Szerző Téma: Ol. Atlétika  (Megtekintve 1976 alkalommal)

Leírás:

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • Megköszönte: 930 Alkalommal
  • A kezdetektől!
Re:Ol. Atlétika
« Válasz #15 Dátum: 2016. Augusztus 17. - 09:42:13 »

BAJI BALÁZS NEM JUTOTT BE A 110 GÁT DÖNTŐJÉBE
NEMZETISPORT.HU/Frissítve: 2016.08.17 04:58

Baji Balázs nem jutott be a 110 méteres gátfutás döntőjébe a riói olimpián, miután a szerda hajnali elődöntőben a három futam összesítése alapján a 15. helyen végzett. A számot végül a jamaicai Omar McLeod nyerte meg.

Baji Balázs sokáig döntőt érő helyen futott, például a későbbi futamgyőztes Ortega előtt…
(Fotó: Szabó Miklós)

Baji Balázs az elődöntő első futamában állt rajthoz, remekül futott, versenyben volt a továbbjutást jelentő első két helyért, a jó időért, azonban a hetedik gátnál kibillent egyensúlyából, és 13.52 másodperces idővel a negyedik helyen végzett – összesítésben pedig a 15.-en.
Baji futamából a spanyol Orlando Ortega (13.32) és az amerikai Ronnie Ash (13.36) szerezte meg a továbbjutást jelentő első két helyet, idővel senki sem jutott tovább.
Baji országos csúcsa, amellyel néhány hete Amszterdamban Eb-ezüstérmet szerzett, futamgyőzelmet ért volna (13.28). Honfitársunk nagy esélyt szalasztott el, alighanem ő a legszomorúbb emiatt.

„Jól kezdődött a verseny, ott voltam az első kettő között, sajnos becsúszott egy hiba, s utána már nem tudtam visszajönni – idézi az MTI Baji Balázst. – Túlságosan akartam ezt a döntőt, a technikára nem figyeltem eléggé, erőből próbáltam megoldani, s ez nagyon nagy hiba volt, ami nem fér bele a gátfutásba.”
Hozzátette: a rajtlista alapján az első futam számított a legerősebbnek, s ez „tesz egy kis terhet a versenyzőkre”.
„Próbáltam ezt kizárni, csak magamra figyelni, de sajnos nem sikerült, nem tudtam technikás maradni” – mondta Baji Balázs, aki ugyanakkor egész éves teljesítményével elégedett lehet.

„Az olimpiai elődöntőnek is örülni kell, de én most nem tudok ezzel megelégedni. Viszont az egész évemmel boldog vagyok, hiszen egyéni csúcsot döntöttem, ami országos csúcs is egyben. Plusz Európa-bajnoki ezüstérem, úgyhogy összességében ez az év jól sikerült számomra. Sajnos négy évet kell várni a következő olimpiáig, de bízom benne, hogy az számomra realitás lehet, s dolgozom tovább keményen” – fogalmazott a magyar gátas.

A második, a leggyorsabb elődöntőfutamot a jamaicai Omar McLeod (13.15), a harmadikat a francia Dimitri Bascou (13.23) nyerte meg. A három futamból az első két helyezett automatikusan jutott tovább, s hozzájuk csatlakozott a két legjobb idő tulajdonosa.
A döntőt végül a legjobb idővel bejutó McLeod nyerte meg 13.05-tel.

…de a célban már tudta, hogy sajnos nem sikerült (Fotó: Szabó Miklós)

RIO 2016 – ATLÉTIKA
FÉRFI 110 M GÁT
1. Omar McLeod (Jamaica) 13.05
2. Orlando Ortega (Spanyolország) 13.17
3. Dimitri Bascou (Franciaország) 13.24
4. Pascal Martinot-Lagarde (Franciaország) 13.29
5. Devon Allen (Egyesült Államok) 13.31
6. Johnathan Cabral (Kanada) 13.41
7. Milan Trajkovics (Ciprus) 13.41
8. Ronnie Ash (Egyesült Államok) 13.45

15. Baji Balázs 13.52

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #16 Dátum: 2016. Augusztus 17. - 21:00:04 »

DÖNTŐBEN AZ OLIMPIAI CÍMVÉDŐ PARS KRISZTIÁN
NEMZETISPORT.HU/Frissítve: 2016.08.17 18:11

Az idei évben elszenvedett sérülései ellenére Pars Krisztián a negyedik helyen jutott be a riói olimpiai játékokon a kalapácsvetés döntőjébe azzal, hogy 75.49 méterre hajította el a kalapácsot. A világ-és Európa-bajnok lengyel Pawel Fajdek óriási meglepetésre kiesett.

Pars Krisztián döntős (Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt)

Nem születtek túl jó eredmények a selejtezők A-csoportjában, így az ebben az esztendőben sérülésekkel bajlódó Pars Krisztián bejuthat a döntőbe – ami már az olimpia előtt önmagában szenzációs eredménynek számított volna az előzményeket ismerve.
A Londonban aranyérmet szerző Pars Krisztián nem teketóriázott, odaállt, majd első kísérletre már 73.54 métert dobott. A második próbálkozása még ennél is jobbra sikerült, 75.49 méterre repült a kalapács – ezzel több mint egy méterrel túldobta az A-csoport győztesét.

„A bemelegítő pályához képest a centerpályán a dobókör sokkal lassabb. Ehhez kellett viszonyítani az erőt, a robbanékonyságot és a gyorsaságot. Elsőre úgy csináltam, ahogy szerettem volna, másodjára pedig sokkal lendületesebben. Ezt szerettem volna elérni a selejtezőben, a döntőben pedig meglátjuk. Csak két napom van a döntőig. Nem tudom, hogy mire számíthatunk, megteszek minden tőlem telhetőt. Bízom abban a rutinban, amellyel rendelkezem. A pihenőnap arra jó lesz, hogy fejben lejátsszam magamban a történeseket, rögzítsem azokat a mozdulatokat, amelyek most azért kellenek, mert most nincs meg az a stabil, biztos pont, amely eddig volt" – mondta Pars Krisztián az M4 Sportnak.
A londoni olimpián Pars Krisztián jutott a legjobb eredménnyel a döntőbe, ott 79.37 méteres eredményt ért el.
A mostani két selejtezőcsoportból csupán a fehérorosz Ivan Tyihonnak és a lengyel Wojciech Nowickinak sikerült elérnie a kvalifikációs szintet. Előbbi 76.51, utóbbi 77.64 méterre hajította el a szert.

A 12 versenyzőt felvonultató döntő magyar idő szerint péntekről szombatra virradóra, 2.05-kor veszi kezdetét.

RIO 2016, ATLÉTIKA
FÉRFI KALAPÁCSVETÉS
A DÖNTŐ MEZŐNYE
1. Wojciech Nowicki (Lengyelország) 77.64 méter
2. Ivan Tyihon (Fehéroroszország) 76.51
3. Dilsod Nazarov (Tádzsikisztán) 76.39
4. PARS KRISZTIÁN (MAGYARORSZÁG) 75.49
5. Diego del Real (Mexikó) 75.19
6. Serghei Marghiev (Moldova) 74.97
7. David Södeberger (Finnország) 74.64
8. Szjarhej Kalamojec (Fehéroroszország) 74.29
9. Wagner Domingos (Brazília) 74.17
10. Marcel Lomnicky (Szlovákia) 74.16
11. Jevhen Vinohradov (Ukrajna) 73.95
12. Asraf Amgad Elszejfi (Katar) 73.47

Nem elérhető wade51

• Speed Drifter
  • Road Spirit
  • *
  • A kezdetektől!
« Válasz #17 Dátum: 2016. Augusztus 18. - 21:31:54 »

SZABÓ BARBARA NEM JUTOTT TOVÁBB MAGASUGRÁSBAN
NEMZETISPORT.HU/Frissítve: 2016.08.18 17:39

Szabó Barbara nem jutott be a női magasugrás döntőjébe a riói olimpián. A magyar atléta 180 centiméterrel zárt, ezzel a selejtező B-csoportjának 16. helyén, összesítésben pedig holtversenyben a 32. pozícióban végzett.

Szabó Barbara a 180 centiméteres magasságot másodszorra megugrotta, 185 centin azonban mindháromszor rontott, ami a kiesését jelentette.
A magyar sportoló mellett a norvég Tonje Angelsen ugrott még 180 centimétert a B-csoportban, a többiek eljutottak legalább a 185 centis magasságig.