Szerző Téma: Ol. Úszás, műugrás  (Megtekintve 2509 alkalommal)

Leírás: szinkronúszás, nyíltvízi úszás

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • Megköszönte: 641 Alkalommal
  • A kezdetektől!
Re:Ol. Úszás, műugrás
« Válasz #15 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 14:12:51 »

Gyurtával és Csehvel döntős a vegyesváltó, a nőket kizárták
[origo]|MTI|2012. 08. 03., 13:31|Utolsó módosítás:2012. 08. 03., 13:49|

A Cseh László, Gyurta Dániel, Pulai Bence, Kozma Dominik összeállítású magyar négyes a hetedik helyen bejutott a szombat esti döntőbe a 4x100 méteres férfi vegyesváltók péntek délelőtti selejtezőjéből a londoni olimpián.

A 200 m vegyesen csütörtökön bronzérmes Cseh kezdett, aki a hát után negyedikként indította a 200 m mell olimpiai bajnokát, Gyurtát. Az aranyérmes mellúszó nem tudott előrébb lépni, ahogy pillangón Pulai és végül gyorson Kozma sem, de az országos csúcsot jelentő 3:34.44 perces idő elégnek bizonyult a fináléhoz.

A régi rekordot (3:34.57) májusban a debreceni Európa-bajnokságon érte el a magyar kvartett, amelyben akkor Cseh helyett Bernek Péter szerepelt.

A váltók első emberének ideje is hitelesíthető, így Cseh 100 m háton elért 53.78 mp-es eredménye is országos csúcs. A régit (53.88) még 2009. június 28-án úszta az országos bajnokságon.

A Verrasztó Evelyn, Sztankovics Anna, Jakabos Zsuzsanna, Dara Eszter összeállítású 4x100-as női vegyesváltót viszont kizárták. A váltó tagjai az MTI érdeklődésére nem tudták megmondani, hogy melyikük váltott rosszul, a harmadik ember Jakabos Zsuzsanna és a negyedik Dara Eszter is saját hibáját valószínűsítette. Mindketten úgy érezték, korán ugrottak vízbe a váltásnál. Ezzel együtt vélhetően Jakabos hibázott, legalábbis a hivatalos eredményközlésben tőle kezdődően nem szerepel eredmény a magyar kvartett mellett. A magyar staféta egyébként sem jutott volna döntőbe, mert az első előfutamban utolsóként ért célba.

Gyurta Gergely a 12., Kis Gergő pedig a 19. helyen végzett 1500 méteres gyorsúszásban. "Most nem éreztem magamban az erőt, az olimpia előtt két héttel pszichés fáradtságot éreztem, itt Londonban pedig két napja érzékeltem magamon, hogy nem vagyok elég friss" - mondta a 400 gyorson hatodik Kis.

"Összességében azonban sikeres olimpiának ítélem a londonit. 2004-ben nem jutottam döntőbe, 2008-ban pedig hatodik voltam, akárcsak itt pár nappal ezelőtt. Az állóképességemmel nincs gond, az edzőm jó, folytatjuk otthon tovább" - tette hozzá-

"Tizenhat századot javítottam az egyéni csúcsomon, aminek nagyon örülök, sikerült 15 perc környékén célba érnem, ahogy terveztük" - értékelt Gyurta. "Teljesen elégedett vagyok, de már akkor is az voltam, amikor kijutottam az olimpiára. Természetesen inspirált, hogy a bátyám olimpiai bajnok lett. Amikor verseny közben jelentkeztek a holtpontok, és nagyon fájt, erőt adott az ő sikere, és úgy voltam vele, ha ő kibírta, akkor én is kibírom."

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #16 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 18:17:23 »

Egyik magyar műugró se jutott tovább 3 méteren
MTI|2012. 08. 03., 18:01|Utolsó módosítás:2012. 08. 03., 18:02|

Gondos Flóra és Barta Nóra nem került be a középdöntőbe a műugrók 3 méteres számában a londoni olimpián: a pénteki selejtezőt előbbi a 22., utóbbi pedig a 25. helyen zárta.

Az újonc Gondos 266,45 ponttal, míg a negyedik olimpiáján szereplő Barta 257,70 ponttal zárt.

A 30 fős mezőnyben a kínai Vu Min-hszia (Wu Minxia) kapta a legmagasabb összpontszámot (387.95)

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #17 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 23:07:22 »

Kapás még jobb időt akart
MTI|2012. 08. 03., 22:42|Utolsó módosítás:2012. 08. 03., 22:44|

Kapás Boglárka 8:23.89 perces országos csúccsal hatodik lett 800 gyorson az olimpián. Kapás nem csalódott az eredménnyel, de szerette volna megtartani a vébén elért ötödik helyét.

"Nem vagyok csalódott, bár én még ennél is jobb időt szerettem volna" - nyilatkozta Kapás. "Helyezésben pedig a legutóbbi vébén elért ötödik helyemet szerettem volna itt is megtartani."

"Anyukám itt van Londonban, tegnap találkoztunk, s ő azt mondta, büszke rám, hogy döntős vagyok, és élvezzem az úszást. Jól is éreztem magam, óriási dolog volt a bemutatásunkat kísérő a hangzavar, örülök, hogy olimpiai döntőben szerepelhettem."

Kapás futamát a világ legnagyobb kosarasai is látták, a lelátón ugyanis Kobe Bryant és LeBron James is helyet foglalt.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #18 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 00:24:06 »

Phelps arannyal búcsúzott, a magyar váltó szenzációsan úszott
[origo]|MTI|2012. 08. 04., 21:46|Utolsó módosítás:2012. 08. 04., 22:03|

Az amerikai 4x100-as vegyesváltó tagjaként megszerezte pályafutása 18. aranyát, egyben 22. olimpiai érmét Michael Phelps. A magyar négyes 300 méterig érmes helyen úszott, végül országos csúccsal az 5. lett.

A 4x100-as férfi vegyesváltó első százán Cseh kiválóan úszott háton, sokáig a második helyen állt, végül ötödikként adta át a stafétát Gyurta Dánielnek, aki felhozta a váltót a harmadik helyre. Sőt, Pulai Bence 300-nál még mindig a dobogón tartotta a csapatot, Kozma Dominikre maradt a hajrá gyorson, aki végül 3:33.02-es újabb országos csúccsal az ötödik helyre hozta be a váltót. Az amerikaiakat nem lehett utolérni, a visszavonuló Michael Phelps így aranyéremmel búcsúzott a közönségtől. Japán lett a második, Ausztrália a harmadik.

Furcsa közjátékkal kezdődött a férfiak 1500 méteres gyorsúszása, a rajtkőre felálló versenyzők közül a világbajnok Szun Jang belepottyant a vízbe, miután a startpisztoly helyett a szpíker szólalt meg.

Ugyan a sportágban egyrajtos szabály van, a kínai újra rajtolhatott, és óriási világcsúccsal nyert. A második helyen a kanadai Ryan Cochrane végzett, a harmadik a címvédő, tunéziai Uszama Melluli lett.

Ugyancsak világcsúccsal győzött a női 4x100-as amerikai vegyesváltó, a Missy Franklin, Rebecca Soni, Dana Vollmer, Allison Schmitt összeállítású csapat könnyedén előzte meg az ausztrálokat és a japánokat.

A nők 50 méteres távján a százon is győztes holland Ranomi Kromowidjojo új olimpiai csúccsal nyert, a második helyen a fehérorosz Alijakszandra Heraszimenyja végzett, míg a harmadik a szintén holland Marleen Veldhuis lett.

Eredmények, nők, 50 m gyors:
1. Ranomi Kromowidjojo (Hollandia) 24.05 mp

2. Alijakszandra Heraszimenyja (Fehéroroszország) 24.28
3. Marleen Veldhuis (Hollandia) 24.39

4x100-as vegyesváltó:
1. Egyesült Államok (Missy Franklin, Rebecca Soni, Dana Vollmer, Allison Schmitt) 3:52.05 perc - világcsúcs (régi: 3:52.19, Kína, 2009.08.01, Róma)

2. Ausztrália (Emily Seebohm, Leisel Jones, Alicia Coutts, Melanie Schlanger) 3:54.05
3. Japán (Terakava Aja, Szuzuki Szatomi, Kato Juka, Ueda Haruka) 3:55.73

férfiak, 1500 m gyors:
1. Szun Jang (Kína) 14:31.02 perc - világcsúcs (régi: 14:34.14 perc, Szun Jang, 2011.07.31, Sanghaj)

2. Ryan Cochrane (Kanada) 14:39.63
3. Uszama Melluli (Tunézia) 14:40.31

férfiak, 4x100-as vegyesváltó:
1. Egyesült Államok (Matthew Grevers, Brendan Hansen, Michael Phelps, Nathan Adrian) 3:29.35 perc

2. Japán (Irie Rioszuke, Kitadzsima Koszuke, Macuda Takesi, Fudzsi Takuro) 3:31.26
3. Ausztrália (Hayden Stoeckel, Christian Sprenger, Matt Targett, James Magnussen) 3:31.58 
...5. MAGYARORSZÁG (Cseh László, Gyurta Dániel, Pulai Bence, Kozma Dominik) 3:33.02

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #19 Dátum: 2012. Augusztus 09. - 15:21:44 »

Risztov Éva emberfeletti hajrával lett olimpiai bajnok
[origo]|2012. 08. 09., 15:00|Utolsó módosítás:2012. 08. 09., 15:03|

Forrás: Europress/Getty Images/clive Rose

Tíz kilométeren szinte végig vezetve óriási győzelmet aratott Risztov Éva, aki csodálatos úszással, elképesztő hajrával lett olimpiai bajnok.

Risztov Éva már a 10 km-es hosszútávúszó-verseny elején úgy döntött, semmit sem bíz a véletlenre, nem akar úgy járni, mint a 2011-es sanghaji világbajnokságon, ahol lökdösődés miatt a második-harmadik helyről zárták ki.

Ezúttal egyből az élre állt, bátran versenyezve gyakorlatilag tempót diktált az egész mezőnynek, és az ausztrál Melissa Gormannal és a brit Keri-Anne Payne-nel érte el az első ellenőrzési pontot.

"Nagyon együtt van a mezőny, szoros a verseny. Úgy néz ki, Risztov Évának az a taktikája, hogy tapad Keri-Anne Payne-re, de ettől ő nem látszik izgatottnak" - nyilatkozta a BBC-nek David Davies, aki négy éve, a pekingi olimpián ezen a távon ezüstérmet szerzett a férfiak versenyében.

Forrás: Europress/Getty Images/clive Rose

Később Gorman leszakadt ugyan, de az amerikai Haley Anderson, a német a német Angela Maurer és az olasz Martina Grimaldi hamarosan csatlakozott hozzájuk, ez az ötös a verseny kétharmadáig a mezőnnyel együtt tempózott, és akkor robbantottak.

Az utolsó ellenőrzési ponttól az ötfős csapat megszökött, sőt, egy-másfél kilométerrel a vége előtt Risztov csapásszámot váltott, és néhány másodperccel elhúzott a vetélytársaktól.

A hajrára azonban nagyon elfáradt, Anderson ugyan úgy tűnt, lehajrázza, de a magyar elképesztő hajrával nem hagyta magát, és 1:57,38.2 órás idővel elsőként ért célba.

A 25 kvótát szerzett úszóból egyedül a kínai Fang nem állt rajthoz, míg a dél-afrikai Jessica Roux, illetve a brazil Poliana Okimoto a táv közben feladta a versenyt.

Végeredmény, női 10 km-es úszás:
1. Risztov Éva 1:57:38.2

2. Haley Anderson (amerikai) 1:57:38.6
3. Martina Grimaldi (olasz) 1:57:41.8
4. Keri-Anne Payne (brit) 1:57:42.2
5. Angela Maurer (német) 1:57:52.8
6. Ophelie Aspord 1:58:43.1
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 09. - 15:41:34 írta wade51 »

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #20 Dátum: 2012. Augusztus 10. - 09:38:38 »

Risztov Éva harcai
[origo]|2012. 08. 10., 6:15|Utolsó módosítás:2012. 08. 10., 9:18|

Az óriási elvárások, a drámai összeomlás és makacs talpra állás után Risztov Éva életében minden a helyére került: az ezüstlány címe végleg a múlté, miután elképesztő versenyben olimpiai aranyérmet nyert a 10 km-es úszásban. Hogyan születik újjá egy hosszútávúszó?

Risztov Éva karrierjét teljes joggal lehet fordulatosnak nevezni. Négyéves kora óta arra készült, hogy olimpiai bajnok lesz, de alig húszévesen már szakított az úszással, majd pár év szünet után mégis visszatért, és Londonban a magyar hosszútávúszás eddigi legnagyobb olimpiai sikerét érte el azzal, hogy az ötkarikás programba felvett 10 kilométeren aranyérmet nyert.

Kevés versenyző volt, aki annyit sírt volna ezüstérmekkel a nyakában, mint Risztov Éva. Míg azonban nyolc évvel ezelőtt mindenki aranyérmet várt tőle, a mostani olimpián már nem eredményekben gondolkodott. "Az, hogy tulajdonképpen a nulláról kezdve debreceni színekben három év alatt kijutottam az olimpiára, az hatalmas dolog, ezek után bármilyen helyezésnek nagyon fogok örülni Londonban" - mondta egy interjúban idén tavasszal.

Risztov Éva karrierjére egészen sajátos módon nyomta rá a bélyegét Egerszegi Krisztina. Először a szülővárosában, Hódmezővásárhelyen találkoztak 1989-ben, egy évvel Egerszegi szöuli olimpiai bajnoki címe után. Risztov Éva ekkor négyéves volt, és egyértelmű volt, hogy kit választ példaképnek. A későbbi sikerek után pedig egyre nagyobb volt az elvárás, hogy megközelítse Egerszegi eredményeit.

A 2002-es berlini Európa-bajnokságról négy ezüstérmet hozott haza, egy évvel később a barcelonai vb-n újabb három ezüstérem következett, a 2004-es athéni olimpián pedig már az örök második címke is távolinak látszott: a dobogóra sem fért fel. Athénba, a második olimpiájára érmes reményekkel utazott, de miután a legerősebb számában, 400 m vegyesen lemaradt a dobogóról is, egészen megdöbbentő összeomlás következett. Ez volt az a pillanat, amikor besokallt, és élő adásban zokogott. A 800 m gyors előfutamától már visszalépett.

Később egy televíziós műsorban arról beszélt, hogy nyugtatókon él, és az is megfordult a fejében, hogy öngyilkos lesz. 2005 májusában agyrázkódással szállították kórházba, mert elcsúszott a fürdőszobában, és beverte a fejét.

Nagyjából egy évvel az athéni olimpia után hátat fordított az úszásnak. Alig húszéves volt ekkor. "Májustól érlelődik bennem a gondolat, de a döntést véglegesen meghoztam. Nincs bennem kétely, nincs bennem lelkiismeret-furdalás. Felszabadult, jó érzés tölt el, ezért biztos vagyok benne, hogy jó döntést hoztam. Nagyon sikeresnek ítélem a pályafutásomat, és ezzel az érzéssel szeretném ezt a fejezetet lezárni. Szép volt, jó volt, de elég volt. Döntésemet ma bejelentettem az edzőmnek és az úszószövetségnek. Köszönöm a szurkolók, az edzőim, a szponzoraim és a sajtó eddigi támogatását" - mondta a Telesportnak 2005 októberében.

Forrás: MTI/Kovács Anikó

Visszavonulása után egy ideig vízilabdával próbálkozott, majd egy egészen éles váltással motokrosszozni kezdett. A női bajnokságban versenyt is nyert. "Úgy voltam vele, hogy ha az úszást abbahagytam is, sportolni mindenképpen akarok, mert a sport a lételemem. Amit kipróbáltam, mind tetszett, de azért legjobban a motorozás" - indokolta a választást egy korábbi interjúban az [origo]-nak. A motokrosszos terveknek aztán egy síbaleset vetett véget: mindkét térdében elszakadt a keresztszalag.

A pekingi olimpiát már nélküle rendezték meg, és Risztov Éva minden olyan kérdést hárított, amely azt firtatta, hogy miért nincs ott. A négyéves kihagyásról tavaly novemberben már azt mondta: "Jó döntés volt, kellett ahhoz, hogy érett emberként térhessek vissza."

Négy év szünet után, 2009 novemberében újra versenyen indult, 800 méteren bronzérmes lett a rövid pályás ob-n. Ekkor azonban már a nyílt vízi versenyekre készült. Az [origo]-nak adott interjúban úgy beszélt a visszatérésről, mintha egészen könnyű döntés lett volna: "A Magyar Úszószövetségtől megkerestek, érdeklődtek, hogy lenne-e kedvem hozzá. A medencés úszásba egyáltalán nem vágytam vissza, azt a részét tényleg lezártam az életemnek, de kiderült, hogy nem is erről lenne szó, mert eleve a hosszútávúszást nézték ki a számomra. Vázolták a lehetőséget, hogy Vajda Tamással készülhetnék együtt, akit természetesen ismertem, s amikor eljöttem Debrecenbe tárgyalni a konkrétumokról, csak pozitív hatás ért. Arra jutottam, hogy ebbe érdemes lesz belevágnom, ami aztán be is igazolódott".

Debrecenben úgy érezte magát, mintha oda született volna. "Itt nem teszik rám a terhet, hogy márpedig nekem nyernem kell, de érzem a bizalmat, hogy hisznek bennem. Szóval, itt teljesen más hozzáállást tapasztaltam meg, mint annak idején" - mondta az új környezetről.

Risztov Éva nyilatkozataiból rendre kiderül, hogy mekkora terhet jelentettek számára az ezüstérmek. Nagypályán három vb-ezüstéremmel és öt Eb-ezüsttel, hatszoros rövidpályás Európa-bajnokként vonult vissza 2005-ben. Az elégedetlensége azóta sem csillapodott. "Nézd, én mindig győzni akartam, és soha nem második lenni. És ebben nem változtam semmit, ez most is így van" - hangsúlyozta az [origo]-nak három évvel ezelőtt. A korábbi görcsösség azonban már nem látszott rajta: "Az, hogy újrakezdtem és idáig eljutottam, nekem azt jelenti, hogy abszolút nincs veszítenivalóm" - mondta idén májusban, a debreceni Európa-bajnokság előtt, ahol aztán egy ezüst- és egy bronzérmet szerzett.

Az utóbbi három évben Risztov Évának az úszás volt az első, és a felkészülés az olimpiára mindent a háttérbe szorított. "Nem úgy ébredtem, hogy győzni fogok, csak azt tudtam, hogy nagyon odateszem majd magam. Tavaly, a sanghaji világbajnokságon, amikor kizártak, érmet vettek el tőlem, én pedig szerettem volna itt bebizonyítani, hogy jogtalanul bántak el velem" - mondta az után, hogy Londonban, a Hyde Parkban elképesztő hajrával megnyerte a 10 km-es hosszútávúszást.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #21 Dátum: 2012. Augusztus 10. - 22:49:44 »

Gyurta nagyobb sztár Phelpsnél - olimpiai séta a magyar szinkronúszókkal
Juha Pál|2012. 08. 10., 14:45|Utolsó módosítás:2012. 08. 10., 16:55|

Nagyon élvezte az olimpiát a Czékus Eszter, Kiss Szofi szinkronúszó páros, amely 21. lett Londonban, és az a célja, hogy négy vagy nyolc év múlva a 12-es döntőben is bemutathassa gyakorlatát. A sportág messze legfiatalabb londoni versenyzői az olimpia előtt még Michael Phelpsszel akartak találkozni, mostanra azonban többre értékelik Gyurta Dániel társaságát.

Kiss Szofiéknak előzetesen az volt a céljuk, hogy legalább egy duót megelőzzenek, és elégedettek a teljesítményükkel, mert végül hárman is mögéjük kerültek a 24-es mezőnyben.

"Az egész olimpián a legnagyobb élmény számomra az volt, amikor beugrottunk a medencébe, és végrehajtottuk a gyakorlatunkat" - mesélte Kiss Szofi az Olimpiai Parkban az [origo]-nak.

Czékus Eszter 14 nappal fiatalabb Kiss Szofinál Fotó: Tuba Zoltán [origo]

Mindketten 17 évesek, náluk fiatalabb szinkronúszók még soha nem szerepeltek olimpián, a harmadik legfiatalabb induló 23 éves.

Czékusék összesítésben 158,480 ponttal zártak, amivel ők igen, a közönség viszont nem volt megelégedve. "Óriási tapsot kaptunk, sok magyar megnézte a versenyünket, ami nagyon jólesett. A taps után aztán, amikor megjelent a pontszámunk, a közönség egyből váltott, és lehurrogta a bírókat" - emlékezett vissza a versenyre Kiss Szofi.

Négy vagy nyolc év múlva sokkal jobb eredményt is elérhet a kettős, azt mondják, ha javul egy kicsit a magyar sportdiplomácia, ők pedig érettebb gyakorlatot mutatnak be, akár a 12-es döntőbe is bekerülhetnek majd.

A vízben kötelező a mosoly Forrás: MTI/EPA/Barbara Walton

A lányoknak nagyon tetszik az olimpia hangulata, a versenyük után együtt járják az olimpiai helyszíneket, szerda délelőtt megnézték az Izland-Magyarország kézimeccset, este pedig a pólósok olaszok elleni találkozóját. "Igyekszünk a lelátón is nagyon odatenni magunkat" - jelentették ki.

"Nagy szám lenne összefutni Michael Phelpsszel" - mondta még az olimpia előtt Czékus Eszter, mára azonban megváltozott a hozzáállása neki is, és Szofinak is.

"Igen, láttuk az étteremben Phelpset, de számunkra nem ő, hanem a magyarok a legnagyobb sztárok" - mondta Kiss, aki a világcsúccsal olimpiát nyert Gyurta Dániellel való találkozást most már mindennél többre értékeli.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #22 Dátum: 2012. Augusztus 10. - 22:57:09 »

Gyilkos volt az utolsó kör a magyar hosszútávúszónak
Dajka Balázs|2012. 08. 10., 18:59|Utolsó módosítás:2012. 08. 10., 19:16|

A lökdösődést megúszta, a frissítésre viszont nem igazán volt lehetősége a nagy tempó miatt Gercsák Csabának, aki a 18. helyen végzett 10 kilométeres hosszútávúszásban. Gercsák elégedett, mert a Hyde Parkban jobb időt úszott, mint a tavalyi tesztversenyen, és reméli, hogy Risztov Éva aranyérme után folytatódik a szakág fejlődése.

A 10 km-es távnak huszonöten indultak neki a 21 fokos, Serpentine nevű tóban, és a meglepően meleg időben. Bár Gercsák Csaba a negyedik kör után (a verseny hat körből áll) még holtversenyben a tizedik helyen állt, végül tizennyolcadikként ért célba. "Azt éreztem, hogy minden körben erősebb a tempó, az utolsó kör gyilkos volt. Mindenki próbált hajrázni, én is, így sikerült. A befutóig azt éreztem, hogy nagyon egymáson vagyunk, és mindenki az életéért úszik, sajnos a végén megelőztek páran, de összességében elégedett vagyok" - értékelt a verseny után Gercsák, aki négy éve Pekingben nem tudta befejezni a távot.

A tavalyi, sanghaji vébén 25 kilométeren bronzérmet szerző úszónak az volt a taktikája, hogy minél tovább próbáljon menni az élbollyal, öt körig jól is ment, érezte menet közben, hogy jó helyen áll. Ahogy Risztov esetében láthattuk, gyakran a 10 kilométer utolsó méterein dől el a verseny, és most is történtek még a végén helycserék, egyedül az volt biztos, hogy a pekingi olimpián 1500 gyorson arany-, a londonin bronzérmes tunéziai Mellulié lesz az arany. Gercsákot nem lepte meg, hogy kvalifikációs versenyen is elsőként záró Melluli nyert, de a borzasztó erős mezőnyben nyolc-tíz úszót is képesnek tartott arra, hogy odaérjen a dobogóra.

Gercsák száztizenegy és fél perc alatt tudta le a távot, ez jobb idő, mint amit a tavalyi londoni tesztversenyen úszott, ahol hatodik lett egy más összetételű mezőnyben. A holtpont most az ötödik kör végén és a hatodik elején következett be. Ekkor azt érezte, hogy gyorsabban kéne úszni, de már nem megy, ennek ellenére az utolsó két kilométeren szinte végig hajrázott. "Nem gondolkodtam konkrét helyezésben, jó lett volna előrébb végezni, de olyan erős volt a mezőny, hogy akik mögöttem értek célba, azok is voltak már az első nyolcban vébén vagy Eb-n."

Balra Gercsák Csaba Forrás: MTI/Illyés Tibor

Amilyen öröm volt az esős nyár után a helyiek számára a 28 fok körüli hőmérséklet és a szikrázó napsütés, annyira zavaró volt a vége felé a 23 éves magyar versenyzőnek, aki az utolsó körben már alig látott. A hosszútávúszásban nem ritka a lökdösődés, mindenki próbál helyezkedni, amiből aztán van, aki rosszabbul jön ki, de Gercsák szerint most mindenki fairül versenyzett. Ahogy a maratoni futásban vagy a hosszú kerékpárversenyeken, itt is nagyon fontos, hogy időnként frissítőt vegyen magához az ember, de Gercsák azt mondta, olyan erős volt a tempó, hogy erre most nem igazán volt lehetőség, mivel aki kiáll, az azt kockáztatja, hogy leszakad a bolytól. "Sokszor a taktika része, hogy az ember mikor menjen frissíteni, kicsit olyan ez, mint a Forma-1-ben a bokszkiállás. Lehet ezzel hozni is az ellenfeleken, de inkább csak veszteni."

A 171 cm magas Gercsák a kisebbek közé tartozik a mezőnyben, de emiatt nem éri hátrány, mivel a medencével ellentétben itt nincsenek fordulók. Sőt, neki jól is jön, ha egy nagyobb termetű úszó lábvizében úszik, míg ha ugyanez a versenyző mögötte úszik, őt nem segíti annyira Gercsák kisebb lábvize.

A hosszútávúszó szakágnak Risztov aranyérme miatt örökre emlékezetes marad a londoni olimpia, Gercsák szerint jó úton járnak, hogy még jobb legyen és tovább fejlődjön a szakág. "Nagyon komoly eredmény Évi aranyérme, nagyon örültem neki, bár engem nem lepett meg, mert esélyesnek tartottam a dobogóra."

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #23 Dátum: 2016. Augusztus 16. - 18:29:40 »

HOLLAND ARANY NYÍLT VÍZEN, PAPP MÁRK A 13. LETT
NEMZETISPORT.HU/Frissítve: 2016.08.16 16:18

A holland Ferry Weertman célfotóval nyert a férfi 10 kilométeres nyílt vízi úszás döntőjében, a második a görög Szpirosz Janniotisz lett. Papp Márk a 13. helyen végzett.

RIO 2016, NYÍLT VÍZI ÚSZÁS
FÉRFI 10 KM
1. Ferry Weertman (Hollandia) 1:52.59.8
2. Szpirosz Janniotisz (Görögország) 1:52:59.8
3. Marc-Antoine Olivier (Franciaország) 1:53.02.0
4. Cu Li-csün (Kína) 1:53.02.0
5. Jordan Wilimovsky (Egyesült Államok) 1:53.03.2
6. Simone Ruffini (Olaszország) 1:53.03.5
7. Federico Vanelli (Olaszország) 1:53.03.9
8. Hirai Jaszunari (Japán) 1:53.04.6
 ...
13. Papp Márk (Magyarország) 1:53.11.7

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #24 Dátum: 2016. Augusztus 17. - 23:45:46 »

KORMOS VILLŐ NEM JUTOTT BE A KÖZÉPDÖNTŐBE
NEMZETISPORT.HU/Frissítve: 2016.08.17 23:14

Szerdán rendezték a női toronyugrás selejtezőjét a riói olimpián. A huszonnyolc induló között ott volt a sportág egyetlen magyar indulója, Kormos Villő is. A harmadik olimpiáján induló versenyzőnknek nem sikerült a középdöntőbe kerülés.

Versenyzőnk az első három ugrására 44 és 47 közötti pontszámokat kapott, a negyedik sorozatban aztán 58.80-at produkált, viszont zárásként rontott és csak 31.50-et kapott, így végül a kettőt is hibázó orosz Julija Tyimosinyinát megelőzve a 27. helyen végzett, s ezzel befejezte szereplését.

A selejtezőben a kínai Sze Ja-csie volt a legjobb, megelőzve honfitársnőjét, Zsen Csient és az amerikai Jessica Parrattót.

RIO 2016, MŰUGRÁS
NŐI TORONYUGRÁS
Selejtező:
1. Sze Ja-csie (Kína) 397.45
2. Zsen Csien (Kína) 385.80
3. Jessica Parratto (Egyesült Államok) 346.80
...
27. Kormos Villő 227.70