« Utolsó üzenet: írta wade51 Dátum Ma - 08:26:19 »
Sport / Re:Spanyol foci
« Utolsó üzenet: írta wade51 Dátum 2017. December 15. - 23:55:17 »

J. Navas történelmet írt, de nem lehet elégedett
 nemzetisport.hu/Frissítve: 2017.12.15 23:14

A Sevilla erejéből hazai pályán csak 0–0-s döntetlenre futotta a Levante ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 16. fordulójának nyitó mérkőzésén.

Az andalúziai csapatban csereként pályára lépett Jesús Navas, aki minden sorozatot figyelembe véve 416. meccsén szerepelt a Sevillában, ezzel megdöntötte Pablo Blanco (415) klubrekordját. A vendégeknél az Újpest korábbi középpályása, Enisz Bardi izomsérülés miatt kihagyta a találkozót.

A Sevilla kispadjára ezen a találkozón tért vissza a vezetőedző Eduardo Berizzo, akit november végén prosztatarákkal műtöttek.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
16. FORDULÓ
Sevilla–Levante 0–0

Szombat
16.15: Athletic Bilbao–Real Sociedad (Tv: Sport1)
18.30: Eibar–Valencia (Tv: Sport1)
20.45: Atlético Madrid–Deportivo Alavés (Tv: Sport1)

Vasárnap
12.00: Girona–Getafe
16.15: Celta Vigo–Villarreal
18.30: Las Palmas–Espanyol
20.45: Barcelona–Deportivo La Coruna (Tv: Sport1)

Hétfő
21.00: Málaga–Real Betis

*A Leganés–Real Madrid mérkőzést a vendégek klubvilágbajnoki kötelezettségei miatt elhalasztották. A találkozónak még nincs új időpontja.

Sport / Re:Német foci
« Utolsó üzenet: írta wade51 Dátum 2017. December 15. - 23:51:22 »

BL-t érő helyre ugrott fel a Mönchengladbach
 nemzetisport.hu/Frissítve: 2017.12.15 22:36

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 17. fordulójában a Borussia Mönchengladbach 3–1-re legyőzte a Hamburgot, ezzel – alighanem ideiglenesen – feljött a negyedik helyre a tabellán.

NÉMET BUNDESLIGA
17. FORDULÓ
Borussia Mönchengladbach–Hamburger SV 3–1

gól: T. Hazard 9., Raffael 74., 79., ill. A. Hahn 53.

Szombat
15.30: Köln–Wolfsburg
15.30: Werder Bremen–Mainz
15.30: Eintracht Frankfurt–Schalke
15.30: Augsburg–Freiburg
15.30: Stuttgart–Bayern München (Tv: Eurosport2)
18.30: Borussia Dortmund–Hoffenheim (Tv: Eurosport2)

Vasárnap
15.30: Hannover–Bayer Leverkusen (Tv: Eurosport2)
18.00: RB Leipzig–Hertha BSC (Tv: Eurosport2)

Sport / Re:Női kézilabda
« Utolsó üzenet: írta wade51 Dátum 2017. December 15. - 23:47:18 »

Női kézi-vb: a mieinket búcsúztató franciák döntőbe jutottak
 nemzetisport.hu/Frissítve: 2017.12.15 22:31

Elsőként a címvédő Norvégia jutott be a németországi női kézilabda-világbajnokság döntőjébe azzal, hogy az elődöntőben vártnál simább meccsen 32–23-ra legyőzte Hollandiát. Nora Mörkéket a franciák követték a fináléba, akik 24–22-re verték meg a svédeket.

A két győri, Yvette Broch (balra) és Stine Oftedal közül utóbbi
örülhetett a vb-elődöntő után
(Fotó: AFP)

HOLLANDIA–NORVÉGIA
A norvégok várhatták magabiztosabban a hollandok elleni elődöntőt, ugyanis ezt megelőzően a tavalyi Európa-bajnokság döntőjében, a riói olimpia bronzmeccsén és a 2015-ös dániai vb fináléjában is felülmúlták mostani ellenfelüket. Ráadásul eddig a tornán is magabiztosabb teljesítményt nyújtottak (még ha be is csúszott egy vereség a csoportkörben a svédektől), míg a hollandok többször inkább csak szenvedve nyertek.

Bár előzetesen fogadkoztak a hollandok, hogy nagyon odafigyelnek a kezdésre, mégis rémálomszerűen indult számukra a mérkőzés. Támadásban hibát hibára halmoztak, az eladott labdákból a norvégok pedig lerohanták őket, de védekezésben is sokszor csak passzívan figyelték, ahogy Stine Oftedal és a gólkirályi címre leginkább esélyes Nora Mörk kedvük szerint lövik a gólokat. A kapusrangsor élén álló Katrine Lunde ezúttal is lehúzta a rolót, de sokszor Grooték sem nehezítették meg a dolgát.

Helle Thomsennek a 12. percben már másodszor kellett időt kérnie, ekkorra hétgólos hátrányba (1–8) került a csapata. Ha nincs Tess Wester, még nagyobb is lehetett volna a különbség. Estavana Polman kilencperces holland gólcsendet tört meg, majd a visszaálló Laura van der Heijden tudott többször is jól betörni Oftedal mellett, miközben védekezésben is jobban álltak a lábukon a hollandok. De ez csak arra volt elég, hogy ne engedjék el jobban a norvégokat, akik így is 17–10-re vezettek a szünetben.

A második félidőben újra nekigyürkőztek a hollandok, hogy szorosabbá tegyék az elődöntőt, miközben Lunde helyett Kari Aalvik Grimsbö érkezett a norvég kapuba. Ekkor jóval kiegyenlítettebb volt a játék képe, a narancsmezesek többször is meg tudták találni beállóban Yvette Brochot. Érdemben azonban nem csökkent a hátrányuk, a skandinávok ügyeltek arra, hogy ne engedjék közelebb őket (Thorir Hergeirsson már akkor időt kért, amikor hatra feljöttek a hollandok).

Aztán jöttek az újabb hibák, kihagyott ziccerek vagy éppen elsietett támadások a hollandok részéről, amit a norvégok egyből megbüntettek. Kilencre hízott a különbség a 48. percre, majd a harmadik holland időkérés után meglett a közte tíz is (20–30). Az első játékrészben nem parádézó Nycke Grootot már pályára sem küldte Thomsen a meccs második felében. Akik szoros meccset és nagy csatát vártak ettől a párharctól, azoknak csalódniuk kellett, a norvégok simán jutottak be a döntőbe (23–32). A mérkőzés legjobbjának a nyolcgólos Mörköt választották meg.

SVÉDORSZÁG–FRANCIAORSZÁG
A franciák kezdtek jobban, a 22. percben 10–6-ra vezettek, ám az első félidőben ezután már csak egyszer találtak be. A történetük első vb-elődöntőjében szereplő svédek fordítottak, és 12–11-es előnnyel vonulhattak szünetre.

Allison Pineau a végén a kezébe vette az irányítást (Fotó: AFP)

A második játékrész hasonló forgatókönyvet hozott, a franciák megint elhúztak (19–15-re), majd a svédek újra fordítottak (22–21-re). Bő négy perc volt ekkor hátra, és ebben az időszakban már csak három francia gólt láthattunk. Allison Pineau duplája után Blandine Dancette biztosította be a franciák győzelmét.

Így 1999 és 2011 után harmadszor is Norvégia–Franciaország vb-döntőt rendeznek, az eddigi két alkalommal a skandinávok vitték haza az aranyérmet.

NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG
ELŐDÖNTŐ (HAMBURG)
Hollandia–Norvégia 23–32 (10–17)

Gólszerző: Van der Heijden 5, Abbingh, Broch 4-4, Snelder, Smeets 3-3, Polman 2, Malestein, Rozemalen 1-1, ill. Mörk 8, Oftedal 6, Kristiansen 5, Kurtovic 4, Löke 3, Brattset, Herrem 2-2, Arntzen, Solberg 1-1

Svédország–Franciaország 22–24 (12–11)
Gólszerzők: Hagman 8, Roberts 5, Westberg 4, Gulldén 2, Blomstrand, Mellegard, Sand 1-1, ill. Lacrabere 5, Dancette, Pineau 4-4, Landre, Zaadi 3-3, Ayglon, Dembélé 2-2, Flippes 1

A VASÁRNAPI PROGRAM
Bronzmérkőzés
14.30: Svédország–Hollandia (Tv: Sport1, 14.15-ös műsorkezdéssel)
Döntő
17.30: Franciaország–Norvégia (Tv: Sport1, 17 órás műsorkezdéssel)

Sport / Re:Jégkorong
« Utolsó üzenet: írta wade51 Dátum 2017. December 15. - 22:37:36 »

A Csíkszereda ráadásban győzte le a Fradit
 nemzetisport.hu/Frissítve: 2017.12.15 21:54

A Csíkszereda hosszabbítás után 4–3-ra nyert a Ferencváros vendégeként az Erste Liga alapszakaszának pénteki játéknapján. A Corona Brasov hasonló különbséggel, de a rendes játékidőben verte meg a Fehérvári Titánokat.

az Erste Liga alapszakaszának vége, dúl a harc a negyedik helyért, ami garantált playoffszereplést, sőt a negyeddöntőre pályaelőnyt ér. Ebből a szempontból a mostani hétvége különösen fontos az SC Csíkszeredának, amely az előző évaddal ellentétben remekel, a játéknap előtt a 4. helyen állt a Dunaújváros és a Ferencváros közé ékelődve – és mit ad isten, ezen a hétvégén éppen velük csap össze, viszont az erdélyiek mindkét riválisuknál két bajnokival többet játszottak.

A Sportklub pénteken az FTC-vel találkozott, amelyet november 3-án hazai jégen 3–1-re megvert, a hó végén azonban hosszabbítás után 5–4-re kikapott tőle idegenben. Ezúttal a Csíkszereda kezdett jobban, hiszen Pjotr Szcsasztlivij góljával már 1:41 perc után megszerezte a vezetést, ám a zöld-fehérek Kovács Viktor révén szinte azonnal válaszoltak (1–1).

A második harmad elején Henrich Jabirnik találatával már a Fradinál volt az előny, ám a játékrész hajrájában Fodor Csanád és Tomás Brnák révén 95 másodperc alatt fordítottak a vendégek (2–3). A harmadik harmad tartogatott még egy fordulatot, Preston Shupe hosszabbításra mentette a meccset a Fradinak, ám a ráadásban Szcsasztlivij emberelőnyös találata a Csíkszereda győzelmét jelentette.

Az erdélyi csapat így három pontra növelte előnyét a negyedik helyen a Fradival szemben, de kettővel kevesebb meccse van hátra az alapszakaszból, mint riválisának. A Csíkszereda szombaton Dunaújvárosban lép jégre.

A játéknap másik mérkőzésén Roberto Gliga 59:53-nál szerezte a Corona Brasov győztes gólját Székesfehérváron.

JÉGKORONG Erste Liga
Ferencvárosi TC–SC Csíkszereda (romániai) 3–4 (1–1, 1–2, 1–0, 0–1) – hosszabbítás után

FEHÉRVÁRI TITÁNOK–ASC CORONA BRASOV (romániai) 3–4 (1–1, 1–1, 1–2)
Székesfehérvár, 284 néző. V: Kókai, Gangel, Soltész, Berger
FEHÉRVÁR: Kornakker – IMRE, VEHMANEN 1 (1) – Antal, Reiter – Szabó D., Szaller – Láday (1), Madácsi – AINSWORTH 1 (2), Schoenmakers 1, Szabó K. – Antilla, Kiss P., Kiss Zs. – Hamvai, Mazzag, Vizi – Erdei, Péter B., Varga B. Edző: Kóger István
BRASOV: POLC – Filip, Sirokovs – Nagy I., ÖLANDER (1) – Bors H., Jemeljanenko – Bíró M., Bíró O. – Knjazev, Walls 1, Wilgosh – Bíró G.,GLIGA 1 (1), MIHÁLY Á. 2 – Molnár Zsombor, Tranca, Zabludovszkij (1) – Mihály E., Péter Zs., Zsók. Edző: Martin Lacroix
Kiállítás: 8, ill. 14 perc
MESTERMÉRLEG
Kóger István:
Minden mérkőzésből, győztesből is és a vesztesből is levonom a konzekvenciát. Ezen a meccsen az öt öt elleni játékban nem kaptunk gólt. Kaptunk egyet a mi előnyünkből, kettőt emberhátrányból, és a mindent eldöntő találatot szintén a mi előnyünkből, mert éppen akkor egészült ki az ellenfél, egy fáradságból adódó baki után. Nagyon sokat dolgoztunk, de bosszús vagyok, hogy egy ilyen góllal vesztettünk.
Martin Lacroix:Fontos volt, hogy kivédekeztük az utolsó emberhátrányt, és utána gólt tudtunk lőni. A speciális egységeink jól működtek, betaláltunk előnyből, és hátrányból egyaránt, azzal viszont nem vagyok elégedett, hogy nagyon sok kiállítást kaptunk. Örülök a három pontnak, de tudunk ennél jobban játszani.

Sport / Re:Férfi kézilabda
« Utolsó üzenet: írta wade51 Dátum 2017. December 15. - 22:21:58 »

Férfi kézi NB I: Gebhardt győzelemre vezette a Komlót
 nemzetisport.hu/Frissítve: 2017.12.15 21:06

A Komló 23–19-re nyert Dabason a nyolcgólos Gebhardt Ádám vezérletével a K&H férfi kézilabdaliga pénteki mérkőzésén.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
ALAPSZAKASZ
DABAS VSE KC–SPORT36-KOMLÓ 19–23 (9–8)

Dabas, 1200 néző. V: Bíró Á., Kiss O.
DABAS: HOLLÓ – Országh 2, Petrovszki 1, Slachta 1, Bíró 1, Halász 4, Kekezovics 2. Csere: Kovács (kapus), Bakos, Szöllősi O., Simovics 1, Lókodi 2, Lepsényi, Pocsai 4 (3), Zakics 1, Szabó. Edző: Tomori Győző
KOMLÓ: Granic – GEBHARDT 8 (2), Obradovic 1, MARKOVICS 6 (1), JERKOVIC 4, Pribanic 2, Szunajko 1. Csere: Selymes (kapus), Katzirz, Szögi, Balázs, Wéber1 (1), Szkokán, Grünfelder, Kovács M., Hoffmann. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–1. 15. p.: 5–4. 23. p.: 7–5. 34. p.: 11–9. 40. p.: 11–15. 47. p.: 14–16. 54. p.: 17–20
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 6/4
Tomori Győző:
Dicséretet érdemel a Komló, hozzáállása és játéka is felülmúlta miénket. Ez a realitás.
Kilvinger Bálint:Nagyot küzdöttünk. Jól felkészültünk, és amit elterveztünk, azt meg tudtuk valósítani. Le a kalappal a csapat előtt.

Kocsma / Re:Retró tárgyakról képek
« Utolsó üzenet: írta mile Dátum 2017. December 15. - 20:59:31 »
Csinos darab! :thumbup:

8
Kocsma / Re:Számok képekben
« Utolsó üzenet: írta mile Dátum 2017. December 15. - 20:43:24 »
9
Sport / Re:Úszás
« Utolsó üzenet: írta wade51 Dátum 2017. December 15. - 19:50:30 »

Hosszú már négy aranynál tart Koppenhágában!
 nemzetisport.hu/Frissítve: 2017.12.15 19:30

A koppenhágai rövid pályás úszó Európa-bajnokság harmadik napjának esti programjában Hosszú Katinka két döntőben is érdekelt volt. A háromszoros olimpiai bajnok megnyerte a 100 vegyest és a 200 hátat is, így összesen már négy aranyéremnél jár.

Hosszú Katinka (középen) a 200 m hát eredményhirdetése után
(Fotó: MTI)

4X50 NŐI GYORSVÁLTÓ, DÖNTŐ
A magyar váltónak nem volt esélye, de már a döntőbe jutás is kiváló eredménynek számít. Végül a 7. hely lett a mieinké, mivel az olaszokat kizárták

1. Hollandia (Ranomi Kromowidjojo, Femke Heemskerk, Tamara van Vliet, Valerie van Roon) 1:33.91 – világcsúcs
2. Svédország +2.01
3. Dánia +2.11
…7. Magyarország (Bordás Beatrix, Gyurinovics Fanni, Verrasztó Evelyn, Szilágyi Liliána) +6.07

FÉRFI 1500 GYORS, DÖNTŐ
Lakatos Dávidnak nem lehettek érmes reményei, de nem is a dobogó volt a cél. Az ukrán Mihajlo Romancsuk tempóját még az olasz Gregorio Paltrinieri sem bírta, ez sokat elárul a győztes teljesítményéről.

1. Mihajlo Romancsuk (ukrán) 14:14.59
2. Gregorio Paltrinieri (olasz) +8.34
3. Henrik Christiansen (norvég) +11.07
…8. Lakatos Dávid +37.95

NŐI 100 VEGYES
Ebben a számban is Hosszú Katinka volt a címvédő, ráadásul a legjobb idővel jutott a döntőbe. Rajta kívül Verrasztó Evelynben is bízhattunk.

Hosszú remekül kezdett, de Sarah Sjöström szorosan ott haladt mögötte. Aztán a táv második felében Hosszú robbantott, és ezt a svédek kiválósága már nem bírta tartani. A háromszoros olimpiai bajnok már a negyedik aranyérmét szerezte meg Koppenhágában!
Verrasztó Evelyn a nyolcadik lett.

1. Hosszú Katinka 56.97
2. Sarah Sjöström (svéd) +0.95
3. Susann Björnsen (norvég) +2.29
…8. Verrasztó Evelyn +3.02

NŐI 200 PILLANGÓ, DÖNTŐ
Szilágyi Liliána a 2. helyen fordult az első 50 után, de sajnos nem bírta a tempót, visszaesett. Ellenben Kapás Boglárka lassan kezdett, sokáig a 7. helyen haladt. Ám a hajrája ezúttal is nagyszerűen sikerült, olyannyira, hogy negyedikként ért célba. Szilágyi végül a 7. lett.

1. Franziska Hentke (német) 2:03.92
2. Ilaria Bianchi (olasz) +0.30
3. Lara Grangeon (francia) +0.39
4. Kapás Boglárka +2.10
…7. Szilágyi Liliána +3.53

NŐI 200 HÁT, DÖNTŐ
A címvédő Hosszú Katinka rögtön az élre állt, és már nem is adta ki a vezetést a kezéből. A legjobb idővel döntős Darina Zevina tartotta vele a tempót, és a táv második felében fel is jött rá, de Hosszú sokkal jobban bírta a hajrát, és végül elsőként érte el a falat. A finálé másik magyarja, Burián Kata remek versenyzéssel az 5. helyen zárt.
Hosszú már a harmadik aranyát szerezte meg itt Koppenhágában.

1. Hosszú Katinka 2:01.59
2. Darina Zevina (ukrán) +0.68
3. Margherita Panziera (olasz) +0.84
…5. Burián Kata +3.35

NŐI 100 GYORS, DÖNTŐ
Ranomi Kromowidjojo izgalmas csatát vívott a svéd Sarah Sjöströmmel, de a holland végül 8 századdal gyorsabbnak bizonyult.

1. Ranomi Kromowidjojo (holland) 50.95 – Európa-bajnoki csúcs
2. Sarah Sjöström (svéd) +0.08
3. Pernille Blume (dán) +0.68

FÉRFI 50 GYORS, ELŐDÖNTŐ
Lobanovszkij Maxim a futamában az 5. legjobb időt érte el 21.26-tal, ezzel összesítésben a 9. lett, mindössze három századdal elmaradva a döntős időtől. Így Lobanovszkij lesz az első számú tartalék.