* Ls Hírek

Kedves felhasználók!

A szavazás ideje alatt a prémium link használatát elfogadjuk,lehet 10Gb-nál nagyobb fálj méretnél csak prémium link hozzáférést adni,és témát nyitni!

Továbbá az Ebook részleg is kapott külön szabályzatot,és a tiltott anyagok részt betartani!!

Köszönettel Ls staff :)

Szerző Téma: 10Gb-nál nagyobb fálj méreteknél csak a prémium link használatát?  (Megtekintve 862 alkalommal)

Leírás: A szavazás alatt a 10 GB-nál nagyobb méretű fáljt fel lehet tölteni csak Prémiumra!

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Elérhető Speed

• Nem Vagyok Tökéletes' És Ezen Nem Sokat Dolgoztam!
  • Red Speeder One
  • Road Spirit
  • *
  • Megköszönte: 7796 Alkalommal
  • Alapitó
    • live-speed
Re:10Gb-nál nagyobb fálj méreteknél csak a prémium link használatát?
« Válasz #15 Dátum: 2017. Október 08. - 11:33:51 »
Sziasztok :) Kellemetlen és egyértelműen olvasom itt a hozzászólásokat,itt úgy érzem mindenki elfelejtette mi is egy warez közösség lényege,és csak egy rövid kérdéssel fordulok mindazokhoz akik úgy gondolják hogy csak prémium linkekkel osztanak meg,vagy azokhoz akik csak prémium linket szednek és itt jelenleg a data.hu-ról van szó!

Ha megosztasz valamit azt mért teszed?

Én személy szerint így állok hozzá a warez közösséghez,és megosztáshoz.
1.Ez egy hobbi számomra.
2.Ha megosztok valamit nem várok el érte semmit sem, egy köszit sem (de jól esik ha valaki megköszöni,de nem elvárás).
3.Megosztom a linkeket úgy hogy mindenkinek jó legyen(Van prémium és free link is,mert ha teszem amit teszek és egy hobbiról beszélünk akkor legyen mindenkinek elérhető).
4.Belegondolva egyes feltöltők vagy megosztok a fórumra belépve szabályzat ellenére is csak prémium linkeket erőltetve akarnak megosztani az nem jó mert,kevesen fognak letölteni,és emiatt úgy gondolják hogy tárhelyet kell venniük és ezt megfizettetik a letöltővel.NA ez így nem igaz minden tárhelyre ingyenesen lehet regisztrálni,valahol pontokat gyűjtenek ,van ahol pénzt,van ahol semmit és még is meglehet osztani.

Továbbá nem értem hogy miért csak a data.hu létezik a megosztok és letöltők részére? Meglátásom több éves data prémium tagként egy nagyon nem korrekt fájl megosztó,pár negatív dolog,szó nélkül törölnek több terrabájt anyagot,a letöltési sebesség sem egy stabil,feltöltésről nem is beszélve,na meg a szinkronizálás egy kész káosz,na mindegy.

Ami lényeg ha valaki megoszt és hobbiból teszi az nem fog semmit elvárni a másiktól és úgy oszt meg valamit hogy mindenkinek elérhető legyen ez volt a warez lényege és ez is maradjon ez az én meglátásom.

Rengeteg munkám időm fordítottam erre a közösségre és soha nem fontolgattam azt hogy valamire is rá kényszerítsem vagy akadályozzam azon felhasználókat akik szívesen járnak be az oldalra(itt most a megosztásról van szó).

Mivel ez a szavazás a nagy méret miatt lett kiírva így erre is válaszolnék.
Erre értettem én hogy sajna a warez tárhely megosztók nem követik a fejlődést,mivel a legtöbb helyen még mai napig is átlag a 2gb méret ez tényleg nagyon nem jó mivel emiatt fel kell darabolni egy több 10gb-os filmet ,játékot,stb,erről nem mi tehetünk,de ha már így van és ha darabolunk akkor lehet választani több ingyenes külföldi tárhelyből,amik lehet hogy korrektebb mint a data.hu.
Nézem a megosztók szemszögéből egy 20gb-os film az 10db-2gb-ra felosztva csak a datára teszem mert magyar és az nekem kényelmes,OK!
Nem kapok érte csak pontokat amit majd be válthatók prémium tagságra,REMEK!
Én megtettem a dolgomat.SZUPER!

Nézzük letöltő oldalról.
Látom a megosztó dolgozott ezzel a megosztással,MEG ÉR EGY KÖSZIT!
Megyek váltok data prémium hozzáférést mert rá kényszerítenek(hasonlóan mint torrentnél SEEDELJ)
Ez most kerül amibe kerül egy év pl 6000-7000 ft jó nem gond nekem meg éri,csak datáról töltők és növelem a feltöltőnek a pontjait,de ha nem felel meg a letöltési sebesség vagy vacakol a data mit is tegyek?
Marad az ingyenes megosztás ha lelek olyan linket és minőség-et.JAJJ

Ezzel csak annyit akarok mondani hogy ne támaszkodjunk egy tárhelyre a törlések miatt sem.

És aki igazán hobbiból oszt meg és most mérettől függetlenül és rászánja idejét munkáját az bizony talál magának elfogadható tárhelyet mind feltöltés szempontjából mind letöltési szempontból 

A döntés nem a szavazás alapján fog eldőlni mert ott már eldőlt ahogy látom,amint a staff is dönt jelezzük a főoldalon a hírekben!

Ez a személyes véleményem a témáról :)
GY.I.Klive-Speed SzabályzatSegítség a Letöltéshez
Moderátorokat keresünk! Ha van minden nap egy kis időd és kedved akkor jelentkezz! De kérünk benneteket csak akkor ha tényleg tudtok időt szánni a fórumra,és előny ha aktív vagy!
Felhasználók akik megköszönték a hozzászólást: EasyRyder00

Nem elérhető HDgang

• Speedkid
  • *
  • Megköszönte: 67 Alkalommal
  • LiveSpeed
« Válasz #16 Dátum: 2017. Október 08. - 11:48:45 »
Gondoltam én naivan, hogy majd más is észreveszi és szól majd miatta, de nem történt meg, sajna.

Ez a két kérdés ugyan azt jelenti, csak másképp vannak a témáról megfogalmazva!
2.
4.

Egyébként, a vezetőség, miért nem írta eddig le a témáról az álláspontját? (Az előző topik témájában sem tette meg, holott, rámutató lett volna arra, hogy a kérdést, miért is tette fel a tagok felé!) Nem csicskák ők sem, hogy ezt ne tehessék meg, ahogy a megosztók sem a letöltőik rabszolgái, hogy azok akaratai szerint cselekedjenek, akikről, ráadásul, kristálytisztán látszik, hogy képtelenek voltak a szavazatuk leadása előtt értelmezni a feltett kérdést, valamint, még a nickjüket sem merve felvállalni, amivel a személyük felismerhető beazonosítása sem valósul meg, leírni róla a véleményüket. Előreborítékolható az is, hogy ide sem néztek be, mielőtt szavaztak volna, ami szintén nem egy pozitív magatartásra utal a részükről, hiszen olvashattak volna olyanról, ami a tájékozottságuk hiányát pótolhatta volna a témáról, és megeshetett volna, hogy másképp tekintettek volna a megosztóikra.

**

@marmegint:
"A tárhelyeknél fontos, hogy melyik(ek)ről is lenne szó."

Hiába történt meg a jelzésed, egy másik nagyon lényegesre nem reagált a vezetőség, hogy ráutalás legyen arról, miként is gondolja ezt a rengeteg féle tárhely használatát, ahol vannak olyanok, ahonnan átlag 30 nap letöltetlenség után, automatikusan törlődik a feltöltött cucc, így a hsz-a a tagnak, egyértelmű, hogy előírás szegetté válik, és a pótlás elmaradása esetén, kötelező lenne annak törlése.

"Ahogy látom itt a fórumon a data-s tárhely van elterjedve.
Anélkül, hogy bármilyen érdekem is fűződne hozzá, és hogy ott is törölgetnek, mégis az összes többinél tovább fent vannak az anyagok.
"

Természetes, hogy azokról nemigen töröltetnek, mert azokkal a besúgóink nem állnak olyan kapcsolatban!
...Azt sem jó felejtőbe tenni, hogy a külföldi tárhelyeket a Földön jóval többen használják, mint a magyaroknak alapított Data.hu-t, így itt a tárhely fenntartási költsége is jóval kisebb létszám által kell megtörténjen, ami egyértelműen ráutaló kell legyen arra, hogy a szabad letöltési lehetősége is más kell legyen. Ráadásul, a datás prémiumtagság ára sem lehet senkinek sem egy akkora költség -ahogy erre te is ráutaltál-, hogy az adott időszakokra azt ne érje meg kifizetnie. Az ismeretségem között vannak még mindig olyanok, akik összegyűjtik a linkeket, és egy leellenőrzés után, ha azok még élnek, befizetnek akár csak két napra is (355,- Ft vagy 460,- Ft), és az alatt leszedik a kinézett cuccokat. Igen, ők is olyanok, akik nem a Most és azonnal meg INGYEN akarom!! elv szerint élnek.

Üdv
:blink:
Az ego azt jelenti, hogy Isten vagyok, és nekem minden azonnal, most jár. Az ego, az erőszakosság, az önzés, a birtoklás vágya, ami nem egyenértékű az önbizalommal. Az önbizalom ehhez képest egy teljesen békés folyamat, egy nyugodt állapot. Amikor tudom, mit csinálok és hiszek abban, aki vagyok.

Elérhető Speed

• Red Speeder One
  • Road Spirit
  • *
  • Alapitó
    • live-speed
« Válasz #17 Dátum: 2017. Október 08. - 12:07:53 »

Egyébként, a vezetőség, miért nem írta eddig le a témáról az álláspontját? (Az előző topik témájában sem tette meg, holott, rámutató lett volna arra, hogy a kérdést, miért is tette fel a tagok felé!) Nem csicskák ők sem, hogy ezt ne tehessék meg, ahogy a megosztók sem a letöltőik rabszolgái, hogy azok akaratai szerint cselekedjenek, akikről, ráadásul, kristálytisztán látszik, hogy képtelenek voltak a szavazatuk leadása előtt értelmezni a feltett kérdést, valamint, még a nickjüket sem merve felvállalni, amivel a személyük felismerhető beazonosítása sem valósul meg, leírni róla a véleményüket. Előreborítékolható az is, hogy ide sem néztek be, mielőtt szavaztak volna, ami szintén nem egy pozitív magatartásra utal a részükről, hiszen olvashattak volna olyanról, ami a tájékozottságuk hiányát pótolhatta volna a témáról, és megeshetett volna, hogy másképp tekintettek volna a megosztóikra.

Gondoltam hogy több tag is reagál a szavazásra,gondolok itt a feltöltőkre és a letöltőkre is de nem így alakult és eddig nem olvastam ellen vélemény így megosztottam a saját véleményemet a témával kapcsán,ezt a rabszolgaságot meg hagyjuk mert ha valaki csak prémiumként oszt meg az azzal teszi rabszolgává másokat,és bízom benne hogy nem csak én látom így ezt a megosztás dolgot!

Vagy nem merik leírni véleményüket a felhasználok vagy nem érdekli az egész mert neki mindenhogy jó (amit én nagyon kétlek de legyen).
De sajna az a legnagyobb baj a te hozzászólásaidból látva hogy te nem hobbiból valami másért osztasz meg aminek szerintem nem sok értelme van,már bocsi de ez engem frusztrál,te kiállsz a véleményed mellet ahogy én is teszem ezzel semmi baj nincs csak nem értem akkor minek osztasz meg valamit ? Ha elvársz érte valami?   
Moderátorokat keresünk! Ha van minden nap egy kis időd és kedved akkor jelentkezz! De kérünk benneteket csak akkor ha tényleg tudtok időt szánni a fórumra,és előny ha aktív vagy!

Nem elérhető HDgang

• Speedkid
  • *
  • LiveSpeed
« Válasz #18 Dátum: 2017. Október 08. - 13:51:20 »
Hali!

Sziasztok :) Kellemetlen és egyértelműen olvasom itt a hozzászólásokat,itt úgy érzem mindenki elfelejtette mi is egy warez közösség lényege,és csak egy rövid kérdéssel fordulok mindazokhoz akik úgy gondolják hogy csak prémium linkekkel osztanak meg,vagy azokhoz akik csak prémium linket szednek és itt jelenleg a data.hu-ról van szó!

Ha megosztasz valamit azt mért teszed?

Én személy szerint így állok hozzá a warez közösséghez,és megosztáshoz.
1.Ez egy hobbi számomra.
2.Ha megosztok valamit nem várok el érte semmit sem, egy köszit sem (de jól esik ha valaki megköszöni,de nem elvárás).
3.Megosztom a linkeket úgy hogy mindenkinek jó legyen(Van prémium és free link is,mert ha teszem amit teszek és egy hobbiról beszélünk akkor legyen mindenkinek elérhető).
4.Belegondolva egyes feltöltők vagy megosztok a fórumra belépve szabályzat ellenére is csak prémium linkeket erőltetve akarnak megosztani az nem jó mert,kevesen fognak letölteni,és emiatt úgy gondolják hogy tárhelyet kell venniük és ezt megfizettetik a letöltővel.NA ez így nem igaz minden tárhelyre ingyenesen lehet regisztrálni,valahol pontokat gyűjtenek ,van ahol pénzt,van ahol semmit és még is meglehet osztani.

Számomra is, meg a haverok számára is, akik betársultak a készítésekbe, hobbi a megosztás, pláne, hogy a feltett anyagok mind saját munkák eredményei. Azaz, mindbe bele lett nyúlva azért, hogy azok szinkronosak meg/vagy feliratosak (a feliratok átolvasásra kerülnek előtte, mert rengeteg bennük az adott oldal Leellenőrizve tájékoztatása ellenére a helyesírási meg a magyartalansági hiba!) legyenek. Vagyis, nem csak leszedjük valahonnan, aztán feltoljuk csak valahová, hanem jóval több időt töltünk el vele a megosztás előtt, mint az előbb említettek.
Mint írtam már: Mindenki addig nyújtózkodjon, ameddig a takarója elér!! Ne akarjon olyanhoz hozzájutni, amit nem tud megengedni magának, és ne is akarjon senki másokat arra kötelezni, hogy olyan mentalitással kell felé éljen, hogy ennek ellenére, mégis hozzájuttassa az adott cucchoz őt! Írod, hogy a warez ingyenes. Érdekes, mikor én is, meg mindazok, akik a Data.hu-n keresztül osztunk meg, FIZETNI KELL ELŐBB ÉRTE, mert másképp nem tudunk megosztani. Akkor, hol is van itt az az ingyenesség, amiről írsz? Arról nem is beszélve, hogy mindenkinek jogában kell álljon az, hogy maga döntse el, ki felé fizet azért, hogy azt megajándékozhassa bármivel is!

Idézet
Továbbá nem értem hogy miért csak a data.hu létezik a megosztok és letöltők részére? Meglátásom több éves data prémium tagként egy nagyon nem korrekt fájl megosztó,pár negatív dolog,szó nélkül törölnek több terrabájt anyagot,a letöltési sebesség sem egy stabil,feltöltésről nem is beszélve,na meg a szinkronizálás egy kész káosz,na mindegy.
Szabad a választás joga, hogy ki és miért, melyik tárhelyet választja magának ahhoz, hogy megoszthasson. Meg az is, hogy melyikre fizet elő, melyikre regisztrál be, ha olyan a tárhely, a gyorsabb letöltési lehetőség miatt. Az sem lényegtelen, hogy egyes tárhelyeknél egy kész katasztrófa, míg az ember eljut a letölthetőséghez, mert kérdéseket tesz fel, meg korlátozza az adott idő alatt letölthető nagyságot, vagy reklámokkal árasztja el az éppen letölteni akarót, amit nagyon sokan utálnak a felugró ablakok miatt. Na, az ilyen helyekről nem fognak a nekik nem jön be mentalitású emberkék leszedni. Letöltőprogi használatára sem kényszeríthető rá senki...szerintem, ha Ő csak a böngin keresztül akar letölteni.
Én megértem, hogy miért így állsz hozzá, mert oldal-fenntartó vagy, és érdeked, hogy látogatóid legyenek, meg bevételed is esetleg, ha olyan helyre töltesz fel, vagy mert adakoznak (Érdekes, hogy Ők is fizetnek valamiért és valamibe! Megint vannak olyanok, akik pénzt adnak ki, holott folyamatosan az ingyenességről írsz!), mert nem ingyen van az oldal működése, holott warez, aminek ingyenesnek kell lennie a nézeted szerint. Megint egy olyan rész, ugye, ahol fizetnie kell valakinek azért, hogy akik mentalitása olyan, hogy a semmit adva, de a minden kell, mégis hozzájuthassanak a cuccokhoz.
Kipróbáltad már, hogy a kényszerítés a nem csak prémcsis esetén, milyen látogatottsági csökkenéssel járna, hogy ennyire akaratosan ragaszkodsz a nézetedhez, amit így egy összehasonlítás alapján alkothatsz meg? Tartok tőle, hogy nem tetted meg, így az ismeretlenről alkotott gondolatod útján hoztad meg a véleményedet a dologról.

Idézet
Ami lényeg ha valaki megoszt és hobbiból teszi az nem fog semmit elvárni a másiktól és úgy oszt meg valamit hogy mindenkinek elérhető legyen ez volt a warez lényege és ez is maradjon ez az én meglátásom.

Rengeteg munkám időm fordítottam erre a közösségre és soha nem fontolgattam azt hogy valamire is rá kényszerítsem vagy akadályozzam azon felhasználókat akik szívesen járnak be az oldalra(itt most a megosztásról van szó).

Azt írod, hogy semmire sem kötelezed a tagjaidat. Valami nem stimmel itt, mert kötelezed arra, hogy ne a saját szándéka szerint osszon meg, hanem a te látásmódod akarata szerint. Jogodban áll, hiszen Te vagy a tulaj, de számítanod is kell e miatt arra, hogy vagy csak magad, vagy még alig páran -ahogy ez látható is- fognak megosztani a kötelezettségi szabályok miatt és által. Viszont, vedd figyelembe, hogy így a választék fog csökkenni, mind minőség, mind anyagféleség hozzájutás terén.
Faker és missy is, például, maga tartja fent az oldalát, így osztanak meg, míg az LV kirekesztő-elvet vall, mert nem akar, vagyis, nem tűr meg versenytársat maga között, mert az bevételkiesést okozna nekik. A kéksárkányék meg meghívósok lettek már egy jó ideje. Jogukban áll. Ahogy neked is jogod áll előírásokat szabni, és bevállalni általa annak következményeit is, legyen az akár negatív, akár pozitív kimenetelű. Csak figyelni kell arra, hogy ha az negatív az olyanok felé, mint mi is, akkor az a későbbiekben nem válik pozitívvá, mert a visszacsábítás majdhogynem lehetetlen szokott lenni, ahogy ez történik meg egy valamiért hanyatló üzlet látogatottsága esetében is, ahonnan a beszállítók valamiért elmentek. Tudnék ilyen "Fórumokat" is írni, de ez nem a reklámozásuk helye, ugye. Meg olyanok is vannak szép számmal, amik mára megszűntek létezni, mert nem volt látogatószámuk a fenntartás megérhetőségéhez.

Idézet
Mivel ez a szavazás a nagy méret miatt lett kiírva így erre is válaszolnék.
Erre értettem én hogy sajna a warez tárhely megosztók nem követik a fejlődést,mivel a legtöbb helyen még mai napig is átlag a 2gb méret ez tényleg nagyon nem jó mivel emiatt fel kell darabolni egy több 10gb-os filmet ,játékot,stb,erről nem mi tehetünk,de ha már így van és ha darabolunk akkor lehet választani több ingyenes külföldi tárhelyből,amik lehet hogy korrektebb mint a data.hu.
Nézem a megosztók szemszögéből egy 20gb-os film az 10db-2gb-ra felosztva csak a datára teszem mert magyar és az nekem kényelmes,OK!
Nem kapok érte csak pontokat amit majd be válthatók prémium tagságra,REMEK!
Én megtettem a dolgomat.SZUPER!

Nézzük letöltő oldalról.
Látom a megosztó dolgozott ezzel a megosztással,MEG ÉR EGY KÖSZIT!
Megyek váltok data prémium hozzáférést mert rá kényszerítenek(hasonlóan mint torrentnél SEEDELJ)
Ez most kerül amibe kerül egy év pl 6000-7000 ft jó nem gond nekem meg éri,csak datáról töltők és növelem a feltöltőnek a pontjait,de ha nem felel meg a letöltési sebesség vagy vacakol a data mit is tegyek?
Marad az ingyenes megosztás ha lelek olyan linket és minőség-et.JAJJ
Csak szólok, hogy nagyon sok emberkének nincs olyan sebessége, hogy egyszerre tudjon akár fel-, akár letölteni nagyobb fájlokat. De szakadás is megtörténhet, és ilyen nálam is elő szokott fordulni. Kezdheti elölről, mert a tárhely olyan, hogy nem lehet az ilyet folytatni ott, ahol az megszakadt. Egy szóval, szívás.
Ahhoz, hogy legyen is mit beváltani a datánál, rohadtsokat kell feltolni, és sokaknak is kell azt leszednie hozzá! Nem ártana ezt nem felejtősnek venni. De, nem olyan biztos, hogy azért ott oszt meg, hogy beváltogasson, hanem azért, mert számára ez a tárhely a szimpi. De meglehet az is, hogy előtte csak leszedett onnan, de rákapott a megosztásra is, így marad az a tárhely számára, amire eleve befizetett már. A -pidet használók pénzt keresnek általa, és a legtöbbjük oldal-fenntartó, és így jutnak általa bevételhez, mivel, eleve pénzt utalnak át feléjük a letöltések után, meg azért is, ha valaki az adott linken keresztül fizet elő. Vagyis, haszonhoz jutás, bármire elkölthető bevétel érdekében osztanak meg!! Lényegében, lopott cuccokkal való kereskedést követnek el általa, bármilyen fura is a dolog.
Torrent: Igen, sajna, rá kellett kényszeríteni a tagokat arra, hogy: Ne csak vinni akarj, hanem adni is kell érte valahogy!! Illemhiány, ha valaki csak kapni akar, de adni semmit sem akar érte. Ráadásul, így nagyobb a letöltési sebessége is, mert több szálról tud szedni a seedelőknek köszönhetően!! Ugye, ez a torrent lényege. Vagy felháborító az a hozzáállás, mert a szolgáltatónak kötelessége, azaz, az oldal működtetőinek a kötelessége a sebesség mindenáron megtörténő biztosítása a letölteni akarók felé? Érdekes mentalitás lenne, ha ez lenne a kötelező az irányukba. Vajon, miért is lett így? Meglehet, hogy a használók létszáma miatt is, mert jóval nagyobb sávszélre van szüksége az oldalnak ahhoz, hogy képes legyen kiszolgálni a tagjait, mert a kezdetek óta, hatalmasat nőtt a létszámuk. A másik meg az, amit már többször írtam: ILLEMTUDÁS! JELLEM!!
De, ha valaki is a jellemtelenek táborát akarja növelni, az olyan döntésre fog jutni. Eleve a Net ilyen emberek tömegét állítja eleve elő a működése, a használhatósági lehetősége által! Ez erősen ki is hat a valós életben tapasztalhatóra is. Szép jövő lesz, mondhatom :(

Idézet
Ez a személyes véleményem a témáról :)

Ezt rögtön az elején kellett volna kifejtened, amivel számos embernek az idejét is megspóroltad volna, mert látszik, mire irányba menő döntésre fogsz/fogtok kilyukadni a végén. Bár, reménykedek abban, hogy tévedni fogok a mostani meglátásomban.

Üdv
Az ego azt jelenti, hogy Isten vagyok, és nekem minden azonnal, most jár. Az ego, az erőszakosság, az önzés, a birtoklás vágya, ami nem egyenértékű az önbizalommal. Az önbizalom ehhez képest egy teljesen békés folyamat, egy nyugodt állapot. Amikor tudom, mit csinálok és hiszek abban, aki vagyok.
Felhasználók akik megköszönték a hozzászólást: Enoi

Nem elérhető HDgang

• Speedkid
  • *
  • LiveSpeed
« Válasz #19 Dátum: 2017. Október 08. - 14:33:17 »
Gondoltam hogy több tag is reagál a szavazásra,gondolok itt a feltöltőkre és a letöltőkre is de nem így alakult és eddig nem olvastam ellen vélemény így megosztottam a saját véleményemet a témával kapcsán,ezt a rabszolgaságot meg hagyjuk mert ha valaki csak prémiumként oszt meg az azzal teszi rabszolgává másokat,és bízom benne hogy nem csak én látom így ezt a megosztás dolgot!

Vagy nem merik leírni véleményüket a felhasználok vagy nem érdekli az egész mert neki mindenhogy jó (amit én nagyon kétlek de legyen).
De sajna az a legnagyobb baj a te hozzászólásaidból látva hogy te nem hobbiból valami másért osztasz meg aminek szerintem nem sok értelme van,már bocsi de ez engem frusztrál,te kiállsz a véleményed mellet ahogy én is teszem ezzel semmi baj nincs csak nem értem akkor minek osztasz meg valamit ? Ha elvársz érte valami?
Rabszolgaság? AZ!!!, ahogy azt te is megköveteled a magunkféléktől. Miért is? Mert a szabad választás jogától fosztasz meg minket a követeléseddel. Bármiért is nem érthető ez a számodra, akkor is ez történik meg általa. Az, hogy nem tudsz vagy nem akarsz arról az oldalról is rálátni a helyzetre, amin mi is állunk, azt csak te tudhatod, de így csak a saját oldalad szerint vagy képes megítélni a dolgokat, ami, hogy finoman fogalmazzam meg, igencsak inkorrekt felénk.
Bakker, nem akkora fájlokat teszek ki, hogy azokat még 200 MB-osban is elérhetővé kéne tegyem, mikor egy ekkora fájl letöltési ideje sem piti, hiszen, cirka 50 perc kell hozzá. Számolj, hogy ez mennyi idő kell legyen addig, míg mindet leszedi mindazért, mert nem hajlandó áldozatot hozni érte, amin a magunkfélék egy árva garast, annyit sem keresnek, és pontszerzésre is alkalmatlan, mert nem szedik le annyian, hogy akár egy 1 éves előfizetés után, ami 6000,- Ft volt, akárcsak 3 hónap meghosszabbítás is összejöjjön belőle.
Plusz, miért is kell máshová is feltöltsek, így arra is időt szánjak, hogy az onnan előfizetés nélkül leszedhető legyen? Mert a warez ingyenes, azért? Miért is ingyenes akkor, ha a datánál eleve tárhelyet kell venni ahhoz, hogy megosztható lehessen a cucc? Normális az, hogy az adakozó van kötelezve meg kényszerítve arra, hogy adni tudjon olyanok felé is, akik eleve surmók, mert csak kapni és kapni akarnak, de ezért semmit sem hajlandóak adni? Érdekes, hogy erre nem tértél ki a válaszodnál. Vajon, miért maradt ki belőle az erre adható válasz? Szóval, nem lenne rossz dolog elgondolkozz, és változtass a magunkfélék hozzáállásáról alkotott képeden....szerintem, legalább is.

Mára a legtöbb tömegember jellemtelenné vált, vagy már eleve annak lett idomítva az életkorát tekintve, így a személyét nem megmutató nickjét sem meri felvállalni ahhoz, hogy véleményt írjon egy adott témáról. Arról meg nem is írva, hogy előreborítékolom azt, hogy képtelen volt a többség értelmezni a szavazás témáját és annak eredményét is, bármelyik irányba is billentve vele el a mérleg nyelvét. Buta és tudatlanná váltak mára az emberek nagyobb tömeget alkotó része, amit majd a jövő be is fog bizonyítani azok számára, akik majd akkor fognak csak ráébredni arra, hogy nem volt hülyeség az erről történt, mostani meglátásom. De, a ráébredés mindig is rosszat jelent, mert arra mutat rá, hogy képtelen volt az illető előrelátónak lenni, és így megelőzni a dolgokat általa.

Sajna, ahogy elnézem a jelenlegi történéseket, nem marad más számunkra, mint felhagyni a megosztással, amivel nem mi, hanem azok járnak majd rosszul, akik a hozzájutási kényszerítések miatti elállás okán, nem tudják majd azokat letölteni.
De, a logikusan gondolkodni tudók számára, eleve világos kell legyen az, hogy miként és milyen formában is álltak hozzá egyes emberek a szavazáshoz, és ennek alapján vonják le a meglátásukat, a konzekvenciájukat a témáról.

Elérhető Speed

• Red Speeder One
  • Road Spirit
  • *
  • Alapitó
    • live-speed
« Válasz #20 Dátum: 2017. Október 08. - 16:36:08 »
Én nem is tudom soha sehova nem fizettem hogy megoszthassak,sosem érdekelt hogy melyik tárhelyen mik a lehetőségek,hogy fizetnek-e érte vagy pontot adnak nekem az mindegy mert soha nem erre játszottam a le és feltöltés sebesség érdekel csak,továbbá rengeteget megosztottam készítettem én is saját filmeket BD-böl rippelve szóval tudom mi munka és azt is csak hobbiból tettem vagy teszem és nem próbálok hasznot húzni belőle.Mert akik eddig hasznot próbáltak húzni az ilyenekből eddig még mind megbukott,tudnék pár felhasznevet ide írni de nem teszem mert nem az én reszortom.

Hogy korlátozom azt hogy ki milyen tárhelyre tölt fel?
Igen mert aki nyereségből vagy a nagy munkával járó megosztással dolgozik az bizony bevételt szeretne,akkor ne megosszon hanem árulja a netten a dolgait hiszen ahogy te is írod ti készítettek a filmet akkor le kell védeni és eladni nem pedig pár pontért megosztani.

A szabad választás jogán gondolom te is elolvastad a szabályzatot mikor beregiztél ide a fórumra el olvastad mik az elvárások ennek ellenére csak próbálkoztál,aztán még egy szavazást is lett belőle ami nem rossz és kell is.Csak az itt a bibi ha példa én lépek be egy warez vagy tori oldalra egyből le csekkolom mit lehet és mit nem elfogadom a szabályzatot és eldöntöm jó ez nekem ha nem tovább álok.és nem firtatom tovább hogy ez miért van.

"Azt írod, hogy semmire sem kötelezed a tagjaidat. Valami nem stimmel itt, mert kötelezed arra, hogy ne a saját szándéka szerint osszon meg, hanem a te látásmódod akarata szerint. Jogodban áll, hiszen Te vagy a tulaj, de számítanod is kell e miatt arra, hogy vagy csak magad, vagy még alig páran -ahogy ez látható is- fognak megosztani a kötelezettségi szabályok miatt és által. Viszont, vedd figyelembe, hogy így a választék fog csökkenni, mind minőség, mind anyagféleség hozzájutás terén."

Több oldalon jártam járok csak mint nézelődni mindenhol a data van többségben mára már lassan csak data prémium, és látom amit látok csökken az oldal minősége minden irányba még ezt szerintem azoknak köszönhető hogy engedélyezik a csak prémium link megosztást,amit itt lehet megteszünk hogy mindenkinek minden elérhető legyen mert ezek szerint mi vagyunk a  jellemtelenné vált felhasználók.

Amúgy meg minden tárhely szívás mind a fizetős mind az ingyenes ha már szívok akkor ingyen mert én azért nem fizetek (itt tárhelyekre gondolok a félre értés élkerülés érdekében)

"Ne csak vinni akarj, hanem adni is kell érte valahogy!!"
Ez tetszik ha kapsz a boltba ingyen egy kiflit és nem kérnek érte semmit gondolom ott hagyod mert te azt gondolod ha legközelebb be mégy a boltba akkor egy kiló kenyeret adnod kell,jó felfogás.

Ezért írom és mondom ha adsz és ingyen adsz akkor mit vársz ?
Na ezért nem tartom a torrent oldalakat korrektnek.

Nem elérhető HDgang

• Speedkid
  • *
  • LiveSpeed
« Válasz #21 Dátum: 2017. Október 08. - 21:03:59 »
Én nem is tudom soha sehova nem fizettem hogy megoszthassak,sosem érdekelt hogy melyik tárhelyen mik a lehetőségek,hogy fizetnek-e érte vagy pontot adnak nekem az mindegy mert soha nem erre játszottam a le és feltöltés sebesség érdekel csak,továbbá rengeteget megosztottam készítettem én is saját filmeket BD-böl rippelve szóval tudom mi munka és azt is csak hobbiból tettem vagy teszem és nem próbálok hasznot húzni belőle.Mert akik eddig hasznot próbáltak húzni az ilyenekből eddig még mind megbukott,tudnék pár felhasznevet ide írni de nem teszem mert nem az én reszortom.
Csak jelzem, hogy azt várod el így másoktól is, ahogy erre a warezrre te tekintesz. Vagyis, olyan így ez, mintha előírnád mindenkinek, miként is kell lásson rá meg tekintsen rá a megosztásra, hisz magadból kiindulva akarod másokkal is láttatni a dolgot. Nem mondható demokratikus viselkedésnek, az biztos. De, mint írtam már, ahhoz jogod van, hogy megköveteld azt, hogy az oldaladon miként oszthatnak meg a tagok. Hogy ez a követelés, milyen kárt is okoz, arról nem is akarsz nyilatkozni. Hogy miért, azt csak te tudhatod, és számon nem is kérheti senki, de jelezheti ennek feltűnőségét.
Anno bepróbálkozott az addat.hu, mint magyar tárhelyszolgáltató (még van választékként az Osztott. com mára, ami szintén sz@r, így nem is lett és nem is lesz népszerű), de nem volt még itt az ideje, mert olyan volt a Net, meg annak használata is, hogy nem érte meg nekik a fenntartása. Aztán jött a data.hu, és rengetegen rászoktak, akár megosztóként, és főleg miattu(n)k, akár letöltőként, akár céges tárhelyhasználók esetében is, így elterjedt lett több oldal részéről a használata. Azok, akiknek akár 10 év is összejön a pontokból (többeket ismerek személyesen is), mit is érnek el vele, ha nem tudják készpénzre átváltani? Na, akkor nem az van mögötte, hogy nyereségre tol oda fel, hanem azért, mert népszerű lett a használata, azért. És, mert népszerű, azért választottuk mi is ezt a tárat, hogy megosszunk rajta, és megvettünk 1 év prémcsit hozzá. Behozza, vagy sem, nem érdekel egyikünket sem, mivel látható, hogy az anyagjainkat, amit kiteszünk, nem erről a tárról szedjük le, nem innen jutunk hozzájuk, hanem torrentről, ami nagyrészt külföldi, és csak a hang esetében a két legismertebb magyar, vagy valaki az ismek közül küldi át mélben, ha olyan a helyzet. Van olyan is köztünk, akinek több tera anyaga van még a régmúltból meghagyva vinyókon, így a hangok nem nagyon okozhatnak gondot a legtöbb esetben, ha netán, olyanra lenne szükségünk. Mint látható, nem a trendiket toljuk fel, mert nem az a célunk a megosztással, hogy melldöngessünk a letöltésszámokra meg a feltöltött mennyiségre mutogatva, hanem minőségre megyünk, és ritkaságra, ha "mondhatom" ezt.
Kik buktak meg? Ugyan, utaljál már párra, ha tudsz ilyet, meg arról is írj feltétlenül, miért is buktak meg vele. Az LV elég rég óta tolja bevételre hajazva, és megéri nekik, és mint látható is, nem buktak meg. Meg számos nagynak mondható megosztó sem buktázott, hiszen épp az ilyenek uralják mára a nagyobb fórumokat a cuccaik megosztásával, és pont ők azok, akik a pid-es linkeket használják, mert az készpénzt teremt, nem csak pontokat hoz. Erről, ennyit.

Idézet
Hogy korlátozom azt hogy ki milyen tárhelyre tölt fel?
Igen mert aki nyereségből vagy a nagy munkával járó megosztással dolgozik az bizony bevételt szeretne,akkor ne megosszon hanem árulja a netten a dolgait hiszen ahogy te is írod ti készítettek a filmet akkor le kell védeni és eladni nem pedig pár pontért megosztani.
Jé, csak kijött belőled, hogy ennek a szavazásnak semmi, de semmi értelme nem volt, mert úgy is az lesz, amit te akarsz. Holott, folyamatosan azt írtad idáig, hogy nem kötelezel senkit sem, semmire. Veszekszel önmagaddal, ellentmondasz önmagadnak, csak szólok. Csak átkonvertálni az anyagot nem nagy kunszt. Ahhoz már más is kell, hogy azt szinkrizni is tudd, vagy feliratot időzíteni hozzá, és ezeknek nem szokásuk csak egy prigiba betevés által megtörténniük. Igen, idő és türelem is kell hozzá, és több esetben nem is kevés. Szóval, ezt a munkánkat magad is lenézed, erről szól a sorod.
Na, még le is cseszel minket, meg utasítasz is, hogy miként kell cselekedjünk az általunk elkészített cuccokkal. Szép vallomás lett a mi félénkről alkotott képedről, mondhatom, és egyben sajnálom is.

Idézet
A szabad választás jogán gondolom te is elolvastad a szabályzatot mikor beregiztél ide a fórumra el olvastad mik az elvárások ennek ellenére csak próbálkoztál,aztán még egy szavazást is lett belőle ami nem rossz és kell is.Csak az itt a bibi ha példa én lépek be egy warez vagy tori oldalra egyből le csekkolom mit lehet és mit nem elfogadom a szabályzatot és eldöntöm jó ez nekem ha nem tovább álok.és nem firtatom tovább hogy ez miért van.
Speed, döntsd el végre, hogy lecseszel vagy igazat adsz a szavazás jogosan megtörténte miatt!! Mert ez így, megint a két éned közötti vita lett ezzel megfogalmazva, nem más. Ha akartad volna, eleve törlöd a hsz-aimat, amik nem illenek bele az akaratodba. De nem tetted, és, hogy miért nem, azt csak magad tudhatod, és ha akarod megosztod, ha meg nem, akkor nem lesz olvasható.
Magad is jelezted, hogy dilemmázol a dolgon már régóta, így csak besegítettem a megtörténtébe, ahogy erről priviben írtál felém, mert lett egy "Fogd rá a nyuszira!" alany a személyemben. Ha eleve nem is akartál a jelenlegin változtatni, akkor: Vajon, miért is írtál ki szavazást róla? Csak nem azért, hogy így tudd bizonyítani, hogy azok vannak fölényben, akik a te nézetedet vallják, de olyannyira gerincesek, hogy semmilyen módon nem vállalják fel a nickjüket azért, hogy miként is néznek a dologra, azaz a megosztóikra? Csak jelzem, hogy a hallgatás több mondat leírásánál erősebben bizonyítja az illető nézetét a dologról! Nem is beszélve arról, hogy ez a 119 a 205-ből a tagságot figyelembe véve, egy marginális kisebbség, nem más, és mégis a kisebbség szava a döntő, azaz, a magad oldalát igazoló, annak ellenére, hogy a többséget nem érdekli a téma, mert eleve olyan anyagot szed le, vagy eleve olyantól szed le, amihez nem kell prémcsi. Vagy eleve prémcsis, így a változás nála nem okoz majd gondot. Ha okozna, biztos lehetsz abban, hogy jelezte volna, mert kár is érheti miatta, és szeretné azt elkerülni, ha lehetősége adódik rá. Hát, ennyit a szavazásról meg annak olvasatáról, meg még arról, amiről itt írtam.

Idézet
"Azt írod, hogy semmire sem kötelezed a tagjaidat. Valami nem stimmel itt, mert kötelezed arra, hogy ne a saját szándéka szerint osszon meg, hanem a te látásmódod akarata szerint. Jogodban áll, hiszen Te vagy a tulaj, de számítanod is kell e miatt arra, hogy vagy csak magad, vagy még alig páran -ahogy ez látható is- fognak megosztani a kötelezettségi szabályok miatt és által. Viszont, vedd figyelembe, hogy így a választék fog csökkenni, mind minőség, mind anyagféleség hozzájutás terén."

Több oldalon jártam járok csak mint nézelődni mindenhol a data van többségben mára már lassan csak data prémium, és látom amit látok csökken az oldal minősége minden irányba még ezt szerintem azoknak köszönhető hogy engedélyezik a csak prémium link megosztást,amit itt lehet megteszünk hogy mindenkinek minden elérhető legyen mert ezek szerint mi vagyunk a  jellemtelenné vált felhasználók.
Nagyon tévedsz ebben is. Nagyon közrejátszik ebben eleve a csatornaszolgáltatóknál történt változások is, meg az is, hogy mára oltárira lecsökkent a megosztani szeretők létszáma is, meg eleve az idő teltével, oltári mennyiség került fel már, és ráadásul a trendiket akarják a legtöbben leszedni. Arról is megfeledkezhettél, hogy sokan néznek mára már online, így azok száma is csökkenti az ilyen helyek aktív taglétszámát. Meg nem fognak ide-oda kóricálni sem, ha az adott helyen megtalálják azt, amit keresnek vagy épp olyanjuk van, hogy azt nézik meg vagy olvassák el, és le is tudják ott szedni. Ha mindezt itt összeadod, nem kis szám lehet a végeredménye. Bevsülöm mindazokat, akik olyan helyet üzemeltetnek ma, ami épphogy behozza a költségeit, vagy csak azért tud működni, mert a tulaja olyan, hogy mindent áll, mert hobbiból csinálja, vagy mert már a szívéhez nőtt, és nem akarja a még meglévő tagságát megszívatni a megszűnéssel, így emberiességből tartja fent, míg tudja. Neonitro a sajátját bezárta, csak van, de nincs törölve, de sajna, betársult a jellemtelenekhez, és így admin az adott helyen, ahol mára már nem aktív, és ki is jelenti, hogy szerinte a torrent a jövő, nem ez. A KGB is bezárt, és hiába adta át törvényt sértően a tagok mélcímét egy másik, szintén kisebb forgalmű fóromnak, nem sikerült vele az ottani létszámot olyanra növelnie a tulajéknak, amire számítottak. A Warez királynője is tojik mára mindenbe bele, és ez meg is látszik, és erre rá is tesz az ottani modi viselkedése is, akinek szabadkezet adott, és el is cseszte az uralkodásával a legismertebb fórum imázsát.
De, nézzük a Nagyokat is. A legtöbb nem pótolja a töröltet, csak szórja ki az anyagot, és szedjék, míg szedhető elvet vallanak. A kérések teljesítői is igencsak megcsappant, ahogy a megosztani szándékozók száma is, és ebbe nagyon is belejátszik a jómodor elmaradása, akárhogy is akarod te is ezt tagadni, meg jelentéktelennek beállítani!! Ha illemtudó lenne a tag, képes volna MEGKÉRNI a feltöltőt, ha egyáltalán megegyezik a kitevővel, hogy nem-e lehetne kisebbe, mert neki így lenne jó, de nem olyanok mára, mert eleve kötelezően elvárttá lett téve pont általatok, így nektek is köszönhető lett nagyobb részt ez a fajta megítélésünk meg hozzáállásuk a részükről. Igen, az ilyen mentalitás vezet oda, hogy egyes emberek kötelezőkké, így erőszakosakká válnak az adakozóik irányába! Szép világ, mondhatom, ha ez a fajta viselkedés tetszik bárkinek is, sőt, még támogatója is a dolognak! Vagy tévedek itt is a meglátásomban?

Idézet
Amúgy meg minden tárhely szívás mind a fizetős mind az ingyenes ha már szívok akkor ingyen mert én azért nem fizetek (itt tárhelyekre gondolok a félre értés élkerülés érdekében)
Akkor, miért is nem hagyod, hogy a megosztani kívánó maga döntsön erről? Ha nem szedik le, ő jár rosszul, mert potyára töltött fel, fölöslegesre fordította a saját pénzét meg idejét. Ha szedik, akkor meglehet, hogy a forgalmat is növeli vele, mert eleve talált a tag magának valót, és le is szedi onnan. Szóval, mindenki jól jár vele. Persze csak akkor nem, ha ezzel mástól vonja el a letöltést, így az károsodik miatta. Mivel írod, hogy nem ezért tolsz fel, így neked semmilyen károd nem származhat egy ilyen tag anyagának kint levőségével és annak leszedésével, és meglehet, hogy forgalmat meg létszámot is növel vele, ha mondjuk, csak itt ossza  meg a cuccait. Vagy itt is tévednék a meglátásomban?

Idézet
"Ne csak vinni akarj, hanem adni is kell érte valahogy!!"
Ez tetszik ha kapsz a boltba ingyen egy kiflit és nem kérnek érte semmit gondolom ott hagyod mert te azt gondolod ha legközelebb be mégy a boltba akkor egy kiló kenyeret adnod kell,jó felfogás.
Hát, a hasonlatállítás neked sem az erősséged, azt kijelenthetem :) Ha nagyon finoman fogalmazok, akkor te itt normálisnak, sőt, értelmesnek tartod az alma vs. körte összehasonlítását, és az arról adható, kijelenthető megállapítást. Az ilyennek nem szokása az lenni, csak szólok.

Idézet
Ezért írom és mondom ha adsz és ingyen adsz akkor mit vársz ?
Na ezért nem tartom a torrent oldalakat korrektnek.
Mit várok? Minimum egy KÖSZÖNÖM-öt, azt várom érte, nem mást, és ez ingyen adható, és nem is kell miatta a tagnak megszakadnia, csak kultúrlénynek kell legyen hozzá! Na, ez az, ami mára már nem trendi, és, mint írtam, épp a magadfélék látásmódjának is köszönhető a növekedésük száma. Valamint, valamiért nem akarod megérteni, felfogni azt, hogy cseszhetem a pontjainkat, mert nem beválthatóak készpénzre, és magasan teszek rá én is, meg a többiek is, hogy ezt a pénzt, amibe a tárhely került, kifizetem-e, pláne, közösen összedobva, ha megosztható lesz általa az általunk készített cucc, és így többen láthatják, mint azok, akiknek ez akár személyesen, akár más módon eljuttatható. Plusz, folyamatosan tapasztalható az is, hogy képtelenek az emberek létszámot tekintve gondolkodni a dologról, hiszen eleve kevesen vagyunk ezzel a majdnem 10 milliós létszámunkkal, amiből sok lejön olyanok terén, akik eleve nem is szednek le a korukból meg a lehetőségeikből adódóan. Meg egyre többen néznek angol nyelven megszólaló filmeket, akár nyelvgyakorlásból, akár azért, mert csak így jutnak az adotthoz hozzá.
Lenézed a torrentet? Ugyan, hol is jutsz a cuccaidhoz hozzá, ha nem az ottani lehetőség által? Majdnem minden cucc onnan kerül át ilyen helyre, csak szólok, mivel az az a hely, ahol a legtöbb anyag megosztható a legnagyobb létszámok felé. Az oroszoknál van szerintem a legnagyobb mennyiség elérhetőség terén, és több helyük szabadon elérhető a világ bármely pontjáról, így a sebességet sem csak a tulajoknak kell biztosítani a letöltésekhez. Ugyan, vajon, miért is csak meghívóval lehet beregizni a magyar oldalakra, és nem szabad a vásár alapon? Ráadásul, életre szóló gari lett mára a kötelező a meghívott irányába a meghívójától kötelezően elvártan. Na, ez is milyen egy gusztustalan dolog, és nem csak egy adott időre szóló. Olyan ez, mintha a szülőnek az életük végéig kellene felelősséget vállalniuk a gyerekeik felé. Ugye, mekkora szívás is lehet ez, ha így működne a dolog?

Utószóként is tekinthető:
Őszintén sajnálom a többiek nevében is a hozzánk állásodat, és elfogadottnak tekintheted a döntésedet, bármi is lesz annak hatása, és úgy is fogunk a továbbiakban hozzáállni.

Nem elérhető szomiboy

• Kukkermuki
  • *
  • Live-Speed
« Válasz #22 Dátum: 2017. Október 09. - 14:45:08 »
A hozzászólásokat olvasva sajna még mindig az jön le hogy a tipikus  Mindent, azonnal, semmiért hozzá állás a jellemző az emberekre, a Datánál 6000Ft egy évre az előfizu ezért 1 év szórakozást, korlátlan letöltést, és tárhelyet kap ennyit ha valaki sajnál magától ahoz  nem tudok mit hozzá szólni sajnos.

Elérhető Enoi

• Spirit of library
  • Speed Drifter
  • Flame Of Speed
  • *
  • Megköszönte: 46109 Alkalommal
    • Live-Speed
« Válasz #23 Dátum: 2017. Október 10. - 14:15:18 »
Valóban hobbiból töltök fel, kedves Speed, de talán jogos elvárás az, hogy az a felhasználó, aki letölt, tehát élvezi a munkám gyümölcsét, az köszönje is meg! Amúgy ez valóban jellembeli kérdés, de jónak tartanám, ha a staff is támogatná, magáévá tenné és propagálná! ezt a szemléletet, hiszen a szenvedélyünkért amúgy sem kapunk semmi mást cserébe, mint a staff tiszteletét (?) és a köszönömöket, amiért a boltban még egy kiflit sem kapok.  :D:
Mégis álljon itt konkrét statisztika is:
Margaret Atwood: A szolgálólány meséje című könyvet 4842-en nézték meg, 576-an le is töltötték, de csupán 52 köszönöm jött (ez még 10% se!)
És természetesen - mint ez amúgy is gyakran megesik - utalás történt a könyvből készült filmre is!  :mos:
A data-pontok eléggé felejtősek... :(, azért napi x időt a hobbira fordítani nagyon nem éri meg.

Bár sokan szídják a data.hu-t, szerintem pedig jól működik, igaz prémium előfizetéssel dolgozom. (Igaz, egy "kihegyezett moderátor" menten keres és talál egy-két halott linket.  :lol: :lol: :lol:)(Ja, és csak mellesleg, a hobbim miatt történt még egy-két beruházás is, saját költségen, szóval semmi sincs ingyen, még akkor sem, ha a munkát nem is számoljuk!) Jómagam is kipróbáltam néhány más tárolót letöltőként és nem boldogultam többjükkel sem. Ugyanezt jelzik felém sokan, akik örülnek, hogy a feltöltéseimet a data-n érhetik el - ingyen vagy fizetősen).

Számomra fontosak a felhasználók visszajelzései is, mert a fórum csak akkor működhet valóban jól, ha örömmel jönnek ide, sőt egyre újabb felhasználókat hoznak ide magukkal.
Az oldal a felhasználókból él és virul (ezt tulajdonosként jól tudod). Működne ez a feltöltők munkája nélkül?

Bár én csak "piciben utazom", hiszen egy könyv mérete olykor még 1 MB-t sem ér el, fontosnak tartottam itt véleményemet leírni - a fórum további javításának érdekében. Minden megújulás egy előrelépés!
« Utoljára szerkesztve: 2017. Október 10. - 21:37:06 írta Enoi »

Nem elérhető HDgang

• Speedkid
  • *
  • LiveSpeed
Re:10GB-nál nagyobb fájlméreteknél, csak a prémiumlink használatát?
« Válasz #24 Dátum: 2017. Október 20. - 17:17:25 »
Hali!

Mikorra várható az eredmény, azaz, a döntésetek olvashatósága?

Üdv

u.i.: Csak a miheztartás(om) végett érdeklődöm :)
« Utoljára szerkesztve: 2017. Október 20. - 17:50:54 írta HDgang »

Nem elérhető Ccleaner

• Red Speeder One
  • Tuner
  • *
  • Megköszönte: 821 Alkalommal
« Válasz #25 Dátum: 2017. Október 20. - 18:42:39 »
Üdv ! Nos ha már véleményt lehet nyilvánítani :)

Én osztom Speed véleményét , sosem vártam semmilyen elismerést vagy külön köszönömöt azért mert feltöltök és megosztok valamit ! Az én összes feltöltésem mindíg is free volt és az is marad ! Sosem várnám el egyetlen felhasználótól sem , hogy fizessen olyasmiért amit feltöltöttem mivel az én véleményem szerint a warez annak idején azért is indult el , hogy ingyen külön fizetség nélkül jusson hozzá bárki a feltöltött megosztott anyagokhoz ! A nagy külföldi warez oldalakon a mai napig az a tendencia hogy vagy megnyomod a thanks gombot vagy nem vagy kommentbe köszönöd meg vagy nem , de nem kötelező egyik helyen sem (sanet.cd példul vagy corepaks team vagy skidrow release) ! Amennyiben meg bármit el is várok vagy követelek akkor a felhasználó előbb utóbb keres más free lehetőségeket és ez lehet más warezfórum vagy torrent lehetőség ahol szintén sem a köszönetnyilvánítás sem a prémium elérés nem kötelező ! Lehet itt nagy szavakat és elvárásokat hangoztatni de ez nálam a mai napig egy hobby sosem ebből akartam meggazdagodni vagy a neten nagy hírnevet kivívni ! Amennyiben megköszöni valaki a feltöltésem az jólesik nekem is de ezt sosem fogom megkövetelni senkitől sem , eddig sem tettem ezután sem fogom mint ahogyan azt sem , hogy az én feltöltéseim végett előfizessen bármelyik tárhelyre legyen ez a data vagy bármely más webtárhely !
« Utoljára szerkesztve: 2017. Október 20. - 18:47:11 írta Ccleaner »

Nem elérhető HDgang

• Speedkid
  • *
  • LiveSpeed
« Válasz #26 Dátum: 2017. Október 20. - 21:15:11 »
Hali!

Nem arról szól a szavazás, amiről itt folyamatosan lehet olvasni másoktól is!!
Teljesen más felé terelted el te is a leírtakat. Egyre erősebb bennem is az az érzés, hogy egyre többen képtelenek az értelmezésre. Valamint, a beszélgetésre is, mert ezt felváltotta bennük a közlés. Teljesen más a két szó jelentése! Míg a beszélgetés emberbaráti, addig a közlés emberirányítási, uralkodási kategóriába sorolt. Ezt jelzed is a mondataid végén látható pont helyett a felkiáltójel használatával. Nem szokása az ilyennek higgadt állapotra mutatni. Pont az ellenkezőjére mutat rá.

Üdv ! Nos ha már véleményt lehet nyilvánítani :)

Én osztom Speed véleményét , sosem vártam semmilyen elismerést vagy külön köszönömöt azért mert feltöltök és megosztok valamit !

Én sem várom el, de jellemből adódik, hogy megadom a tiszteletet a másik felé egy Köszönöm-mel, ha hozzájuttat valamihez, ami neki megvan, így már nekem is meglehet. Példa: Ha egy üzletben ott álldogál egy promóciós akárki, mert osztogat kóstolni valót, vagy csak valamiról szóló szórólapot, megköszönöm felé, hogy vehettem belőle, mert adott belőle, vagy olvashattam olyanról, amiről máshol nem, így meglehet, hogy megnézem, mert olyanról szólt, vagy megveszem, mert olyanról írtak benne. A warez is ilyennek tekinthető. De!!! ...az eladónak is megköszönöm, hogy odaadta azt, amit kértem tőle, annak ellenére is, hogy azért az áruért a pénztárnál megvágnak, azaz, fizetnem kell érte. Biztos bennem van a hiba, meg a hasonszőrűekben, hogy így viselkedünk, mert ilyen neveltetésben részesítettek minket a drága szüleink.

Idézet
Az én összes feltöltésem mindíg is free volt és az is marad ! Sosem várnám el egyetlen felhasználótól sem , hogy fizessen olyasmiért amit feltöltöttem mivel az én véleményem szerint a warez annak idején azért is indult el , hogy ingyen külön fizetség nélkül jusson hozzá bárki a feltöltött megosztott anyagokhoz !
Bakk, te is akkora anyagot tolsz fel, mint, amilyet tőlem kapott eddig az oldal, vagy lényegesen kisebbekről van szó? Lényeges a kettőnk közötti kirakott tartalom különbsége......szerintem. Nagyon el-beszélsz így te is a tartalomról. Meg az is lényeges, hogy ki és miért fizet elő 1-1 tárhely használatáért, amivel nem az adó felé tolja a zsét, hanem a tárhely tulajának adja azt oda, az általa biztosított lehetőségért. A Data.hu a magyaroknak lett megteremtve, nem a világ számos népei felé szólnak a rajta megosztott cuccok, így a letöltők összeállítása más kritériumokat alkot a használatára, így nem összehasonlítható abban a kontextusban, ahogy azt teszitek azt, az általatok használt tárhelyekkel.

Idézet
A nagy külföldi warez oldalakon a mai napig az a tendencia hogy vagy megnyomod a thanks gombot vagy nem vagy kommentbe köszönöd meg vagy nem , de nem kötelező egyik helyen sem (sanet.cd példul vagy corepaks team vagy skidrow release) !
Ugye, azok a hivatkozott oldalak, főképp angol nyelvű tartalmakat osztanak meg filmek és könyvek terén, ami szintén azt jelenti, hogy rohadtsokan látogathatják, és főleg olyan tárhelyekről szedhető le onnan a cucc, amik fizetnek egy bizonyos összeget a letöltések bizonyos száma után a feltöltőnek. De az openloadról 1 GB-ot leszedni nem prémcsisként, akár 3 órába is beletelik. Szerinted, hányan is klikkelhetnek rá a letöltésére? Ja, meg olyan úton jutsz a letöltőlinkhez, ami hirdetés megjelenés vagy kattintásszám után fizet a feltöltőnek, vagy az azt használójának. Jé, kik is jutnak így effektív bármire elkölthető pénzhez?
Miért írod, hogy kötelező, vagy sem a köszönöm, ha itt nem arról van szó?
A sanetről  és a corepacksról is olyan helyekről tudsz leszedni, amik fizetnek a feltöltő felé (meg torrent lehetőség is van a corepackon). Ráadásul, a JD-t használók is szedhetnek ilyen tárhelyekről a befizetések nélkül, mivel a lopott kódok ezt biztosítják a számukra. Viszont, így is bevételhez juttatja azt, aki az adott cuccot feltöltötte. De a prémcsis zsék befizetése sem nagy összeg számos ország emberkéje számára, hiszen, ha átszámold, akkor a fizuját is nézd hozzá, ne csak azt, amit neked kéne a te zsédből kicsengetni érte.
Megint a nem elhanyagolható különbségek lettek jelezve itt is.
Számos olyan oldalt írhatnék ide, ahová regizni kell, ahogy ide is, így megint egy eltérés attól, amire hivatkozol, mint letöltési lehetőséget biztosító oldalak.

Idézet
Amennyiben meg bármit el is várok vagy követelek akkor a felhasználó előbb utóbb keres más free lehetőségeket és ez lehet más warezfórum vagy torrent lehetőség ahol szintén sem a köszönetnyilvánítás sem a prémium elérés nem kötelező !
Szerintem, egyikünk sem követelődző a köszönöm megadása terén, de, mint írtam, a bennünk levő illem az oka, hogy valamiért nem tetszik számunkra az elmaradása.
Ez az itt hagyás, nem a tapasztalatból történő megállapításod neked sem, hanem a saját, vélt meglátásod arról, hogy mi történik, ha a tag elmegy, és azt, miért is tette meg. Köze nincs a valósághoz, csak szólok. Majd, ha próbát tettetek, akkor vonható le belőle valamilyen konzekvencia. De csak akkor, addig nem. Ha mégis megtörténik, az az ismeretlenről megalkotott vélemény lesz, nem más.
Megint a kötelező köszönömről írsz, amit senki nem említett az irányunkból, így érthetetlen számomra az említése, és főleg az ismétlése.

Idézet
Lehet itt nagy szavakat és elvárásokat hangoztatni de ez nálam a mai napig egy hobby sosem ebből akartam meggazdagodni vagy a neten nagy hírnevet kivívni !
Megint 1-1 olyan emlegetése (meggazdagodás, hírnév), amiről egyikünk sem írt le egy árva szót sem. Vajon, miért is említetted ezt is meg?

Idézet
Amennyiben megköszöni valaki a feltöltésem az jólesik nekem is de ezt sosem fogom megkövetelni senkitől sem , eddig sem tettem ezután sem fogom mint ahogyan azt sem , hogy az én feltöltéseim végett előfizessen bármelyik tárhelyre legyen ez a data vagy bármely más webtárhely !
Na, neked is jól esik, ha megköszönik, így vélelmezem csak, hogy te is megköszönsz másnak azt, amit megosztott, így leszedhetted.
Mint írtam fentebb, egyikünk sem követel, hanem csak szóvá tesszük az illemet.
A nagyobb cuccokhoz, honnan is jutsz hozzá, ha az általad említett helyeken olyan tárhelyek használatosak, amikről a nem prémcsis letöltő, akár több órát is eltölthet, míg hozzájut a kinézett cucchoz? Csak nem onnan szeded le ennek ellenére, hogy hivatkozol rájuk? Ha nem, akkor megint egy érdekes említés a részedről, aminek köze nincs az adott témához.

Sajnos, te sem írtál magyarázatot arról, amiről a szavazás szól. Csak a saját meglátásodról lehet olvasni, így annak semmi köze nem lehet az oldal tagságának nagyobb részének. Miért? Mert akkor, akiket negatívan érintene a változás, biztos szót emelt volna miatta. Akik meg ezt megtették, mint már írtam, egy nagyon marginális kisebbség. Bármelyik oldal nézetét is veszem figyelembe. Vagyis, ha változtatás lenne, szerintem, csak annyi történne, hogy egy eddig nem megtalálható lehetőséggel bővült az oldal, aminek a forgalma ettől nem csökkent le. Vélelmezem csak, hogy ez történne a jövőben.

Sajna, nem olvasható láthatóan a szavazás eredménye, de ott lapít a soraid között meg mögött nálad is. Vagyis, színtisztán megtörtént az, hogy e szavazás kiírása felesleges volt, mert már előtte borítékoltátok a kihirdetni való tartalmat. Sajnálom, de a döntésetek betartása kötelező egyes tagok számára, és így is fogok viselkedni, mert nincs szándékomban parancsmegtagadást elkövetni.

Üdv
« Utoljára szerkesztve: 2017. Október 20. - 22:08:30 írta HDgang »