* Ls Hírek

Kedves felhasználók!

Az oldal elérési címe meg váltózott : https://lspeed.info

Egy új funkció került fel a fórumra jelenleg még tesztelés alatt!

Törölt linkek gomb!Tovább A Témához

Szerző Téma: A Magyar Csapat  (Megtekintve 8156 alkalommal)

Leírás:

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • Megköszönte: 574 Alkalommal
  • A kezdetektől!
Re:A Magyar Csapat
« Válasz #15 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 14:51:20 »

Kis Gergő legjobb európaiként a hatodik 400 m gyorson
Dajka Balázs|2012. 07. 28., 22:37|Utolsó módosítás:2012. 07. 28., 23:25|

Kis Gergő lett az első pontszerző magyar úszó, az ajkai versenyző legjobb európaiként (3:47.03-as idővel) hatodik helyen zárt a 400 méteres gyorsúszás döntőjében. "Az az igazság, elfáradtam, a reggeli úszás jobban esett. Ez egy tanuló négyszáz volt, még csak 14 hónapja vagyok gyorsúszó, és a 400 rövid távnak számít nekem, úgyhogy itt olimpiai hatodiknak lenni nagyon nagy élmény" - mondta egyszuszra Kis a futam után.

Kisnek ez a harmadik olimpiája, és a saját maga, illetve a közvélemény által támasztott elvárás fokozatosan lett egyre nagyobb: Athén előtt még azt gondolta, de jó lenne, ha kijutna az olimpiára, ez sikerült neki. Peking előtt már úgy volt vele, egy döntőt el lehet csípni, és ez is teljesült, hiszen 400 vegyesen hatodikként zárt, most viszont már elvárják tőle, hogy ott legyen a fináléban.

"Egy dolgot el akartam kerülni, azt, hogy utolsóként végezzek. Ez sikerült, és azért lehet örülni a hatodik helynek, mert így az én nevemet is felolvassák majd a pontszerzők között. Minden sportoló elképzeli magában, milyen lehet a dobogón állni, az érmekkel fotózkodni, de előzetesen is éreztem, hogy nincs esélyem az első három közé odaférni. Azt viszont tudtam, hogy a negyedik-nyolcadik helyért óriási tülekedés lesz, amiből nem jöttem ki rosszul. Nekem már van egy pontom" - mondta büszkén Kis, aki 1500 gyorson indul még az olimpián, és ott komoly éremeséllyel száll medencébe.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #16 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 23:51:33 »

Kapás Boglárka országos csúccsal hatodik lett 800 gyorson

Kapás: Nem szabadulnak ilyen könnyen tőlem
Juha Pál|2012. 08. 03., 22:42|Utolsó módosítás:2012. 08. 03., 23:25|

Kapás Boglárka 8:23.89 perces országos csúccsal hatodik lett 800 gyorson az olimpián. Nem elégedetlen az eredménnyel, de reméli, hogy négy év múlva, Rióban még jobb helyen tud majd végezni.

A debreceni Eb-n aranyérmet nyert úszónő soha nem versenyzett még ennyi szurkoló előtt: "Nem lehet szavakba önteni, hogy milyen az, amikor kilép az ember ennyi drukker elé. Megjavítottam a saját országos csúcsomat, összességében elégedett vagyok, talán egy picivel jobbra számítottam" - nyilatkozta az [origo]-nak a 19 éves Kapás Boglárka, aki nem volt mindennel elégedett.

"A tavalyi vébén ötödik voltam, azt a helyezést szerettem volna megtartani, de nagyon erős volt a mezőny. Új emberek is jöttek, a fiatal amerikai lány, Katie Ledecky nem volt a tavalyi világbajnokságon, és most hatalmas időt úszott" - fogalmazott az úszónő, aki négy éve a magyar csapat legfiatalabb tagja volt.

Tudta, hogy erősen fog kezdeni a mezőny, de az meglepte, hogy rögtön az elején gyilkos tempót diktáltak a riválisok.

"Gondoltam, hogy mögöttük leszek, de próbáltam tartani a lépést. Azt hittem, kicsit közelebb tudok kerülni hozzájuk, de nem vagyok csalódott. Az első négyszázon nem úsztam ki magam, de ez állandó taktika, hogy nem kezdek erősen. A táv második felében próbáltam beindulni, és sikerült is valamennyire."

Úgy érzi, nem adott ki magából mindent: "Nem úsztam ki magam teljesen, mintha még lenne bennem, de mégiscsak megjavítottam a legjobb időmet."

A riói olimpián szeretne előrébb lépni, de tisztában van azzal, hogy addig még sokat fog változni a mezőny: "Velem viszont mindenképp számolni kell, nem tudnak ilyen könnyen megszabadulni tőlem."

Az aranyérmes Ledecky kis híján megdöntötte a világrekordot. "Azon nem lepődtem meg, hogy majdnem világcsúcs született, de azon igen, hogy az amerikai ilyen jól úszott, én inkább Rebecca Adlingtontól vártam volna esetleg rekordot."

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #17 Dátum: 2012. Augusztus 04. - 12:40:56 »

Gyurta könnyekig meghatotta Norvégiát
[origo]|2012. 08. 04., 7:49|Utolsó módosítás:2012. 08. 04., 10:04|

Több norvég lap is címlapon hozta Gyurta Dániel gesztusát, hogy másolatot készít a 200 mellen szerzett aranyérméről, és elküldi az áprilisban elhunyt Alexanser Dale Oen családjának.

"Biztos vagyok abban, hogy Alex nyert volna az olimpián 100 méter mellen. Ezért az iránta és a családja iránti tiszteletből lemásoltatom az aranyérmemet, és elküldöm nekik. Ez a legkevesebb, amivel tiszteleghetek előtte" - idézi az Rb.no Gyurtát.

A 23 éves magyar 200 mellen világcsúccsal nyert aranyat Londonban, majd a dobogón az ég felé mutatott. Bár azt mondta, hadd maradjon az ő titka, kire gondolt, Norvégiában úgy vélik, barátja, Dale Oen járt a fejében. Gyurta az olimpia előtt az [origo]-nak adott nyilatkozatában beszélt a sportágon belüli barátságokról.

A százas mellúszás norvég világbajnoka áprilisban, a válogatott arizonai edzőtáborában halt meg, társai holtan találták a zuhanyzóban. A 26 éves úszóval szívroham végzett.

Forrás: AFP/ Martin Bureau

A VG című lapban a Norvég Úszószövetség elnöke, Per Rune Eknes és főtitkára, Björn Soleng is megköszönte Gyurta felajánlását. "Ez csodálatos, nagyra becsüljük ezt a sportemberi gesztust" - igézte a VG az elnököt.

Az Index egy Oslóban élő magyarról cikkezett, akinek folyamatosan telefonálnak, hogy Gyurtához gratuláljanak "Némelyik még el is sírta magát, hihetetlen" - írja a lap.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #18 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 10:22:07 »

Új országos csúccsal 5. a 4x100-as vegyesváltónk

Cseh László: Nem kell engem temetni
[origo]|2012. 08. 04., 22:56|Utolsó módosítás:2012. 08. 04., 22:58|

Csodálatos eredménynek tartja ötödik helyét a Cseh László, Gyurta Dániel, Pulai Bence, Kozma Dominik összeállítású magyar négyes, amely országos csúcsot a 4x100 méteres vegyesváltó döntőjében. Cseh száz háton is országot rekordot úszott, ami jó visszaigazolás neki arra, hogy nem a felkészülésével volt gond.

"Nem gondoltam, hogy pontszerző helyen végezhetünk, már a döntőbe jutásnak is nagy örültem. Csoda ez az ötödik hely, négy éve múlva már az éremre megyünk" - jelentette ki Pulai Bence.

"Nagyon elfáradtam, de ez is volt a cél" - tette hozzá Gyurta Dániel. "A hatodik hely volt a realitás, már csak ezért is nagy dolog, hogy még előrébb is tudtunk lépni. Laci országos csúcsa és váltónk újabb magyar rekordja magáért beszél. Kihoztuk magunkból mindazt, amit csak lehetett.""

A magyar csapat a pénteken felállított, 3:34.44 perces rekordját döntötte meg, a staféta első embereként úszó Cseh László pedig a 100 hát országos csúcsát adta át a múltnak 53.40 másodperccel. A korábbit ugyanő úszta pénteken, akkor 53.78-cal indította Gyurtát.

"Így szerettem volna úszni, éreztem is, hogy benne van a jó eredmény" - lelkendezett Cseh, aki - ha az elődöntőbeli eredményét nem számítjuk - négy tizedet javított azon az időn, amit még szuperdresszben ért el száz háton. "Most megmutattam, hogy nem vagyok rossz formában, és nem kell engem temetni, mert van még bennem tartalék."

Cseh megjegyezte, hogy a legjobb eredménye vegyesváltóban eddig a hetedik hely volt. "Eddig öröm volt, ha egyáltalán bekerültünk egy világversenyes döntőbe, most meg az olimpián lettünk ötödikek, hihetetlenül nagy dolog ez, hatalmas eredmény. Szívünket-lelkünket beleadtuk, és még a dobogó se volt olyan nagyon messze tőlünk. Jó visszaigazolás ez nekem arra, hogy nem a felkészülésemmel volt gond" - utalt az első a 400 vegyesen és a 200 pillangón mutatott gyengébb formájára Cseh.

"Háromtól nyolcig játszottunk a számokkal délután, amikor a lehetséges helyezésünkről beszélgettünk. Persze a bronz irreális volt, de az utolsó hely se tetszett volna, ez az ötödik szerintem nagyon szép teljesítmény, nagyon jók voltunk" - összegzett Kozma Dominik. "A magam részéről a második ötvenen kipróbáltam egy új technikát, de nem igazán jött be, nem lettem gyorsabb tőle, sőt tulajdonképpen meghaltam benne."

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #19 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 19:31:48 »

A magyar torna 15., a lólengés 4. olimpiai bajnoka: Berki Krisztián

Forrás: Getty Images/Ronald Martinez

Berki: A bevonulásnál a sírás kerülgetett
MTI|2012. 08. 05., 18:13|Utolsó módosítás:2012. 08. 05., 18:36|

A legjobb pillanatban alakult minden megfelelően a győzelméhez Berki Krisztiánnak. Egyelőre nem tudja felfogni, hogy olimpiai bajnok, és nagyon jól esett neki, hogy ennyi magyar volt a csarnokban.

"Egyelőre még nem tudom felfogni mindazt, ami történt" - nyilatkozta Berki Krisztián a győzelmét követően. "A bevonulásnál a sírás kerülgetett, nagyon jól esett, hogy ennyi magyar volt a csarnokban. A gyakorlatomban most nem tudok és nem is akarok hibákat keresni, megcsináltuk, amiért jöttünk, és ez a legfontosabb" - jelentette ki.

"Azt hiszem, épp a legjobb pillanatban alakult minden megfelelően a győzelemhez. Nagyon boldog vagyok. Azt kell mondanom, hogy amit a két angol fiú csinált, az előtt le a kalappal, őket biztosan jobban nyomta a tét, hiszen hazai közönség előtt szerepeltek az olimpiai döntőben" - mondta a két, dobogón végzett britről.

"Nagyon örülök annak, hogy most már nem én vagyok az utolsó magyar olimpiai bajnok lólengésben" - mondta Borkai Zsolt, a MOB elnöke, a szer 1988-as olimpiai bajnoka. "Krisztián gyönyörű gyakorlatot adott elő, egyszerűen más nem kaphatta az aranyat, csak ő. És ami szintén fontos: el tudta viselni a ránehezedő terhet. Ettől győztesek a győztesek!" - tette hozzá Borkai.

Berki Krisztián megöleli a finálé másik magyar szereplőjét, a nyolcadik helyezett Hidvégi Videt Forrás: MTI/Kovács Tamás

"Vívás, úszás, torna: hagyományos magyar sikersportágak, mindháromban van most már aranyérem" - értékelt Czene Attila, sportügyekért felelős államtitkár. "Krisztián mindenkit lenyűgözött a gyakorlatával, a brit szurkolók is érezték, hogy fantasztikus, amit most bemutatott. Remélem, este az atlétikával folytatódik a sor" - tekintett előre Pars Krisztián kalapácsvetés-döntőjére.

"Fantasztikus volt! Ilyen kiélezett versenyben tudta a legjobbját adni" - összegzett Molnár Zoltán, MOB-főtikár, londoni csapatvezető. "És most már nemcsak vb-ken és Eb-ken mutathatta meg, hogy a legjobb a lovon, hanem olimpián is. Attól igazi bajnok, hogy ilyen légkörben, ilyen ellenfelekkel szemben is legyőzhetetlen volt."

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #20 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 08:59:39 »

Pars Krisztián magabiztosan nyerte az 5. kalapácsvető-aranyat

Forrás: MTI/Kollányi Péter

Pars: Szétestem, de tetszett a 100 méter
Juha Pál|2012. 08. 06., 1:13|Utolsó módosítás:2012. 08. 06., 3:31|

Pars Krisztián több mint egyméteres fölénnyel, magabiztosan nyerte meg a londoni olimpián a kalapácsvetést. A szombathelyi atléta úgy érzi, képes lett volna nagyobbat is dobni 80,59 méternél, de nem kényszerítették rá erre a riválisai.

"Fantasztikus dolog, hogy olimpiai bajnok lettem, nagyon örülök az aranyéremnek" - nyilatkozta a döntő után a 30 éves Pars Krisztián. "Sajnálom, hogy ezt az edzőm, Németh Pali bácsi nem érhette meg, akinek rengeteg munkája van ebben az eredményben. A fia, Zsolti három éve vette át a csoportot, és hozzáadta azt a pluszt, amivel sikerült bejutnunk a döntőbe, és fel tudtunk állni a dobogóra. Ez szuper."

Pars szerint hamar kiderült, hogy legnagyobb riválisai, a későbbi bronzérmes Murofusi Kodzsi, illetve az ezüstöt megszerző Primoz Kozmus ma nem fog 81 métert dobni. "Ez visszafogott a versenyzésben, harmadikra mégis sikerült a 80 métert túldobnom. A második dobásomról inkább ne is beszéljünk, mert ami előtte történt, az sajnos benne van a sportban" - mondta az Eb-aranyérmes atléta, akinek 20 percig várnia kellett, amíg a rendezőknek sikerült eltávolítaniuk Kozmus hálóba akadt kalapácsát. "A második dobás előtt már fel voltam pörögve a rajtra, aztán visszaültem, szétesett a mozgásom, de a száz méter döntője nagyon jó volt" - nevetett az olimpiai aranyérmes.

Szeretett volna egy igazán nagy eredménnyel nyerni. "Próbáltam magam felpörgetni, hogy 82 méter felett dobjak, de az olimpiai döntő mindig más, ahol van egy nyomasztó teher, amit az ember próbál félrerakni, de ez nagyon nehéz."

Állítja: ha a riválisai 81 méter körül dobnak, akkor ő is úgy állt volna a dobókörben, hogy még jobb eredményt érjen el. "A 80,59 méteres kísérletemet mindenképpen próbáltam túldobni, ez nem sikerült, de azt hiszem, olimpiai bajnokként nem kell magyarázkodnom, hogy hány métert dobtam."

Pars egyik legnagyobb ellenfele, a fehérorosz Ivan Tyihon nem indult az olimpián, a Pekingben honfitársával, Vagyim Gyevjatovszkijjal doppingügybe keveredő dobóatléta neve eltűnt a rajtlistáról még a selejtező előtt. "Nem tudom pontosan a hátteret, hogy miért nem indulhatott Tyihon. Idén csak otthon versenyzett, külföldön nem, és most sem tudtam vele megmérkőzni, de azt kellett legyőzni, aki itt volt az olimpiai döntőben, és ez sikerült. Az, hogy most olimpiai bajnok lettem, elégtétel azért, hogy a fehéroroszok kizárása után nem kaptam meg a pekingi ezüstérmet, ismét kiderült, hogy az élet visszaadja, amit korábban elvett" - nyilatkozta Pars, aki az ötödik magyar kalapácsvető-aranyat nyerte, és megköszönte a szurkolást az egész országnak.

férfi kalapácsvetés, olimpiai bajnok:
Pars Krisztián 80,59 m

2. Primoz Kozmus (Szlovénia) 79,36
3. Murofusi Kodzsi (Japán) 78,71

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #21 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 13:38:53 »

"Azt hiszem, hogy Csonti a szívével nyerte meg ezt a bronzérmet"

Forrás: MTI/Illyés Tibor

Módos Péter nyerte az első birkózóérmet

[origo]|2012. 08. 05., 19:56|Utolsó módosítás:2012. 08. 05., 21:53|

Módos Péter szerezte a magyar küldöttség hetedik érmét, miután a kötöttfogású birkózók 55 kilós súlycsoportjában három menetben legyőzte dán ellenfelét a bronzmeccsen. Az elveszített negyeddöntő után kicsit maga alá került, de sikerült felrázni, és a végén csak úgy szórta a szaltókat.

Módos győzelemmel kezdett, majd a világ egyik legjobbjától kikapott, így a vigaszágra került. Ott megnyerte az első meccsét., a bronzcsatában pedig hatalmast küzdve, döntő menetben verte meg dán ellenfelét.

A bronzéremért a dán Haakan Erik Nyblom következett. Egy emelésért - a videobíró közreműködésével - kapott két pontot, így az első menetet ezzel sikerült behúznia. A másodikban Módost megintették, majd még egy pontot kapott az ellenfele, így 3-0-ra megnyerte a menetet.

A harmadikban másfél perc után golyóhúzással döntötték el, hogy ki lesz a kedvezményezett, Módos lett az, ő indíthatott akciót, és sikerült is neki megemelnie és megforgatnia a dánt, ezzel megnyerte a meccset, és a bronzérmet. Nem maradhatott el tornamutatvány sem, Módos dupla hátra szaltóval ünnepelt.

"Sokan mondják, hogy egy ötszörös világbajnoktól ki lehet kapni, de én úgy vagyok vele, hogy nem Módos Péternek. Kicsit bántott, hogy a negyeddöntőben alulmaradtam, de elismerem, hogy most még jobb volt az iráni. Remélem, Rióban vissza tudok neki vágni" - mondta az MTI-nek Módos Péter.

"Kicsit magam alatt voltam, amikor kikaptam, de hál'istennek olyan emberek vesznek körül, akik fel tudtak rázni. Az edzőimtől, a vezetőségtől, a barátnőmtől, a családomtól és egész Magyarországtól, Szigetvártól, Majoros Pistitől (a 2004-es athéni játékok 55 kg-os bajnokától), akivel beszéltem is a meccs után, rengeteg pozitív energiát kaptam a nap folyamán, csodálatos volt. Ettől a dántól kikaptam 2009-ben, úgyhogy ez egy kicsit revánsmérkőzés is volt. Nagyon boldog vagyok a bronzéremmel, bízom benne, hogy legközelebb, Rióban fényesebb is lesz."

"Azt hiszem, hogy Csonti a szívével nyerte meg ezt a bronzérmet" - értékelt Struhács György. "A vigaszág előtt kicsit helyre kellett rázni, de nem volt nehéz dolgunk. Elmondtuk, hogy mikre gondoljon, mi adjon neki erőt: a sok elvégzett munka, az edzések, a családja. Tudtuk, hogy a dán ellen állásból nem nagyon lesz akció, hiszen jóval alacsonyabb az ellenfél, és Peti jól megoldotta a feladatot. Kicsit felemásra sikerült ez a nap, hiszen Bácsi Petitől többet vártunk, most már tudjuk, hogy sajnos hátsó keresztszalag-szakadása és porcleválása van. Az érem azonban jó kezdés."

Módos a magyar birkózás történetének 18. olimpiai bronzérmét szerezte meg, egyben ő a hetedik magyar dobogós a londoni játékokon.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #22 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 18:45:33 »

Sidi Péter 6. lett hasonlóra pótolt felszereléssel

Fotó: Tuba Zoltán [origo]

Ellopták Sidi felszerelését a versenye előtt
Juha Pál|2012. 08. 06., 16:18|Utolsó módosítás:2012. 08. 06., 18:33|

Egy nappal a versenye előtt ellopták Londonban Sidi Péter fegyverének egy részét. A legjobb számában csak a hatodik helyen végzett sportlövő szerint valamelyik ellenfele volt a tettes. A 33 éves Sidi nem adja fel, még három-négy olimpián részt szeretne venni.

"A hatodik hely mindenképpen pozitívum annak fényében, hogy vasárnap a lőtéren ellopták a felszerelésem egy részét. A fegyvergyárral rohangáltunk, hogy össze tudjunk rakni egy olyan fegyvert, ami hasonlít az általam összerakotthoz" - nyilatkozta az [origo]-nak Sidi a kisöbű sportpuska 3x40 lövéses összetett száma után.

Mint elárulta, itt minden gramm, minden milliméter számít, és az eltűnt, létfontosságú alkatrész hiába pótolják, a lövő egész testhelyzete megváltozik. "Nagyon bosszantó volt, hiszen húsz éve versenyzem, és még soha nem történt velem ilyesmi. Csakis egy ellenfél lehetett, aki elvitte a komplett első irányzékot magasítókkal együtt - ezt kellett pótolni. Ugyanolyat nem tudtam kapni, itt volt a szervizcsapat, amely egy hasonlót tudott adni, de annak más volt a súlya és a mérete is" - panaszkodott a 33 éves versenyző.

Sidi az új fegyverrel, álló testhelyzetben nullával indított, méghozzá azért, mert a fegyver egyáltalán nem hasonlított ahhoz, mint amit ő használt. "Valószínűleg konkurenciaként számolt velem az, aki ellopta, és ezzel akart megzavarni. Bosszantó volt nagyon, de sikerült a fegyvert összerakni, és végül lőállásba tudtam állni" - mondta Sidi, aki az alapversenyben holtversenyben nyolcadik lett, majd a szétlövést egy tizeddel megnyerve jutott döntőbe.

Rendőröknek, szervezőknek nem jelezte a történteket, csak a bíróknak a verseny előtt, de ők - ahogyan Sidi fogalmazott - csak széttárták a kezüket. "A lőtérre csak a bírók, a versenyzők és az edzők mehetnek be, úgyhogy nem olyan tág a kör, hogy ne lehetne kideríteni, ki a tettes, főképp úgy, hogy be volt kamerázva minden. De ettől az eredményeim már nem fognak megváltozni" - nyilatkozta Sidi, aki nem akart a történteknek nagy feneket keríteni.

"Olyan ez, mintha egy Forma 1-es autóból ellopnák a kormányt, és Trabant-kormánnyal próbálnák pótolni" - folytatta. "Próbáltam kizárni a ezt a körülményt, de utólag kár filozofálni. Azt nem mondom, hogy az aranyamba került, mert az olasz Niccolo ma verhetetlen volt, olimpiai rekorddal győzött, ha csúcsformában vagyok és minden tökéletes, akkor tudnék ilyen eredményt elérni. Az ezüst- és a bronzérem viszont nagyon közel volt. Meglepő volt, hogy a többiek szinte egyáltalán nem hibáztak, máskor egy ilyen eredménnyel, mint amilyen az enyém volt, el lehetett volna masírozni a dobogóig."

A visszavonulás eszébe sem jut Sidinek: "Rióban természetesen versenyezni fogok, mert a sportolói pályafutásomból három-négy olimpiára még éremesélyesként utazhatok, hiszen ha az általam legnagyobb lövőnek tartott Raymond Debevec pályafutását nézem, ő az ötödik olimpiáján szerzett először aranyat, a hetediken bronzot, most, a nyolcadikon pedig ismét csak bronzérmet. Előre kell tekintenem, remélem, Rióban elérem a célom."

A döntőben két helyet javítva hatodik, azaz pontszerző helyen végzett Sidi. "Ez pozitívum, hiszen 101-es eredményt nagy világversenyen ritkán látni, ezzel a finálé második legjobbja voltam, a hatodik helyre előre tudtam lépni, és Peking után újra pontszerző lettem - ennek örülni kell."

Bár a szétlövésben hétfőn sikeres volt, a szabály nem tetszik Sidinek, örül annak, hogy jövőre el fogják törölni. "Hülyeségnek tartom, mert öt lövést úgy kell leadni, hogy levegőt sem lehet kapni közben, olyan gyorsan kellett utántölteni. A szétlövés egy lottó, fekvőben lemaradtam szétlövésben a döntőről, nagyon közel voltam az éremhez, mert az alapverseny után holtversenyben negyedik voltam, és nem sikerült a szétlövés. Fejben nagyon fárasztó, mert négy helyből csak egy hely a kiadó."

Sidi örül annak, hogy rajta kívül Bognár Richárd és Csonka Zsófia is pontszerző helyen végzett. "Ez óriási pozitívum, ezért köszönetet kell mondani a MOB-nak, mert kizárt olyan egyéneket - a sportlövő szövetség vezetőségére gondolok -, akik a legutóbbi világversenyen is folyamatosan zavarták a versenyzőket. Dobogóra nem álltunk, de ha továbbra is ilyen támogatást kapunk a MOB-tól, akkor Rióban az érem sem maradhat el."

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #23 Dátum: 2012. Augusztus 08. - 00:29:14 »

Lőrincz a magyar csapat második ezüstjét,
egyben a kilencedik érmét szerezte

Egyszer majd örülni fogok az ezüstnek - Lőrincz Tamás vigasztalhatatlan
[origo]|2012. 08. 07., 22:32|Utolsó módosítás:2012. 08. 07., 23:06|

Lőrincz Tamás birkózó a londoni olimpián elért ezüstérme után azt mondta: biztos benne, hogy nehezen fogja megemészteni a második helyet, mivel úgy érzi, hogy egy soha vissza nem térő alkalom volt számára a keddi döntő. Az egy hét alatt kilenc kilót fogyott sportoló nagy álma, hogy a riói olimpiára már a testvérével, Viktorral jusson ki.

Lőrincz Tamás egész nap parádésan versenyzett, a döntőben aztán megállította a dél-koreai Kim Hjun-vun. "Egész jól sikerült a felkészülésem, és sikerült a súlyomat is hozni, ami nálam mindig kritikus, most is kilenc kilót fogytam erre a versenyre" - nyilatkozta az [origo]-nak a londoni Excel Arénában a 25 éves birkózó.

"Az egész napom álomszerű volt, hiszen legyőztem azt az amerikai és grúz versenyzőt is, akiktől korábban kikaptam. A menetelés annak volt köszönhető, hogy mentálisan és fizikálisan is nagyon egyben voltam" - foglalta össze röviden a döntőig vezető utat.

"Nem nagyon tudom megmagyarázni a döntőt, állásból nem nagyon fértem hozzá, aztán volt az a lenti helyzet, amikor nem engedte, hogy összefogjam, ami nálunk tilos. Ha jól láttam, 1:50-nél sikerült összefognom, szokatlan, hogy ezt eddig engedték neki, és nem is szólt rá a bíró. Így csak tíz másodpercem maradt, hogy akciót csináljak, de nem sikerült. Picit szétestem fejben" - mondta az első menetről.

"A második menetben egy szép akciót hajtott rajtam végre, amihez kétség nem fér, így igazából megérdemelte a győzelmet. De ettől függetlenül nagyon csalódott vagyok, és szerintem még elég sokáig az leszek, hiszen soha vissza nem térő alkalom volt ez" - nyilatkozta leszegett fejjel a ceglédi születésű sportoló.

Most úgy érzi, hogy nehéz lesz megemészteni a vereséget, és nehéz lesz örülni a második helynek, pedig idén egyszer már nagyon boldog volt - amikor kijutott Londonba. "Rögös út volt a kvalifikációt végigcsinálni. Valamilyen szinten boldog vagyok, vagy leszek, de most még csak mondani tudom, hogy örülök az éremnek."

Lőrincznek kemény munka volt a fogyasztás. "Hetvennégy-hetvenöt kilóról fogyok, vasárnap még 72-73 voltam, a versenysúlyomat egy hét alatt kellett hozni, ettől függetlenül nagyon jó formában voltam. Minden olyan szerencsésen alakult, remélem, egyszer örülni fogok majd az ezüstéremnek. Az éremnek nagyon örülök, csak annak nem, hogy nagyon közel voltam a győzelemhez, mégsem sikerült megszereznem. Rióban még sikerülhet, Londonban már nem."

Lőrincz az ezüstéremnek azért mindenképpen örül, mert korábban sokszor nehezen bírta a megpróbáltatásokat. "Korábban sokszor mentálisan szétestem verseny közben vagy a fogyasztás sokszor felőrölt, de most úgy éreztem, hogy nagyon egyben vagyok" - mondta, hozzátéve, hogy a problémák megoldásában sokat segített neki a sportpszichológusa.

A 2006-ban Eb-aranyérmet nyert birkózó nagy álma, hogy Rióba a szintén válogatott testvérével, Viktorral együtt jusson ki. A családjának megtiltotta, hogy a helyszínen szurkoljanak neki - mindhiába. "Ki akartak jönni megnézni, amit nem igazán szeretek, de nem blokkoltam le. Amikor lejöttem a döntőbe jutás után, láttam, hogy fent csápol az egész család: a szüleim, a testvérem, egy-két barátom. Nagyon meg voltam lepődve, de örülök, hogy látták a sikereimet. Még szebb lett volna, ha aranyérem a vége, de elég a sok 'ha'-ból, kimondom: örülök az ezüstnek."

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #24 Dátum: 2012. Augusztus 08. - 12:07:42 »

Vajda Attila 6. kenu 1000 méteren

Forrás: Europress/Getty Images/ Jamie Squire

Ennyi volt most bennem - Vajda Attila szerint előbb ki kellett volna menni Londonba
[origo]|2012. 08. 08., 11:35|Utolsó módosítás:2012. 08. 08., 11:39|

Vajda Attila olimpiai bajnoki címvédőként csak a hatodik helyen végzett a kenusok 1000 méteres távján, de nem csalódott. Azt mondta, tiszta a lelkiismerete, de jobb lett volna, ha előbb kimegy Londonba, hogy szokja a körülményeket. 200-on a döntő is nagy bravúr lenne.

"Lehetnék csalódott, de tiszta a lelkiismeretem" - mondta kenusok 1000 méteres döntője után Vajda Attila, aki címvédőként csak a hatodik helyen érkezett a célba.

"Nem érzem, hogy szétesett volna a mozgásom, egyszerűen ennyi volt most bennem. Már a középfutamokban lehetett látni, szoros a mezőny, ez a döntőben is beigazolódott. Szuszogva szálltam ki a hajóból, kihajtottam magam."

Vajda elmondta, lehet látni, hogy az elmúlt években mennyit fejlődött a szakág, hiszen amíg Pekingben simán nyert, és könnyedén hozott világversenyekről is dobogós helyeket, addig most csak a hatodik lett.

"Nem akarok kifogásokat keresni, de azért voltak nehézségek. Úgy érzem, hamarabb ki kellett volna jönni Londonba, hiszen a kajak-kenu szabadtéri sport, itt nincsenek konstans feltételek. Amíg Szegeden 28-30 fokban és 26 fokos vízben készültem, addig itt jóindulattal is csak húsz fok van, a víz pedig 17 fokos. Aki jártas a fizikában, tudja, ilyenkor sűrűbb a víz, ezen többet kellett volna gyakorolni."

Vajda elmondta, sajnos nem volt lehetősége kondizni sem, mert se a szálláson, se a vizes faluban nem volt erre lehetőség. A lapátkészítője csinált egy húzódzkodót, amin tudott edzeni.

Bevallotta, a 200 méteres versenyben csak azért indul, hogy legyen magyar résztvevő, és már a döntőnek is örülne. "A realitás az, hogy erre is kevés az esélyem, de szívvel lélekkel fogok hajtani" - ígérte.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #25 Dátum: 2012. Augusztus 08. - 15:45:28 »

Dombi Rudolf, Kökény Roland kajak-páros

Az első arany kajak-kenuból

Kökény Roland és Dombi Rudolf Forrás: MTI/Kollányi Péter

Csak azt csináltuk, amit az edzésen - maradt még tartalék a Dombi, Kökény párosban
[origo]|2012. 08. 08., 13:15|Utolsó módosítás:2012. 08. 08., 13:44|

Kökény Roland a célba érés után nem volt biztos abban, hogy megnyerték az olimpiát Dombi Rudolffal, edzőjük, Szilárdi Katalin azonban nem érezte szorosnak a befutót. A magyar kajakkettős mindössze öt századdal előzte meg a portugálokat az 1000 méteres döntőben. 

"Az edzéseken elvégzett közös munkával nyertük meg az olimpiát, annyi volt a dolgunk, hogy amit ott megcsináltunk, azt itt is kihozzuk magunkból" - mondta az [origo]-nak Dombi Rudolf, miután Kökény Rolanddal aranyérmet nyertek 1000 méteren. "Érzékeltük, hogy szoros volt a vége, de megbeszéltük, hogy nem fogunk nézelődni. Tudtam, hogy erősek vagyunk, és éreztük is a végén, hogy megvan a győzelem. Azért nem kezdtünk korábban ünnepelni, mert egyrészt nem volt erőnk hozzá, másrészt meg akartuk várni, amíg hivatalos lesz az eredmény" - mondta az elképesztően kiélezett befutóról Dombi.

Forrás: AFP/Damien Meyer

"Éreztem, de nagyon necces volt, biztosat nem tudtam volna mondani abban a pillanatban. Nagyon úgy mentünk, ahogy elterveztük, tartottuk magunkat az előre lefektetett dolgokhoz" - tette hozzá Kökény Roland.

Az olimpiai bajnok duó edzője, Szilárdi Katalin meglepő nyilatkozattal rukkolt elő. "Én nem éreztem szorosnak a végét, volt még tartalék a fiúkban" - jelentette ki. "Szolnokon híresen kemény a víz, itt azonban még keményebb, ezért egyik csapat sem tudott nagy hajrát indítani. Okos taktika volt, hogy ezt felmérve egy egyenletes tempót választottak."

Szilárdi elmondta még, nagyon kedveli a tanítványaiban, hogy minden körülményt úgy fogadnak el, ahogy van, ezt szerinte a Londonban csak hatodikként célba érő Vajda Attilától tanulták.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #26 Dátum: 2012. Augusztus 08. - 17:37:42 »

Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Kovács Katalin, Fazekas-Zur Krisztina

10 év után újra a csúcson a női kajak-négyes

Kovács Katalin: Üdv a klubban, csajok
Dajka Balázs|2012. 08. 08., 13:31|Utolsó módosítás:2012. 08. 08., 15:16|

Kovács Katalin már a rajtnál érezte, hogy a női kajaknégyesnek jó versenye lesz, kétszáz méterrel a vége előtt pedig tudta, hogy már senki nem veheti el tőlük az aranyérmet.

"Ahogy elrajtoltunk, abból már éreztem, hogy ez egy nagyon jó jel arra, hogy ebből győzelem is lehet. Kétszáznál éreztem, hogy majdhogynem megvan, az utolsó százon pedig tudtam, ezt már senki nem veheti el tőlünk. Nagyon jó volt belülről megélni egy ilyen győzelmet. Másra számítottam, arra, hogy mi fogjuk üldözni a németeket, és nagyon jó érzés volt, hogy kirobbantunk a rajtból, és nem hagytunk esélyt nekik" - nyilatkozta az immáron háromszoros olimpiai bajnok Kovács Katalin.

Kovács azt mondja, nem foglalkozott a rosszul sikerült Eb-vel, amikor a németek mögött két hajóval lemaradva bronzérmes lett a négyes, mert tudta, hogy ennél többre képesek. "Senki nem görcsölt, nem pánikolt az Eb-eredményen, inkább erőt merítettünk belőle."

A harmincegyszeres világ- és huszonhétszeres Európa-bajnok klasszis korábban három olimpián is ezüstérmet szerzett a négyes tagjaként, de a mostani egységet nem akarta összehasonlítani az előzőekkel, csak annyit mondott, ahogy a korábbi alkalmakkal, úgy most is bennük volt a győzelem.

Kovács beszélt arról, hogy minden arany után ugyanolyan boldog, mert hihetetlen érzés, hogy megvalósít egy álmot, de a hétköznapi apró dolgoknak is ugyanúgy tud örülni. Azt mondta, azért szeret négyesben versenyezni, mert nagyon sok erőt tud meríteni a többiekből, leveszik egymás válláról a terhet, és jó a futam után együtt örülni a sikernek.

"Persze vannak összezördülések, amikor fél évig össze vagyunk zárva, de ezzel megtanultunk együtt élni, tudjuk, hogy ez hogyan működik. Ha beülünk a hajóba, akkor nincs olyan, hogy délelőtt haragudtam rád, és ezt beviszem a hajóba, ott egy a cél, és ettől működik jól."

Kovács elismerte, hogy a csütörtöki páros most is a fejében van, de ma este boldogan fog lefeküdni a négyessel szerzett arany miatt. "Föl kell újra tuningolnom magam, egy nagyot aludnom, és akkor jó lesz minden."

Amikor azt kérdezték tőle, mi volt az első mondat a célba érkezés után, annyit felelt, valami olyasmi lehetett, hogy "üdv a klubban, csajok", a partra kiérve pedig a "nem hiszem el" hangzott el többször is a többiek részéről.

Nem volt sima út nekem ide eljutni - a sírás kerülgette Fazekas-Zur Krisztinát
Dajka Balázs|2012. 08. 08., 16:25|Utolsó módosítás:2012. 08. 08., 17:11|

Úgy érezte, ez az egyetlen lehetősége, hogy olimpiai bajnok legyen, és most nagyon boldog, hogy sikerült megragadnia. Fazekas-Zur Krisztina három évvel ezelőtt még amerikai színekben versenyzett, végül mégis a magyar kajaknégyes tagjaként nyert aranyérmet Londonban.

Fazekas-Zur Krisztina nagy utat járt be, amíg eljutott az olimpiai címig a négyessel: 2009-ben, négyszeres világbajnokként kiköltözött az Egyesült Államokba, amerikai színekben versenyzett, de tudta, hogy az olimpián csak magyarként indulhat, mert nincs amerikai állampolgársága.

Forrás: MTI/Bugány János

A tavalyi szegedi vébén már érezte, hogy szeretne az olimpián indulni, és bár a válogatón 500 egyesben megelőzte Kovács Katalint és Janics Natasát, végül Kozák Danutával szemben alulmaradt. Maradt a négyes, amellyel az Eb elég rosszul sikerült, de Fazekas azt mondta, ez nem zavarta, mert oda inkább csak gyakorlásképpen mentek ki, hogy felmérjék, hol tartanak.

Az Eb arra is jó volt, hogy kiderüljön a négyes tagjai számára, még csiszolni kell a rajton. Ez olyan jól sikerült, hogy a döntő után Kovács Katalin éppen a rajtot dicsérte, abból már érezte, hogy megvan az esély a győzelemre.

Kováccsal ellentétben Fazekas nem gondolta a verseny közben, hogy nem lehet elvenni tőlük a győzelmet, csak arra emlékszik, hogy kétszáz méternél megindították a hajót, és tudta, hogy a végén jók lesznek. "Az utolsó százötven méteren már arra fókuszáltam, hogy beérjünk, nem is néztem semerre. Amikor a célba értünk, majdnem elsírtam magam, próbáltam visszafogni a hirtelen rámtörő érzelmeket, meg sem bírtam szólalni. Nem volt sima út nekem ide eljutni, ez az első olimpiám, és úgy érzem, ez az egy lehetőségem volt, nagyon örülök, hogy sikerült megragadni" - mondta Fazekas.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #27 Dátum: 2012. Augusztus 09. - 14:01:58 »

Ezüstérmes a Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel kajaknégyes

Kati néni puszija hajtotta Kammerert

[origo]|2012. 08. 09., 11:49|Utolsó módosítás:2012. 08. 09., 12:51|

Elégedettek a versenyzők és elégedett Fábiánnék Rozsnyói Katalin is a Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel alkotta kajaknégyes ezüstérmével. Az edző szerint versenyzői kiadtak mindent magukból, teljesítményük pedig bebizonyította, hogy igaza volt a válogatás körüli vitákban.

"Hajrá öreg!" - mondta, majd megpuszilta Kammerer Zoltánt Fábiánné Rozsnyói Katalin még a stégen, mielőtt a férfi kajaknégyes elindult volna az olimpiai döntőben. A végül ezüstérmes hajó első embere a futam után elmondta, végig ez a jelenet lebegett a szeme előtt, ezt hajtotta a versenyen.

A futam után aztán mind a négyen sorra mentek Kati nénihez, ölelték, mondtak köszönetet.

Forrás: Juha Pál [origo]

Az edző a futam után arról beszélt, sok vita előzte meg a négyes indulását, ő azonban elégedett azzal, hogy kitartott álláspontja mellett, és végül kiderült: igaza lett, miként igaza lett a döntést támogató Storcz Botond szövetségi kapitánynak is. Fábiánné szerint az ezüst nagyon jó eredmény, abban pedig biztos volt, hogy az ausztrálok győznek. Látta őket felkészülni, tudta, hogy erőből mennek, így tisztában volt azzal, hogy fiai nem foghatják meg őket. Még így sem, hogy a négyes megítélése szerint mindent kiadott magából. Fábiánné szerint ha ez az egység egyben marad, Rióban már olimpiai bajnok lehet.

A futam utáni elérzékenyüléséről az edző azt mondta, igazából nem ekkor hatódott meg, hanem a futam előtt. "Az olyan, mint amikor a szülő beviszi gyerekét első nap az iskolába, és el kell engednie a kezét" - magyarázta.

Pauman Dániel szintén elégedett nyilatkozott a verseny után. "Boldogok vagyunk ezzel az ezüsttel, és remélem, az otthoniak is boldogok" - mondta. A taktikáról megjegyezte: az előfutamban kamikaze menetet választottak, és a végére nagyon kifulladtak. Most azt próbálták megcsinálni, hogy legyen négy egyforma 250 méterük. Helyezésekben a verseny előtt nem mertek reménykedni, a mezőny ugyanis megítélése szerint is nagyon erős volt. Annyira, hogy ha fél óra múlva elindítanák ismét ezt a futamot, könnyen megtörténhet, hogy teljesen más eredmény lenne.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #28 Dátum: 2012. Augusztus 09. - 14:15:37 »

Ezüstérmes a Kovács Katalin, Douchev-Janics Natasa kettős kétszeres címvédőként

Forrás: Europress/Getty Images/Harry How

Janics Natasa: Nem voltunk elég harapósak
[origo]|MTI|2012. 08. 09., 12:05|Utolsó módosítás:2012. 08. 09., 13:38|

Az ezüstérmes Kovács Katalin, Janics Natasa páros mindent kiadott magából, bár utóbbi szerint elképzelhető, hogy az eddig győzelem nélkül álló németek jobban akarták az aranyat.

"Most nem tudok örülni az ezüstnek, inkább csalódottság van bennem" - mondta közvetlenül a női kajakpárosok döntője után Kovács Katalin. A Janics Natasával a második helyen végző versenyző szerint le kell ülniük, higgadtan végig kell gondolniuk, mi és miért történt.

"Mi az utolsó centiig küzdöttünk, kiadtunk magunkból mindent, ami most bennünk volt" - mondta Kovács, aki szerint a németek meggyőzően jók voltak. "A németek borzasztóan erősek voltak. Nem mentünk mi sem rossz pályát, de ha edzésen így teljesítünk, akkor visszamegyünk, és még egyszer végigevezzük. A szerdai négyes sikernek nagyon örültem, feldobott, ezért fáj, hogy most nem győztünk megint. Sajnálom, hogy hiába húztuk végig az utolsó centiméterekig, nem volt elég!"

Kovácsék nem tudtak örülni az ezüstnek a döntő után Forrás: Europress/Getty Images/Harry How

"Kikaptunk, pedig kieveztük magunkat, de ma ennyi erőnk volt" - értékelt a még a 200-as egyesben is érdekelt Douchev-Janics Natasa. "A németeknek a nőknél még nem volt aranyuk, szerdán kikaptak tőlünk négyesben, és lehet, hogy most jobban akarták a győzelmet. Nem égett bennünk az a láng, ami szokott, nem voltunk elég harapósak. Van még egy versenyem, szeretném bebizonyítani, hogy képes vagyok újból győzni."

Janicsot a kislányáról, Milanáról is kérdezték, aki szeptemberben lesz egyéves, de itt volt a helyszínen. "Nem hiszem, hogy érti, mi történik körülötte, szerintem csak annyit érzékel, hogy egy csomó őrült szurkoló üvölt körülötte."

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #29 Dátum: 2012. Augusztus 09. - 15:01:41 »

Kozák Danuta a K-1 500 méter aranyérmese

"A célban tudtam meg, hogy ... csak második voltam a féltávnál"

Forrás: AFP/Odd Andersen

Úgy gondoltam, nyomok egy fúrót - Kozák Danuta a pánikot is legyőzte
Juha Pál|2012. 08. 09., 13:39|Utolsó módosítás:2012. 08. 09., 13:41|

Kozák Danuta a négyesben megnyert olimpiai bajnoki cím után hajnalban felkelt, a megszerzett aranyérmen gondolkodott, és csak több óra elteltével jutott eszébe, hogy még egyesben is rajthoz kell állnia. Az 500 méteres verseny indulása előtt bepánikolt, majd csak jó dolgokra gondolt, megnyugodott, a végén pedig lehajrázta a szám címvédőjét. A 25 éves kajakozót mások mellett az [origo] is kérdezte a londoni győzelem után.

Látta, hogy a címvédő Oszipenko az elején nagyon megindult?
Nem, de érzékeltem, hogy nem is fogom őt látni. Úgy gondoltam, hogy nem nézelődök, inkább nyomok egy fúrót, és meglátjuk, mire lesz elég. Kinéztem oldalra a végén, és láttam, hogy fölényesen nyertem. Azt hittem, hogy sokkal szorosabb lesz.

Nem tartott attól, hogy későn kezdi meg a hajrát?
Nem, mert tudtam, hogy a vége az erősségem. Az első pár csapás után nem tudtam, hogy sikerült a rajtom, azzal viszont tisztában voltam, hogy akik 500-on indulnak, azoknak a rajt az erősségük, de nem bírják a végét. Szerencsére szembeszél is volt, ami nekem kedvezett.

A pálya, a körülmények mind hozzásegítették a győzelemhez?
Minden tökéletes volt, bár a végén még robbanthattam volna egyet, de szerencsére nem kellett.

Mi volt az edzője utolsó szava a versenye előtt?
Feri (Csipes Ferenc - a szerk.) azt mondta, hogy menjek a többiekkel a táv közepéig, és onnantól már borítékolható a győzelem, mert a végét én bírom a legjobban.

A közönséget hallotta verseny közben?
Hallottam a nézők üdvrivalgását, és a végén már sejtettem, hogy ez nekem szól. Hallottam, hogy a magyarokat éltetik, és az utolsó 50 méteren ez tényleg segített is. Amikor beértem, onnantól eufória.

Volt valamilyen fogadalma arra az esetre, ha egyesben bajnok lesz?
Igen, rengeteg, de már nem emlékszem egyre sem (nevet). Illetve de, szerdán azt mondtam, hogy szétcsapom a vizet egyesben, és ez sikerült is, biztos fájt a víznek.

Tízből tíz kajakosnak az a vágya, hogy egyesben aranyérmet szerezzen, ez most önnek sikerült.
Nekem is ez volt az álmom. Nagy szó, hogy elértem, ráadásul elég fiatalon.

Forrás: AFP/Damien Meyer

Jót tett a mai versenyének, hogy már olimpiai bajnokként állhatott rajthoz?
Ma hajnalban fél négykor felkeltem, és arra gondoltam, hogy olimpiai bajnok vagyok, innentől kezdve már nem is tudtam aludni, csak a négyesen járt az agyam. Csak 6-7 óra körül gondoltam arra, hogy ma még van feladatom, jön az egyes, és próbáltam csak arra koncentrálni.

Mi mást csinál még egy verseny előtt?
Az attól függ, hogy mikor kezdődnek a futamok. Ha később kezdődik, akkor belefér egy bőséges reggeli. Utána kijövök a pályára, szeretek korábban kiérkezni, két-három órával előtte kicsit üldögélek, majd elmegyek melegíteni, aztán jön a bemelegítő gyúrás. Újabb bemelegítés után jön a vízre szállás, aztán jöhet a rajt.

Ma minden klappolt?
Igen, bár kicsit féltem, bepánikoltam a rajt előtt, de szerencsére nem volt gond, egészséges szinten tudtam tartani a stresszfaktort, próbáltam jó dolgokra gondolni. Az volt előttem, hogy szerdán már nyertem egy olimpiát, szóval nagy gond nem lehet.

Itt volt a családja a helyszínen?
Nem, otthonról nézték a versenyt. Szerda este sms-t váltottunk, a barátommal pedig megbeszéltem, hogy majd otthon ünneplünk.

Az olimpiát volt nehezebb megnyerni, vagy a magyarországi egyes válogatót?
A magyar egyes keményebb volt. De tényleg, hiszen ott nem is nyertem ennyivel. Nincs még egy olyan döntő, mint amelyiken Magyarországon első lettem, hiszen többszörös világ-, olimpiai és Európa-bajnokok voltak a mezőnyben. Nem volt egy induló sem, akinek ne lett volna valamilyen nagyobb címe, így tényleg nagyon örültem az otthoni sikernek. Ez is egy plusz löketet adott az olimpia előtt, és emiatt a pályán is könnyebb volt a pozitív dolgokra gondolni.

A kajak-kenu helyszín ezúttal is távol van az olimpiai falutól, milyen az itteni hangulat?
Egy külön hotelban vagyunk, a kajak-kenu válogatott még a vizes faluba sem költözött be, én pedig egyedül vagyok a szobámban. Nagy szerencsénk van, hogy az olimpia szervezése hasonlít a szegedi előolimpiáéhoz, le a kalappal a magyarok előtt, hogy ilyen jól meg tudták szervezni.

A négyes díjátadóján elérzékenyült, most mire lehet számítani?
Amikor többen vannak körülöttem, akkor könnyebben elérzékenyülök, egyedül mindig tartom magam. (Kozák Danutának a csütörtöki díjátadón is örömkönnyek jelentek meg az arcán a magyar himnusz közben - a szerk.).