Szerző Téma: Ol. Birkózás, judó, ökölvívás, súlyemelés  (Megtekintve 4727 alkalommal)

Leírás:

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • Megköszönte: 930 Alkalommal
  • A kezdetektől!
Ol. Birkózás, judó, ökölvívás, súlyemelés
« Dátum: 2012. Július 24. - 13:56:26 »

Csapatunk:

Birkózás (7): Bácsi Péter, Lőrincz Tamás, Módos Péter, Deák Bárdos Mihály (kötöttfogás), Hatos Gábor, Ligeti Dániel (szabadfogás), Sastin Marianna

Judó/cselgáncs (8): Ungvári Miklós, Csoknyai László, Madarász Tamás, Bor Barna, Csernoviczki Éva, Karakas Hedvig, Mészáros Anett, Joó Abigél

Ökölvívás (3): Harcsa Zoltán, Káté Gyula, Varga Miklós

Súlyemelés (1): Nagy Péter (ólomsúly)

Olimpiai menetrend:
Kód:
Only registered users can see contents. Kérjük kattintson ide Regisztrálj Vagy Jelenkez Be.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
Re:Ol. Birkózás, judó, ökölvívás, súlyemelés
« Válasz #1 Dátum: 2012. Július 26. - 23:52:14 »

Verhető ellenfelekkel kezdenek a cselgáncsozók
MTI|2012. 07. 26., 17:23|Utolsó módosítás:2012. 07. 26., 17:26|

Mind a nyolc magyar résztvevő verhető ellenféllel kezd a londoni olimpia cselgáncstornájának csütörtöki sorsolása alapján. A küldöttség fele erőnyerőként csak a legjobb 16 között kapcsolódik be a szombattól jövő péntekig tartó küzdelmekbe, hárman a 32, Ungvári Miklós pedig a 64 között kezdi meg szereplését.

A tavaly világbajnoki bronzérmes Csernoviczki Éva (48 kg) nyitja a sort szombaton a nyolcaddöntőben, ahol a pályafutása során eddig mindössze két Világkupa-ezüstöt nyert holland Birgit Ente lesz az ellenfele. Győzelem esetén a negyeddöntőben az Eb-második holland Charline van Snick vagy a vb-harmadik dél-koreai Dzsung Jeon Csung következhet Csernoviczkinek.

A háromszoros vb-bronzérmes és Európa-bajnok Ungvári Miklósnak (66 kg) vasárnap várhatóan nem jelent majd megoldhatatlan feladatot a 64 között az afgán Adzsmal Faizzada, mint ahogy csekélyebb erőt képvisel a 32 közt a belize-i Eddermys Sanchez is. A nyolcaddöntőben aztán az Eb-harmadik szlovén Rok Draksic vagy a venezuelai Ricardo Valderrama jöhet a 31 éves magyarnak.

Hétfőn a vb-bronzérmes Karakas Hedviget (57 kg) szólítják szőnyegre, elsőként a 32 között a spanyol Concepcion Bellorin ellen, aki eddig három Világkupa-bronzot gyűjtött. Második mérkőzésén az Eb-harmadik német Miryam Roper vagy a világbajnoki ezüstérmes brazil Rafaela Silva szállhat szembe az UTE dzsúdósával.

Kedden Csoknyai László (81 kg) az indonéz Putu Wiradamunggával kezd a 32 között, majd az Ázsia-bajnokságon harmadik üzbég Jahjo Imamov vagy a súlycsoport egyik legjobbja, az olimpiai ezüstérmes és kétszeres világbajnok dél-koreai Dzse Bum Kim következhet.

A szerdán érdekelt két magyar közül a kétszeres vb-második Mészáros Anett (70 kg) a nyolcaddöntőben az Eb-ezüstérmes Kerstin Thiele vagy az Óceánia-bajnok új-zélandi Moira de Villiers ellen kezd, a négy közé jutásért pedig az egyik favorit, az olimpiai ezüstérmes és világbajnok holland Edith Bosch vagy a hazai közönség előtt szereplő, három Világkupa-versenyt nyert Sally Conway várhat rá.

Az utolsó pillanatban kvótát kapott Madarász Tamás (90 kg) ugyancsak szerdán, a sorsolás értelmében erőnyerőként, a 16 között mutatkozik be, igaz, ott rögtön a vb-harmadik üzbég Dilsod Horjev vagy az Európa-bajnok svéd Marcus Nyman lesz az ellenfele.

Csütörtökön a kétszeres Európa-bajnok Joó Abigél (78 kg) a 16 között a burundi Odette Ntahonvukiyével vagy a gaboni Audrey Kolumbával kezd, majd a negyeddöntőben a világbajnok amerikai Kayla Harrison vagy az Eb-aranyérmes orosz Vera Moszkaljuk vár rá.

A dzsúdótorna jövő pénteki zárónapján a legnehezebbeknél (+100 kg) szereplő, háromszoros Eb-ezüstérmes Bor Barna a 32 között a két Világkupa-ezüstnél tartó holland Luuk Verbij ellen kezd, majd az iráni Mohamed Rodaki vagy a marokkói El-Mehdi Malki következhet, aztán a negyeddöntőben valószínűleg a vb-második, Eb-aranyérmes német Andreas Tölzerrel csap össze.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #2 Dátum: 2012. Július 27. - 21:51:40 »

Kedvező sorsolás az ökölvívóknál
MTI|2012. 07. 27., 19:28|Utolsó módosítás:2012. 07. 27., 19:29|

Kedvezően alakult a sorsolás a magyar ökölvívóknak a londoni olimpián: a küldöttség három versenyzőjének venezuelai, litván, illetve egyiptomi ellenfél jutott a nyitókörben.

Elsőként a 75 kg-os Harcsa Zoltán lép ringbe magyar idő szerint szombaton 17 órakor a venezuelai José Espinoza Mena ellen.

A 60 kilós Varga Miklós vasárnap 21:45-től a litván Evaldas Petrauskasszal bokszol, a 64 kg-os kategóriában szereplő Káté Gyula pedig kedden 17 órakor az egyiptomi Mohamed Eszlammal csap össze. Mindhárom magyar öklöző a legjobb 16 közé jutásért küzd majd.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #3 Dátum: 2012. Július 28. - 23:47:08 »

Harcsa a hajrában intézte el venezuelai riválisát
MTI|2012. 07. 28., 18:01|Utolsó módosítás:2012. 07. 28., 18:02|

Harcsa Zoltán bejutott a nyolcaddöntőbe a londoni olimpiai férfiökölvívó-tornájának 75 kg-os súlycsoportjában, miután szombaton pörgős mérkőzésen 16-13-ra legyőzte a venezuelai José Espinoza Menát.

Nagy iramban kezdődött a csata, mindkét öklöző bátran támadott, az első menetet 5-4-re a 19 éves, ifjúsági olimpiai bronz- és junior Európa-bajnoki ezüstérmes Harcsa nyerte. A második három percben a venezuelai kicsit aktívabb volt, ami elégnek bizonyult az egyenlítésre (8-8).

A záró felvonás elején a venezuelai, később viszont Harcsa volt jobb. Az első olimpiáján szereplő magyar több komoly ütést is bevitt, majd magabiztosan őrizte előnyét.

A magyar bokszoló a nyolc közé jutásért a namíbiai Mujandje Kasutóval találkozik a csütörtök esti programban.

Eredmény, férfi 75 kg:
Harcsa Zoltán - Espinoza Mena (venezuelai) 16-13

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #4 Dátum: 2012. Július 29. - 00:08:02 »

Csernoviczki elájult a bronzérem előtt
Juha Pál|Dajka Balázs|2012. 07. 28., 18:24|Utolsó módosítás:2012. 07. 28., 19:26|

Csernoviczki Éva az első magyar női cselgáncsozó, akinek sikerült érmet nyernie az olimpián. A 25 éves sportoló maga sem gondolta, hogy ilyen szép napja lesz, miután a második meccse végén egy fojtástól elájult, majd fél órán keresztül szédelgett.

"Nagyon boldog vagyok, elmondhatatlanul" - mondta még a fáradtságtól lihegve a tatamiról lejövet Csernoviczki az [origo]-nak, miután megnyerte a bronzmérkőzést.

"A második meccsemen vezettem egy intéssel, mégis kikaptam, és akkor nem gondoltam, hogy ilyen jól fog sikerülni a mai nap. A fojtástól szó szerint elaludtam a szőnyegen, elájultam, de nem emlékeztem rá. Fölálltam, és azt hittem, hogy folytatódik még a mérkőzés. Utána nagyon rosszul éreztem magam lelkileg és fizikailag is, egy fél órába telt, mire összeszedtem magam, folyamatosan szédelegtem, szerencsére volt egy kis szünet. Tíz percig feküdtem felemelt lábbal, jéggel a tarkómon, aztán kimentem a levegőre, és éreztem, hogy jobban vagyok. Ezután a kínai ellenfelemet nagyon könnyedén megoldottam, pedig vele mindig nagyon szoros meccseket vívtam. A harmadik helyért valójában már felszabadultan dzsúdóztam."    

A 48 kg-os dzsúdósnak nagy álma vált valóra azzal, hogy érmet nyert az olimpián. "A végén arra gondoltam, az egész életem benne van ebben a sikerben" - mondta Csernoviczki, aki a verseny előtt még babonából nem nyilatkozott. A bravúr értékét növeli, hogy pályafutása során először tudta legyőzni a világranglista-vezető Fukumit. A meccs alatt főleg arra figyelt, hogy a japán bal kézzel ne tudja megragadni a hajtókáját, és ezt sikerült is elkerülnie. Ennél is fontosabbnak érezte azonban, hogy magára odafigyeljen, hogy jól bírja a hosszabbítást, és azt a taktikát hajtsa végre, amit előzetesen megbeszéltek. Csernoviczki már tavaly, a japánokkal közös edzőtáborban is meglepte egyszer Fukumit a kis külső horoggal, amely most a bronzérmet eredményezte.

Csernoviczi Éva nagyot küzdött - Fotó: Tuba Zoltán [origo]

"Nem éreztem magam fáradtnak, egyébként is inkább fejben szoktam elfáradni, sok energiát felemészt, hogy az embernek állandóan koncentrálnia kell. Bíztam benne, hogy meg tudom törni a Fukumi elleni átkot, és a hosszabbításban is éreztem, hogy jó esélyem van, indítottam egy utolsó nagy támadást, ami végül meghozta az eredményét."    

A dzsúdós edző-édesapja, Csernoviczki Csaba sem volt bőbeszédű a verseny előtt két nappal, a sorsolásról például azt mondta, hogy őket az egyáltalán nem érdekli. Rögtön a bronzmeccs után az [origo]-nak így fogalmazott. "Felemásak az érzéseim, mert volt egy mérkőzés, ami elment sajnos, de a harmadik helyért a japán ellenfelét szépen megverte, azt mondom, hogy ez volt Évi élete meccse. Nagyon jól dolgozott, végig uralta a bronzmeccset, és az ipponnal tisztán nyert, nincs miről beszélni."

Csernoviczki Csabát az aranypontért zajló hosszabbításban elküldték a tatami mellől, utóbb kiderült, a bíró azt nehezményezte, hogy az edző túl hangosan reklamált a japán passzivitása miatt. "Kinézett rám, hogy mi legyen, én meg mondtam neki, hogy csinálja, és a következő akcióból meg is nyerte a meccset. Ha ezen múlik, akkor ezentúl mindig úgy intézem, hogy elküldjenek" - mosolygott az apa, lánya pedig azt tette hozzá, hogy plusz adrenalint és erőt jelentett számára az incidens.

A tatabányai sportoló apja abban bízik, hogy lánya érmét még további dobogós helyek követik. "Reméljük, hogy több érem is lesz még, akár már holnap, majd holnapután is, és egészen augusztus 1-ig. A csapatban benne van még egy-két érem." Hasonló véleményen volt az újdonsült bronzérmes is, aki szerint akár már vasárnap, Ungvári Miklós is odaérhet a dobogóra, de a mostani, általa nagyon erősnek titulált magyar csapatból a többiek is éremesélyesek.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #5 Dátum: 2012. Július 29. - 23:04:20 »

Ifjúsági olimpiai bajnok küldte haza Vargát
MTI|2012. 07. 29., 22:41|

Varga Miklós vasárnap pontozásos vereséget szenvedett a 60 kg-osok első fordulójában, így kiesett a londoni olimpia férfi ökölvívótornáján.

A tavaly világbajnoki negyeddöntős Varga ellenfele a 20 éves, ifjúsági olimpiai bajnok litván Evaldas Petrauskas volt, aki rögtön a mérkőzés elején meglepte a hajdúsámsoni bokszolót néhány pontos ütéssel. A menet második felére Varga magára talált, de így is 6-4-re a litván vezetett az első három perc után.

A második menet hasonlóan indult, mint az első, továbbra is Petrauskas volt a pontosabb, többet talált. Másfél perc elteltével a vezetőbíró rá is számolt Vargára. Ezt a menetet szintén 6-4-re hozta a litván. A folytatásban sem változott a mérkőzés képe, továbbra is Petrauskas irányított, 1:27 percél pedig ismét rászámoltak Vargára. A litván még az utolsó másodperceket is meghajtotta, a menetet 8-4-re, az összecsapást pedig 20-12-re nyerte meg.

A magyar bokszolók közül a 75 kg-os Harcsa Zoltán győzelemmel kezdett vasárnap, Káté Gyula (64 kg) pedig kedden mutatkozik be az ötkarikás játékokon.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #6 Dátum: 2012. Július 29. - 23:14:04 »

Ungvári ezüstje a második magyar érem Londonban
MTI|[origo]|2012. 07. 29., 17:48|Utolsó módosítás:2012. 07. 29., 18:26|

A 66 kilós Ungvári Miklós nagyszerű cselgánccsal döntőig menetelt, majd ezüstérmet szerzett a londoni olimpián. Az első két ellenfelét egyaránt ipponnal győzte le, aztán a nyolcaddöntőben egy szlovént, a negyeddöntőben pedig egy lengyelt vert meg egy ponttal. Az elődöntőben a vb-második, Európa-bajnok spanyol Uriarte sem talált fogást a rendkívül összeszedetten dzsúdózó Ungvárin, aki így aranyért küzdhetett, de a döntőben szoros meccsen kikapott a grúz Savdatuasvilitől.

A háromszoros vb-bronzérmes és Európa-bajnok Ungvári első meccsén a 64 között 17 másodperc elteltével ippont érően vitte földre a szabadkártyával induló afgán Adzsmal Faizzadát. A folytatásban belize-i Eddermys Sanchez sem okozott gondot a magyarnak, 19 másodperc elteltével őt is ipponnal intézte el.

A nyolcaddöntőben az Eb-harmadik szlovén Rok Draksic következett, a harmadik olimpiáján szereplő 31 éves magyar a legutóbbi két meccsüket elveszítette, az idei Eb bronzmérkőzésén például ipponnal kapott ki tőle. Az első perc akció nélkül telt, majd Ungvárinak volt egy jó támadásindítása, de Draksic sikerrel védekezett. Másfél perc után a vezetőbíró mindkét dzsúdóst intette, majd újabb egy perc elteltével a szlovént másodszor is, így Ungvári jukóval vezetett. A hátralévő időben folyamatosan ment előre, és támadást kezdeményezett, nehogy a bírók visszaadják a figyelmeztetést. Draksic nem tudott kibontakozni, sőt egyszer felmerült a lehetősége, hogy lábra fogásért leléptetik, de miután visszanézték a jelenetet, folytatódott a meccs. Az utolsó másodpercekben is Ungvári rutinja érvényesült, így negyeddöntőbe jutott a magyar.

Az elődöntőbe jutásért Ungvári a lengyel Pawel Zagrodnikkal találkozott, aki az első körben meglepetésre a kétszeres vb-ezüstérmes brazil Leandro Cunhát búcsúztatta, a magyar dzsúdós azonban túl nagy falat volt számára. Ungvári ezúttal is egy jukóval nyert.

Ungvári az elődöntőben a vb-második és Európa-bajnok spanyol Sugoi Uriartével nézett farkasszemet, kettejük különpárharcában 2-1-re vezetett az ellenfél. A magyar nagyon határozottan kezdte a meccset, és egy leszorítás után egy jukóval vezetést szerzett. A folytatásban is ő irányította a találkozót, a spanyolnak vészesen fogyott az ideje, és végül tehetetlennek bizonyult Ungvárival szemben. Első öt meccsén egyetlen eredményes akciót sem tudtak bevinni Ungvári ellen.

A fináléban Ungvári Lasa Savdatuasvilivel csapott össze, a rivális chilei, francia, brit és japán dzsúdóson keresztül jutott a döntőbe. Savdatuasvili egész nap rendkívül agresszívan küzdött, a világbajnok japán Ebinuma Maszasit ipponnal verte az elődöntőben.

A 20 éves grúz ellenfél jobban kezdte a telt ház, 8000 néző előtt rendezett döntőt, és egy perc alatt egy jukót érő levitellel előnybe került, a folytatásban pedig nem adott fogási lehetőséget Ungvárinak. Két perc elteltével a japán vezetőbíró intette a magyar versenyzőt. Az idő gyorsan telt a kiegyenlített csatában, Ungvári egyetlen veszélyesebb akciójából ügyesen kibújt az Eb-bronzos Savdatuasvili, majd ő indított támadást.

A hajrában Ungvári folyamatosan támadott, több ígéretes akciója is volt, de egyikért sem kapott pontot. A grúz nagyon jól védekezett, Ungvári mindent megpróbált, többször is felnyalábolta, de nem tudta megforgatni ellenfelét, így végül meg kellett elégednie az ezüstéremmel.

A 31 éves Ungvári olimpiai ezüstérmével megkoronázta pályafutását, és a szintén dzsúdós Csernoviczki Éva szombati bronza után a magyar küldöttség második érmét szerezte az olimpián.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #7 Dátum: 2012. Július 30. - 23:05:41 »

Ötödik helyig jutott a fájós lábbal küzdő Karakas
MTI|[origo]|2012. 07. 30., 16:59|Utolsó módosítás:2012. 07. 30., 17:58|

A vigaszágon bronzmeccsig jutó Karakas Hedvig elveszítette utolsó meccsét, így ötödik lett a londoni olimpia cselgáncstornáján az 57 kg-osok között.

A 22 éves, vb-bronzérmes magyar dzsúdós a bronzmérkőzésen az Eb-harmadik francia Automne Paviával csapott össze, korábbi öt meccsükön négyszer az ellenfél győzött. Karakas a vigaszági meccsét megnyerve jutott el a bronzcsatáig, míg ellenfele, a francia Automne Pavia az elődöntő elvesztésével. Pavia brit és ausztrál riválisát megverte, osztrák ellenfelét pedig szabálytalan fogásért leléptették, akár csak Karakassal szemben a brazil Rafaela Silvát a 16 között.

A bronzmeccsen kiegyenlített csata zajlott, még egy perc sem telt el, amikor a vezetőbíró mindkét versenyzőt intette fogásbontásért. Bár folyamatosan Karakas ment előre, a francia pedig hátrált, mégis 2:23-nál a magyar cselgáncsozó kapott újabb figyelmeztetést, így a francia jukóhoz jutott.

A nap során egyre erősödő lábfájással küzdő Karakas ettől kezdve támadásban volt, de nem tudott érvényes akciót indítani, így a francia egyetlen ponttal megnyerte a meccset.

Karakas első olimpiáján így is pontszerzőként, az ötödik helyen végett. A magyar dzsúdósok eddigi londoni mérlege emellett egy ezüst- (Ungvári Miklós) és egy bronzérem (Csernoviczki Éva). Kedden a 81 kg-os Csoknyai László lép tatamira.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #8 Dátum: 2012. Július 30. - 23:33:43 »

Karakas: A világ élvonalába tartozunk
Dajka Balázs|2012. 07. 30., 19:34|Utolsó módosítás:2012. 07. 30., 20:57|

Egy hónapja még az sem volt biztos, hogy szerepelhet az olimpián Karakas Hedvig, aki combizomszakadásából lábadozva ötödik lett a cselgáncsozók 57 kg-os mezőnyében. A 22 éves dzsúdós a sérüléssel még elbírt, de a bronzmeccsen a kellemetlen stílusú francia ellenfél legyűrte, ennek ellenére fantasztikus eredménynek tartja az ötödik helyet, amihez erőt adott neki társai korábban látott, érmekben megmutatkozó szereplése.

Ha lehetne kérvényezni a szervezőknél, ezentúl az olimpia minden magyar érdekeltségű versenyszámát az ExCel nevű hatalmas, bevásárlóközpont-méretű komplexumban kéne rendezni, itt ugyanis nagyon jól megy sportolóinknak.

Kezdésnek Csernoviczki Éva nyert egy bronzérmet a cselgáncsozók 48 kg-s versenyében, majd őt követte Ungvári Miklós ezüstje (cselgáncs, 66 kg), és itt született meg az első magyar arany is a kardvívó Szilágyi Áron révén.

Az olimpia harmadik napján is megvolt az esély egy éremre, az egy hónapja combizomszakadást szenvedett Karakas Hedvig ugyanis a vigaszágról elverekedte magát a bronzmeccsig a cselgáncsozók 57 kg-os mezőnyében.

Mint edzője, Illés Sándor utólag elmondta, Karakasnak a francia Automne Pavia ellen is az volt az alaptaktikája, mint a bronzmeccsen, igyekezett minél tovább kihúzni, hogy aztán a meccs végén, vagy a hosszabbításban indítson egy győzelemmel kecsegtető akciót.

"Ahogy az első intést megkaptuk, onnantól váltani kellett, ki kellett nyílni, támadni kellett volna, de tudtuk, hogy nem lesz ez egy egyszerű mérkőzés" - jelezte Illés, hogy hamar borult a taktika. "A két intés jogos volt, kicsit agresszívebbnek, erőszakosabbnak kellett volna lenni a fogásfelvételben, sajnos a francia lány akarata érvényesült. Jobban fel kell belőle készülni, de azért azt hozzá kell tenni, hogy ha nincs a sérülés, teljesen más lehetett volna a meccs. Jelen pillanatban ennek is örülök, hogy ennyire helyre tudtunk jönni a sérülésből. Persze amikor Hedvig továbbjutott a brazil Silva ellen, akkor megjött az étvágyunk, de mindent összevetve elégedett vagyok az ötödik hellyel" - értékelt Illés.

Tanítványa nem tűnt csalódottnak, amiben az is közrejátszott, hogy amikor egy hónapja megsérült, azt mondták neki, talán indulhat az olimpián, és úgy volt vele, ha már egy párharcot megnyer, pozitívan jön ki a dologból. Ehhez képest nem csak itt volt, hanem a pontszerző ötödik helyen zárt.

"Fantasztikus ez az ötödik hely, nagyon boldog vagyok, főleg azért, mert az elmúlt másfél évben volt pár mélypont, de úgy tűnik, kezdek visszakapaszkodni. Ha nincs a sérülés, akkor teher nélkül tudtam volna indulni az olimpián, így is nagyon közel voltam többször, a Caprioriu elleni, végül bírói döntéssel elveszített negyeddöntőben, valamint a bronzmeccs végén is. Úgy érzem, van még keresnivalóm a dzsúdóban" - mondta a kétszeres Eb-bronzérmes Karakas.

A 22 éves Karakas a bronzmeccsről azt említette meg, hogy nagyon kellemetlen stílusú ellenfele volt, akitől legutóbb fél perc alatt kikapott, és korábban csak egyszer tudta legyőzni. "El kell ismerni, végig irányította a meccset, nehéz lett volna fordítani. A sérülés sajnos eléggé gátolt, végig nagyon éreztem a szünetekben próbáltam pihentetni, regenerálódni, de most, hogy letudtam az olimpiát, muszáj lesz vele foglalkoznom, hogy rendbe jöjjön. Normális esetben két-három hónap lett volna a gyúgyulási ideje, sok mindent kipróbáltam, hidegkamrát, bioptron lámpát, gyógytornát, köszönöm szépen mindenkinek, aki próbált segíteni".

Karakas úgy érezte, sokat számított, hogy a társai remekül szerepeltek itt Londonban, plusz löketet adott neki, és úgy volt vele, ha a többieknek összejött, neki miért ne sikerülne. "A magyar dzsúdó nagyon nehéz helyzetben volt, mivel húsz éve nem volt magyar érem az olimpián, és szerettük volna csapatként megmutatni, hogy a cselgáncsozók feljövőben vannak, és a világ élvonalába tartozunk. Szerintem ezt sikerült is bebizonyítanunk."

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #9 Dátum: 2012. Július 31. - 14:34:13 »

Nem sikerült az újabb dzsúdós bravúr
MTI|2012. 07. 31., 13:08|Utolsó módosítás:2012. 07. 31., 14:02|

Csoknyai László kikapott a világbajnoki címvédő dél-koreai riválisától a cselgáncsozók 81 kg-os kategóriájának nyolcaddöntőjében, így helyezetlenül zárt a londoni olimpia keddi versenynapján.

"Mindent megtettem, harcoltam, mint egy oroszlán, de egy apró hiba miatt elment a meccs. Az edzőmmel is megbeszéltük, hogy ezt a hibát, mármint hogy egy nálam magasabb ellenféllel szemben lehajtsam a fejem, nem szabad elkövetnem, mégis megtörtént. Ha ez nincs, még az aranypontért küzdenénk. Remélem, ettől nem törik meg a csapat lendülete, és lesznek még további sikerek" - mondta a találkozó után az Atomerőmű SE 24 éves sportolója.

Edzője, Hangyási László azt mondta, kár, hogy tanítványa már a verseny ezen szakaszában összeakadt a dél-koreaival, aki a mezőny egyik legjobb dzsúdósa, mert így nincs lehetőség a vigaszágra sem.

A magyar dzsúdós értékelhető akció nélküli mérkőzésen két intésért járó jukóval szenvedett vereséget a legutóbbi két vb-n aranyéremig jutó Kim Dzse Bumtól. Csoknyai a magyar cselgáncscsapat első helyezetlen versenyzője Londonban, korábban Ungvári Miklós (66 kg) ezüst-, Csernoviczki Éva (48 kg) pedig bronzérmet szerzett, míg Karakas Hedvig (57 kg) az ötödik helyen végzett.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #10 Dátum: 2012. Július 31. - 23:09:15 »

Harmadik olimpián megnyerte első meccsét a magyar bokszoló
MTI|2012. 07. 31., 17:45|Utolsó módosítás:2012. 07. 31., 18:18|

A 64 kilós súlycsoportban szereplő Káté Gyula magabiztosan győzött első, keddi meccsén, így bejutott a legjobb 16 közé a londoni olimpia férfiökölvívó-tornáján.

Eredmény, férfi 64 kg, a 16 közé jutásért:
Káté Gyula - Eszlam Mohamed (egyiptomi) 16-10

Az ExCel zsúfolásig megtelt bokszcsarnokában a 30 éves kispesti öklöző - akit bevonulásakor a lelátó több pontjáról is "Hajrá, Gyuszi!", "Kemény legyél, Gyula!" buzdítás fogadott - az egyiptomi  Eszlam Mohameddel csapott össze.

Az első menetben nem igazán érvényesült a kétszeres világbajnoki bronzérmes Káté akarata, s a három perc végén némi meglepetésre a 22 esztendős, nemzetközi eredményekkel még nem rendelkező rivális vezetett 3-2-re.

A folytatásban aztán bátrabban kezdett támadni a magyar, s ennek meg is lett az eredménye, hiszen az utolsó pihenőre már az ő 9-7-es vezetésével vonultak el. A záró menet is Káté fölényét hozta, ezt a szakaszt 7-3-ra, a meccset pedig végül 16-10-re nyerte.     

Káté, aki nyolc és négy éve is már a 32 között búcsúzott az ötkarikás boksztornán, a következő körben - szombaton délután - az általa a 2010-es moszkvai Európa-bajnokságon legyőzött, most pedig negyedik kiemelt olasz Vincenzo Mangiacapre ellen bokszolhat. Kettejük mérlege jelenleg 1-1.

"Az eredménnyel elégedett vagyok, bár Gyuszi egy kicsit feszülten kezdett" - mondta Szántó Imre, Káté klubedzője. "Ez persze valahol érthető, hiszen ritka az olyan versenyző, aki már két olimpián is szerepelt, de még nem nyert meccset. Végül azonban szerencsére legyőzte önmagát, és sikerült nyernie. Az olasszal 1-1-re állnak, később majd egyenlíthet a rivális, de először reméljük, hogy Gyula kerül előnybe."

"Igaza van a mesternek, tényleg feszült voltam az elején, nem akartam most is az első fordulóban kiesni" - fogalmazott Káté. "A második menettől már kiengedtem, ráéreztem arra, hogy mit is kell csinálni. Jó formában érzem magam, remélem, hogy Mangiacapre ellen is győzni tudok."

A magyar ökölvívók közül a 75 kg-os Harcsa Zoltán győzelemmel kezdett szombaton, Varga Miklós pedig kiesett a 60 kg-osok vasárnapi első fordulójában.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #11 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 14:14:30 »

Mészáros Anett beviharzott az öltözőbe
[origo]|2012. 08. 01., 13:59|

A 70 kg-os Mészáros Anett kiesett az olimpiai cselgáncstornán, miután bírói döntéssel kikapott német ellenfelétől. A meccs után nem szólt semmit, azonnal az öltözőbe sietett.

A másfél éve folyamatosan sérüléssel bajlódó, kétszeres vb-ezüstérmes Mészáros a 2009-ben Eb-második német Kerstin Thiele ellen lépett tatamira a 16 között, az első körben erőnyerő volt. Mészáros eddig ötször találkozott Thielével, s háromszor nyert.

Kölcsönös dulakodással telt a meccs első része, majd előbb a németet, aztán Mészárost intette a bíró. Aztán földharcban a magyar versenyző került alulra, Thiele sokáig próbálta leszorítani őt, de nem járt sikerrel. Értékelhető akció továbbra sem akadt, így jöhetett az első pontig tartó, háromperces hosszabbítás.

Ez alatt sem történt semmi, mindkét dzsúdós egyre fáradtabban mozgott. A bírók kétszer is tanácskoztak, hogy kiosszák-e a második figyelmeztetést, ami az összecsapás végét jelentette volna, de erre nem került sor. Végül egyhangú bírói döntéssel Thiele jutott tovább.

Mészáros a mérkőzés után azonnal az öltözőbe sietett.

Edzője, Toncs Péter azt mondta, nem sikerült jól tanítványa felkészülése, tavaly év végén esett át térdszalag-műtéten, s az elmúlt egy évben egy versenyen tudott csak indulni.

A nyolcfős dzsúdós csapatból még Joó Abigél és Bor Barna nem mutatkozott be az olimpián. Ungvári Miklós ezüst-, Csernoviczki Éva bronzérmet szerzett, Karakas Hedvig az ötödik helyen, Csoknyai László, Madarász Tamás és Mészáros Anett pedig helyezetlenül zárt.

Madarász: Volt jukót érő akcióm!
MTI|2012. 08. 01., 12:59|Utolsó módosítás:2012. 08. 01., 13:00|

Kis dolgok hiányoztak a ponthoz a 90 kg-os Madarász Tamásnak, aki kiesett a 16 között az olimpiai cselgáncstornán, miután ipponnal vereséget szenvedett üzbég ellenfelétől. A dzsúdós két és fél hónapja kapott szabadkártyát, ennyit tudott készülni a játékokra.

Madarász, aki már felhagyott a versenyzéssel, a kvalifikációs rendszer bonyolultsága révén váratlanul, európai szabadkártyával jutott ki az ötkarikás játékokra. Az első körben erőnyerő volt, a 16 között a 2009-ben világbajnoki ezüstérmes Dilsed Csorijev ellen lépett tatamira. Az üzbég dzsúdós első meccsén svéd ellenfelét verte vazarival.

Madarász bátran kezdett, az első percekben ő kezdeményezett, két szép akciót is indított. A meccs második felére láthatólag elfáradt, a vezetőbíró mindkét versenyzőt intette. Egy perc volt hátra, amikor Csorijev ippont érően eldobta a debreceni cselgáncsozót, ezzel megnyerte a találkozót.

"Az első percekben jobb voltam, biztos vagyok benne, hogy volt egy jukót érő akcióm is" - nyilatkozott Madarász Tamás. "Tudtuk, hogy az üzbég lassú, az volt a feladat, hogy gyors, agresszív támadásokkal próbáljuk megdolgozni, ez működött is. Kis dolgok hiányoztak a ponthoz."

Madarász hozzátette, két és fél hónapot tudott készülni az olimpiára, miután megtudta, hogy indulhat. Arra a kérdésre, hogy folytatja-e pályafutását, nem tudott válaszolni.

"Ha nem, akkor is mindent megkaptam ettől a sportágtól, amit lehet" - mondta.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #12 Dátum: 2012. Augusztus 02. - 14:33:38 »

Drámai meccsen kapott ki Joó Abigél
[origo]|2012. 08. 02., 13:14|Utolsó módosítás:2012. 08. 02., 13:33|

Joó Abigél vezetett a 2010-es világbajnok ellen a negyeddöntőben, a magyar dzsúdós azonban megsérült, alig tudott lábra állni, amit kegyetlenül kihasznált az amerikai Kayla Harrison. 

Joó Abigél alig több mint egy perc után vazarit érő dobással jutott vezetéshez, és egyértelműen irányította a meccset a világranglistán negyedik Harrison ellen.

Az amerikai egyik akciójánál  azonban megsérült a kétszeres Európa-bajnok magyar dzsúdós jobb térde. Többször is próbált lábra állni, de látszott rajta, hogy nagy fájdalmai vannak, ennek ellenére odaállt, nem adta fel a meccset. Ellenfele azonnal rávetette magát, és előbb egy vazarival egyenlített, majd egy ippont is bevitt a könnyeivel küzdő magyarnak.

A csapattól származó információ szerint a sportoló térdében levált a porc, egyelőre nem tudni, hogy a 22. születésnapját négy nap múlva ünneplő Joó tudja-e vállalni a folytatást a vigaszágon.

Joó Abigél 38 másodperc alatt jutott negyeddöntőbe
MTI|2012. 08. 02., 12:46|Utolsó módosítás:2012. 08. 02., 12:47|

Joó Abigél villámgyors győzelemmel mutatkozott be a londoni olimpián: sikerével a legjobb nyolc közé jutott a női cselgáncsozók 78 kg-os kategóriájában.

A kétszeres Európa-bajnok magyar dzsúdós a gaboni Audrey Kolumba ellen lépett tatamira, s mindössze 38 mp-re volt szüksége ahhoz, hogy ippont érő akciót hajtson végre riválisán, és ezzel bekerüljön a negyeddöntőbe.

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #13 Dátum: 2012. Augusztus 02. - 20:04:41 »

Egy győzelemre az éremtől a 19 éves magyar bokszoló
MTI|2012. 08. 02., 16:43|Utolsó módosítás:2012. 08. 02., 19:00|

Harcsa Zoltán bejutott a negyeddöntőbe a londoni olimpiai ökölvívótornájának 75 kg-os súlycsoportjában, miután csütörtökön fölényes pontozással legyőzte a namíbiai Mujandje Kasutót.

Szántó Imre 19 éves tanítványa az előzetes esélyeknek megfelelően az első menettől vezetett, és végül 16-7-re nyert. Az első olimpiáján szereplő Harcsa ezzel egy győzelemre került az éremszerzéstől.

"Kifejezetten élveztem a bokszot, úgy érzem, végig uraltam a három menetet" - mondta a magyar ökölvívó a honi szövetség tájékoztatása szerint.

"A harmadikban viszont tudatosan átadtam a kezdeményezést, és az utolsó percben újabb találatokkal biztosítottam be a szerintem megérdemelt győzelmemet. Rendesen megjött az étvágyam, és nem elégszem meg azzal, hogy már pontszerző vagyok. Florentinóval még sosem bunyóztam, de nem tartok tőle. Egészséges önbizalommal várom a hétfő esti összecsapásunkat, és titokban reménykedem abban, hogy valóra válthatom az érmes álmaimat."

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #14 Dátum: 2012. Augusztus 02. - 20:42:50 »

Hősies dzsúdóval ötödik lett Joó Abigél
[origo]|2012. 08. 02., 16:49|Utolsó módosítás:2012. 08. 02., 17:11|

A francia világbajnok Audrey Tcheumeo ipponnal verte a sérülten küzdő Joó Abigélt a női cselgáncstorna 78-kg-os bronzmeccsén.

Joó Abigélnek a negyeddöntőben vált le egy porc a jobb térdében, ennek ellenére úgy döntött, hogy nem adja fel a versenyt, és bár csak bicegve tudott felmenni a tatamira, vigaszági meccsén 27 másodperccel a vége előtt egy gyönyörű dobással legyőzte a lengyel Pogorzelecet.

A bronzmeccsen a világbajnok Audrey Tcheumeo volt az ellenfele, és bár a hétfőn 22 éves magyar dzsúdós jól tartotta magát, a meccs utolsó harmadában a francia ipponnal győzött.

A kétszeres Európa-bajnok Joó így az ötödik helyen végzett élete első olimpiáján.

Joó Abigél bicegve jutott el a bronzmeccsig
[origo]|2012. 08. 02., 15:20|Utolsó módosítás:2012. 08. 02., 16:06|

Bár a negyeddöntőben levált egy porc a térdében, Joó Abigél úgy döntött, hogy vállalja a küzdelmet a vigaszágon. Lépni is nehezen tudott, vesztésre is állt, ám 27 másodperccel a vége előtt egy gyönyörű belső combdobással odavágta lengyel ellenfelét, így a bronzéremért dzsúdózhat délután.

A kétszeres Európa-bajnok Joó az utolsó percekben hozta meg a döntést, hogy sérülése ellenére nem adja fel a versenyt, de láthatóan komoly fájdalmai voltak, a tatamira vezető lépcsőn is csak nehezen tudott felmenni.
Ellenfele a lengyel Daria Pogorzelec volt, aki gyorsan jukóhoz jutott, és bár utána nem talált fogást az egyre jobban bemelegedő magyar dzsúdóson, már két ponttal vezetett, amikor a bíró megintette Joót.

Aztán Pogorzelec is kapott egy intést, ennek azonban végül nem volt jelentősége, hiszen Joó 27 másodperccel a vége előtt egy szép belső combdobással odacsapta ellenfelét, és ipponnal győzött. A nézők tapsa kísérte, ahogy kibicegett a küzdőtérről.

27 másodperccel a vége előtt, sérülése dacára akciót indított, és ipponnal győzött Forrás: MTI/Kollányi Péter

"Az adrenalin sokat segített" - nyilatkozta mosolyogva a hétfőn 22 éves Joó Abigél. "Meccsen nem érzem annyira, csak félek beindulni" - mondta a  sérüléséről.

Edzője, Pánczél Gábor büszke tanítványára, hogy felvállalta a meccset:  "Láttam itt Londonban, hogy Karakas Hedvig miként lett sérült lábbal ötödik. Abigél soha nem volt sérült, s most éppen itt, az olimpián történt ez vele. Egy esélye volt, hogy elborul az agya, és beindít egy dobást. Amit tett, az az egész dzsúdósportnak nagyon nagy dolog"

A KSI versenyzője így a bronzéremért dzsúdózhat délután, a brit Gemma Gibbons vagy a francia Audrey Tcheumeo lesz az ellenfele.