÁSKORLÁT
16:41 ó: FÉRFIAK, UGRÁS
   
    KERÉKPÁR (Velodrome) - 1
17 ó: férfiak: sprint, elődöntő, nők: Omnium (repülőverseny, 20 km-es pontverseny, kieséses verseny), sprint, negyeddöntő, futamok az 5-8. helyért
18:43 ó: FÉRFI SPRINT, DÖNTŐ

    LABDARÚGÁS (London, Manchester)
    nők, elődöntő:

18 ó: Franciaország-Japán, London, Wembley Stadion
20:45 ó: Egyesült Államok-Kanada, Manchester, Old Trafford

    STRANDRÖPLABDA (A királyi lovastestőrség laktanyája - Horse Guards Parade)
19 ó: férfi negyeddöntő

    MŰUGRÁS (Vizesközpont)
20 ó: férfi 3 m selejtező

Elérhető wade51

  • Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • Hozzászólások: 13560
  • Megköszönte: 539 Alkalommal
  • A kezdetektől!
Re:Napi versenyek, programok
« Válasz #13 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 08:16:21 »


A XXX. Olimpia 08.07-i, keddi programja

Már a döntő a tét női pólósainknak, Lőrincz Tamás is szőnyegre lép
MTI|2012. 08. 07., 6:03|Utolsó módosítás:2012. 08. 07., 6:11|

A döntőbe jutásért száll vízbe a spanyolokkal szemben a magyar nőivízilabda-válogatott a londoni olimpia keddi versenynapján. Ugyancsak a fináléba kerülés a tét a kajakosok számára, akik három számban lesznek érdekeltek.


A női pólósok vasárnap izgalmas csatában léptek túl az orosz csapaton, s kedden magyar idő szerint 19.40-kor a házigazda briteket búcsúztató spanyolokkal csapnak össze. A két gárda a csoportküzdelmek során már találkozott egymással, akkor a spanyolok 13-11-re nyertek, ugyanakkor az idei Európa-bajnokságon az elődöntőbe jutásért Merész András csapata bizonyult jobbnak. A másik ágon Egyesült Államok-Ausztrália találkozót rendeznek.

A Dorney-tavon a kajakosok és kenusok második napi versenyeit bonyolítják majd le. Női párosban ott lesz a mezőnyben a 2004-ben és 2008-ban is aranyérmes Kovács Katalin, Douchev-Janics Natasa duó, egyesben Kozák Danuta szerepel ugyanezen a távon, azaz 500 méteren, míg a Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel összeállítású kajaknégyes 1000 méteren próbál meg továbbjutni.

A kötöttfogású birkózók 66 kg-os súlycsoportjában a 2006-ban Európa-bajnok Lőrincz Tamás lép szőnyegre, s ha jó napot fog ki, illetve sorsolása is kedvezően alakul, akár éremért is küzdhet az esti programban.

Az Olimpiai Stadionban 110 m gáton rajthoz áll Kiss Dániel és Baji Balázs a délelőtti előfutamos programban, női gerelyhajításban pedig Juhász Vanda lesz érdekelt a selejtező B csoportjában.

A londoni olimpia egyetlen magyar súlyemelője, a plusz 105 kilós Nagy Péter a B csoportban lép majd a súlyokhoz.

A MAGYAROK VERSENYEI

KAJAK-KENU

10.30: férfi K-4 1000 m, előfutamok - Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel (2. futam: 10,38), középfutamok
10.46: férfi C-2 1000 m, előfutamok, középfutamok
11.07: női K-1 500 m, előfutamok - Kozák Danuta (2. futam - 11:14 ó), középfutamok
11.35: női K-2 500 m, előfutamok - Kovács Katalin, Douchev-Janics Natasa (3. futam: 11.49 ó), középfutamok

ATLÉTIKA
11.00: női gerelyhajítás, selejtező, A csoport
11.10: férfi 110 m gát, előfutamok - Kiss Dániel (5. futam - 11:38 ó), Baji Balázs (6. futam: 11.45 ó)
11.45: férfi hármasugrás, selejtező
11.55: női 5000 m, előfutam
12.25: női gerelyhajítás, selejtező, B csoport - Juhász Vanda
12.50: férfi 200 m, előfutamok
20.00: férfi magyarugrás, döntő
20.05: női távolugrás, selejtező
20.15: női 100 m gát, elődöntő
20.45: férfi diszkoszvetés, döntő
20.55: férfi 800 m, elődöntő
21.25: női 200 m, elődöntő
22.00: női 100 m gát, döntő
22.15: férfi 1500 m, döntő

BIRKÓZÁS
14.00: kötöttfogás, 66 kg, előcsatározások (Lőrincz Tamás), nyolcaddöntő, negyeddöntő, elődöntő; 96 kg, előcsatározások, nyolcaddöntő, negyeddöntő, elődöntő
18.45: kötöttfogás, 66 kg, 96 kg, vigaszág, bronzmérkőzés
20.03: 66 kg döntő
20.48: 96 kg, döntő

VÍZILABDA
nők, az 5-8. helyért:

15.10: Olaszország - Kína
19.20: Oroszország - Nagy-Britannia

elődöntő:
16.30: Egyesült Államok - Ausztrália
20.40: Magyarország - Spanyolország

SÚLYEMELÉS
16.30: férfi plusz 105 kg, B csoport - Nagy Péter
20.00: férfi plusz 105 kg, A csoport

A TOVÁBBI TELJES PROGRAM

GYEPLABDA
férfiak, 5. forduló, A csoport:

11.45: Ausztrália - Pakisztán
14.45: Argentína - Dél-afrikai Köztársaság
20.00: Spanyolország - Nagy-Britannia

B csoport:
9.30: Koreai Köztársaság - Hollandia
17.00: India - Belgium
22.15: Németország - Új-Zéland

LOVASSPORT
11.00: díjlovaglás, csapatverseny, döntő és egyéni középdöntő

KERÉKPÁR
11.00: férfiak: Keirin, előfutamok, reményfutamok, második forduló
11.19: női omnium (3 km-es egyéni üldözéses verseny, 10 km, scratch, 500 m-es időfutam: 17.53 ó)
18.26: női sprint, döntő
18.57: férfi keirin, döntő

MŰUGRÁS
11.00: férfiak, 3 m, elődöntő
20.00: férfiak, 3 m, döntő

KÉZILABDA
nők, negyeddöntő:
11.00: Brazília - Norvégia
14.30: Spanyolország - Horvátország
18.00: Oroszország - Koreai Köztársaság
21.30: Franciaország - Montenegró

ASZTALITENISZ
női csapatverseny:
12.00: Koreai Köztársaság - Szingapúr, bronzmérkőzés
16.30: Kína - Japán, döntő

TRIATLON
12.30: férfiak

VITORLÁZÁS
13.00: férfiak: 470-es, nők: 470-es, Elliott 6m
14.00: férfiak, szörf (éremfutam)
15.00: nők, szörf (éremfutam)

RÖPLABDA
nők, negyeddöntő:

14.00: Japán - Kína
16.00: Oroszország - Brazília
20.00: Egyesült Államok - Dominikai Köztársaság
22.00: Olaszország - Koreai Köztársaság

KOSÁRLABDA
nők, negyeddöntő:

15.00: Egyesült Államok - Kanada
17.15: Ausztrália - Kína
21.00: Törökország - Oroszország
23.15: Franciaország - Csehország

TORNA
szerenkénti döntők, férfiak:

15.00: korlát, döntő
16.37: nyújtó, döntő

nők:
15.47: gerenda, döntő
17.23: talaj, döntő

MŰÚSZÁS
16.00: páros, döntő

STRANDRÖPLABDA
19.00: férfi és női elődöntő

LABDARÚGÁS
férfiak, elődöntő:

18.00: Mexikó - Japán, London, Wembley Stadion
20.45: Koreai Köztársaság - Brazília, Manchester, Old Trafford

ÖKÖLVÍVÁS
21.30: férfi 52 és 69 kg, negyeddöntő

Elérhető wade51

  • Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • Hozzászólások: 13560
  • Megköszönte: 539 Alkalommal
  • A kezdetektől!
Re:Napi versenyek, programok
« Válasz #14 Dátum: 2012. Augusztus 08. - 08:45:13 »


A XXX. Olimpia 08.08-i, szerdai programja

Az elődöntőért játszanak a kézisek és a pólósok
MTI|[origo]|2012. 08. 08., 6:16|Utolsó módosítás:2012. 08. 08., 7:48|

A kenus Vajda Attila 1000 méteren megvédheti címét, a férfikajak-páros és a női négyes is éremért száll vízre, míg a magyar férfivízilabda-, illetve kézilabda-válogatott az elődöntőbe jutásért játszik a londoni olimpia szerdai versenynapján.


A programban először Peking olimpiai bajnoka, Vajda lesz érdekelt 10.56-kor. A szegedi kenus hétfőn elő- és középfutamában is második volt, így került be a fináléba. Azt mondta, nem is az ellenfelei, inkább az időjárás, a szél és az alacsony hőmérséklet jelentette számára a legnagyobb kihívást.

A Dombi Rudolf, Kökény Roland kajakpáros - ugyancsak 1000 méteren - megnyerte hétfői előfutamát, ezzel közvetlenül bekerült a fináléba, ahogyan a Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Kovács Katalin, Fazekas Krisztina összeállítású kajak négyes is 500 méteren. Dombiék 11.24-kor, a kajak négyes 11.44-kor kezd.

Atlétikában a 100 m-es síkfutással elkezdik versenyüket a tízpróbázók, köztük Szabó Attila, a kalapácsvető Orbán Éva pedig a selejtezőben lesz érdekelt.

A szerbek hétfői legyőzésével a legjobb nyolc közé jutott férfikézilabda-válogatott az elődöntőbe kerülésért lép pályára a Pekingben négy éve ezüstérmes izlandiak ellen délben, de ezúttal már nem a csoportküzdelmeknek helyet adó Copper Boxban, hanem a Kosárlabdacsarnokban.

A két csapat legutóbb januárban, az Európa-bajnokság középdöntőjében játszott egymással, akkor 27-21-re az izlandiak nyertek. A papírforma szerint most sem a magyar gárda a találkozó esélyese, Mocsai Lajos játékosaitól bravúr lenne a győzelem kiharcolása.

A csoportszakaszt az amerikaiak elleni fölényes győzelemmel záró címvédő férfivízilabda-válogatott ugyancsak negyeddöntőzik 19.40-kor, mégpedig a világbajnok olaszokkal, akiket a januári Eb-n a csoportkörben és a bronzmérkőzésen is legyőzött.

A női birkózók 63 kg-os súlycsoportjában a tavaly világbajnoki ezüst-, egy évvel korábban pedig vb-bronzérmes Sastin Marianna lép szőnyegre.

Magyar vonatkozású program (zárójelben a helyszín, majd a nyerhető érmek száma):

    ATLÉTIKA (Olimpiai Stadion) - 4

11 ó: férfi rúdugrás, selejtező
11 ó: női kalapácsvetés, selejtező, A csoport
11:10 ó: férfi tízpróba, 100 méter - SZABÓ ATTILA
11:45 ó: férfi 5000 méter, előfutam
12:10 ó: férfi tízpróba, távolugrás - SZABÓ ATTILA
12:25 ó: női kalapácsvetés, selejtező, B csoport - ORBÁN ÉVA
12:35 ó: női 800 m, előfutam
14:10 ó: férfi tízpróba, súlylökés - SZABÓ ATTILA
19 ó: férfi tízpróba, magasugrás - SZABÓ ATTILA
20:05 ó: férfi gerelyhajítás, selejtező
20:15 ó: férfi 110 gát, elődöntő
20:45 ó: női 1500 m, elődöntő
21:05 ó: NŐI TÁVOLUGRÁS, DÖNTŐ
21:10 ó: férfi 200 m, elődöntő
21:45 ó: NŐI 400 GÁT, DÖNTŐ
22 ó: NŐI 200 M, DÖNTŐ
22:15 ó: FÉRFI 110 GÁT, DÖNTŐ
22:30 ó: férfi tízpróba, 400 m - SZABÓ ATTILA

    BIRKÓZÁS (ExCeL) - 2
14 ó: női 48 kg előcsatározások az elődöntőig, 63 kg előcsatározások az elődöntőig - SASTIN MARIANNA
18:45 ó: női 48 kg és 63 kg, vigaszág, bronzmérkőzés
20:03: NŐI 48 KG, DÖNTŐ
20:48 ó: NŐI 63 KG, DÖNTŐ

    KAJAK-KENU (Eton Dorney) - 4
10:38 ó: FÉRFI K1-1000 M, DÖNTŐ
10:56 ó: FÉRFI C-1 1000 M, DÖNTŐ - VAJDA ATTILA
11:24 ó: FÉRFI K-2 1000 M, DÖMTŐ - DOMBI RUDOLF, KÖKÉNY ROLAND
11:44 Ó: NŐI K-4 500 M, DÖNTŐ - SZABÓ GABRIELLA, KOZÁK DANUTA, KOVÁCS KATALIN, FAZEKAS KRISZTINA

    KÉZILABDA (Kosárlabdacsarnok)
    férfi negyeddöntő:

12 ó: MAGYARORSZÁG - Izland
15:30 ó: Franciaország - Spanyolország
19 ó: Svédország - Dánia
22:30 ó: Horvátország - Tunézia

    VÍZILABDA (Vízilabdacsarnok)
    férfi negyeddöntő:

15:30 ó: Spanyolország - Montenegró
16:50 ó: Szerbia - Ausztrália
19:40 ó: Olaszország - MAGYARORSZÁG
21 ó: Horvátország - Egyesült Államok

Nem magyar vonatkozású program:

    ASZTALITENISZ (ExCeL) - 1

12 ó: férfi csapatverseny, bronzmérkőzés: Németország - Hongkong
16:30 ó: FÉRFI CSAPATVERSENY, DÖNTŐ: Kína - Koreai Köztársaság

    GYEPLABDA (Riverbank Aréna)
    nők:

9:30 ó: a 9. helyért: Japán - Dél-afrikai Köztársaság
12:30 ó: a 7. helyért: Koreai Köztársaság-Németország
16:30 ó: elődöntő: Hollandia - Új-Zéland
21 ó: elődöntő: Argentína - Nagy-Britannia

    KERÉKPÁR - BMX (BMX-pálya)
16 ó: női kiemelési futamok
16:40 ó: férfi kiemelési futamok

    KOSÁRLABDA (North Greenwich csarnok)
    férfiak, negyeddöntő:

15 ó: Oroszország - Litvánia
17:15 ó: Franciaország - Spanyolország
21 ó: Brazília - Argentína
23:15 ó: Egyesült Államok - Ausztrália

    LOVASSPORT (Greenwich Park) - 1
13 ó: EGYÉNI DÍJUGRATÁS, DÖNTŐ

    MŰUGRÁS (Vizesközpont)
20 ó: női toronyugrás, selejtező

    ÖKÖLVÍVÁS (ExCeL)
14:30 ó: női 51 kg, elődöntő, női 60 kg, elődöntő, női 75 kg, elődöntő
21:30 ó: férfi 49 kg, negyeddöntő, férfi 64 kg, negyeddöntő, férfi 81 kg, negyeddöntő

    RÖPLABDA (Earls Court)   
    férfiak, negyeddöntő:

15 ó: Argentína - Brazília
17 ó: Egyesült Államok - Olaszország
20:30 ó: Lengyelország - Oroszország
22:30 ó: Bulgária - Németország
   
    STRANDRÖPLABDA (A királyi lovastestőrség laktanyája) - 1
20 ó: női bronzmérkőzés
22 ó: NŐI DÖNTŐ

    TEKVONDO (ExCeL) - 2
10 ó: férfi 58 kg, nyolcaddöntő, női 49 kg, nyolcaddöntő
16 ó: férfi 58 kg, negyeddöntő, elődöntő, női 49 kg, negyeddöntő, elődöntő
21 ó: férfi 58 kg, vigaszág, bronzmérkőzés, női 49 kg, vigaszág, bronzmérkőzés
23:15 ó: NŐI 49 KG, DÖNTŐ
23:30 ó: FÉRFI 58 KG, DÖNTŐ

    VITORLÁZÁS (Weymouth és Portland) - 1
13 ó: férfiak: 49-ES ÉREMFUTAM, nők: Elliott 6m, 470-es