Szerző Téma: A Magyar Csapat  (Megtekintve 9144 alkalommal)

Leírás:

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • Megköszönte: 918 Alkalommal
  • A kezdetektől!
A Magyar Csapat
« Dátum: 2012. Július 24. - 11:27:19 »

Magyar résztvevők (157 fő)

Kvótát szerzők:

- Asztalitenisz (4): Póta Georgina, Tóth Krisztina, Zwickl Dániel, Pattantyús Ádám
- Birkózás (7): Bácsi Péter, Lőrincz Tamás, Módos Péter, Deák Bárdos Mihály (kötöttfogás), Hatos Gábor, Ligeti Dániel (szabadfogás), Sastin Marianna
- Evezés (4): Simon Béla, Széll Domonkos (kormányos nélküli kettes), Varga Tamás, Hirling Zsolt (könnyűsúly kétpár)
- Judó (8): Ungvári Miklós, Csoknyai László, Madarász Tamás, Bor Barna, Csernoviczki Éva, Karakas Hedvig, Mészáros Anett, Joó Abigél
- Kajak-kenu (13): Dombi Rudolf, Kökény Roland (k-2 1000), Kozák Danuta (k-1 500m, K-4 500m), Kovács Katalin (k-2 500m, K-4 500m), Duchev-Janics Natasa (k-1 200m, k-2 500m), Szabó Gabriella és Fazekas Krisztina (k-4 500m), Vajda Attila (c-1 200m, c-1 1000m), Kammerer Zoltán, Pauman Dániel, Kulifai Tamás és Tóth Dávid (k-4 1000m) , Dudás Miklós (k-1 200m)
- Kézilabda (14): Fazekas Nándor, Mikler Roland, Iváncsik Gergő, Vadkerti Attila, Perez Carlos, Ilyés Ferenc, Császár Gábor, Lékai Máté, Zubai Szabolcs, Schuch Timuzsin, Nagy László, Mocsai Tamás, Harsányi Gergely, Gulyás Péter
- Kerékpársport (3): Lovassy Krisztián (országúti mezőny verseny), Parti András (hegyi-kerékpár), Benkó Barbara (hegyikerékpár)
- Ökölvívás (3): Harcsa Zoltán, Káté Gyula, Varga Miklós
- Öttusa (4): Kasza Róbert, Kovács Sarolta, Tóth Adrienn, Marosi Ádám
- Műugrás (2): Barta Nóra, Gondos Flóra
- Sportlövészet (3): Sidi Péter, Csonka Zsófia, Bognár Richárd
- Súlyemelés (1): Nagy Péter (ólomsúly)
- Szinkronúszás (2): Czékus Eszter, Kiss Szofi
- Tenisz (2): Szávay Ágnes, Babos Timea
- Torna (3): Berki Krisztián, Hidvégi Vid, Böczögő Dorina
- Triatlon (1): Kovács Zsófia
- Úszás (nyíltvízi) (2): Gercsák Csaba és Risztov Éva (10km)
- Vitorlázás (3): Detre Diána, Gádorfalvi Áron, Berecz Zsombor
- Vívás (4): Imre Géza (párbajtőr), Szilágyi Áron (kard), Mohamed Aida (tőr), Szász Emese (párbajtőr)
- Vízilabda (26): férfi válogatott: Nagy Viktor, Szécsi Zoltán, Biros Péter, Hárai Balázs, Hosnyánszky Norbert, Kásás Tamás, Kiss Gergely, Madaras Norbert, Steinmetz Ádám, Szivós Márton, Varga Dénes, Varga Dániel, Varga Tamás
női válogatott: Bolonyai Flóra, Gangl Edina, Antal Dóra, Bujka Barbara, Csabai Dóra, Czigány Dóra, Drávucz Rita Keszthelyi Rita, Kisteleki Hanna, Menczinger Kata, Szűcs Gabriella, Takács Orsolya, Tóth Ildikó

”A” szintesek:

- Atlétika (7): Baji Balázs, Pars Krisztián, Kiss Dániel, Erdélyi Zsófia, Kálovics Anikó, Rakonczai Bea, Márton Anita
- Úszás (18): Bernek Péter, Biczó Bence, Bohus Richárd, Cseh László, Gyurta Dániel , Hosszú Katinka , Jakabos Zsuzsanna, Kapás Boglárka, Kis Gergő, Molnár Ákos, Mutina Ágnes, Risztov Éva, Verrasztó Evelyn, Verrasztó Dávid, Takács Krisztián, Gyurta Gergely, Kozma Dominik, Balog Gábor

”B” szintesek:

- Atlétika (11): Deák Nagy Marcell, Farkas Györgyi, Kazi Tamás, Kovács Tamás, Kürthy Lajos , Madarász Viktória, Minczér Albert, Orbán Éva, Helebrandt Máté, Juhász Vanda, Szabó Attila
- Úszás (13): Pulai Bence, Rákos Patrik, Zámbó Balázs, Financsek Gábor, Dara Eszter, Povázsai Eszter, Sztankovics Anna, Szilágyi Lilliána, Joó Sára, Gregus Brigitta, Tompa Orsolya, Kádas Vivien, Szekeres Dorina
« Utoljára szerkesztve: 2012. Július 26. - 09:40:15 írta wade51 »

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
Re:A Magyar Csapat
« Válasz #1 Dátum: 2012. Július 25. - 23:24:13 »

Felvonták a magyar zászlót az olimpián
MTI|2012. 07. 25., 19:32|Utolsó módosítás:2012. 07. 25., 19:33|

Szerda délután felvonták a magyar zászlót az Olimpiai Faluban a XXX. ötkarikás játékokon, Londonban.

A hagyományos ceremónián hármas-négyes csoportokban köszöntötték az olimpián részt vevő országokat, Magyarországot Mauritánia, a Marshall-szigetek és Üzbegisztán társaságában üdvözölték.

Molnár Zoltán, a magyar küldöttség vezetője mellett Nagy Zsigmond csapatvezető-helyettes, Szabó Bence sportigazgató, a sportolók közül az ötödik olimpiáján induló asztaliteniszező, Tóth Krisztina, valamint Póta Georgina, az ökölvívó Harcsa Zoltán és Káté Gyula is részt vett az ünnepségen, amelyen megjelent Csák János, Magyarország londoni nagykövete is.

Miután a piros-fehér-zöld lobogót a Himnusz hangjaira felhúzták, Molnár Zoltán a kardját vizsgáló huszárt ábrázoló kisplasztikát ajándékozott a szervezőbizottság (LOCOG) ceremóniát vezénylő képviselőjének.

A tűző napon rendezett ünnepség hivatalosságát egy Queen-egyvelegre épülő zenés-táncos előadás oldotta, a színes jelmezekbe bújt táncosok vezették fel és vissza az Olimpiai Faluba a csapatokat.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #2 Dátum: 2012. Július 26. - 09:32:48 »

Kővágó Zoltánt doppingvétség miatt kizárták az olimpiáról
[origo]|MTI|2012. 07. 26., 9:07|Utolsó módosítás:2012. 07. 26., 9:22|

A nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) döntése értelmében doppingvétség miatt nem indulhat a londoni olimpián Kővágó Zoltán Európa-bajnoki bronzérmes diszkoszvető - tájékoztatta az MTI-t a Magyar Atlétikai Szövetség (MASZ).

Nem tudom, mikor pisiltem utoljára piszoárba - Kővágó Zoltánt megőrjítik a doppingellenőrök

"A CAS másodfokú döntésében helyt adott a Nemzetközi Atlétikai Szövetség fellebbezésében foglaltaknak, mely szerint a sportoló megszegte doppingellenes kötelezettségeit, és kivonta magát a doppingellenőrzés alól" - áll a MASZ csütörtöki közleményében. Az athéni játékokon ezüstérmes dobóatléta, aki idei eredményei alapján Londonban is éremesélyesnek számított, kétéves eltiltást kapott. A sportdöntőbíróság ítélete jogerős, további fellebbezésre nincs lehetőség.

Kővágó az [origo]-nak néhány napja elmondta, hogy lépten-nyomon ellenőrzik őket a doppingellenőrök. "Lehet látni, hogy ki doppingol, és ki nem, de az a kérdés, hogy kibe tudnak belekötni. Gyakorlatilag betarthatatlan szabályokat akarnak betartatni, állandóan jönnek, lakásra, edzőhelyre, mindenhova, olyan rendszerbe kényszerítenek bele, ami szinte személyiségi jogokat sért. Csak az idén húsz vizsgálatom volt, nem is tudom, mikor pisiltem utoljára piszoárba. Nagyban megnehezíti az ember dolgát, hogy három hónapra előre meg kell adni a tartózkodási helyet, bele lehet őrülni, hogy mindig figyelni kell, odaérek-e a megadott helyre, vagy mi lesz, ha kések. Persze felmerül a kérdés, ha valaki nem doppingol, miért zavarja, hogy ennyit ellenőrzik, de ez ahhoz hasonlít, mint ha azt mondanám egy ismerősömnek, hogy megbízom benne, de azért rendszeresen átkutatnám a lakását, hogy nem lopott-e el valamit. Tudok róla, hogy vannak országok, ahol ennél jóval lazábban ellenőrzik a sportolókat, egyébként engem is a magyarok vizsgálnak a legkevésbé, volt már itt osztrák, román, francia, olasz és még megannyi másik doppingellenőr" - fakadt ki a diszkoszvető.

Kővágó a második a londoni játékokra szintet teljesített magyar atléták közül, aki doppingvétség miatt nem indulhat: korábban a másik diszkoszvető, Fazekas Róbert került ki a csapatból, miután egy doppingellenőrzés során mintájában sztanozolol nyomaira bukkantak.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #3 Dátum: 2012. Július 29. - 00:09:17 »

Nagy bravúr kellett az első magyar éremhez
[origo]|2012. 07. 28., 17:22|Utolsó módosítás:2012. 07. 28., 18:13|

Csernoviczki Éva nagy küzdelemben, hosszabbításban ipponnal győzte le a világelső Tomoko Fukumit a 48 kilogrammos cselgáncsozók bronzmeccsén.

Hatalmas bravúrt hajtott végre a 48 kilogrammos cselgáncsozók között induló Csernoviczki Éva, aki a japán világranglista-vezető, Tomoko Fukumi legyőzésével megszerezte a magyar csapat első érmét a londoni olimpián.

Sikerének értékét növeli, hogy eddigi mindhárom összecsapásukat elvesztette, ráadásul magyar dzsúdós az 1992-es barcelonai olimpia óta nem szerzett érmet. A rendes játékidőben Csernoviczki tűnt aktívabbnak, de végül egyiküknek sem sikerült végigvinni egy akciót.  Az összecsapás felénél a japánt megintették a bírók. Egy perccel a vége előtt az ellenfél indított egy támadást, amit Csernoviczki megkontrázott, de a földharcban nem szerzett pontot. Negyvenöt másodperc volt hátra, amikor Csernoviczkit is figyelmeztették.

Következett a háromperces, az első pontig tartó hosszabbítás, melynek elején a japán nekiugrott Csernoviczkinek, aki azonban jól védekezett. A vezetőbíró ekkor elküldte szőnyeg mellől edzőjét és édesapját, Csernoviczki Csabát, a tatabányai dzsúdós pedig közvetlenül ezután egy ippont érő dobással kiharcolta a győzelmet.

A 25 éves Csernoviczki Éva a pekingi olimpián a hetedik helyet szerezte meg, a 2011-es világbajnokságon pedig bronzérmes lett.
Londonban győzelemmel nyitott, a negyeddöntőben kikapott, majd a vigaszágon ismét győzött, így jutott el a bronzmérkőzésig.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #4 Dátum: 2012. Július 29. - 20:02:30 »

Ungvári: Életem végéig kísérteni fog ez a döntő
[origo]|2012. 07. 29., 18:20|Utolsó módosítás:2012. 07. 29., 19:45|

Ezüst érmet szerzett Ungvári Miklós cselgáncsozó

Ungvári Miklós szerint soha nem fogja elfelejteni, hogy mekkora lehetőséget szalasztott el a londoni olimpián, amikor a döntőben kikapott a grúz Lasa Savdatuasvilitől. Az élete legjobb eredményét elérő 66 kilogrammos cselgáncsozó egyelőre nem döntötte el, hogy nekivág-e negyedik olimpiai ciklusának.

"Nem bíztam el magam a döntő előtt, tudtam, hogy ki-ki meccs lesz. Az edzőmmel, Bíró Tamással megbeszéltük, hogy a fiatal grúz valószínűleg vadul be fog kezdeni, ez volt az egyetlen esélye, tudtuk, hogy az utolsó másfél perce el fog fáradni. Sajnos nekem sem volt egyszerű napom, őszintén bevallom, elfáradtam, ennyi volt bennem. Elnézést, ha csalódást okoztam, én sem ezt akartam kihozni a nap végéből" - értékelt a láthatóan nagyon összetört Ungvári a döntő után az [origo]-nak.

Ungvári köszönetet mondott azoknak, akik mögötte álltak az elmúlt hónapokban, miközben testvére régóta húzódó doppingügye és magánéleti gondok keserítették az életét.

"Az elmúlt fél év feszült időszak volt, naponta voltak összezörrenések az edzőmmel, akivel szinte együtt laktunk. Az elmúlt három hónap volt a legkatasztrofálisabb. Meg akarom köszönni az edzőmnek azt a munkát, amit belém rakott több mint két évtized alatt. Megérkeztünk végre egy olimpiai éremhez, amit egyelőre nem tudtam felfogni."

Ungvári húsz év után nyert érmet a magyar férfi cselgáncsnak, akkor Kovács Antal arannyal, Hajtós Bertalan ezüsttel, Csősz Imre és Csák József bronzzal zárt.

A ceglédi születésű, de Tatabányán versenyző dzsúdós nem biztos benne, hogy valaha is felhőtlenül tud majd örülni az ezüstnek. Példának Hajós Bertalant hozta fel:  "Ő a mai napig könnyes szemmel és fájó szívvel mesél a barcelonai döntőről, amelyet vitatott körülmények között vesztett el. Biztos, hogy bennem lesz egy életem át, hogy egy fantasztikusan nagy dolog kapujában álltam, és nem tudtam belépni Kovács Antal, a magyar dzsúdó eddig egyetlen aranyérmese mellé. Olyan vagyok, aki nagyon nehezen felejt el egy-egy kudarcot, és biztos vagyok benne, hogy életem végéig kísérteni fog ez a döntő."

Ungvári még nem döntötte el, hogy nekivág-e egy újabb olimpiai ciklusnak, de viccesen hozzátette, ha edzője nem mond le róla, akkor van esély rá, hogy Riónak is nekifut.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #5 Dátum: 2012. Július 29. - 21:35:21 »

Ha minden napra jut érem, elégedettek leszünk - Borkai Zsolt és Czene Attila örül a rajtnak
MTI|2012. 07. 29., 18:24|Utolsó módosítás:2012. 07. 29., 18:25|

Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke és Czene Attila, az Emberi Erőforrások Minisztériumának sportért felelős államtitkára is elégedett azzal, ahogy a magyar csapat rajtolt a londoni olimpián.

Mindkét sportvezető a lelátón szurkolta végig Ungvári Miklós vasárnapi döntőjét az ExCel központ cselgáncscsarnokában.

"Természetesen nagyon örültünk volna, ha Mikinek sikerül aranyat nyernie, de így is azt mondhatom, csodálatos teljesítmény egy olimpián ezüstérmesnek lenni. Az persze nyilvánvaló, hogy a második helyezett vereséggel fejezi be a szereplését, és emiatt szomorú" - mondta Borkai Zsolt.

"A rajt előtt mindenki bizakodó, és úgy gondolja, hogy oda fog érni az elejére, a dzsúdósok is így érezték, ők már odaértek, remélem, hogy ez lendületet ad a magyar csapatnak."

"Ha minden napra jut egy érem, akkor azt hiszem, elégedettek leszünk, bár az aranyra még várni kell" - fogalmazott Czene Attila arra utalva, hogy szombaton a szintén dzsúdós Csernoviczki Éva bronzérmes lett. "Nagyon jónak tartom, hogy szépen lehet szurkolni, most is kiordítottuk magunkat a lelátón, sajnálom, hogy nem sikerült Mikinek a győzelem. Ma a grúz fiúnak volt szerencséje, de Ungvárinak egyáltalán nincs szégyenkeznivalója."

Ungvári döntője után Borkai Zsolt és Czene Attila azonnal a vívóterem felé vette az irányt, ahol a kardozó Szilágyi Áronnak szurkolnak majd előbb az elődöntőben, majd - reményeik szerint - a fináléban. Ahogy az államtitkár fogalmazott: bízik benne, hogy még vasárnap növekszik azoknak a sportágaknak a száma, amelyek érmet szereznek Londonban.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #6 Dátum: 2012. Július 29. - 23:56:18 »

Szilágyi Áron nyerte az első magyar aranyat Londonban

Szilágyi: Nem én fogom megmenteni a magyar vívást
MTI|2012. 07. 29., 22:00|Utolsó módosítás:2012. 07. 29., 22:02|

A kardozó Szilágyi Áron örül, hogy teljesítményét nagy elődjéhez, az 1948-as, szintén londoni olimpián győztes Gerevich Aladáréhoz hasonlítják, de egyelőre nem tudta feldolgozni, mit jelent olimpiai bajnoknak lenni.[/b]

"Örülök, hogy Gerevich Aladárhoz hasonlítottak, mert fia, Gerevich György volt a nevelőedzőm, és iszonyatosan sokat köszönhetek neki" - nyilatkozott a 22 éves vívó, aki magabiztos versenyzéssel szerezte meg az aranyérmet.

"Úgy érzem, a maximumot kihoztam magamból, folyton a topon kellett lennem, ami nagyon nehéz volt. Ahogy egy kicsit elkalandozott a figyelmem, mint a negyeddöntőben a német vívó ellen, máris feljött az ellenfél. Igyekeztem mindig a következő meccsre koncentrálni, nem figyelni másra. Próbáltam azt mutatni, hogy az égvilágon semmi sem zökkenthet ki, sokat dolgoztunk azon a mesteremmel, hogy ne idegeskedjek azét, mert én vagyok az egyetlen magyar kardozó az olimpián."

Szilágyi Áron hozzátette, még nem fogta fel, mit jelent olimpiai bajnoknak lenni. "Egy órája vagyok olimpiai bajnok, de biztos hetek kellenek hozzá, hogy ezt feldolgozzam. Most csak hihetetlenül felszabadult és boldog vagyok, semmi mást nem akarok, csak megölelni a szeretteimet."

Szilágyi azt mondta, nem érezte tehernek, hogy egyedüli kardozóként jutott ki az olimpiára, amelyről a csapat lemaradt. "Nem én fogom megmenteni a magyar vívást, ez nem ilyen egyszerű, egy fecske nem csinál nyarat. Vannak a vezetésben megfelelő emberek, akik ezen dolgoznak. Az én feladatom, hogy ha Rióban lesz kardcsapatverseny, ott legyünk a csapattal."

Kamuti Jenő, a magyar londoni vívócsapat vezetője úgy vélekedett, az a szellemesség és koncentráltság, ahogy Szilágyi Áron vívott, csak Gerevich Aladáréhoz hasonlítható. Szabó Bence, aki az 1992-es barcelonai olimpián nyert a férfi kardozók versenyében - most a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) sportigazgatója - már a döntő előtt megjósolta Szilágyi Áron diadalát.

"Elképesztő koncentráltsággal vívott egész nap. A tét feldobta, nem bénította meg. Szellemes, jó vívást mutatott be, abszolút megérdemelten lett aranyérmes."

Szabó Bence elárulta, az olimpia előtt azt kívánta Szilágyi Áronnak, ismerje meg azt az érzést, milyen a dobogón állva a magyar himnuszt hallgatni. "Konokul, profi módon készült, egy pillanatig nem volt kétséges a győzelme. Remélem, a siker olyat erőt ad neki a jövőre nézve, hogy a csapatot is győzelemre tudja vezetni."
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 02. - 09:44:37 írta wade51 »

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #7 Dátum: 2012. Július 30. - 23:00:10 »

Himnuszcserét kért a magyar csapat
[origo]|2012. 07. 30., 15:51|Utolsó módosítás:2012. 07. 30., 16:20|

Az olimpiai csapat vezetése lecserélteti a magyar himnusznak azt a sajátos változatát, amelyet vasárnap játszottak Londonban Szilágyi Áron eredményhirdetésén. Ha lesz még aranyunk, már a helyes verziót fogják bejátszani.

A Magyar Olimpiai Bizottság közleménye szerint a küldöttség vezetése haladéktalanul kérte a helyenként nehezen felismerhető mű  lecserélését, amit hétfőn a szervezőbizottság, a LOCOG nemzetközi igazgatója engedélyezett. A LOCOG azt ígérte, azonnal intézkednek, és teljesítik a magyar kérést.

A himnuszokat a londoni filharmonikusokkal (London Philarmonic Orchestra) vették fel még májusban. A zenekar honlapja szerint az Abbey Road stúdióban dolgoztak, a 205 himnuszt hat nap alatt vették fel, 15 ezer részletben. A szervezők szerint ennél a rohamtempónál elképzelhető, hogy hibák is becsúsztak.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #8 Dátum: 2012. Július 30. - 23:26:56 »

Boldogság és keserűség közt lebeg Karakas
[origo]|2012. 07. 30., 17:40|Utolsó módosítás:2012. 07. 30., 19:23|

Fantasztikusnak tartja a sérülten elért ötödik helyet a bronzmeccsét elbukó Karakas Hedvig. Az 57 kilós cselgáncsosban ugyanakkor rossz szájízt hagyott, hogy éppen akkor esett ki, mikor már megcsinálta a nehezét.

Karakas a legjobb 16 között legyőzte a brazil Rafaela Silvát, ahol a fájós combjával küszködve kikapott a román Corina Caprioriutól. A mindössze 22 éves, vb-bronzérmes magyar dzsúdós vigaszágra került, ahol előbb legyőzte Irina Zabludinát, majd a bronzmeccsen kikapott Automne Paviától.

Illés Sándor, Karakas edzője elárulta, mi okozott némi keserűséget a tanítványának: "Ha mindent végignézünk, elégedett vagyok az ötödik hellyel. Elég nehéz sorsolása volt Hedvignek, mert a brazil nagyon kemény ellenfél volt, ám mikor túljutott rajta, megjött az étvágya. Ezért lett kicsit rossz a szájíze, mert a nyolc között bírói döntéssel kikapott a romántól."

A mester a dzsúdós sérüléséről is beszélt: "Karakasnak combizomhúzódása volt, ezt figyelembe véve nagyon szép eredményt ért el. A bronzmeccs taktikája az volt, hogy ki kell húzni az alapidőt, majd a túlórában csinálni egy aranypontot. Mindkét intés jogos volt, amit Hedvig kapott, ezért akkor már váltani kellett a taktikán, de a francia agresszív volt és már nem sikerült fogást találni rajta."

Karakas első olimpiáján így is pontszerzőként zárt, a magyar dzsúdósok eddigi londoni mérlege emellett egy ezüst- (Ungvári Miklós) és egy bronzérem (Csernoviczki Éva).

Karakast természetesen zavarta a sérülése, de nem akarta erre fogni a vereségeit: "Nagy lelki pluszt jelentett, hogy már volt előtte két magyar cselgáncsérem, ami levette a terhet a vállamról és adott egy jókora lökést. A sérülésemet próbáltam kikapcsolni, de a szünetekben fájt a lábam, ami zavaró tényező volt, bár távol álljon tőlem erre fogni a vereséget. Az ötödik hely fantasztikus eredmény."

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #9 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 14:33:29 »

Kéziseinket letámadták a magyar drukkerek
Juha Pál|2012. 08. 01., 13:14|

Két dzsúdós, az ezüstérmes Ungvári Miklós és a bronzérmes Csernoviczki Éva, illetve a férfikézilabda-válogatott is ellátogatott a londoni magyar szurkolói klubba, ahol szupersztárként kezelték őket.

Nagy volt az izgalom kedd este az észak-londoni magyar szurkolói klubban, ahová két olimpiai érmes dzsúdóst és a teljes férfi kézilabda-válogatottat várták a drukkerek.

Mocsai Lajos játékosai igazi szupersztárnak érezhették magukat, az emberek percenként kérdezgették, hogy mikor jönnek már Ilyés Ferencék, amikor pedig megérkezett a busz, a vendéglőből szinte egy emberként futottak ki a szurkolók, hogy élőben láthassák a Dél-Koreát három góllal legyőző olimpiai csapatot.

Egy utazási irodában dolgozó - egyébként amatőr tízpróbázó - igazította útba a válogatottat, amelynek kellett jó húsz perc, míg megtette a busz és a vendéglő közötti húsz métert, a lelkes magyarok ugyanis nem hagyták lépni őket.

A piros-fehér-zöld színekbe öltözött, többségében Angliában élő szurkolók aláírásokra vadásztak, együtt fényképezkedtek az olimpikonokkal, és a további esélyekről kérdezgették a kéziseket. A két legmagasabb játékos, Nagy László és Perez Carlos volt a legnépszerűbb, de az egyik magyar napilap által a legsármosabb magyar férfi olimpikonnak megválasztott Császár Gábor előtt is tömött sorban álltak a közös fotóra vágyó - főképp női - rajongók.

Kézis-dzsúdós barátság Londonban

A helyszínen ott volt az eddigi magyar éremszerzők kétharmada: Csernoviczki Éva bronz-, Ungvári Miklós ezüstérmet nyert a mostani olimpián. A monoton edzésekhez, magányos hétköznapokhoz szokott, roppant szerény cselgáncsozók most aztán fürödhettek a népszerűségben, mögöttük-előttük tolakodtak a drukkerek, aranyat ért egy-egy aláírás a londoni hősöktől, Ungvári azt is megengedte az [origo] tudósítójának, hogy megnézze az ezüstérmét.

A vendéglő előtti terebélyes sátorban vacsorával fogadták a kézicsapatot és a dzsúdósokat, borkóstoló után a meghívottak kaptak egy kis hazait: húsleves után brassóit, majd nutellás palacsintát fogyasztottak.

A vendéglőben nem volt elég a hely, mert sok drukker be sem fért a vacsora utáni esti beszélgetésre, amelyen a tízpróbázó moderátor a dzsúdósokat olimpiai kalandjaikról kérdezte. Ungvári fülig érő szájjal elmondta, hogy most már nem a vereség, hanem a megnyert ezüstérem jut eszébe az olimpiáról.

Csernoviczki elsősorban arról beszélt, hogy milyen a saját apjával dolgozni, és kiemelte, hogy külön tudja választani, mikor tekint edzőként, és mikor családtagként Csernoviczki Csabára.

Mocsai Lajos kézikapitány megköszönte a szurkolóknak a csapat felé áradó szeretetet, és külön kérte az egybegyűlteket, hogy egy esetleges vereség után is álljanak ki a válogatott mellett, mert a biztatásra akkor van a legnagyobb szükségük a játékosoknak.

Az eseményen két volt olimpiai bajnok is megjelent, a bokszoló Kovács István és a dzsúdós Kovács Antal, akiktől legalább annyi autogramot és közös képet kértek a fanatikusok, mint a meghívott londoni olimpikonoktól.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #10 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 23:25:26 »

Időcsapda és rossz fényviszonyok nehezítették pontszerző sportlövőnk dolgát
Dajka Balázs|2012. 08. 01., 19:04|Utolsó módosítás:2012. 08. 01., 19:33|

Csonka Zsófia az alapverseny után a döntőben is a hatodik lett, azaz pontszerző helyen zárt a gyorspisztolyosok olimpiai döntőjében. A szoros állás miatt úgy érezte, a bronznak is volt realitása a döntő előtt, ennek ellenére nem volt szomorú. A sportlövő a verseny előtti sietségben elfelejtette magával vinni az ellenzőjét, így zavarta az erős fény, ennek ellenére így is legjobb olimpiai eredményét érte el.

"Nagyon jó ez a hatodik hely, de ugyanakkor egy picit kevés is, mert eredményben elmaradtam attól, amit vártam, a döntőbeli 200,0 körnél tudok jobbat is. Azért jöttem, hogy döntőbe jussak, és amikor ez teljesült, az volt a célom, hogy pontszerző helyen zárjak, úgyhogy nem lehetek elégedetlen. Volt realitása az éremnek a döntő előtt, mivel a második és a nyolcadik között kis különbség volt, de azzal, hogy felkerülök a dicsőségfalra az olimpiai faluban, már nem mehetek haza csüggedten" - nyilatkozta Csonka Zsófia gyorspisztolyosok döntője után.

A pécsi lövő az alapversenyből 584 körrel a hatodik pozícióban jutott be a fináléba, amelyben összesen húsz lövést adtak le a versenyzők 25 méterről ötös sorozatokban. Csonka egy 51,3 körös sorozattal kezdte a döntőt, amivel egy helyet javított, majd a 50,6 körös második sorozat után már a negyedik helyen állt. Sajnos a harmadik ötösbe egy 8,3 is becsúszott (a 10,9 kör a legjobb), és az ekkor elért 48,4 kör után az utolsó sorozatba ugyan javított (49,7), de 784 körös eredménnyel végül hatodik lett.

Csonka korábban a 16. helyen végzett légpisztolyban Londonban, és bár titkon abban a számban is reménykedett egy igazán jó eredményben, utólag nem bánja, hogy végül az nem lett meg, mert ez több energiát adott a mai nap végigküzdéséhez. A lövészetet elemezve elmondta, a döntőt nem viszi el annyira egy nyolcas lövés, mint az alapversenyt, amelyben akár a továbbjutás is múlhat egy rosszabb kísérleten, míg a döntőben egy magas tízessel lehet kompenzálni. Erre nála is volt példa, a már emlegetett 8,3 után az utolsó sorozatban egy 10,9-et is sikerült lőnie, ami felfelé húzta az eredményét.

Csonka bevallotta, enyhén szólva sem voltak ideálisak a fényviszonyok a döntő alatt, nagyon erős volt szemből a fény. Ráadásul egy szabály miatt ezen nem is tudott változtatni, az előírás ugyanis úgy szól, hogy csak az a felszerelés lehet a versenyzőnél, amit elsőre behoz, utólag nem lehet kimenni semmiért. "Siettem, időcsapdába kerültem, és elkerülte a figyelmem, hogy nem tettem el az ellenzőm. Nem valószínű, hogy első lettem volna, ha kimehetek érte, de biztosan sokat számított volna."

A verseny alatt szándékosan nem figyelte az eredményeket, bár hallotta, amikor a hangosbemondó bemondta, de nem olyan jó fejszámoló, hogy tudatosult volna benne, ki hogy áll. A versenyzők a mellettük lévő monitoron is követhetik az állást, de ő most azon volt, hogy mindent kikapcsoljon. Csonka szerint az évek folyamán automatizmussá vált, hogy ha egy lövés lement, az egyből törlődik az emberben, és máris a következőre figyel, és bár pontosan nem tudja, általában érzi, mennyire lőtt jót vagy rosszat.

A mostani hatodik hely az eddigi legjobb olimpiai szereplése, ám szerinte Magyarországon az emberek inkább az aranyérmekre koncentrálnak. "Akár hátrányt is jelenthetne, ha azzal foglalkoznék, ki az, akit csak az arany érdekel. Inkább azokkal foglalkozom, akik az eredménytől függetlenül végigszurkolták velem ezt a pár napot, és minden gondolatuk körülöttem forgott. Ez az igazi kegyelem, és örülök, hogy részem lehetett benne."

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #11 Dátum: 2012. Augusztus 02. - 00:17:59 »

Gyurta Dániel világcsúccsal lett olimpiai bajnok

Gyurta Dániel: Csattanós választ adtam azoknak, akik nem hittek bennem
[origo]|2012. 08. 01., 22:22|Utolsó módosítás:2012. 08. 01., 22:24|

A világcsúccsal olimpiai bajnok Gyurta Dániel üzent azoknak, aki évekkel ezelőtt kritizálták őt, és megemlékezett Széchy Tamásról, aki először megjósolta, hogy egyszer még olimpiát nyer.  A felkészülés közben előfordult, hogy elbizonytalanodott, és már tizennégy éve várt erre a két percre.

"Csattanós választ adtam azoknak, akik nem hittek bennem" - mondta a döntő után Gyurta Dániel, utalva az athéni olimpiai utáni két évre, amikor az ezüstérem megnyerése után visszaesett a teljesítménye, és nem hozta a várt eredményeket. "Amit akkor csináltak velem, egy tizenéves gyerekkel, az nem volt szép dolog" - tette hozzá most, nem sokkal a diadal után az újdonsült bajnok, majd rátért a versenyre elemzésére.

"Érzékeltem, hogy a két japán próbál elhúzni az elején, és az is érezhető volt, hogy a két britet nagyon tolja a közönség. Egy pillanatra sem hittem el, hogy megvan a győzelem, tudtam, ha elhinném, akkor elveszíteném a döntőt. Az utolsó húsz-harminc méter nagyon fájt, de  a szeretteimre gondoltam, ez erőt adott a hajrája."

"Nagyon nehéz volt az utolsó tíz méter, nagyon jöttek rám. A családomra és édesanyámra gondoltam, ami plusz erőt adott, szerintem ezért sikerült nyernem" - Nyilatkozta a futam után

Gyurta a felkészülési időszakban mindig nagyon nyugodtak és magabiztosnak tűnt, amikor a nyilvánosság elé lépett, pedig mint most kérdésünkre elmondta, neki is voltak nehézségei. "Voltak pillanatok, amikor elbizonytalanodtam, vagy rossz hangulatba kerültem, de az igazán nagy sportoló  nem akkor kemény, amikor minden flottul megy, hanem amikor  ki kell húznia magát a gödörből. Nagyon sokat jelentett, hogy a közösségi oldalakon a barátok és ismerősök folyamatosan bíztattak, és biztosítottak a szeretetükről. Nem mint egy világbajnok álltam a rajtkőre, hanem mint egy 15 millió magyar által támogatott úszó."

Az újdonsült bajnok megemlékezett Széchy Tamásról is, akit szerinte kezdenek elfelejteni, pedig őt is a legendás edző fedezte fel, ő mondta róla először, hogy egyszer még olimpiai bajnok lesz belőle. Amikor megkérdeztük, hogy miatta mutatott-e fel az ég felé az eredményhirdetés alatt, Gyurta azt kérte, ez hadd maradjon az ő titka. Nem feledkezett meg az 1996-ban olimpiai mellúszó aranyat nyert Rózsa Norbertről sem, aki a példaképe volt, és sokat segített neki, akárcsak Czene Attila vagy a volt öttusázó Balogh Gábor.

Gyurtát a pekingi olimpia óta nem győzték le 200 méteren, amire nagyon büszke, mert mint az [origo]-nak mondta, nem sok úszó tud felmutatni ilyen sorozatot.
Kérdésünkre hozzátette, nem négy, hanem tizennégy éve várt erre a két percre, amikor megnyerte az olimpiai döntőt.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 02. - 09:45:38 írta wade51 »

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #12 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 08:54:44 »

Már a döntő előtt sírt volna Bognár
MTI | 2012. augusztus 2., csütörtök 18:36

A magyar koronglövő 182 koronggal a hatodik helyet szerezte meg a férfi dupla trap döntőjében.

Fotó: Illyés Tibor

Bognár Richárd sportlövő a férfi dupla trapban 182 korongos teljesítménnyel végzett a pontszerző hatodik helyen. A számot az alap után is vezető, hazai Peter Wilson nyerte meg 188 korongos teljesítménnyel.

45 esztendős mosonmagyaróvári koronglövő, aki a magyar küldöttség legidősebb tagja, az alapversenyben 137 találatot ért el,  ezzel a hatodik helyen került be a döntőbe.

Bognár rögtön egy tévesztéssel kezdte az ötvenkorongos döntőt, a folytatásban aztán javított, de az első ötös sorozat után ezzel együtt maradt a hatodik helyen. A hetedik kísérletnél egy újabb Bognár-hiba következett, és mivel az ellenfelek  biztos kézzel gyűjtögették a pontokat, a dobogó egyre távolabbinak tűnt.

A gyengélkedő orosznak köszönhetően a döntő felénél Bognár feljött az ötödik helyre. A hajrához érkezve egy korongra került az éremtől a rendkívül szorossá váló küzdelemben. Tíz lövéssel a vége előtt Wilson fölényesen vezetett, a többi öt lövő pedig egy korongon belül volt. Bognár azonban ekkor újra hibázott, ráadásul kétszer is, és ezzel elúszott a dobogó.

„Ha előzetesen valaki azt mondja, hogy döntőbe jutok, aláírtam volna, hiszen ez volt a célom. Az alapverseny után nem is tudtam, hol állok, a pszichológusunk mondta, hogy bent vagyok a döntőben, erre én mondtam, hogy az kizárt dolog! Őszintén szólva akkor örömömben inkább elvonultam volna sírni, minthogy menjek a döntőre, hiszen számomra ez óriási dolog" - mondta Bognár döntő után.

Azzal kapcsolatban, hogy csupán hat éve kezdett komolyabban foglalkozni a dupla trappal, és most olimpiai döntőben szerepelhetett, a magyar lövő azt mondta: az ő példája is mutatja, hogy lehet Magyarországon sportot csinálni és eredményeket elérni, ha az ember igazán akarja.

„Persze másrészről kell hozzá egy csomó pénz és idő is, én például 95 százalékban magam finanszírozom a felkészülésemet" - tette hozzá.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #13 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 09:08:00 »

Őrült fájdalma volt, de érmet akart
Ághassi Attila (London) | 2012. augusztus 3., péntek 00:22

Hősies dzsúdóval ötödik lett Joó Abigél

Joó Abigél nagy fájdalmakkal küzködve, hősisen küzdött és az ötödik helyet szerezte meg Forrás: MTI/Kollányi Péter

Joó Abigél a szakemberek szerint döntőben versenyezhetett volna, de megsérült, így is bronzmeccsen lett ötödik. Tíz évente egyszer van ilyen pech, mondta a dzsúdósok orvosa.

A 78 kilós Joó Abigél, aki már juniorként Európa-bajnok lett, élete legnagyobb sikere előtt állt. Az első könnyed ipponja után a világbajnok Kayla Harissont is eldobta, vazaarit kapott érte. Utána sérült meg, egy szerencsétlen mozdulatnál visszafeszült majd kiugrott a térde.
Az amerikai utána legyőzte, és nemcsak őt, mindenki mást is, olimpiai bajnok lett. A helyszínen tartózkodó szakemberek szerint Joónak is nagy esélye lett volna a döntőre, mert nagyon jó állapotban volt fizikailag és mentálisan is. Ilyen pech tízévente van.

„A külső gyűrűporc leszakadt, a köznyelvben ez a porcleválás. Kapott fájdalomcsillapítót, és Tóth István masszőrrel adtunk neki egy olyan ragasztott rögzítő kötést, amivel elértük, nehogy újra beakadjon. Ettől azért még ez egy nagyon fájdalmas sérülés, gondolom őrült fájdalmai lehettek. Ha ez a porcdarab elmozdult a helyéről, akadállyá vált a térdében, ami erősen szúrta. Mondanom sem kell, kicsivel nagyobb fájdalmat okoz, mint a kavics a cipőben” - mondta el a dzsúdósok orvosa, Hidas Péter.

„Abszolút hősies, helytállt, ilyet én még nem is láttam – bár azt mondják, hogy Kovács Antalnak is volt egyszer ilyenje -, amióta a válogatott keretnél vagyok, elképesztő volt az akarata, mindenáron nyerni akart” - tette hozzá a szakember.

A vasárnap 22 éves versenyző holnap délelőtt megy MRI-re, délutánra lesz biztos diagnózis, addig az olimpiai faluban kezelgeti Hidas, aki az európai dzsúdószövetség orvosi bizottságának is a tagja.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #14 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 09:26:41 »

Cseh László remek hajrával bronzérmes 200 m vegyesen

Cseh nagy gyomorszájast adott magának
[origo]|2012. 08. 02., 22:35|Utolsó módosítás:2012. 08. 03., 7:51|

Nem hagyja abba Cseh László, a riói olimpián, 31 évesen kettőzött erővel küzd majd az aranyért. A 200 vegyesen csütörtökön bronzérmet szerzett magyar úszó szerint 400 vegyesen butaságot csinált a londoni olimpián.

Michael Phelps és Ryan Lochte mögött 1:56.22 perccel a harmadik helyen csapott célba 200 vegyesen. A szám pekingi ezüstérmese háton és mellen leszakadt kicsit, majd gyorson egy testhossznyi hátrányból lehajrázta a brazil Pereirát.[/b]

"Nem volt rossz úszás, de az első százam borzasztó lassú volt, nem is értem. Ennél erősebben akartam kezdeni, úgy látszik, most ennyi volt bennem, de legbelül azt érzem, ennél sokkal több van bennem, sokkal többre vagyok hivatott, és sokkal több munkát elvégeztünk. Sajnos látni kell, hogy a négyszáz vegyes után nagyon nagy gyomorszájást adtam magamnak, onnan nehéz volt felállnom, az nagy törés volt számomra. Ahhoz képest nem volt ez olyan rossz" - értékelte a 200 vegyes döntőjét Cseh László.

Az ötödik olimpiai érmét nyerő Cseh azt mondta, az olimpia nyitónapján elszenvedett kudarc után benne volt a kétely, hogy menni fog-e, bírni fogja-e az úszást, és hogy jó úszó-e egyáltalán. A mostani bronz ellenére van benne hiányérzet, mivel mindenképpen aranyat szeretett volna nyerni, de ez az eredmény motiválja abban, hogy négy év múlva Rióban is ott legyen, és az eddig ezüst- és bronzérmeit aranyra váltsa.

"Ez már akkor eldőlt, amikor beértem a célba. Maholnap 27 éves leszek, de nem érzem magam öregnek, és Rióban szeretném megmutatni, hogy 30 és fél évesen is lehet 200 vagy 400 vegyest úszni. Eszem ágában sincs megfutamodni, feladni, azt érzem, hogy menni kell tovább, csinálni kell. Motiváltnak érzem magam, és a padlóról kell tudni felállni".

Nem véletlen, hogy a vagy ott szerepelt Cseh mondatában a 200 és a 400 vegyes között, mert bár Londonban és a sanghaji vébén is ezen a távon szerzett bronzérmet, a hosszabbik távot közel érzi a szívéhez, annak ellenére, hogy az fájni tud a végén, és úgy érzi, ha arra nem készülne, akkor kétszázon sem tudna jól úszni. "Tudom, hogy ezek most nagy szavak, hogy négy év múlva mi lesz, de úgy érzem, ki fogok tartani, és a következő évre is kettőzött erővel felkészülök, hogy megmutassam, nem csak ennyi van bennem."

A döntőre visszatérve Laci elmondta, nagyon félt a melltől és a gyorstól, de végül ezekkel nem volt baj, a kezdést viszont elrontotta. Azt is hozzátette, nem ezzel a taktikával szeretett volna úszni, de tudta, hogy a gyorson nagyon kell majd menni, igaz, nem a brazil Thiago Pereirával, hanem a két amerikaival, Ryan Lochteval és Michael Phelpsszel szeretett volna meccselni.

Cseh azt mondta, nem írta volna alá az olimpia előtt a bronzérmet, mivel teljesen komolyan gondolta, hogy aranyat akar nyerni Londonban. "Most is tartom azt, ha a 400 vegyes nem alakul olyan rosszul, ahogy alakítottam a dolgokat, akkor lehet, ez egy sokkal jobb olimpia lett volna. Nem eltaktikázásnak mondanám a 400 vegyest, hanem az én butaságomnak, a fejemben volt, hogy tudtam, délután szeretnék jó időt menni, és arra próbáltam az energiám spórolni, de nem gondoltam volna, hogy ilyen lassú iramot megyünk. Nem volt rám jellemző, hogy az előfutamban nagyon erőt fitogtatnék, és óriási nagy butaságot követtem el a gyorson, ha picivel erősebben úszom, ugyanúgy kipihenhettem volna magam délután. A lelkem mélyén kockáztattam, pihenten szerettem volna indulni 400 vegyesen, és ennek lettem az áldozata. Ebből 26 éves fejjel is sokat tanultam, soha többet nem követek el ilyen hibát, inkább reggel kiúszom magam, mint hogy kiessek."

A 400 vegyest a 200 pillangó követte, amely szintén nem volt az igazi, amit az önbizalomhiányra vezetett vissza, és arra, hogy nem találta el a ritmust, ami nélkül nem lehet jól úszni ebben a számban. Cseh Pekingben ezüstérmet szerzett ebben a számban, de azóta normál medencében nem, csak rövid pályán ment neki a 200 pillangó, úgyhogy ki kell találnia, érdemes-e erőltetnie.

Az önbizalomhiányból úgy sikerült kijönnie, hogy ki kellett beszélnie magából a kételyeket, és úgy kellett beugrania a medencébe, hogy egy jó időt ússzon 200 vegyesen, mert az adja vissza az önbizalmát, ha jól megy az úszás. "Jól megy az úszás, ezzel nincsen gond, a felkészüléssel sem vot semmi gond, egyszerűen a kezdés miatt egy törés lett a lelkemben."

Ez a bronz azért is ért sokat, mert így nem szakadt meg Cseh páratlan sorozata, 2003 óta ugyanis minden világversenyről éremmel tért haza. "Keményen megküzdöttem mindenért, amit elértem, nem az volt, hogy nem volt ellenfelem, és úgy szereztem érmeket. Ne legyünk elégedetlenek, de az aranyra vágyom, ezért fogok hamarosan újra elkezdeni edzeni, hogy teljesüljön az álom. Addig nem adom fel, amíg azt érzem, hogy tudok menni tovább. Ha azt mondanám, hogy elég volt, az nem én volnék, óriási űr lenne bennem, és egész életemben bánnám, hogy most feladtam. Hogy most melyik érzés az erősebb bennem? Van bennem egy kis boldogság, hogy sikerült érmet szereznem, de örök elégedetlen vagyok, úgyhogy kicsit mínuszba fordul a mutató".

Még egy feladat vár Csehre, aki a 4x100-as vegyesváltóban mindenképp úszik, de az még nem dőlt el, hogy háton vagy pillangóban indul. Mindenesetre azt mondta, senkit sem akar kitenni a váltóból, az edzőknek kell eldönteni, hogy melyik szerep fekszik neki.